Постанова № 10367244, 06.07.2010, Луганський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
06.07.2010
Номер справи
2а-3545/10/1270
Номер документу
10367244
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Категорія №6.19

ПОСТАНОВА

Іменем України

06 липня 2010 року Справа № 2а-3545/10/1270 Луганський окружний адміністративний суд у складі: Судді:Матвєєвої В.В.

при секретарі:Зацепіній Ю.В.

за участю сторін:

прокурора Кадацького М.В.

представника позивача: Селезньової О.О.

представник відповідача: не зявився,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом прокурора Перевальського району Луганської області в інтересах держави в особі державного підприємства «Національна енергетична компанія «Укренерго» в особі інспекції Держенергонагляду в Луганській області відокремленого підрозділу «Держенергонагляд у Донбаському регіоні» до Міського комунального спеціалізованого теплозабезпечуючого підприємства «Перевальськтепло» про стягнення суми штрафних санкцій в розмірі 5100,00 грн., -

В С Т А Н О В И В:

06 травня 2010 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов прокурора Перевальського району Луганської області в інтересах держави в особі державного підприємства «Національна енергетична компанія «Укренерго» в особі інспекції Держенергонагляду в Луганській області відокремленого підрозділу «Держенергонагляд у Донбаському регіоні» до Міського комунального спеціалізованого теплозабезпечуючого підприємства «Перевальськтепло» про стягнення суми штрафних санкцій в розмірі 5100,00 грн.

В обґрунтування позову позивач зазначив, що у вересні 2008 року позивачем була проведена перевірка Міського комунального спеціалізованого теплозабезпечуючого підприємства «Перевальськтепло», за результатами якої було видано припис ЛЕ 263 № 155 від 19.09.2008 про зобовязання вжити заходи щодо усунення порушень чинного законодавства з метою безпечного та раціонального використання тепловикористовуючого устаткування.

У квітні 2009 року інспектором Державної інспекції з енергетичного нагляду було проведено перевірку щодо виконання відповідачем вимог припису ЛЕ 263 № 155 від 19.09.2008. Протоколом перевірки від 10.04.2009 №02/21-0036 було зафіксовано не виконання відповідачем п. 1,6,7 зазначеного припису.

На підставі протоколу перевірки 21.04.2009 Інспекцією було прийнято постанову № 02/21-0036 про накладення на відповідача штрафу за порушення законодавства про електроенергетику на суму 5100,00 грн., яка була отримана відповідачем 23.04.2009.

До теперішнього часу відповідачем штрафна санкція в сумі 5100,00 грн. в добровільному порядку не сплачена, тому позивач просить стягнути з Міського комунального спеціалізованого теплозабезпечуючого підприємства «Перевальськтепло» штрафну санкцію в сумі 5100,00 грн.

Прокурор в судовому засіданні підтримав позовні вимоги про стягнення штрафних санкцій у повному обсязі.

Представник позивача у судовому засіданні позовні вимоги підтримала, надала пояснення аналогічні позову, просила стягнути з відповідача штрафну санкцію в розмірі 5100,00 грн.

Представник відповідача у судове засідання не зявився, про час, місце та дату слухання справи був повідомлений належним чином, що підтверджується поштовими повідомленнями, заперечень на позов не надав.

Тому суд вважає можливим розглянути справу без участі представника відповідача.

Заслухавши пояснення прокурора, представника позивача, перевіривши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

В судовому засіданні встановлено, що згідно довідки АБ № 065022 з Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України Міське комунальне спеціалізоване теплозабезпечуюче підприємство «Перевальськтепло» є юридичною особою (а.с. 11).

19.09.2008 за результатами проведеної перевірки відповідача щодо дотримання вимог законодавства про електроенергетику, посадовими особами інспекції Держенергонагляду в Луганській області був внесений припис ЛЕ 263 № 155, яким зобовязано відповідача вжити заходів щодо усунення порушень чинного законодавства (а.с. 7).

10.04.2009 інспектором Державної інспекції Толстих О.І. було проведено перевірку щодо виконання відповідачем вимог припису ЛЕ 263 № 155, якою встановлено, що відповідачем не виконаний п. 1,6,7 припису (а.с. 10).

21.04.2009 на підставі протоколу перевірки позивачем була винесена постанова № 02/21-0036 про накладення штрафних санкцій за порушення законодавства про електроенергетику на суму 5100,00 грн. (а.с. 12).

Відповідно до ст. 36-1 Закону України «Про прокуратуру» прокурор може здійснювати представництво у будь-якій стадії судочинства в порядку, передбаченому процесуальним законом. Підставою представництва у суді інтересів держави є наявність порушень або загрози порушень економічних, політичних та інших державних інтересів внаслідок протиправних дій (бездіяльності) фізичних або юридичних осіб, що вчиняються у відносинах між ними або державою.

Пунктом 2 ст. 4 Закону України «Про джерела фінансування органів державної влади» від 30.06.1999 визначено, що грошові стягнення за правопорушення в повному обсязі зараховуються до Державного бюджету України, тому ненадходження сум штрафів спричиняє шкоду держбюджету та інтересам держави.

Згідно з Положенням «Про Державну інспекцію з енергозбереження», затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 29.06.2000 року № 1039 Державна інспекція з енергозбереження є урядовим органом державного управління, яка відповідно до законодавства виконує контрольно-наглядові функції щодо використання паливно-енергетичних ресурсів.

Згідно Положення про Державну інспекцію з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії у Луганській області, яке затверджено Держенергонаглядом у Донбаському регіоні, структурним підрозділом відокремленого підрозділу «Держенергонагляд у Донбаському регіоні» Державного підприємства «Національна енергетична компанія «Укренерго» є Державна інспекція з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії у Луганській області.

Відповідно до статті 5 Закону України «Про електроенергетику» державна політика в електроенергетиці базується на таких принципах, як, зокрема, створення умов безпечної експлуатації обєктів електроенергетики, а також забезпечення відповідальності енергопостачальників та споживачів.

Згідно ч.1 ст.9 зазначеного Закону, державний нагляд в електроенергетиці здійснюють Державна інспекція з експлуатації електричних станцій і мереж та Державна інспекція з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, та інші органи, визначені законодавством України, а ч. 5 цієї статті передбачено, що державні інспектори з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії мають право застосовувати в установленому законодавством України порядку санкції до субєктів господарської діяльності за порушення нормативно-правових актів та складати протоколи про адміністративні правопорушення.

Згідно статті 26 Закону України «Про електроенергетику» Споживач енергії несе відповідальність за порушення умов договору з енергопостачальником та правил користування електричною і тепловою енергією та виконання приписів державних інспекцій з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії згідно із законодавством України. Правила користування електричною і тепловою енергією для населення затверджуються Кабінетом Міністрів України.

Відповідно до ч.3 ст.27 Закону України «Про електроенергетику» субєкти господарської діяльності несуть відповідальність за правопорушення в електроенергетиці, зокрема, за ухилення від виконання або несвоєчасне виконання рішень чи приписів Національної комісії регулювання електроенергетики України, Державної інспекції з експлуатації електричних станцій і мереж, Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії та порушення умов ліцензій штраф у розмірі до пяти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян

Пунктом 10 Положення про порядок накладення на субєктів господарської діяльності штрафів за порушення законодавства про електроенергетику, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.07.1999 року №1312, передбачено, що субєкт господарської діяльності повинен сплатити штраф протягом 30 днів з дня винесення постанови про його накладення. У разі несплати штрафу у зазначений термін він стягується в судовому порядку.

Як встановлено в судовому засіданні, постанова інспекції Держенергонагляду в Луганській області отримана відповідачем 23.04.2009, що підтверджується поштовим повідомленням, на теперішній час зазначена постанова не оскаржена, штрафна санкція у розмірі 5100,00 грн. відповідачем не сплачена.

З огляду на зазначене суд приходить до висновку, що позовні вимоги прокурора Перевальського району Луганської області в інтересах держави в особі державного підприємства «Національна енергетична компанія «Укренерго» в особі інспекції Держенергонагляду в Луганській області відокремленого підрозділу «Держенергонагляд у Донбаському регіоні» до Міського комунального спеціалізованого теплозабезпечуючого підприємства «Перевальськтепло» про стягнення суми штрафних санкцій в розмірі 5100,00 грн. є обґрунтованими та підлягають задоволенню.

На підставі викладеного, керуючись ст. 5, ч.1 ст.9, ч.3 ст.27 Закону України «Про електроенергетику», п. 10 Положення про порядок накладення на субєктів господарської діяльності штрафів за порушення законодавства про електроенергетику, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.07.1999 року №1312, ст.ст. 2, 17, 87, 94, 98, 158 - 163 КАС України,

П О С Т А Н О В И В:

Адміністративний позов прокурора Перевальського району Луганської області в інтересах держави в особі державного підприємства «Національна енергетична компанія «Укренерго» в особі інспекції Держенергонагляду в Луганській області відокремленого підрозділу «Держенергонагляд у Донбаському регіоні» до Міського комунального спеціалізованого теплозабезпечуючого підприємства «Перевальськтепло» про стягнення суми штрафних санкцій в розмірі 5100,00 грн. задовольнити повністю.

Стягнути з Міського комунального спеціалізованого теплозабезпечуючого підприємства «Перевальськтепло» в доход Державного бюджету України (поточний рахунок 31118106700241, отримувач: Держбюджет Перевальського району, код бюджетної класифікації 21081100, МФО 804013, код ЄДРПОУ 24046917) суму штрафної санкції у розмірі 5100,00 грн. (пять тисяч сто гривень).

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку заяву не було подано.

Про апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції спочатку подається заява. Обґрунтування мотивів оскарження і вимоги до суду апеляційної інстанції викладаються в апеляційній скарзі. Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу - з дня складення в повному обсязі. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Повний текст постанови складено та підписано 12 липня 2010 року.

СуддяМатвєєва В.В.