Справа № 2-а- 212/07
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
«04» жовтня 2007 року 10год. 20 хв. м. Рівне
Рівненський окружний адміністративний суд під головуванням судді Шарапи В.М. за участю секретаря судового засідання Пилипчук В.Є. та сторін і інших осіб, які беруть участь у справі:
позивача: Державна податкова інспекція у м. Рівне - представник Прищепа О.С.
відповідача:Товариство з обмеженою відповідальністю «Галпол» - представник не з’явився,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Державної податкової інспекції у м. Рівне до Товариства з обмеженою відповідальністю «Галпол» про стягнення заборгованості в сумі 3078060,00 грн., -
В С Т А Н О В И В :
Позивач звернувся до суду з позовом про стягнення з відповідача заборгованості по податку на прибуток в сумі 1700,00 грн., податку на додану вартість в сумі 3075000,00 грн. та комунального податку в сумі 1360,00 грн. В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав. Просить стягнути з відповідача заборгованість в сумі 3078060,00 грн.
Відповідач в судове засідання не з’явився повторно. Суд вважає за можливе розглянути справу без участі відповідача на підставі наявних доказів.
Заслухавши пояснення представника позивача, повно і всебічно з’ясувавши всі обставини справи в їх сукупності на підставі чинного законодавства, перевіривши їх дослідженими у судовому засіданні доказами, суд вважає, що позов підлягає до задоволення.
Судом встановлено, що 21 вересня 2004 року відповідач зареєстрований як суб’єкт підприємницької діяльності – юридична особа за рішенням виконавчого комітету Рівненської міської ради. 21 лютого 2005 року відповідача було взято на облік як платника податків у Державній податковій інспекції в м. Рівне.
Станом на 13 серпня 2007 року згідно даних обліку позивача за відповідачем рахується заборгованість перед бюджетом на загальну суму 3078060,00 грн., а саме: по податку на прибуток разом зі штрафними санкціями в сумі 1700,00 грн., податку на додану вартість з урахуванням штрафних санкцій в сумі 3075000,00 грн. та комунального податку з урахуванням штрафних санкцій в сумі 1360,00 грн.
Дані обставини підтверджені дослідженими у судовому засіданні доказами: копією свідоцтва про державну реєстрацію відповідача (а.с.3), копією довідки про включення відповідача до ЄДРПОУ (а.с.5), копією довідки з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців (а.с. 4), копією статуту відповідача (а.с.6-16), копією заяви відповідача про взяття на облік платників податку (а.с.18-20), копією довідки про взяття на облік платника податків (а.с.21), копією акта про результати позапланової документальної перевірки відповідача від 05.04.2007 р. (а.с.22-26), копіями податкових повідомлень-рішень від 15.06.2007 р. № 0001532342/1/23-121 (а.с.27), № 0001542342/1/23-121 (а.с.28) та № 0001582342/1/23-121 (а.с.29), копіями корінців першої та другої податкових вимог (а.с. 32, 30), копіями реєстрів повернень податкових вимог (а.с.33), копією акта про причини невручення податкової вимоги від 09.07.2007 р. (а.с.34), довідкою ДПІ в м. Рівне про відсутність відкритих рахунків у відповідача (а.с.38), копією облікової картки відповідача (а.с.39-41), розрахунком суми податкового боргу по ТзОВ «Галпол» від 13.08.2007 р. (а.с.43), довідкою ДПІ в м. Рівне про стан розрахунків відповідача з бюджетом від 13.08.2007 р. (а.с.44), копією листа КП «Рівненське міське БТІ» від 23.07.07 р. (а.с.36).
Частиною 1 ст. 14 Закону України «Про систему оподаткування» встановлено, що податок на додану вартістьта податок на прибуток належать до загальнодержавних і справляються на всій території України.
Актом про результати позапланової документальної перевірки з питань дотримання вимог податкового та іншого законодавства від 05.04.2007 р. № 403/23-400/33167194 виявлено допущені відповідачем порушення п.п.4.1.4 п.4.1 ст.4 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», яке полягає в неподанні декларації про податок на прибуток за період, що перевіряється, п.п.7.4.5 п.7.4 ст.7 Закону України «Про податок на додану вартість», що полягає в заниженні суми податкового зобов’язання з податку на додану вартість за 2005 рік в сумі 2050000,00 грн., в т.ч. за квітень 2005 р. в сумі 2050000,00 грн. та ст.15 Декрету КМУ «Про місцеві податки та збори» від 20.05.1993 р, п.п.4.1.1 п.4.1 ст.4 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», що полягає в ненаданні розрахунку комунального податку за 2-4 квартали 2005 р. і 1- 4 кварталів 2006 року.
На підставі п.п. «а», «б» п.п.4.2.2 ст.4 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» позивачем було самостійно визначено суму податкового зобов'язання платника податків в сумі 3078060,00 грн., оскільки даними документальної перевірки результатів діяльності відповідача встановлено порушення, що свідчать про неподання у встановлені строки податкових декларацій та про заниження суми його податкових зобов'язань, заявлених у податкових деклараціях.
Пунктом 3 ч.1 ст. 9 цього ж Закону України встановлено, що платники податків і зборів (обов'язкових платежів) зобов'язані сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законами терміни.
Крім того, відповідно до п.17.3. ст.17 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» сплата (стягнення) штрафних санкцій, прирівнюється до сплати (стягнення) податку.
Однак, всупереч цьому, станом на 13.08.2007 року відповідачем не сплачено податок на прибуток разом зі штрафними санкціями в сумі 1700,00 грн., податок на додану вартість з урахуванням штрафних санкцій в сумі 3075000,00 грн. та комунальний податок з урахуванням штрафних санкцій в сумі 1360,00 гр., всього на суму 3078060,00 грн.
Відповідно до п. 3.1.1 ст. 3 Закону України «Про порядок погашення податкових зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду. Пунктом 11 ст.10 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» встановлено право державних податкових інспекцій подавати до суду позови до підприємств, установ, організацій та громадян про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.
За наведених обставин, позовні вимоги підтверджені належними та допустимими доказами і підлягають до задоволення повністю.
Судові витрати по справі згідно ч.4 ст.94 КАС України з відповідача не стягуються.
Керуючись статтями 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
1. Позов Державної податкової інспекції в м. Рівне задоволити повністю.
2. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Галпол» (Юридична адреса: 33000, вул. Київська, 36, м. Рівне; фактична адреса: 35350, вул.. Давня, 43, смт. Квасилів, Рівненський район, код ЄДРПОУ 33167194) до бюджету на рахунок 31113009700002 в УДКУ в Рівненській області, МФО 833017, одержувач - держбюджет м. Рівне, код ЄДРПОУ – 22586331, код платежу 11021000 – заборгованість по податку на прибуток в сумі 1700,00 (одна тисяча сімсот гривень 00 копійок) грн.; на рахунок 31115029700002 в УДКУ в Рівненській області, МФО 833017, одержувач - держбюджет м. Рівне, код ЄДРПОУ – 22586331, код платежу 14010100 – заборгованість по податку на додану вартість в сумі 3075000,00 (три мільйони сімдесят п’ять тисяч гривень 00 копійок) грн. та на рахунок 31115029700002 в УДКУ в Рівненській області, МФО 833017, одержувач – місцевий бюджет м. Рівне, код ЄДРПОУ – 22586331, код платежу 16010200 - заборгованість по комунальному податку в сумі 1360,00 (одна тисяча триста шістдесят гривень 00 копійок) грн.
3. Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо заяву про апеляційне оскарження було подано, але апеляційна скарга не була подана у встановлений строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
4. Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції, який ухвалив постанову. Заява про апеляційне оскарження подається протягом 10 днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови в повному обсязі – з дня складення в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом 20-ти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Головуючий: В.М.Шарапа