Єдиний державний реєстр судових рішень ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
№ 2а-2445/10/2370 24.06.2010 р. м. Черкаси
14 год. 45 хв.
Черкаський окружний адміністративний суд в складі:
головуючого судді Чалої А.С.,
при секретарі Журавлі В.В.,
за участю: представника позивача Кавуна В.В. за довіреністю, розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Черкаси адміністративну справу за позовом державної податкової інспекції у Городищенському районі Черкаської області до товариства з обмеженою відповідальністю „Птахофабрика Орловецька” про стягнення податкового боргу,
ВСТАНОВИВ:
До Черкаського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом звернулася державна податкова інспекція у Городищенському районі Черкаської області, в якій просить стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю „Птахофабрика Орловецька” заборгованість з орендної плати за земельні ділянки у розмірі 8196 грн. 60 коп.
Представник позивача в судове засідання зявився, позовні вимоги підтримав та просив їх задовольнити.
Відповідач явку свого представника в судове засідання не забезпечив, хоча належним чином був повідомлений про день та час розгляду справи. Заяв чи клопотань про розгляд справи без його участі на адресу суду не направляв.
Заслухавши пояснення представника позивача, розглянувши подані документи і матеріали, суд приходить до наступного.
Товариство з обмеженою відповідальністю „Птахофабрика Орловецька” зареєстроване як юридична особа, згідно свідоцтва про державну реєстрацію юридичної особи Серії А00 № 578620, виданого Городищенською районною державною адміністрацією Черкаської області 06.09.2006 року № 1001102 0000 000368, ідентифікаційний код 34567533 та з 07.09.2006 року № 0593 перебуває на обліку як платник податків в державній податковій інспекції у Городищенському районі Черкаської області, про що свідчить довідка від 04.02.2010 року № 4.
Згідно витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців станом на 07.05.2010 року, основним видом діяльності відповідача є:
-вирощування зернових та технічних культур;
-оптова торгівля зерном, насінням та кормами для тварин;
-оптова торгівля мясом та мясопродуктами;
-надання послуг у рослинництві, облаштування ландшафту;
-виробництво готових кормів для тварин, що утримуються на фермах.
Відповідно до ст. 2 Закону України „«Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»від 21.12.2000 р. № 2181-ІІІ (далі Закон № 2181-ІІІ), податкові органи є контролюючими органами та органами стягнення стосовно податків та зборів (обовязкових платежів), які справляються до бюджетів та державних цільових фондів.
А також, відповідно до ст. 27 Закону України „Про плату за землю” від 03.07.1992 року № 2535-ХІІ (далі Закон № 2535-ХІІ) контроль за правильністю обчислення і справляння орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності здійснюється органами державної податкової служби.
Відповідно до статті 14 Закону України «Про систему оподаткування» від 25 червня 1991 року № 1251-XII плата за землю (земельний податок, а також орендна плата за земельні ділянки державної і комунальної власності) віднесена до загальнодержавних податків і зборів.
Спеціальним Законом, який визначає розміри та порядок плати за використання земельних ресурсів, а також відповідальність платників та контроль за правильністю обчислення і справляння земельного податку є Закон України «Про плату за землю» від 3 липня 1992 року № 2535-XII.
Стаття 2 цього Закону зазначає, що використання землі в Україні є платним. Плата за землю справляється у вигляді земельного податку або орендної плати, що визначається залежно від грошової оцінки земель. Розміри податку за земельні ділянки, грошову оцінку яких не встановлено, визначаються до її встановлення в порядку, визначеному цим Законом.
Відповідно до статті 14 Закону України «Про плату за землю»платники земельного податку, а також орендної плати за земельні ділянки державної або комунальної власності (крім громадян) самостійно обчислюють суму земельного податку та орендної плати щороку за станом на 1 січня і до 1 лютого поточного року подають відповідному органу державної податкової служби за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою центральним податковим органом, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями. Подання такої декларації звільняє від обов'язку подання щомісячних декларацій.
Згідно статті 17 Закону України «Про плату за землю»податкове зобов'язання по земельному податку, а також по орендній платі за землі державної та комунальної власності, визначене у податковій декларації на поточний рік, сплачується рівними частками власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за базовий податковий (звітний) період, який дорівнює календарному місяцю, щомісячно протягом 30 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця.
Відповідно до підпункту 4.4.2 пункту 4.4 статті 4 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»від 21.12.2000 року N 2181-III форма податкової декларації (розрахунку) встановлюється центральним (керівним) органом контролюючого органу за узгодженням з комітетом Верховної Ради України, що відповідає за проведення податкової політики. Крім того, форма податкової декларації потребує затвердження її в Міністерстві юстиції України.
Як вбачається з матеріалів справи, 27.01.2010 року відповідач подав до державної податкової інспекції у Городищенському районі Черкаської області податкову декларацію орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності за 2010 рік, в якій самостійно визначив розмір своїх податкових зобовяань.
Відповідно до пункту 1.3 статті 1 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», податковий борг (недоїмка) це податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання.
Пункт 5.1 статті 5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»зазначає, що податкове зобов'язання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації. Зазначене податкове зобов'язання не може бути оскаржене платником податків в адміністративному або судовому порядку.
Згідно підпункту 5.3.1 пункту 5.3 статті 5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого підпунктом 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 цього Закону для подання податкової декларації.
Відповідач не виконав обовязок щодо сплати земельного податку по орендній платі за землі державної та комунальної власності за березень 2010 року, а відтак станом на 17.05.2010 року за ним рахується заборгованість у розмірі 8196 грн. 60 коп., про що свідчить зворотній бік облікової картки платника податків та довідка позивача № 2797/24-024 від 17.05.2010 року.
Відповідно до підпункту 6.2.1. пункту 6.2 статті 6 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання в установлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги.
На виконання зазначеного положення Закону позивачем на адресу відповідача направлено корінці першої податкової вимоги № 1/8 від 06.02.2010 року та другої податкової вимоги № 2/21 від 13.03.2010 року. Зазначені податкові вимоги були вручені відповідачу, про що свідчить підпис на корінці податкової вимоги.
На підставі п.п. 8.2.1 п. 8.2 ст. 8 Закону 2181-ІІІ передбачає, що право податкової застави виникає у разі, несплати у строки, визначені Законом № 2181-ІІІ, суми податкового зобовязання, самостійно визначеної платником податків у податковій декларації, - з дня, наступного за останнім днем зазначеного строку.
Отже, 19.01.2010 року до Державного реєстру обтяжень рухомого майна було внесено реєстраційний запис про накладення податкової застави на активи товариства з обмеженою відповідальністю „Птахофабрика Орловецька”.
13.04.2010 року начальником державної податкової інспекції у Городищенському районі Черкаської області було прийнято рішення № 9-24-024/34567533/2092 про стягнення коштів та продаж інших активів відповідача в рахунок погашення податкового боргу
Беручи до уваги, що відповідач, у встановлені законодавством строки, не сплатив суму податкового боргу, суд приходить до висновку про обґрунтованість позовних вимог та вважає їх такими, що підлягають до задоволення.
Керуючись ст.ст. 17, 86, 159, 162, 163, 254 КАС України,
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов задовольнити повністю.
Стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю „Птахофабрика Орловецька” (19515, Черкаська область, Городищенський район, с. Орловець, вул. Цвітківська, 44, ідентифікаційний код 34567533) в доход бюджету через державну податкову інспекцію у Городищенському районі Черкаської області (19500, Черкаська область, м. Городище, вул. Миру, 119, ідентифікаційний код 34393334) податковий борг зі сплати земельного податку в сумі 8196 (вісім тисяч сто девяносто шість) грн. 60 коп.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, яка може бути подана до Київського апеляційного адміністративного суду через Черкаський окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня складення постанови в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
СуддяА.С. Чала