Ухвала суду № 10365346, 07.07.2010, Київський апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
07.07.2010
Номер справи
2а-2406/09/2670
Номер документу
10365346
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Справа: № 2а-2406/09/2670 Головуючий у 1-й інстанції: Арсірій Р.О.

Суддя-доповідач: Саприкіна І.В.

У Х В А Л А

Іменем України

"07" липня 2010 р. м. Київ

Колегія суддів Київського апеляційного адміністративного суду у складі:

головуючого судді: Саприкіної І.В.,

суддів: Мельничука В.П., Романчук О.М.,

при секретарі: Приходько Є.І.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Києві апеляційну скаргу відкритого акціонерного товариства «Берегівський мясокомбінат»на постанову Окружного адміністративного суду м. Києва від 26.10.2009 року у справі за їх позовом до Кабінету Міністрів України, третя особа: Державна комісія з контролю за цінами про визнання незаконною постанови,

В С Т А Н О В И Л А :

ВАТ «Берегівський мясокомбінат»звернулись до Окружного адміністративного суду м. Києва з адміністративним позовом до Кабінету Міністрів України, третя особа: Державна комісія з контролю за цінами про визнання незаконною постанови Кабінету Міністрів України від 06 серпня 2008 року № 709 «Про внесення змін до Порядку декларування зміни оптово-відпускних цін на продовольчі товари».

Постановою Окружного адміністративного суду м. Києва від 26.10.2009 року в позові відмовлено.

Не погоджуючись з таким судовим рішенням, ВАТ «Берегівський мясокомбінат»подали апеляційну скаргу, в якій просять скасувати незаконну, на їх думку, постанову суду першої інстанції та постановити нову, якою задовольнити позов. В своїй апеляційній скарзі апелянт посилається на неповне зясування всіх обставин, що мають значення для вирішення справи, порушення судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права, незаконність, необґрунтованість та необєктивність оскаржуваного рішення, що є підставою для його скасування.

Заслухавши суддю-доповідача, пояснення учасників процесу, що зявилися в судове засідання, перевіривши матеріали справи, доводи апеляційної скарги, колегія суддів приходить до висновку, що вона не підлягає задоволенню, виходячи з наступного:

Окружний адміністративний суд м. Києва в своєму рішенні прийшов до висновку про необхідність відмови в позові.

Апеляційна інстанція погоджується з такими доводами суду першої інстанції, з огляду на наступне:

Як вбачається з матеріалів справи, відкрите акціонерне товариство «Берегівський м'ясокомбінат»засновано за рішенням Закарпатського регіонального відділення Фонду державного майна України від 29.03.1996 року № 3/70 шляхом перетворення державного підприємства «Берегівський м'ясокомбінат»у відкрите акціонерне товариство та зареєстроване виконкомом Берегівської міської ради Закарпатської області від 22.01.1992 року (код ЄДРПОУ 00443468).

Відповідно до довідки з ЄДРПОУ основним видом діяльності апелянта є виробництво м'яса та м'ясних продуктів, роздрібна та оптова торгівля м'ясом та м'ясними продуктами, які входять, згідно Закону України «Про мінімальний споживчий бюджет»до переліку продуктів мінімального споживчого бюджету, що забезпечують задоволення основних фізіологічних і соціально-культурних потреб людини, а отже, мають соціальне значення для населення та підлягають державному регулюванню.

Суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні (ч.1 ст. 86 КАС України).

Право оскаржити нормативно-правовий акт мають особи, щодо яких його застосовано, а також особи, які є суб'єктом правовідносин, у яких буде застосовано цей акт (ч. 2 ст. 171 КАСУ).

Як вбачається з матеріалів справи, оскаржувана постанова Кабміну безпосередньо стосується господарської діяльності, що здійснює апелянт, а тому, враховуючи вимоги статті 171 КАСУ, ВАТ «Берегівський м'ясокомбінат»має право на оскарження зазначеної постанови.

За ст. 2 ЗУ «Про ціни і ціноутворення»цей закон поширюється на всі підприємства й організації незалежно від форм власності, підпорядкованості і методів організації праці та виробництва.

В народному господарстві застосовуються вільні ціни і тарифи, державні фіксовані та регульовані ціни і тарифи (ст. 6 ЗУ «Про ціни і ціноутворення»).

Вільні ціни і тарифи встановлюються на всі види продукції, товарів і послуг, за винятком тих, по яких здійснюється державне регулювання цін і тарифів (ст. 7 ЗУ «Про ціни і ціноутворення»).

Згідно із ч. 1 ст. 8 ЗУ «Про ціни і ціноутворення»державне регулювання цін і тарифів здійснюється шляхом встановлення: державних фіксованих цін (тарифів); граничних рівнів цін (тарифів) або граничних відхилень від державних фіксованих цін і тарифів.

Законодавство України про ціноутворення складається з цього Закону та інших актів законодавства України, що видаються відповідно до нього (ст. 1 ЗУ «Про ціни і ціноутворення»).

У відповідності до ч. 1 ст. 191 ГК України державні фіксовані та регульовані ціни встановлюються на ресурси, що справляють визначальний вплив на загальний рівень і динаміку цін, а також на продукцію та послуги, що мають суттєве соціальне значення для населення. Перелік зазначених ресурсів, продукції, послуг затверджує Кабінет Міністрів України.

Державне регулювання цін здійснюється шляхом встановлення фіксованих державних та комунальних цін, граничних рівнів цін, граничних рівнів торговельних надбавок і постачальницьких винагород, граничних нормативів рентабельності або шляхом запровадження обов'язкового декларування зміни цін (ч. 5 ст. 191 ГК України).

На підставі та на виконання зазначених законодавчих норм, постановою Кабінету Міністрів України від 17.10.2007 року № 1222 був затверджений Порядок декларування зміни оптово-відпускних цін на продовольчі товари, яким зобовязано Державну інспекцію з контролю за цінами забезпечити контроль за додержанням державної дисципліни цін під час реалізації продовольчих товарів.

Порядком передбачено, що в разі збільшення оптово-відпускних цін на продовольчі товари (включаючи м'ясо та м'ясну продукцію) протягом місяця на 1 відсоток, такі зміни підлягають декларуванню, тобто повідомлення відповідні державні органи про такі зміни

У зв'язку з розповсюдженням випадків необґрунтованого підвищення цін на продовольчі товари, Кабінет Міністрів України прийняв постанову від 06 серпня 2008 № 709 «Про внесення змін до Порядку декларування зміни оптово-відпускних цін на продовольчі товари».

Зазначеною Постановою від 06.08.2008 року № 709 суб'єкти господарювання, що здійснюють діяльність по виробництву та реалізації соціально значущих товарів, які мають намір підвищення оптово-відпускних цін на ці товари, зобов'язані подати до територіальних органів Державної інспекції з контролю за цінами обґрунтування необхідності їх підвищення, і в разі належного обґрунтування, отримати відповідний висновок.

Вищезазначене свідчить, що постанова Кабінет Міністрів України прийняв постанову від 06 серпня 2008 № 709 «Про внесення змін до Порядку декларування зміни оптово-відпускних цін на продовольчі товари»у відповідності до вимог чинного законодавства.

Також слід врахувати, що Указом Президента України від 06.03.2009 року № 125/2009 було зупинено дію п. 3 постанови Кабінету Міністрів України від 06.08.2008 року № 709 у зв'язку з поданням до Конституційного Суду України конституційного подання щодо відповідності Конституції України положень п. 3 зазначеної постанови.

Ухвалою Конституційного Суду України від 02.06.2009 року Президентові України було відмовлено у відкритті конституційного провадження.

Указом Президента України від 13.06.2009 року № 434/2009 було визнано таким, що втратив чинність Указ Президента України від 06.03.2009 року № 125/2009 «Про зупинення дії деяких положень постанови Кабінету Міністрів України від 06 серпня 2008 року № 709».

Викладене свідчить про законність зазначеної постанови та в свою чергу відсутності підстав для її скасування.

Таким чином, апеляційна інстанція приходить до висновку, що суд першої інстанції правомірно не задовольнив позов.

Відповідно до ст. 200 КАС України, суд апеляційної інстанції залишає скаргу без задоволення, а постанову суду без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.

Проаналізувавши матеріали справи, доводи апеляційної скарги, колегія суддів дійшла висновку, що судом першої інстанції правильно встановлені обставини справи, судове рішення ухвалено з додержанням норм матеріального та процесуального права.

За таких підстав, апеляційну скаргу необхідно залишити без задоволення, а постанову суду першої інстанції без змін.

Керуючись ст.ст. 160, 195, 196,198, 200, 205, 206 КАС України, судова колегія, -

У Х В А Л И Л А:

В задоволенні апеляційної скарги відкритого акціонерного товариства «Берегівський мясокомбінат»відмовити.

Постанову Окружного адміністративного суду м. Києва від 26.10.2009 року залишити без змін.

Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення та може бути оскаржена протягом одного місяця шляхом подачі касаційної скарги до Вищого адміністративного суду України.

Головуючий суддя:

Судді:

Повний текст ухвали виготовлено 12 липня 2010 року.