Єдиний державний реєстр судових рішень Україна
КІРОВОГРАДСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
18 червня 2010 року Справа № 2а-7754/09/1170
Кіровоградський окружний адміністративний суд в складі:
головуючого судді: Притули К.М.
при секретарі: Білоус І.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Кіровограді справу за позовом Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю Кіровоградської області до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення штрафу за порушення у сфері містобудування, -
в с т а н о в и в
Інспекція державного архітектурно-будівельного контролю Кіровоградської області звернулась до Кіровоградського окружного адміністративного суду з позовом в якому просить стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 штраф за правопорушення у сфері містобудування в сумі 850,00 грн. на користь Державного бюджету України.
В обґрунтування заявлених позовних вимог, позивач зазначив, що 22 травня 2009 року начальником відділу ДАБК у центральних районах області Інспекції Компанійцем І.В. проведена планова перевірка додержання вимог містобудівного законодавства при будівництві складського приміщення біля житлового будинку по вул. Луначарського, 34 у м. Знамянка Кіровоградської області. Виявлені порушення були зафіксовані в акті перевірки № 56/2009-Зн від 22.05.09 р., протоколі про правопорушення у сфері містобудування від 22.05.09 р. та, з метою усунення виявлених порушень, відповідачу видано припис від 22.05.09 р. 03.09.09 р. за фактом невиконання вимог п.1, п.2 припису від 22.05.09 р. складено акт перевірки № 83/2009-Зн, протокол про правопорушення у сфері містобудування та видано відповідачу припис про зупинення виконання будівельно-монтажних робіт. Постановою № 879/09-Зн від 17.09.09 р. про накладення штрафу за правопорушення у сфері містобудування винесеною начальником інспекції Кобзаренком О.П., на відповідача було накладено штраф у розмірі 850,00 грн., який відповідач повинен був сплатити до Державного бюджету на рахунок органів державного казначейства. На даний час заборгованість відповідачем не сплачена, а тому Інспекція державного архітектурно-будівельного контролю Кіровоградської області просить задовольнити дані позовні вимоги у повному обсязі.
В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримала в повному обсязі посилаючись на обставини викладені в позовній заяві.
Відповідач в судове засідання не зявився, про місце, день та час розгляду справи був повідомлений через засоби масової інформації. У відповідності до ч. 1 ст. 39 Кодексу адміністративного судочинства України, якщо місце фактичного проживання (перебування) відповідача, третіх осіб, свідків невідоме, суд може здійснити їх виклик через засоби масової інформації за останнім відомим місцем їхнього проживання (перебування) на території України.
Заслухавши думку представника позивача та дослідивши матеріали справи, суд вважає, що даний позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
У відповідності до ст. 10 Закону України «Про архітектурну діяльність», для забезпечення під час забудови територій, розміщення і будівництва об'єктів архітектури додержання суб'єктами архітектурної діяльності затвердженої містобудівної та іншої проектної документації, місцевих правил забудови населених пунктів, вимог вихідних даних, а також з метою захисту державою прав споживачів будівельної продукції здійснюється в установленому законодавством порядку державний архітектурно-будівельний контроль та нагляд.
Державний архітектурно-будівельний контроль та нагляд здійснює центральний орган виконавчої влади з питань будівництва, містобудування та архітектури. Державний контроль та нагляд у системі центрального органу виконавчої влади з питань будівництва, містобудування та архітектури здійснює Державна архітектурно-будівельна інспекція України та її територіальні органи (далі - інспекції державного архітектурно-будівельного контролю).
Згідно з п,п. 1,2 Постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Положення про державний архітектурно-будівельний контроль»державний архітектурно-будівельний контроль - це сукупність організаційно-технічних і правових заходів, спрямованих на забезпечення дотримання законодавства, державних стандартів, норм і правил, архітектурних вимог і технічних умов, а також положень затвердженої містобудівної документації та проектів конкретних об'єктів (далі - затверджені проектні рішення), місцевих правил забудови населених пунктів усіма суб'єктами містобудівної діяльності незалежно від форм власності під час забудови територій і населених пунктів, розміщення, будівництва, реконструкції, капітального ремонту об'єктів житлово-цивільного, виробничого та іншого призначення, реставрації архітектурних пам'яток, створення інженерної та транспортної інфраструктури, виробництва будівельних матеріалів, виробів і конструкцій.
Державний архітектурно-будівельний контроль і нагляд з питань будівництва, містобудування та архітектури здійснює Державна архітектурно-будівельна інспекція (Держархбудінспекція) та її територіальні органи.
Відповідно до п.3 Постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Положення про Державну архітектурно-будівельну інспекцію» основними завданнями Держархбудінспекції є: участь у формуванні та реалізації державної політики у сфері архітектури та будівництва; виконання дозвільних, реєстраційних функцій та здійснення контролю і нагляду у сфері будівництва, містобудування та архітектури (далі - державний архітектурно-будівельний контроль).
Підпунктом 7 пункту 4 Постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Положення про Державну архітектурно-будівельну інспекцію»встановлено, що Держархбудінспекція відповідно до покладених на неї завдань: проводить перевірку: відповідності виконання будівельних робіт, будівельних матеріалів, виробів і конструкцій вимогам державних стандартів, будівельних норм і правил, технічним умовам, затвердженим проектним рішенням; своєчасності та якості проведення передбачених нормативно-технічною і проектною документацією зйомок, замірів, випробувань, а також ведення журналів робіт, паспортів, сертифікатів та іншої документації; наявності у виконавця будівельних робіт у передбачених законодавством випадках сертифікатів на будівельні матеріали, вироби і конструкції; додержання встановленого порядку прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об'єктів.
В судовому засіданні було встановлено, що у відповідності до норм чинного законодавства, 22 травня 2009 року начальником відділу Державної архітектурно-будівельної інспекції у центральних районах області Компанійцем І.В. було проведено позапланову перевірку дотримання фізичною особою-підприємцем ОСОБА_1 вимог чинного законодавства у сфері містобудування при будівництві складського приміщення біля житлового будинку по вул. Луначарського, 34 у м. Знамянка Кіровоградської області, в результаті якої встановлено факт здійснення будівництва без дозволу на виконання будівельних робіт, що є порушенням вимог ст. 29 Закону України «Про планування і забудову територій».
Виявлені порушення були зафіксовані в акті перевірки № 56/2009-Зн від 22.05.2009 р., протоколі про правопорушення у сфері містобудування від 22.05.2009 р.
З метою усунення виявлених порушень, Інспекцією державного архітектурно-будівельного контролю Кіровоградської області було видано припис 22.05.2009 р., про: 1) зупинення з 22.05.2009 р. виконання будівельних робіт; 2) зобовязано прибрати будівельні матеріали з території, на якій розпочате будівництво; 3) надання до 26.05.2009 р. довідки про вартість виконаних будівельних робіт. Даний припис відповідачем був отриманий особисто, що підтверджується його підписом.
03.09.2009 р. за фактом невиконання вимог п.1, п.2 припису від 22.05.2009 р. складено акт перевірки № 83/2009-Зн та протокол про правопорушення у сфері містобудування та видано відповідачу припис про зупинення виконання будівельно-монтажних робіт.
Згідно з абз. 8 ст.1 Закону України «Про відповідальність підприємств, їх обєднань, установ та організацій за правопорушення у сфері містобудування»підприємства, їх об'єднання, установи та організації (далі - підприємства) незалежно від форм власності, які здійснюють проектування, роботи по будівництву, реконструкції, реставрації та капітальному ремонту (далі - будівельні роботи), виготовляють будівельні матеріали, вироби і конструкції, а так само які є замовниками у будівництві або поєднують функції замовника і підрядчика, несуть відповідальність у вигляді штрафу за такі правопорушення: ухилення від виконання або несвоєчасне виконання приписів інспекцій державного архітектурно-будівельного контролю - у розмірі п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Ст. 3 Закону України «Про відповідальність підприємств, їх обєднань, установ та організацій за правопорушення у сфері містобудування»підставою для розгляду справи про правопорушення у сфері містобудування є протокол, складений уповноваженою на те особою інспекції державного архітектурно-будівельного контролю за результатами перевірки.
Разом з протоколом складається припис про усунення допущених порушень.
У п'ятнадцятиденний термін з дня одержання протоколу про правопорушення питання про накладення штрафу розглядається посадовою особою інспекції державного архітектурно-будівельного контролю.
Рішення посадової особи інспекції державного архітектурно-будівельного контролю про накладення штрафу оформляється постановою про накладення на підприємство штрафу за правопорушення у сфері містобудування відповідно до цього Закону.
Судом встановлено, що Постановою №879/09-Зн від 17.09.2009 р. про накладення штрафу за правопорушення у сфері містобудування, винесеною начальником Інспекції Кобзаренком О.П. на фізичну особу-підприємця ОСОБА_1 було накладено штраф у розмірі 850,00 грн., який відповідач повинен був сплатити до Державного бюджету на рахунок органів державного казначейства, вказаний у постанові, до 02.10.2009 року. Зазначену постанову було направлено відповідачу 21.09.09 р. Відомості про оскарження вищевказаної постанови або про сплату штрафу у суду відсутні.
За наведених обставин суд, вважає що позовні вимоги Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю Кіровоградської області обґрунтовані та підлягають задоволенню в повному обсязі.
Керуючись ст., ст.162,163, КАС України, суд, -
п о с т а н о в и в
Позов Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю Кіровоградської області задовольнити.
Стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 штраф за правопорушення у сфері містобудування в сумі 850,00 грн. на користь Державного бюджету України на р/р 31115106700010 в Знамянському УДК, код одержувача 23100000, код бюджетної класифікації 21081100, МФО 823016 банк одержувача ГУДК у Кіровоградській області.
Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву було подано.
Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, постанова суду набирає законної сили після закінчення цього строку.
Постанова суду може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження через Кіровоградський окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня винесення постанови, а апеляційна скарга на постанову суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Дата складання та підписання постанови в повному обсязі 23 червня 2010 року.
Суддя Кіровоградського
окружного адміністративного суду К.М. Притула