Постанова № 103513073, 22.02.2022, Роздільнянський районний суд Одеської області

Дата ухвалення
22.02.2022
Номер справи
511/2805/21
Номер документу
103513073
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Роздільнянський районний суд Одеської області

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

Справа №: 511/2805/21

Номер провадження 3/511/51/22

"22" лютого 2022 р.суддя Роздільнянського районного суду Одеської області Бобровська І. В., розглянувши матеріали, які надійшли з Державної податкової служби України Головного управління ДПС в Одеській області про притягнення до адміністративної відповідальності:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ІПН: НОМЕР_1 , паспорт НОМЕР_2 , виданий 06.03.2017 року, органом 5141, громадянку України, ФОП, проживаючої за адресою: АДРЕСА_1 ,

за ч. 1ст. 155-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення,

В С Т А Н О В И В:

24.11.2021року ОСОБА_1 , будучи фізичною-особою підприємцем та будучи відповідальною особою за проведення розрахунків порушила встановлений законом порядок проведення розрахунків у сфері торгівлі,а саме: проведення розрахункової операції без застосування реєстратора розрахункових операцій; не видача розрахункового документу; не забезпечення передачі до органів податкової служби обов`язкової звітності, пов`язаної із застосуванням реєстратора розрахункових операцій; незабезпечення виконання щоденного друку фіскального звітного чеку; незабезпечення ведення обліку товарних запасів за місцем їх реалізації, згідно акту перевірки від 24.11.2021 року, бланк № 004369, чим порушено п.1, п.2, п.7, п.9, п.12 ст. 3 ЗУ № 265/95 ВР «Про застосування РРО у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» зі змінами та доповненнями та ч. 1 ст. 155-1 КУпАП.

ОСОБА_1 про час та місце слухання була повідомлена належним чином, однак в судове засідання не з`явилася, причини неявки не повідомила.

Згідно ст.268КУпАП України явка правопорушника у вказаній категорії справ не є обов`язковою, а тому суд вважає за можливе розглянути протокол без особистої участі правопорушника.

Вина ОСОБА_1 у вчиненні вказаного правопорушення підтверджується наявними письмовими доказами по справі, зокрема:

- протоколом про адміністративне правопорушення №1112/11/15-32-07-06-15 від 24.11.2021 року, згідно якого ОСОБА_1 будучи фізичною-особою підприємцем та будучи відповідальною особою за проведення розрахунків порушила встановлений законом порядок проведення розрахунків у сфері торгівлі,а саме: проведення розрахункової операції без застосування реєстратора розрахункових операцій; не видача розрахункового документу; не забезпечення передачі до органів податкової служби обов`язкової звітності, пов`язаної із застосуванням реєстратора розрахункових операцій; незабезпечення виконання щоденного друку фіскального звітного чеку; незабезпечення ведення обліку товарних запасів за місцем їх реалізації, згідно акту перевірки від 24.11.2021 року, бланк № 004369, чим порушено п.1, п.2, п.7, п.9, п.12 ст. 3 ЗУ № 265/95 ВР «Про застосування РРО у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» зі змінами та доповненнями та ч. 1 ст. 155-1 КУпАП;

- актом (довідкою) про результати фактичної перевірки від 24.11.2021 року, згідно якого під час перевірки крамниці АДРЕСА_2 , належного ФОП ОСОБА_1 було встановлено: неподання до контролюючих органів звітності пов`язаної із застосуванням РРО, фіскальних звітних чеків по дротовим та бездротовим каналам зв`язку, що підтверджується не щоденно створення на РРО фіскальних звітних чеків за 09.09.2021 року; здійснення реалізації товарів, які не обліковані у встановленому порядку за місцем їх реалізації або збереження, а саме: відсутні накладні, ГГН та інші супровідні документи на товар, який знаходиться за місцем реалізації згідно відомості ГМЦ на загальну суму 3876,50 грн ; станом на 24.11.21 року підприємцем не надано у повному обсязі документи, що належать або пов`язані з питаннями перевірки, а саме: накладні та інші супровідні документи на товар, що знаходяться за місцем реалізації та інші.

Своїми діями ОСОБА_1 порушила п.1 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» від 06.07.1995 року №265/95-ВР., згідно якого проводити розрахунковіоперації наповну сумупокупки (наданняпослуги)через зареєстровані,опломбовані увстановленому порядкута переведеніу фіскальнийрежим роботиреєстратори розрахунковихоперацій абочерез зареєстрованіфіскальним серверомконтролюючого органупрограмні реєстраторирозрахункових операційзі створенняму паперовійта/абоелектронній формівідповідних розрахунковихдокументів,що підтверджуютьвиконання розрахунковихоперацій,або увипадках,передбачених цимЗаконом,із застосуваннямзареєстрованих увстановленому порядкурозрахункових книжок;п.2 згідноякого надаватиособі,яка отримуєабо повертаєтовар,отримує послугуабо відмовляєтьсявід неї,включаючи ті,замовлення абооплата якихздійснюється звикористанням мережіІнтернет,при отриманнітоварів (послуг)в обов`язковомупорядку розрахунковийдокумент встановленоїформи тазмісту наповну сумупроведеної операції,створений впаперовій та/абоелектронній формі(утому числі,але невиключно,з відтворюваннямна дисплеїреєстратора розрахунковихоперацій чидисплеї пристрою,на якомувстановлений програмнийреєстратор розрахунковихоперацій QR-коду,який дозволяєособі здійснюватийого зчитуваннята ідентифікаціюіз розрахунковимдокументом заструктурою даних,що вньому міститься,та/абонадсиланням електронногорозрахункового документана наданийтакою особоюабонентський номерабо адресуелектронної пошти); п.7 згідноякого необхідно подавати до контролюючих органів звітність, пов`язану із застосуванням реєстратора розрахункових операцій та розрахункових книжок, не пізніше 15 числа наступного за звітним місяця у разі, якщо цим пунктом не передбачено подання інформації по дротових або бездротових каналах зв`язку; п.9 згідно якого суб`єкти господарювання повинні щоденно створювати у паперовій та/або електронній формі реєстраторами розрахункових операцій (за виключенням автоматів з продажу товарів (послуг) або програмними реєстраторами розрахункових операцій фіскальні звітні чеки у разі здійснення розрахункових операцій; п.12- згідно якого необхідно вести в порядку, встановленому законодавством, облік товарних запасів, здійснювати продаж лише тих товарів, що відображені в такому обліку. Порядок та форма обліку товарних запасів для фізичних осіб - підприємців, у тому числі платників єдиного податку, встановлюються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику. При цьому суб`єкт господарювання зобов`язаний надати контролюючим органам на початок проведення перевірки документи (у паперовій або електронній формі), що підтверджують облік та походження товарних запасів (зокрема, але не виключно, документи щодо інвентаризації товарних запасів, документи про отримання товарів від інших суб`єктів господарювання та/або документи на внутрішнє переміщення товарів), які на момент перевірки знаходяться у місці продажу (господарському об`єкті).

Вивчивши матеріали справи, суд вважає, що в діях ОСОБА_1 міститься склад правопорушення, передбачений ч. 1ст.155-1 КУпАП, який встановлює відповідальність за порушення встановленого законом порядку проведення розрахунків у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг.

При накладенні адміністративного стягнення на ОСОБА_1 ,суд враховує характер вчиненого правопорушення, ступінь її вини, майновий стан та обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність.

Обставини, які відповідно дост. 34 КУпАПпом`якшують відповідальність ОСОБА_1 за вчинене нею адміністративне правопорушення, судом не встановлені.

Обставин, які відповідно дост. 35 КУпАПобтяжують відповідальність ОСОБА_1 за вчинене ним адміністративне правопорушення, судом не встановлені.

З урахуванням викладеного, вимогист. 33 КУпАП, з метою виховання правопорушника та попередження наступних правопорушень, прихожу до висновку про необхідність накладення на винного адміністративного стягнення у вигляді штрафу, передбаченого санкцієюч. 1ст. 155-1 КУпАП, що буде достатнім для її виховання та попередження вчинення ним нових правопорушень.

Відповідно дост. 40-1 КУпАПта згідно п.5 ч.2ст.4 Закону України «Про судовий збір», у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення по справі про адміністративне правопорушення підлягає сплаті судовий збір в розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що становить 496,20 грн, який слід стягнути з ОСОБА_1 на користь держави.

На підставі викладеного, керуючисьст. 284 КУпАП,

П О С Т А Н О В И В :

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 визнати винуватою у вчинені адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1ст. 155-1 КУпАПта накласти на неї стягненняу виді штрафу в розмірі 85 (вісімдесят п`ять) грн.

Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ІПН: НОМЕР_1 , паспорт НОМЕР_2 , виданий 06.03.2017 року, органом 5141, громадянку України, ФОП, проживаючої за адресою: АДРЕСА_1 судовийзбір у розмірі 496,20 грн на користьдержави.

Реквізити для зарахування до державного бюджету:

отримувач коштів: ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106

код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37993783,

банк отримувача: Казначейство України (ЕАП)

рахунок отримувача: UА908999980313111256000026001

кодкласифікації доходів бюджету: 22030106.

Постанова може бути оскаржена до Одеського апеляційного суду протягом десяти днів з дня винесення постанови.

Суддя: І. В. Бобровська

Постанова набрала законної сили "_" __20___р.

Срок предґявлення до виконання постанови 3 місяці.