Постанова № 10367158, 18.06.2010, Кіровоградський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
18.06.2010
Номер справи
2а-1188/10/1170
Номер документу
10367158
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Україна

КІРОВОГРАДСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

18 червня 2010 року Справа № 2а-1188/10/1170

Кіровоградський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді: ПритулиК.М.,

при секретарі: Білоус І.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за позовом Державної податкової інспекції у м. Кіровограді до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення заборгованості ,-

в с т а н о в и в :

Державна податкова інспекція в м. Кіровограді звернулась до Кіровоградського окружного адміністративного суду з позовом в якому просить стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 суму заборгованості в розмірі 11068 грн. за рахунок майна відповідача на користь державного бюджету України в особі Державної податкової інспекції у м. Кіровограді.

В обґрунтування своїх вимог позивач зазначив, що 02.12.2009 року працівниками податкового органу було проведено перевірку господарської одиниці кіоску «ІНФОРМАЦІЯ_1», що розташована за адресою АДРЕСА_1, що належить фізичній особі-підприємцю ОСОБА_1 щодо дотримання вимог законодавства щодо контролю за здійсненням розрахункових операцій у сфері готівкового та безготівкового обігу. За наслідками перевірки було складено Акт № 0597/11/28/23/2385014374 від 02.12.2009 р. На підставі Акту перевірки винесено два рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій № 0006342320 від 18.12.2009 року, яким відповідачу нарахована штрафна (фінансова) санкція за порушення норм регулювання обігу готівки та про застосування РРО в сумі 2525,50 грн., яке направлено поштою та отримано відповідачем 19.12.2009 року та № 0006332320 від 18.12.2009 року, яким відповідачу нарахована штрафна (фінансова) санкція за порушення норм регулювання обігу готівки та про застосування РРО в сумі 8542,50 грн., яке направлено поштою та отримано відповідачем 19.12.2009 року. На даний час сума заборгованість сплачена не була, а тому просить задовольнити позовні вимоги в повному обсязі.

В судовому засіданні представник позивача, позовні вимоги підтримав в повному обсязі та просив їх задовольнити.

Відповідач в судове засідання не зявився, про місце, день та час розгляду справи повідомлявся належним чином, що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення, яке повернулось на адресу суду. Причина неявки суду невідома.

Заслухавши представника позивача та дослідивши матеріали справи, всебічно і повно зясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, обєктивно оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, адміністративний суд, вважає, що дані позовні вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.

У відповідності до ч.1 ст.2 Закону України «Про державну податкову службу України»завданнями органів державної податкової служби є здійснення контролю за додержанням податкового законодавства, правильністю обчислення, повнотою і своєчасністю сплати до бюджетів, державних цільових фондів податків і зборів (обов'язкових платежів), а також неподаткових доходів, установлених законодавством.

Згідно зі ст.1 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»реєстратори розрахункових операцій застосовуються фізичними особами - суб'єктами підприємницької діяльності або юридичними особами (їх філіями, відділеннями, іншими відокремленими підрозділами) (далі - суб'єкти підприємницької діяльності), які здійснюють операції з розрахунків в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також уповноваженими банками та суб'єктами підприємницької діяльності, які виконують операції купівлі-продажу іноземної валюти.

Відповідно до ст. 15 Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” від 06.07.1995 р. №265/95-ВР, контроль за додержанням субєктами підприємницької діяльності порядку проведення розрахунків за товари (послуги), інших вимог даного закону здійснюють органи державної податкової служби України шляхом проведення планових та позапланових перевірок згідно із законодавством.

Судом встановлено, що 02.12.2009 року працівниками податкового органу було проведено перевірку господарської одиниці кіоску «ІНФОРМАЦІЯ_1», розташованого за адресою АДРЕСА_1, що належить фізичній особі-підприємцю ОСОБА_1 щодо проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів та ліцензій.

За наслідками перевірки складено акт перевірки за дотриманням субєктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій № 0597/11/28/23/2385014374 від 02.12.2009 року відповідно до якого в ході перевірки встановлені порушення, а саме:

- не проведення розрахункової операції через РРО та не видача розрахункового документа встановленого зразка, що підтверджує факт купівлі товару на загальну суму 35 грн., чим порушено п.1,2 ст.3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг».

- невідповідність сумі готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті РРО. Невідповідність складає 223,10 грн., чим порушено п. 13 ст.3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг».

- не щоденне друкування фіскальних звітних чеків, а саме фіскальний звітний чек за 02.08.2009 року було роздруковано 03.08.2009 року о 10.19 год., фіскальний звітний чек за 21.09.2009 року 22.09.2009 року о 08.54 год., фіскальний звітний чек за 08.11.2009 року 09.11.2009 року о 19.18 год., а також відсутній фіскальний звітний чек № 0626 за 21.11.2009 року. Робота господарської одиниці підтверджується відповідними контрольними стрічками та записами в розділі 2 КОРО, чим порушено п.1, 2 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг».

- не оприбуткування готівкових коштів у повній сумі їх фактичних надходжень в книзі обліку доходів та витрат № 1123007280/2 від 25.03.2009 року на підставі фіскальних звітних чеків № 0629 від 25.11.2009 року на суму 250 грн., № 0630 від 26.11.2099 року на суму 250 грн., № 0631 від 28.11.2009 року на суму 230 грн., № 0633 від 29.11.2009 року на суму 200 грн., № 0634 від 30.11.2009 року на суму 220 грн., № 0635 від 01.12.2009 року на 318,50 грн. Загальна сума не оприбуткованих готівкових коштів становить 1708,50 грн. чим порушено п.12 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг».

На підставі акту перевірки винесено два рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій:

- № 0006342320 від 18.12.2009 року, яким відповідачу нарахована штрафна (фінансова) санкція за порушення норм регулювання обігу готівки та про застосування РРО в сумі 2525,50 грн., яке направлено поштою та отримано відповідачем 19.12.2009 року,

- № 0006332320 від 18.12.2009 року, яким відповідачу нарахована штрафна (фінансова) санкція за порушення норм регулювання обігу готівки та про застосування РРО в сумі 8542,50 грн., яке направлено поштою та отримано відповідачем 19.12.2009 року.

Відповідно до ст.3 Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок; видавати особі, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї, розрахунковий документ встановленої форми на повну суму проведеної операції; застосовувати реєстратори розрахункових операцій, що включені до Державного реєстру реєстраторів розрахункових операцій, з додержанням встановленого порядку їх застосування; у разі незастосування реєстраторів розрахункових операцій у випадках, визначених цим Законом, проводити розрахунки з використанням книги обліку розрахункових операцій та розрахункової книжки з додержанням встановленого порядку їх ведення, крім випадків, коли ведеться облік через електронні системи прийняття ставок, що контролюються у режимі реального часу Державним казначейством України; вести у порядку, встановленому законодавством, облік товарних запасів на складах та/або за місцем їх реалізації, здійснювати продаж лише тих товарів, які відображені в такому обліку, за винятком продажу товарів особами, які відповідно до законодавства оподатковуються за правилами, що не передбачають ведення обліку обсягів реалізованих товарів (наданих послуг);забезпечувати відповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня.

На даний час, у суду відсутня інформація про оскарження даних рішень в адміністративному чи в судовому порядку та про сплату даних штрафних санкцій.

На підставі викладеного, враховуючи те, що відповідачем не надано доказів, які б спростовували доводи позивача суд вважає позовні вимоги являються обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.

Керуючись ст. 163, 167 КАС України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Позов Державної податкової інспекції у м. Кіровограді задовольнити.

Стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 суму заборгованості в розмірі 11068 грн. за рахунок майна відповідача на користь державного бюджету України в особі Державної податкової інспекції у м. Кіровограді на рахунок: відділення ДКУ м. Кіровограда, банк: УДК у Кіровоградській області, МФО: 823016 ід. код 24145329, рахунок № 31114104700002.

Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву було подано.

Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, постанова суду набирає законної сили після закінчення цього строку.

Постанова суду може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження через Кіровоградський окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня винесення постанови, апеляційна скарга на постанову суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Суддя Кіровоградського окружного

адміністративного суду К.М. Притула

Дата складання та підписання постанови в повному обсязі 23 червня 2010 року.