Єдиний державний реєстр судових рішень Головуючий у 1 інстанції - Смішлива Т.В.
Суддя-доповідач - Ястребова Л.В.
ДОНЕЦЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
17 червня 2010 року справа №2а-1476/10/1270
приміщення суду за адресою: 83017, м. Донецьк, бул. Шевченка, 26
Колегія суддів Донецького апеляційного адміністративного суду у складі:
Головуючого судді: Ястребової Л.В
Суддів: Сіваченка І.В
Дяченко С.П.
при секретарі Дровниковій К.В.
за участю:
представника позивачане з»явився
представника відповідача не з»явився
розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу Краснодонської державної податкової інспекції Луганської області на постанову Луганського окружного адміністративного суду від 20 січня 2010 року по справі №2-а-1476/10/1270 за позовом Закритого акціонерного товариства «Краснодонський завод «Автоагрегат» до Краснодонської державної податкової інспекції Луганської області та Головного управління державного казначейства України у Луганській області про стягнення бюджетного відшкодування з податку на додану вартість,-
ВСТАНОВИЛА:
Позивач звернувся до суду з вищезазначеним позовом.
Постановою Луганського окружного адміністративного суду від 20 січня 2010 року адміністративний позов Закритого акціонерного товариства «Краснодонський завод «Автоагрегат» задовольнити повністю.
Стягнуто з Державного бюджету України на користь Закритого акціонерного товариства «Краснодонський завод «Автоагрегат» на розрахунковий рахунок № 26006959676200 у Луганській філії Першого Українського міжнародного банку м.Луганськ, МФО 304966 бюджетну заборгованість з податку на додану вартість за січень 2009 року у сумі 26492,77 грн. (двадцять шість тисяч чотириста дев'яносто дві грн. 77 коп.)
Стягнуто з Державного бюджету України на користь Закритого акціонерного товариства «Краснодонський завод «Автоагрегат» на розрахунковий рахунок № 26006959676200 у Луганській філії Першого Українського міжнародного банку м.Луганськ, МФО 304966 судові витрати у розмірі 1700 грн. (дона тисяча сімсот грн.)
В апеляційній скарзі Краснодонська державна податкова інспекція Луганської області просить скасувати постанову суду першої інстанції, прийняти нову постанову, якою відмовити в задоволенні позовних вимог в повному обсязі, посилаючись на порушення судом першої інстанції норм матеріального права.
Сторони до суду не прибули, про день слухання справи було повідомлено належним чином.
Заслухавши доповідь судді-доповідача, дослідивши матеріали справи, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга задоволенню не підлягає з наступних підстав.
Закрите акціонерне товариство «Краснодонський завод «Автоагрегат» є юридичною особою, зареєстроване виконавчим комітетом Краснодонської міської ради 17.08.1998 року за № 13871200000000391, код ЕДРПОУ - 00231290, є платником податку на додану вартість згідно свідоцтва № 16341964 від 13.06.2005, індивідуальний податковий номер 002312912078.
Як платник податку на додану вартість, позивач 16.02.2009 року подав до податкового органу - Краснодонської ОДПІ декларацію з податку на додану вартість за січень 2009 року, якою визначив суму, що підлягає бюджетному відшкодуванню на рахунок платника податку у банку в розмірі 245528 грн.
Достовірність нарахування суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість, відображену в податковій декларації з податку на додану вартість за січень 2009 року була предметом позапланової виїзної перевірки ЗАТ «Краснодонський завод «Автоагрегат» з питань достовірності нарахування суми бюджетного відшкодування з ПДВ на розрахунковий рахунок за січень-лютий 2009 року, які виникли за рахунок від'ємного значення з ПДВ, що декларувалось в період з 01.12.2008 по 31.01.2009.
За результатами перевірки складено акт № 695/23-00231290 від 22.04.2009, відповідно до висновків якого підтверджено відображене ЗАТ «Краснодонський завод «Автоагрегат» у декларації за січень 2009 року бюджетне відшкодування ПДВ у сумі 245528 грн.
Сума податкових зобов'язань у розмірі 8208 грн. та податкового кредиту у розмірі 132077 грн. підтверджені копіями податкових накладних та платіжних доручень, у тому числі про сплату ПДВ митним органам.
Частина суми ПДВ, визначеної до відшкодування з державного бюджету України у розмірі 219035,23 грн. відшкодована, про що свідчать виписки з банківського рахунку позивача.
Порядок визначення суми податку, що підлягає сплаті до Державного бюджету України або відшкодуванню з Державного бюджету (бюджетне відшкодування) та строки проведення розрахунків визначено у п. 7.7 ст. 7 Закону «Про податок на додану вартість Сума податку, що підлягає сплаті (перерахуванню) до бюджету або бюджетному відшкодуванню визначається як різниця між сумою податкового зобов'язання звітного податкового періоду та сумою податкового кредиту такого звітного податкового періоду.
Судом першої інстанції вірно зазначено, що сума бюджетного відшкодування залежить від правильності визначення суми податкових зобов'язань та податкового кредиту.
При позитивному значенні суми, розрахованої згідно з пп. 7.7.1 цього пункту, така сума підлягає сплаті (перерахуванню) до бюджету у строки, встановлені законом для відповідного податкового періоду.
При від'ємному значенні суми, розрахованої згідно з пп. 7.7.1 цього пункту, така сума враховується у зменшення суми податкового боргу з податку, що виник за попередні податкові періоди (у т.ч. розстроченого або відстроченого відповідно до закону), а при його відсутності - зараховується до складу податкового кредиту наступного податкового періоду.
Відповідно до пп. 7.7.2 п. 7.7. ст. 7 Закону «Про податок на додану вартість», якщо у наступному податковому періоді сума, розрахована згідно з пп. 7.7.1 цього пункту, має від'ємне значення, то:
а)бюджетному відшкодуванню підлягає частина такого від'ємного значення, яка дорівнює сумі податку, фактично сплаченій отримувачем товарів у попередньому податковому періоді постачальникам таких товарів. б)залишок від'ємного значення після бюджетного відшкодування включається до складу податкового кредиту наступного податкового періоду. Відповідно до п.п. 7.7.4 п. 7.7 ст. 7 Закону «Про податок на додану вартість» платник податку, який має право на одержання бюджетного відшкодування та прийняв рішення про повернення повної суми бюджетного відшкодування, подає відповідному податковому органу податкову декларацію та заяву про повернення такої повної суми бюджетного відшкодування, яка відображається у податковій декларації. Пунктом 1.8 ст. 1 Закону про ПДВ визначено, що бюджетне відшкодування - це сума, що підлягає поверненню платнику податку з бюджету у зв'язку з надмірною сплатою податку у випадках, визначених цим Законом. Зазначений пункт надає загальне поняття "бюджетне відшкодування" та є відсилочною нормою, оскільки безпосередньо не встановлює порядок визначення суми бюджетного відшкодування, а відсилає до інших норм цього Закону.
Відповідно до пп. 7.7.5 п. 7.7 ст. 7 Закону «Про податок на додану вартість» протягом ЗО днів, наступних за днем отримання податкової декларації, податковий орган проводить документальну невиїзну перевірку (камеральну) заявлених у ній даних. За наявності достатніх підстав вважати, що розрахунок суми бюджетного відшкодування було зроблено з порушенням норм податкового законодавства, податковий орган має право протягом такого ж строку провести позапланову виїзну перевірку (документальну) платника для визначення достовірності нарахування такого бюджетного відшкодування. Податковий орган зобов'язаний у п'ятиденний термін після закінчення перевірки надати органу державного казначейства висновок із зазначенням суми, що підлягає відшкодуванню з бюджету.
Відповідно до пп. 7.7.6 п. 7.7 ст. 7 Закону про ПДВ на підставі отриманого висновку відповідного податкового органу орган державного казначейства надає платнику податку зазначену у ній суму бюджетного відшкодування шляхом перерахування коштів з бюджетного рахунку на поточний банківський рахунок платника податку в обслуговуючому банку протягом п'яти операційних днів після отримання висновку податкового органу.
Підпунктом «в» підпункту 7.7.7 пункту 7.7 статті 7 Закону України «Про податок на додану вартість» передбачені дії податкового органу, якщо за наслідками документальної невиїзної (камеральної) або позапланової виїзної (документальної) перевірки податковий орган виявляє невідповідність суми бюджетного відшкодуванні сумі, заявленій у податковій декларації, у разі з'ясування внаслідок проведення таких перевірок факту, за яким платник податку не має права на отримання бюджетного відшкодування, надсилає платнику податку податкове повідомлення, в якому зазначаються підстави відмови у наданні бюджетного відшкодування.
За результатами перевірки правомірності визначення суми ПДВ, що підлягає бюджетному відшкодування, за січень 2009 року такі повідомлення не приймались.
Згідно з п.4 Порядку відшкодування податку на додану вартість, затвердженого Наказом Державної податкової адміністрації та Державного казначейства України 02.07.97р. № 209/72 (у редакції наказу Державної податкової адміністрації України та Державного казначейства України від 21.05.2001р. № 200/86) і зареєстрованому в Міністерстві юстиції України 08.06.2001р. за № 489/5680, (далі - Порядок 209) відшкодування податку на додану вартість з бюджету здійснюється органами Державного казначейства України за висновками податкових органів або за рішенням суду.
За таких обставин, колегія суддів вважає, що судове рішення першої інстанції прийнято з дотриманням норм матеріального та процесуального права і не може бути скасовано чи змінено з підстав, що наведені в апеляційній скарзі.
Враховуючи наведене та керуючись статтями 195, 196, пунктом 1 статті 198, ст.ст.200, 205, 206, 211, 212, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів, -
УХВАЛИЛА:
Апеляційну скаргу Краснодонської державної податкової інспекції Луганської області залишити без задоволення.
Постанову Луганського окружного адміністративного суду від 20 січня 2010 року по справі №2-а-1476/10/1270 за позовом Закритого акціонерного товариства «Краснодонський завод «Автоагрегат» до Краснодонської державної податкової інспекції Луганської області та Головного управління державного казначейства України у Луганській області про стягнення бюджетного відшкодування з податку на додану вартість залишити без змін.
Ухвала суду апеляційної інстанції за наслідками перегляду набирає законної сили з моменту проголошення.
Ухвала може бути оскаржена до Вищого адміністративного суду України протягом одного місяця після набрання законної сили судовим рішенням суду апеляційної інстанції, а в разі складення в повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу - з дня складення в повному обсязі.
В повному обсязі ухвалу складено 21 червня 2010 року.
Колегія суддів