Постанова № 10367544, 07.07.2010, Полтавський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
07.07.2010
Номер справи
2а-1787/10/1670
Номер документу
10367544
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

07 липня 2010 року <ЧАС >м.ПолтаваСправа № 2а-1787/10/1670 Полтавський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Клочка К.І.

при секретарі Міщенко Р.В.

за участю:

представника позивача -Іщерякова В.М.

представника відповідача - Сидоренко Н.М.

розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом Регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України в Полтавській областідо Приватного виробничо-торгівельного підприємства "Полла"про стягнення фінансових санкцій, -

В С Т А Н О В И В:

29 квітня 2010 року Регіональне управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України в Полтавській областізвернулося до Полтавського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Приватного виробничо-торгівельного підприємства "Полла"про стягнення фінансових санкційв розмірі 5182,00 грн., що застосовані до відповідача у звязку з порушенням ним вимог частини тридцятої статті 15 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів»від 19.12.1995 №481/95-ВР (надалі Закон №481/95-ВР).

Представник позивача в судовому засіданні вимоги позовної заяви підтримав, просив їх задовольнити.

Представник відповідача вимоги позовної заяви не визнав, проти позову заперечував та просив відмовити у його задоволенні, посилався на розмежування понять "місце торгівлі" та "місце зберігання" та зазначав, що в акті від 17 лютого 2010 року перелік алкогольних напоїв та тютюнових виробів в незначних кількостях брався не з місця зберігання а з місця торгівлі.

Заслухавши пояснення представників сторін, дослідивши матеріали справи, на яких ґрунтуються позовні вимоги, суд встановив наступне.

Частиною першою статті 16 Закону №481/95-ВР встановлено, що контроль за дотриманням норм цього Закону здійснюють органи, які видають ліцензії, а також інші органи в межах компетенції, визначеної законами України.

Відповідно до пункту 6.4 Положення про Департамент контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України, затвердженого наказом Державної податкової адміністрації України від 10.02.2007 №71, регіональні управління у межах своєї компетенції здійснюють такі основні функції: контроль за дотриманням суб'єктами господарювання вимог законодавства з питань зберігання, транспортування та реалізації спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів; проведення перевірок діяльності суб'єктів господарювання щодо виробництва та обігу спирту, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, участь в інвентаризації спирту, готової продукції та сировини; застосування до суб'єктів господарювання у випадках, передбачених законодавством, фінансових санкцій за порушення вимог законодавства, яке регулює відносини при здійсненні роздрібної торгівлі алкогольними напоями і тютюновими виробами.

Так, 17 лютого 2010 року на підставі вищезазначеної норми Закону №481/95-ВР, наказу начальника РУ Державного контролю САТ ДПА України в Полтавській області від 17 лютого 2010 року № 78 та направлення № 67 від 17.02.2010 року, головним держаним податковим ревізором-інспектором сектору контролю за використанням марок акцизного збору Падалкою О.П. та старшим державним податковим ревізором-інспектром відділу ліцензування роздрібної торгівлі та контролю за обігом спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів Сідько І.В. проведено позапланову перевірку щодо дотримання вимог Закону №481/95-ВР при здійснення роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами (надалі - перевірка) господарської одиниці магазину «Заграва», розташованого по вул. 23 вересня, 9, м. Полтава, що належить ПВТП "Полла".

В ході перевірки встановлено факт зберігання алкогольних напоїв та тютюнових виробів без наявності довідки про внесення місця зберігання до Єдиного державного реєстру місць зберігання (надалі Єдиний реєстр) на загальну суму 4522,75 грн, з яких алкогольних напоїв на суму 3482,00 грн, тютюнових виробів на суму 1040,75 грн.

За результатами перевірки перевіряючими РУ Державного контролю САТ ДПА України в Полтавській області складено акт № 741/16-62-03/24385660 від 17 лютого 2010 року.

Відповідно до положень статті 17 Закону №481/95-ВР, за порушення норм цього Закону щодо виробництва і торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, спиртом-сирцем виноградним, спиртом-сирцем плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами посадові особи і громадяни притягаються до відповідальності згідно з чинним законодавством. Рішення про стягнення штрафів, передбачених частиною другою цієї статті, приймаються органом, який видав ліцензію на право виробництва і торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, спиртом-сирцем виноградним, спиртом-сирцем плодовим, алкогольними напоями і тютюновими виробами, та іншими органами виконавчої влади у межах їх компетенції, визначеної законами України.

Відповідно до абзацу девятого частини другої статті 17 вищезазначеного Закону за зберігання алкогольних напоїв у місцях зберігання не внесених до Єдиного реєстру до субєктів господарювання застосовуються фінансові санкції у розмірі 100 відсотків вартості товару, який знаходиться в такому місці зберігання, але не менше 1700,00 грн. За зберігання тютюнових виробів у місцях зберігання, не внесених до Єдиного реєстру 100 відсотків вартості товару, який знаходиться в такому місці зберігання, але не менше 1700,00 грн.

Відповідно до опису продукції, складеного перевіряючими РУ Державного контролю САТ ДПА України в Полтавській області 17 лютого 2010 року, встановлено наявність алкогольної продукції, на місці зберігання товару, не внесеного до Єдиного реєстру на суму вартості товару 3482,00 грн та тютюнової продукції на суму вартості товару у розмірі1040,75 грн.

На підставі акту № 741/16-62-03/24385660 від 17.02.2010 року РУ Державного контролю САТ ДПА України в Полтавській області прийнято рішення про застосування до відповідача фінансових санкцій у розмірі 5182,00 грн.

Статтею 71 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

В розумінні статті 1 №481/95-ВР місце зберігання - це місце, яке використовується для зберігання спирту, або приміщення, яке використовується для зберігання алкогольних напоїв та тютюнових виробів, відомості про місцезнаходження якого внесені до Єдиного державного реєстру місць зберігання.

Статтею 15 №481/95-ВР встановлено, що зберігання алкогольних напоїв та тютюнових виробів здійснюється в місцях зберігання алкогольних напоїв та тютюнових виробів, внесених до Єдиного реєстру, незалежно від того, кому належить таке місце зберігання, або того, за заявою якого суб'єкта господарювання таке місце зберігання було внесено до Єдиного реєстру. Внесення даних до Єдиного реєстру проводиться на підставі заяви суб'єкта господарювання з обов'язковим зазначенням місцезнаходження місця зберігання алкогольних напоїв та тютюнових виробів, а також: для юридичних осіб - найменування, місцезнаходження, коду Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців; для фізичних осіб - підприємців - прізвища, імені, по батькові, місця проживання, номера свідоцтва про державну реєстрацію суб'єкта господарювання.

Стаття 1 вищезазначеного закону дає визначення Єдиному державному реєстру місць зберігання, де Єдиний державний реєстр місць зберігання це перелік місць зберігання, який ведеться органами державної податкової служби України і містить визначені цим Законом відомості про місцезнаходження місць зберігання та відомості про заявників.

Наказом Державної податкової адміністрації України від 28.05.2002 №251 затверджено Порядок ведення Єдиного державного реєстру місць зберігання та форми довідки про внесення місця зберігання до Єдиного державного реєстру (надалі Порядок №251). Наказом Державної податкової адміністрації України від 07.09.2009 №489 внесено зміни до Порядку №251, зокрема щодо порядку внесення місць зберігання роздрібних партій алкогольних напоїв та тютюнових виробів до Єдиного державного реєстру місць зберігання.

Згідно з частиною третьою статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України, у правах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Пунктом 10 Порядку застосування фінансових санкцій, передбачених статтею 17 Закону України “Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів ”, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 02.06.2003 №790 , позивачеві надано можливість виконати рішення про застосування штрафних фінансових санкцій протягом 30 днів після його отримання.

Але позивач суму штрафних санкцій у добровільному порядку не сплатив.

Відповідно до частини пятої статті 17 Закону України “Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного, плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів ”, у разі невиконання суб'єктом підприємницької діяльності рішення органів, зазначених у частині третій цієї статті, сума штрафу стягується на підставі рішення суду.

Статтею 71 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

Враховуючи вищевикладене, суд вважає, що вимоги позивача є обґрунтованими, правомірними та такими, що підлягають задоволенню.

На підставі викладеного, керуючись статтями 7, 8, 9, 10, 11, 71, 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України,-

П О С Т А Н О В И В:

Адміністративний позов Регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України в Полтавській області до Приватного виробничо-торгівельного підприємства "Полла" про стягнення фінансових санкцій - задовольнити.

Стягнути з Приватного виробничо-торгівельного підприємства "Полла" (вул. Г. Сталінграду, 30, м. Полтава, свідоцтво про державну реєстрацію №15881200000003309 від 29.03.1996, код 24385660) фінансові санкції у розмірі 5 182 (п"ять тисяч сто вісімдесят два) гривні 00 (нуль) копійок до Державного бюджету (код ЄДРПОУ УДК 34698804 ГУДКУ у Полтавській області, р/р 31115106700002, код б/к 21081100, символу 106 МФО 831019 "Адміністративні штрафи та санкції").

Постанова відповідно до статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений Кодексом адміністративного судочинства України, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Полтавський окружний адміністративний суд шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження в 10-денний строк з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу - з дня складення в повному обсязі. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови. Апеляційна скарга може бути подана у 20-денний строк після подачі заяви про апеляційне оскарження в порядку, визначеному статтею 186 Кодексу адміністративного судочинства України.

Повний текст постанови виготовлено 12 липня 2010 року.

СуддяК.І. Клочко