Постанова № 10355781, 30.06.2010, Запорізький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
30.06.2010
Номер справи
2а-2714/10/0870
Номер документу
10355781
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

30 червня 2010 року м. Запоріжжя

(14 год. 48 хв.)

Справа № 2а-2714/10/0870

Запорізький окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Артоуз О.О.

при секретарі судового засідання Гнідой А.В.

за участю прокурора Шульги О.А.; представника позивача Кіченка В.В.;

представника відповідача не з'явився

розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу

за позовною заявою: Мелітопольської міжрайонної прокуратури Запорізької області

в інтересах держави в особі

Територіального управління Головної державної інспекції

на автомобільному транспорті в Запорізькій області

до: Приватного підприємства «ЛОМ»

про: стягнення фінансових санкцій в сумі 1700 грн.

ВСТАНОВИВ:

17 травня 2010 року Мелітопольська міжрайонна прокуратура Запорізької області звернулась до Запорізького окружного адміністративного суду в інтересах держави в особі Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Запорізькій області із позовною заявою до Приватного підприємства «ЛОМ» про стягнення фінансових санкцій в сумі 1700 грн.

Ухвалою суду від 18.05.2010 відкрито провадження в адміністративній справі №2а-2714/10/0870, закінчено підготовче провадження та призначено справу до розгляду на 14.06.2010. У звязку з неявкою сторін розгляд справи відкладався до 30.06.2010.

В позовній заяві вказано, що за результатами проведення перевірки щодо додержання відповідачем вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом, уповноваженою особою Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Запорізькій області було встановлено порушення вимог ст. 39 Закону України «Про автомобільний транспорт». За результатами перевірки складено акт від 05.11.2009 №126629 та прийнято постанову № 061772 від 17.11.2009 про застосування до відповідача фінансових санкцій у розмірі 1700 грн. Оскільки, суму штрафу відповідачем добровільно не сплачено, позивач просить суд стягнути з Приватного підприємства «ЛОМ» фінансові санкцій в розмірі 1700 грн. Позовні вимоги обґрунтовує ч. 2 ст. 20, ст. 36-1 Закону України «Про прокуратуру», ст. ст. 39, 60 Закону України «Про автомобільний транспорт».

Прокурор та представник позивача у судовому засіданні позовні вимоги підтримали у повному обсязі, просили задовольнити позов в повному обсязі з підстав, викладених у позовній заяві.

Відповідач у судове засідання вдруге не з'явився, витребувані судом документи не направив, про причину неявки суду не повідомив. На адресу суду повернулись матеріали адміністративного позову, надіслані на юридичну адресу відповідача, з відміткою поштового відділення «за закінченням терміну зберігання».

Подальше відкладення розгляду справи суд вважає недоцільним.

Суд, вислухавши пояснення прокурора та представника позивача, розглянувши матеріали і з'ясувавши обставини адміністративної справи, дослідивши інші наявні у справі докази у їх сукупності, дійшов наступного висновку.

Як вбачається з матеріалів адміністративного позову, Мелітопольською міжрайонною прокуратурою Запорізької області, у ході проведення перевірки встановлено порушення вимог законодавства про автомобільний транспорт, відповідальність за яке передбачено абзацом 3 ч.1 ст. 60 Закону України «Про автомобільний транспорт» з боку Приватного підприємства «ЛОМ».

На підставі завдання на перевірку від 04.11.2009 № 0393308, працівниками Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Запорізькій області 05.11.2009 проведено рейдову перевірку щодо додержання вимог законодавства в сфері автомобільного транспорту, а також виявлення транспортних засобів, які працюють без законних підстав нелегально, включаючи таксі.

05.11.2009 уповноваженими працівниками Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Запорізькій області проведено перевірку транспортного засобу марки Mersedes-Benz 312 ДПЕ номерний знак 212 95 НР, що належить відповідачу.

За результатами перевірки складено акт № 126629, відповідно до якого перевіркою виявлено порушення: надання послуг з перевезення пасажирів без оформлення документів, перелік яких встановлено ст. 39 Закону України «Про автомобільний транспорт», а саме відсутність посвідчення водія, не оформлений квитково-касовий лист за 05.11.2009.

Вказаний акт відповідачем отримано 07.11.2009, що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення.

На підставі акту перевірки 17 листопада 2009 року начальником Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Запорізькій області винесено постанову № 061772 про застосування фінансових санкцій у розмірі 1700 грн. Постанова отримана відповідачем 23.11.2009, що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення. Доказів оскарження вказаної постанови відповідачем до суду не надана.

Сума штрафу до теперішнього часу Приватним підприємством «ЛОМ» не сплачена.

Згідно ст. 6 Закону України «Про автомобільний транспорт», центральний орган виконавчої влади з питань автомобільного транспорту забезпечує проведення державної політики на автомобільному транспорті через урядові органи державного управління на автомобільному транспорті, службу міжнародних автомобільних перевезень та місцеві органи виконавчої влади і органи місцевого самоврядування.

Згідно Положення про територіальні органи Головної державної інспекції на автомобільному транспорті, затвердженого Наказом Міністерства транспорту та зв'язку України від 16.05.2005 N 207, територіальні органи Головної державної інспекції на автомобільному транспорті (далі - територіальні управління) в областях, Автономній Республіці Крим, містах Києві та Севастополі є територіальними структурними підрозділами Головавтотрансінспекції.

Пункт 5 цього Положення встановлює, що територіальні управління відповідно до покладених на них завдань у відповідному регіоні здійснюють державний контроль за виконанням суб'єктами господарювання, які провадять діяльність у сфері автомобільного транспорту загального користування, правил перевезень пасажирів і вантажів; дотриманням вимог нормативно-правових актів, стандартів і норм, що регулюють перевезення пасажирів і вантажів автомобільним транспортом.

У пункті 6 Положення про територіальні органи Головної державної інспекції на автомобільному транспорті зазначено, що територіальні управління у відповідному регіоні мають право перевіряти додержання суб'єктами господарювання, які провадять діяльність у сфері автомобільного транспорту загального користування, вимог законодавства про автомобільний транспорт.

Державний контроль автомобільних перевізників, у відповідності зі ст. 6 Закону України «Про автомобільний транспорт» та п. 4 Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, здійснюється шляхом проведення планових, позапланових і рейдових перевірок.

Згідно пункту 15 Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 8.11.2006 N 1567, під час проведення рейдової перевірки перевіряється наявність визначених статтями 39 і 48 Закону України «Про автомобільний транспорт» документів, на підставі яких здійснюються перевезення автомобільним транспортом.

Стаття 39 Закону України «Про автомобільний транспорт» встановлює, що автомобільні перевізники, водії, пасажири повинні мати і пред'являти особам, які уповноважені здійснювати контроль на автомобільному транспорті та у сфері безпеки дорожнього руху, документи, на підставі яких виконуються пасажирські перевезення.

Документи для регулярних пасажирських перевезень:

для автомобільного перевізника - ліцензія, договір із органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування чи їх дозвіл, паспорт маршруту, документ, що засвідчує використання автобуса на законних підставах, інші документи, передбачені законодавством України;

для водія автобуса - посвідчення водія відповідної категорії, реєстраційні документи на транспортний засіб, ліцензійна картка, дорожній лист, квитково-касовий лист, схема маршруту, розклад руху, таблиця вартості проїзду (крім міських перевезень), інші документи, передбачені законодавством України.

Відповідно до п. 23 Порядку № 1567, у разі виявлення в ході перевірки автотранспортного засобу порушення законодавства про транспорт складається акт за формою, передбаченою цим Порядком, в якому зазначаються виявлені порушення.

Згідно п. 25 Порядку №1567, справа про порушення розглядається в органі державного контролю за місцезнаходженням суб'єкта господарювання або за місцем виявлення порушення (за письмовою заявою уповноваженої особи суб'єкта господарювання) не пізніше ніж протягом двох місяців з дня його виявлення.

Відповідно до абз. 3 ч. 1 ст. 60 Закону України «Про автомобільний транспорт», за надання послуг з перевезень пасажирів та вантажів без оформлення документів, перелік яких визначений статтями 39 та 48 цього Закону до автомобільних перевізників застосовуються штрафні санкції у розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

За наявності підстав, відповідно до цього Порядку, керівник органу державного контролю або його заступник виносить постанову про застосування фінансових санкцій.

Згідно п. п. 28, 29 Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті,копія постанови видається не пізніше ніж протягом трьох днів після її винесення уповноваженій особі суб'єкта господарювання під розписку чи надсилається рекомендованим листом із повідомленням.

Фінансова санкція повинна бути перерахована суб'єктом господарювання на зазначений у постанові рахунок не пізніше ніж протягом п'ятнадцяти днів після отримання ним копії постанови про застосування фінансових санкцій, про що повідомляється орган державного контролю, посадовою особою якого винесено відповідну постанову.

Враховуючи вищевикладене, суд вважає позовні вимоги такими, що підлягають задоволенню.

Керуючись ст.ст. 161, 162, 163, 167 КАС України, суд,

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов Мелітопольської міжрайонної прокуратури Запорізької області в інтересах держави в особі Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Запорізькій області до Приватного підприємства«ЛОМ» про стягнення фінансових санкцій в сумі 1700 грн. задовольнити в повному обсязі.

Стягнути з Приватного підприємства «ЛОМ» (ідентифікаційний код 31962079) на користь Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Запорізькій області фінансові санкції в розмірі 1700 (одна тисяча сімсот) грн.

Постанова набирає законної сили після закінчення строків подання заяви про апеляційне оскарження та апеляційної скарги, якщо вони не були подані у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Запорізький окружний адміністративний суд шляхом подання в 10-денний строк з дня її проголошення, а в разі складення постанови не у повному обсязі відповідно до статті 160 КАС України - з дня складення її в повному обсязі, заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови.

Постанова у повному обсязі складена 05 липня 2010 року.

Суддя /підпис/О.О. Артоуз