Постанова № 10367501, 08.07.2010, Полтавський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
08.07.2010
Номер справи
2а-2669/10/1670
Номер документу
10367501
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

08 липня 2010 року <ЧАС >м.ПолтаваСправа № 2а-2669/10/1670 Полтавський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Амельохіна В.В.,

при секретарі Чудак В.М.,

за участю:

представника позивача - Фищук В.В.

представника відповідача - не з"явився

розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом Полтавського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідівдо Товариства з обмеженою відповідальністю "Науково-виробнича іноваційна фірма "Вілп"про стягнення адміністративно-господарських санкцій та пені, -

В С Т А Н О В И В:

09 червня 2010 року Полтавське обласне відділення Фонду соціального захисту інвалідівзвернувся до Полтавського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "Науково-виробнича іноваційна фірма "Вілп"про стягнення адміністративно-господарських санкцій та пені в розмірі 1392,31 грн. та пені в розмірі 22,68 грн.

В обґрунтування позовних вимог позивачем було зазначено, що Товариство з обмеженою відповідальністю «Науково-виробнича іноваційна фірма «Вілп» порушило вимоги Закону України “Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні” щодо виконання нормативу робочих місць, призначених для працевлаштування інвалідів, в результаті чого утворилась заборгованість по несплаті адміністративно-господарських санкцій та пені до Фонду соціального захисту інвалідів.

В судовому засідання представник позивача підтримав свої позовні вимоги та просив суд задовольнити позовні вимоги в повному обсязі.

В судове засідання відповідач не зявився повторно, про час та місце слухання справи був повідомлений належним чином, про що свідчить розписка, яка знаходиться в матеріалах справи, заперечення, стосовно позовних вимог суду не надав.

Відповідно до частини другої статті 128 КАС України суд розглядає справу у відсутність незявившогося відповідача за наявними в матеріалах справи доказами.

Суд, вислухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи, повно зясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, обєктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, встановив наступне.

Відповідно до форми 10-ПІ “Звіту про зайнятість та працевлаштування інвалідів” за 2009 рік середньооблікова чисельність штатних працівників облікового складу Товариства з обмеженою відповідальність «Науково-виробнича іноваційна фірма «Вілп» у 2009 році становила 13 осіб, тобто, норматив для працевлаштування інвалідів складав 1 робоче місце. У 2009 році працівники - інваліди у відповідача не працювали.

Статтею 20 Закону України “Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні” встановлено обов'язок підприємств (об'єднань), установ і організацій, крім тих, що повністю утримуються за рахунок коштів державного або місцевих бюджетів, незалежно від форм власності і господарювання, де середньооблікова кількість працюючих інвалідів менша, ніж установлено нормативом, передбаченим частиною першою ст. 19 Закону, щороку сплачувати відповідним відділенням Фонду соціального захисту інвалідів адміністративно-господарські санкції, сума яких визначається у розмірі середньої річної заробітної плати на відповідному підприємстві (в об'єднанні), в установі, організації за кожне робоче місце не зайняте інвалідом. Для підприємств, установ, організацій, у тому числі підприємств, організацій громадських організацій інвалідів, фізичних осіб, на яких працює від 8 до 15 осіб, розмір адміністративно господарських санкцій за робоче місце, призначене для працевлаштування інваліда і не зайняте інвалідом, визначається в розмірі половини середньо річної заробітної плати на відповідному підприємстві, в установі, організації, у тому числі підприємстві, організації громадських організацій інвалідів, у фізичної особи, яка використовує найману працю.

Згідно частини 2 статті 20 Закону України “Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні” порушення термінів сплати адміністративно господарських санкцій тягне за собою нарахування пені. Пеня обчислюється виходячи з 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, що діяла на момент сплати, нарахованої на повну суму недоїмки за весь її строк.

Відповідно до ст. 18 Закону України “Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні”, працевлаштування інвалідів здійснюється центральним органом виконавчої влади з питань праці та соціальної політики, органами місцевого самоврядування, громадськими організаціями інвалідів. Підбір робочого місця здійснюється переважно на підприємстві, де настала інвалідність, з урахуванням побажань інваліда, наявних у нього професійних навичок і знань, а також рекомендацій медико-соціальної експертизи. Підприємства, установи, організації, фізичні особи, які використовують найману працю, зобов'язані виділяти та створювати робочі місця для працевлаштування інвалідів, у тому числі спеціальні робочі місця, створювати для них умови праці з урахуванням індивідуальних програм реабілітації і забезпечувати інші соціально-економічні гарантії, передбачені чинним законодавством, надавати державній службі зайнятості інформацію, необхідну для організації працевлаштування інвалідів, і звітувати Фонду соціального захисту інвалідів про зайнятість та працевлаштування інвалідів у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України. Законодавством встановлена форма повідомлення про наявність вільних робочих місць державній службі зайнятості - форма №10-ПІ, яка подається щомісячно.

Відповідачем не надано суду доказів інформування державної служби зайнятості, місцевих органів соціального захисту населення та відділення Фонду соціального захисту інвалідів про створення (пристосування) робочих місць для працевлаштування інвалідів та про вільні робочі місця та вакантні посади, на яких може використовуватися праця інвалідів, внаслідок чого перелічені органи не могли виконувати покладені на них функції щодо працевлаштування інвалідів. Відповідачем також не надано суду наказу керівника підприємства про створення спеціальної комісії підприємства для атестації робочих місць для працевлаштування інвалідів з залученням представників МСЕК, органів Держнаглядохоронпраці, громадських організацій інвалідів, матеріали атестації відповідних робочих місць, накази про затвердження заходів щодо створення робочих місць для інвалідів на підприємстві, відповідні інструкції, Положення відповідача, колективний договір (для дослідження питання відносно включення субєктом господарювання заходів щодо створення робочих місць для інвалідів),інструкції про робоче місце інваліда та наказ керівника про її затвердження, атестаційний паспорт створення робочого місця для працевлаштування інвалідів, протоколи засідання комісії по атестації створеного робочого місця для працевлаштування інваліда на підприємстві, які б свідчили про добросовісне виконання відповідачем обовязку по створенню робочих місць для інвалідів.

З матеріалів справи вбачається, що у 2009 році відповідач не подавав до Кременчуцького міськрайонного центру зайнятості звітів про нявність вакансій за формою № 3 ПН із заповненням графи 15 (наявність вільних робочих місць для інвалідів), що підтверджується відповіддю Кременчуцького міськрайонного центру зайнятості за № 3133 від 18.06.2010 на запит суду .

Згідно розрахунку заборгованості, наявного в матеріалах справи, адміністративно-господарська санкція за незайняті робочі місця, призначені для працевлаштування інвалідів у 2009 році становить 1392,31 грн., пеня за порушення строків сплати адміністративно-господарської санкції становить 22, 68 грн.

Станом на момент розгляду справи кошти адміністративно-господарських санкцій та пені в загальній сумі 1414,99 грн. відповідачем в добровільному порядку не сплачені.

За таких обставин суд приходить до висновку, що позовні вимоги обґрунтовані та підлягають задоволенню.

.

На підставі викладеного, керуючись статтями 7, 8, 9, 10, 11, 71, 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України,-

П О С Т А Н О В И В:

Адміністративний позов Полтавського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідівдо Товариства з обмеженою відповідальністю «Науково-виробнича іноваційна фірма «Вілп» про стягнення адміністративно-господрських санкцій та пені задовольнити.

Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Науково-виробнича іноваційна фірма «Вілп» ( 39614 м. Кременчук вул. Першотравнева,1 код ЄДРПОУ: 24562004, р/р 26009720000239 в АКБ «Укрсоцбнк», МФО 351016) на користь Полтавського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів( м. Полтава вул. Зигіна,1, одержувач УДК в м. Кременчук, код ЄДРПОУ УДК 34698778, р/р 31212230700008 в ГУДК у Полтавській області, МФО 831019) адміністративно-господарські санкції у розмірі 1392, 31 грн. та пеню за порушення термінів сплати адміністративно-господарських санкцій у розмірі 22 грн. 68 коп.

Постанова відповідно до статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений Кодексом адміністративного судочинства України, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Полтавський окружний адміністративний суд шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження в 10-денний строк з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу - з дня складення в повному обсязі. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови. Апеляційна скарга може бути подана у 20-денний строк після подачі заяви про апеляційне оскарження в порядку, визначеному статтею 186 Кодексу адміністративного судочинства України.

Повний текст постанови виготовлено 13.07.2010.

СуддяВ.В. Амельохін