Єдиний державний реєстр судових рішень КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Справа: № 2-а-9331/09/2570 Головуючий у 1-й інстанції: Клопот С.Л.,
Суддя-доповідач: Костюк Л.О.
У Х В А Л А
Іменем України
"01" липня 2010 р. м. Київ
Київський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:
головуючого судді Костюк Л.О.;
суддів:Ізмайлової Т.Л., Шостака О.О.;
при секретарі:Бундукову С.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу Приватного підприємства «Ніжин Автотранс»на постанову Чернігівського окружного адміністративного суду від 05 червня 2009 року у справі за адміністративним позовом Відділення Фонду соціального захисту інвалідів у Чернігівській області до Приватного підприємства «Ніжин Автотранс»про стягнення санкцій, -
ВСТАНОВИВ:
В травні 2009 року позивач відділення Фонду соціального захисту інвалідів у Чернігівській області звернулося до Чернігівського окружного адміністративного суду з позовною заявою до Приватного підприємства «Ніжин Автотранс», в якій просило стягнути з Приватного підприємства «Ніжин Автотранс»(р/р: 2600730011408 в ЧФ ВАТ Всеукраїнський Акціонерний банк, МФО: 353757, код ЄДРПОУ: 35194513) в дохід Державного бюджету України (Отримувач: Державний бюджет Ніжинського району, банк отримувача: ГУДКУ у Чернігівській області, рахунок: 31218230700005, МФО 853592, код ЄДРПОУ 22820749) 6031,25 грн. адміністративно-господарських санкцій та 19,28 грн. пені (а.с. 2-3).
Постановою Чернігівського окружного адміністративного суду від 05 червня 2009 року позов задоволено, а саме, стягнено з Приватного підприємства «Ніжин Автотранс»в дохід Державного бюджету України (Отримувач: Державний бюджет Ніжинського р-ну, банк отримувача: ГУДКУ у Чернігівській області, рахунок: 31218230700005, МФО 853592, код ЄДРПОУ 22820749) 6031 грн. 25 коп. адміністративно-господарських санкцій та 19 грн. 28 коп. пені (а.с. 30-31).
Не погоджуючись з прийнятим рішенням, відповідач по справі Приватне підприємство «Ніжин Автотранс» подало заяву про апеляційне оскарження (а.с. 34) та апеляційну скаргу, в якій просить переглянути рішення Чернігівського окружного адміністративного суду від 05 червня 2009 року по справі № 2а-9331/09/2570 та відмовити в задоволенні позовних вимог позивачу відділення Фонду соціального захисту інвалідів у Чернігівській області, мотивуючи тим, що вказане рішення суду першої інстанції є незаконним (а.с. 35).
Заслухавши суддю-доповідача про обставини справи, зміст судового рішення і апеляційної скарги, пояснення учасників судового розгляду та, перевіривши доводи апеляції наявними у матеріалах справи письмовими доказами, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню з наступних підстав.
Як вбачається з матеріалів справи, свої позовні вимоги позивач мотивує тим, що 07 квітня 2009 року приватним підприємством «Ніжин Автотранс»було подано звіт про зайнятість і працевлаштування інвалідів за 2008 рік. Згідно даного звіту на підприємстві протягом 2008 року середньооблікова кількість штатних працівників облікового складу становила 8 осіб, норматив робочих місць для працевлаштування інвалідів відповідно до вимог ст. 19 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні»- 1 особа, середньооблікова кількість штатних працівників, яким встановлена інвалідність становило 0 осіб.
Таким чином, невиконання нормативу робочих місць для працевлаштування інвалідів становить одна особа.
А відповідно ч. 1 ст. 20 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні», якою передбачено, що підприємства, установи, організації, у тому числі підприємства, організації громадських організацій інвалідів, фізичні особи, які використовують найману працю, де середньооблікова чисельність працюючих інвалідів менша, ніж установлено нормативом, передбаченим статтею 19 цього Закону, щороку сплачують відповідним відділенням Фонду соціального захисту інвалідів адміністративно-господарські санкції, сума яких визначається в розмірі середньої річної заробітної плати на відповідному підприємстві, установі, організації, у тому числі підприємстві, організації громадських організацій інвалідів, фізичної особи, яка використовує найману працю, за кожне робоче місце, призначене для працевлаштування інваліда і не зайняте інвалідом. Для підприємств, установ, організацій, у тому числі підприємств, організацій громадських організацій інвалідів, фізичних осіб, на яких працює від 8 до 15 осіб, розмір адміністративно-господарських санкцій за робоче місце, призначене для працевлаштування інваліда і не зайняте інвалідом, визначається в розмірі половини середньої річної заробітної плати на відповідному підприємстві, в установі, організації, у тому числі підприємстві, організації громадських організацій інвалідів, у фізичної особи, яка використовує найману працю.
Виходячи з того, що річний фонд оплати праці за 2008 рік складає 96,5 тис. грн., середньорічна заробітна плата штатного працівника 12062,50 грн., тому відповідно до ч. 1 ст. 20 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» сума адміністративно-господарський санкцій становить половину середньої річної заробітної плати, а саме 6031,25 грн.
Так як на момент звернення позивача до суду з вимогою про стягнення адміністративно-господарських санкцій з відповідача, суми адміністративно-господарських санкцій до Державного бюджету сплачені не були, то відповідно до Порядку сплати підприємствами, установами, організаціями та фізичними особами, що використовують найману працю, суми адміністративно-господарських санкцій та пені за невиконання нормативу робочих місць для працевлаштування інвалідів, затвердженого постановою КМУ № 70 від 31.01.2007 року та Порядку нарахування пені та її сплати, затвердженого Наказом Міністерства праці та соціальної політики України № 223 від 15.05.2007 року відділення Фонду соціального захисту інвалідів у Чернігівській області нарахувало пеню у розмірі 120 відсотків річних облікової ставки НБУ за кожний день прострочення, що діяла на момент сплати, нарахованої на повну суму недоїмки за весь її строк.
Розмір пені на день подання позовної заяви склав 19,28 грн.
Тому до стягнення підлягає сума адміністративно-господарських санкцій в розмірі 6031,25 грн. + пеня в сумі 19,28 грн.
Задовольняючи позовні вимоги позивача, суд першої інстанції виходив з того, що позовні вимоги підтверджені належними та допустимими доказами, тому підлягали до задоволення.
Колегія суддів Київського апеляційного адміністративного суду погоджується з таким висновком суду першої інстанції, виходячи з наступного.
Як вбачається з матеріалів справи, відповідно до поданого відповідачем річного звіту про зайнятість і працевлаштування інвалідів за 2008 рік (Форма № 10-ПІ) від 2009 року, затвердженого наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 10.02.2007 року № 42, середньооблікова кількість штатних працівників облікового складу становить 8 осіб, з них: середньооблікова кількість штатних працівників, яким відповідно до чинного законодавства встановлена інвалідність становить 0 осіб; кількість інвалідів штатних працівників, які повинні працювати на робочих місцях, створених відповідно до вимог статті 19 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» становить 1 особа, фонд оплати праці штатних працівників складає 96,473 тис. грн. (а.с. 5).
Отже, приватне підприємство «Ніжин Автотранс»в 2008 році не виконав норматив робочих місць для працевлаштування інвалідів, чим порушив вимоги ч. 1 ст. 19 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні», за що позивач відповідно до ч. 1 ст. 20 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні», Порядку сплати підприємствами, установами, організаціями та фізичними особами, що використовують найману працю, суми адміністративно-господарських санкцій та пені за невиконання нормативу робочих місць для працевлаштування інвалідів, затвердженого постановою КМУ № 70 від 31.01.2007 року та Порядку нарахування пені та її сплати, затвердженого Наказом Міністерства праці та соціальної політики України № 223 від 15.05.2007 року правомірно застосував до відповідача адміністративно-господарські санкції в сумі 6031,25 грн. та на день подання позовної заяви нарахував пеню в сумі - 19,28 грн. (а.с. 2-3).
Відповідно до п. 4 ст. 20 Закону України «Про зайнятість населення», підприємства, установи і організації незалежно від форми власності реєструються у місцевих центрах зайнятості за їх місцезнаходженням як платники збору до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття, щомісяця подають цим центрам адміністративні дані у повному обсязі про наявність вільних робочих місць (вакансій), у тому числі призначених для працевлаштування інвалідів, та про працівників, які працюють неповний робочий день (тиждень), якщо це не передбачено трудовим договором, або не працюють у зв'язку з простоєм виробництва з не залежних від них причин, і в десятиденний строк - про всіх прийнятих працівників у порядку, встановленому законодавством. Несвоєчасна реєстрація або відмова від неї, порушення порядку подання адміністративних даних тягне за собою відповідальність, передбачену законом.
Наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 19 грудня 2005 року № 420 за погодженням з Держкомстатом України затверджено форми звітності та інструкцій щодо їх заповнення.
В звязку з цим, колегія суддів Київського апеляційного адміністративного суду не приймає подані директором ПП «Ніжин Автотранс»Охонько С.М. в судових засіданнях від 17.06.10 та від 01.07.10 копії наказів про прийняття на роботу та звільнення з неї інваліда третьої групи ОСОБА_3 та ксерокопій звітів до центру зайнятості про наявність вакансій, так як з копій наказів вбачається, що ОСОБА_3 прийнято на роботу водієм та звільнено з неї в 2008 році, а довідка, яка містить відомості про розмір його пенсії та групу інвалідності, видана ОСОБА_3 в 2009 році; з ксерокопій звітів до центру зайнятості про наявність вакансій вбачається, що вони не містять відомостей про належне отримання їх Ніжинським центром зайнятості, а саме, на них відсутні дати та номери вхідної кореспонденції про прийняття центром зайнятості таких звітів, а також відсутні будь-які відомості про їх поштове відправлення.
Крім того, колегія суддів звертає увагу на те, що незважаючи на подані директором відповідача копії наказів про прийняття на роботу інваліда та звільнення з неї, ксерокопій звітів до центру зайнятості про наявність вакансій, в матеріалах справи міститься копія звіту про зайнятість і працевлаштування інвалідів за 2008 рік (Форма № 10-ПІ) від 2009 року, поданого, прийнятого та належним чином оформленого відділенням Фонду соціального захисту інвалідів у Чернігівській області від 08.04.2009 року за вх. № 4728 (а.с. 5), в графі середньооблікова кількість штатних працівників, яким відповідно до чинного законодавства встановлена інвалідність якого стоїть 0 осіб.
Отже, враховуючи викладене, колегія суддів Київського апеляційного адміністративного суду погоджується з висновком суду першої інстанції, який відповідно до матеріалів даної справи встановив правомірність застосування позивачем адміністративно-господарських санкцій та нарахування пені до відповідача за невиконання останнім нормативу робочих місць для працевлаштування інвалідів в 2008 році.
В звязку з цим, колегія суддів приходить до висновку, що наведені в апеляційній скарзі доводи не викликають сумнівів щодо правильності висновків суду першої інстанції та застосування норм матеріального і процесуального права.
Отже, судом першої інстанції правильно встановлено обставини справи та ухвалено рішення з додержанням норм матеріального та процесуального права, а тому, у відповідності до ст. 200 КАС України, суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а постанову суду - без змін.
Зважаючи на те, що Чернігівський окружний адміністративний суд правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального та процесуального права, апеляційну скаргу належить залишити без задоволення, а постанову суду - без змін.
На підставі викладеного та, керуючись ст. ст. 196, 198, 200, 205, 206 КАС України, Київський апеляційний адміністративний суд, -
у х в а л и в :
Апеляційну скаргу Приватного підприємства «Ніжин Автотранс»залишити без задоволення, постанову Чернігівського окружного адміністративного суду від 05 червня 2009 року - без змін.
Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення, проте на неї може бути подана касаційна скарга до Вищого адміністративного суду України протягом одного місяця з дня складення цієї ухвали у повному обсязі, тобто з 07 липня 2010 року.
Головуючий суддяЛ. Костюк
Судді:Т. Ізмайлова
О. Шостак