Рішення № 103352864, 15.02.2022, Рівненський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
15.02.2022
Номер справи
460/12870/21
Номер документу
103352864
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
  • 1)
Державний герб України

РІВНЕНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Р І Ш Е Н Н Я

і м е н е м У к р а ї н и

15 лютого 2022 року м. Рівне №460/12870/21Рівненський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Комшелюк Т.О., розглянувши в порядку спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Військової частини А1671 про визнання дій протиправними, зобов`язання вчинення певних дій,

В С Т А Н О В И В:

ОСОБА_1 (далі – позивач) звернувся до Рівненського окружного адміністративного суду з позовом до Військової частини А1671 (далі – відповідач) в якому просить суд: 1) визнати протиправними дії відповідача щодо встановлення невірного базового місяця при нарахуванні і виплаті позивачу індексації грошового забезпечення за період з 01 лютого 2008 року по 23 травня 2016 року; 2) зобов`язати відповідача нарахувати та виплатити позивачу індексацію грошового забезпечення за період з 01 лютого 2008 року по 23 травня 2016 року, зі застосуванням січня 2008 року як місяця, з якого починається обчислення індексу споживчих цін для проведення індексації грошового забезпечення (базового місяця, місяця підвищення грошових доходів) з урахуванням проведених виплат. В обґрунтування позовних вимог зазначає, що під час проходження військової служби в військовій частині в період з 01 лютого 2008 року по 23 травня 2016 року йому було лише частково виплачено індексацію грошового забезпечення, що є протиправним, оскільки індексація грошового забезпечення є однією із основних державних гарантій щодо оплати праці і її проведення, у зв`язку із зростанням споживчих цін та є обов`язковою для всіх роботодавців, незалежно від форм власності та виду юридичної особи. 10.08.2021 позивач звернувся з заявою до відповідача з проханням, зокрема, нарахувати та виплатити індексацію грошового забезпечення із урахуванням базового місяця січень 2008 року, на що отримав відмову. Таку відмову позивач уважає протиправною, просить суд позов задовольнити.

Відповідач проти задоволення позову заперечив, у встановлений судом строк подав відзив на позовну заяву. На обґрунтування заперечення зазначає, що індексацію грошового забезпечення позивач не отримав не внаслідок бездіяльності військової частини, а у зв`язку із не виділенням коштів з Державного бюджету на рахунок відповідача. Крім того, визначення базового місяця та розрахунок індексації є компетенцією відповідача. На підставі викладеного, відповідач просить відмовити в задоволенні позову повністю.

Адміністративна справа № 460/12870/21 перебувала у провадженні судді Гудими Н.С.

Ухвалою суду від 20.09.2021 відкрито провадження в адміністративній справі та вирішено розглянути справу за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін.

Розпорядженням суду №514 від 23.11.2021 призначений повторний автоматизований розподіл справи.

Протоколом повторного автоматизованого розподілу, справа надійшла у провадження судді Комшелюк Т.О.

Ухвалою суду від 25.11.2021 справу прийнято до провадження.

Розглянувши матеріали та з`ясувавши всі обставини адміністративної справи, які мають юридичне значення для розгляду та вирішення спору по суті, дослідивши наявні у справі докази у їх сукупності, суд встановив наступне.

ОСОБА_1 проходив службу у Військовій частині А1671 по 23 травня 2016 року.

Наказом командира військової частини від 23.05.2016 року № 127 позивача було виключено зі списків особового складу за підпунктом «б» ст. 26 Закону України «Про військовий обов`язок і військову службу».

Під час проходження військової служби, як стверджує позивач, йому не було виплачено індексацію грошового забезпечення у повному обсязі, у зв`язку із чим, 10.08.2021 він звернувся до відповідача із запитом на отримання інформації стосовно, зокрема, нарахування і виплати йому індексації грошового забезпечення в період з 01.02.2008 року по 23.05.2016 року із урахуванням січня 2008 року як базового місяця.

Листом від 28.08.2021 за № 3/847 відповідач повідомив позивача, що у 2008-2016 роках, нарахування та виплата індексації грошового забезпечення проведена позивачу відповідно до вимог чинного законодавства та у повному обсязі. При цьому, з 01.02.2008 по 31.12.2013 року позивачу нараховувалась та виплачувалась індексація відповідно до Порядку № 1078, однак, надати відомості немає можливості, оскільки документи передані до архіву, а які підлягають знищенню - знищені у встановленому порядку. З 01.01.2014 по 30.11.2015 позивачу здійснено нарахування та виплату індексації в повному обсязі і до розрахунку у цьому періоді брався базовий місяць - січень 2014 року, а за період з 01.12.2015 по 23.05.2016 базовий місяць грудень 2015 року. В останньому періоді індекс споживчих цін обчислювався наростаючим підсумком починаючи з січня 2016 року. Оскільки нарахована випереджаючим шляхом сума ймовірної індексації протягом січня 2016 року – травня 2016 року не перевищила суму підвищення грошового забезпечення позивача за грудень 2015 року, то нарахована індексація складає за вказаний період 0,00грн.

Не погоджуючись із такими діями, позивач звернувся з позовом до суду.

Вирішуючи даний спір та надаючи правову оцінку встановленим обставинам, суд враховує наступне.

Відповідно до статті 19 Конституції України правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством. Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Закон України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей" від 20.12.91 № 2011-XII (далі - Закон № 2011-XII) визначає основні засади державної політики у сфері соціального захисту військовослужбовців та членів їх сімей, встановлює єдину систему їх соціального та правового захисту, гарантує військовослужбовцям та членам їх сімей в економічній, соціальній, політичній сферах сприятливі умови для реалізації їх конституційного обов`язку щодо захисту Вітчизни та регулює відносини у цій галузі.

Згідно із абзацом 1 частини першої статті 9 Закону № 2011-XII держава гарантує військовослужбовцям достатнє матеріальне, грошове та інші види забезпечення в обсязі, що відповідає умовам військової служби, стимулює закріплення кваліфікованих військових кадрів.

Відповідно до частин другої та третьої статті 9 Закону № 2011-XII до складу грошового забезпечення входять: посадовий оклад, оклад за військовим званням; щомісячні додаткові види грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премія); одноразові додаткові види грошового забезпечення. Грошове забезпечення визначається залежно від посади, військового звання, тривалості, інтенсивності та умов військової служби, кваліфікації, наукового ступеня і вченого звання військовослужбовця. Грошове забезпечення підлягає індексації відповідно до закону.

Згідно із статтею 18 Закону України "Про державні соціальні стандарти та державні соціальні гарантії" від 05.10.2000 № 2017-III (далі - Закон № 2017-III) законами України, з метою надання соціальної підтримки населенню України в цілому та окремим категоріям громадян, встановлюються державні гарантії, зокрема щодо індексації доходів населення з метою підтримання достатнього життєвого рівня громадян та купівельної спроможності їх грошових доходів в умовах зростання цін.

Статтею 19 Закону № 2017-III передбачено, що державні соціальні гарантії є обов`язковими для всіх державних органів, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ і організацій незалежно від форми власності.

Правові, економічні та організаційні основи підтримання купівельної спроможності населення України в умовах зростання цін з метою дотримання встановлених Конституцією України гарантій щодо забезпечення достатнього життєвого рівня населення України визначає Закон України "Про індексацію грошових доходів населення" від 03.07.91 № 1282-XII (далі - Закон № 1282-XII).

Статтею 2 Закону № 1282-XII визначено, що індексації підлягають грошові доходи громадян, одержані ними в гривнях на території України і які не мають разового характеру, зокрема, оплата праці (грошове забезпечення). Індексації підлягають грошові доходи населення у межах прожиткового мінімуму, встановленого для відповідних соціальних і демографічних груп населення.

Відповідно до статей 4 та 6 Закону № 1282-XII (в редакції, яка в цілому діє з 01.01.2015, а щодо відсоткового значення порогу індексації - з 01.01.2016) індексація грошових доходів населення проводиться в разі, коли величина індексу споживчих цін перевищила поріг індексації, який установлюється в розмірі 101 відсоток (з 01.01.2016 - 103 відсотка).

Обчислення індексу споживчих цін для індексації грошових доходів населення провадиться наростаючим підсумком, починаючи з місяця введення в дію цього Закону.

Для проведення подальшої індексації грошових доходів населення обчислення індексу споживчих цін починається за місяцем, у якому індекс споживчих цін перевищив поріг індексації, зазначений у частині першій цієї статті.

Підвищення грошових доходів населення у зв`язку з індексацією здійснюється з першого числа місяця, що настає за місяцем, у якому опубліковано індекс споживчих цін.

У разі виникнення обставин, передбачених статтею 4 цього Закону, грошові доходи населення визначаються як результат добутку розміру доходу, що підлягає індексації в межах прожиткового мінімуму для відповідних соціальних і демографічних груп населення, та величини індексу споживчих цін.

Порядок проведення індексації грошових доходів населення визначається Кабінетом Міністрів України.

Постановою Кабінету Міністрів України від 17.07.2003 № 1078 затверджений Порядок проведення індексації грошових доходів населення (далі - Порядок № 1078).

Згідно з пунктом 1-1 Порядку № 1078 підвищення грошових доходів громадян у зв`язку з індексацією здійснюється з першого числа місяця, що настає за місяцем, в якому офіційно опубліковано індекс споживчих цін.

Індексація грошових доходів населення проводиться у разі, коли величина індексу споживчих цін перевищила поріг індексації, який встановлюється в розмірі 101 відсотка (з 01.01.2016 - 103 відсотка).

Індекс споживчих цін обчислюється Держстатом і не пізніше 10 числа місяця, що настає за звітним, публікується в офіційних періодичних виданнях.

Для проведення подальшої індексації грошових доходів населення обчислення індексу споживчих цін починається за місяцем, у якому індекс споживчих цін перевищив поріг індексації, зазначений в абзаці другому цього пункту.

Відповідно до пункту 2 Порядку № 1078 індексації підлягають грошові доходи громадян, одержані в гривнях на території України, які не мають разового характеру, зокрема, грошове забезпечення військовослужбовців, поліцейських, осіб рядового і начальницького складу, посадових осіб митної служби.

За змістом пункту 4 Порядку № 1078 індексації підлягають грошові доходи населення у межах прожиткового мінімуму, встановленого для відповідних соціальних і демографічних груп населення. У межах прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб, індексуються оплата праці (грошове забезпечення), розмір аліментів, визначений судом у твердій грошовій сумі, допомога по безробіттю та матеріальна допомога у період професійної підготовки, перепідготовки або підвищення кваліфікації безробітного, що надаються залежно від страхового стажу у відсотках середньої заробітної плати, стипендії.

Сума індексації грошових доходів громадян визначається як результат множення грошового доходу, що підлягає індексації, на величину приросту індексу споживчих цін, поділений на 100 відсотків.

Пунктом 5 Порядку № 1078 (в редакції, чинній до 01.12.2015) було визначено, що у разі підвищення розмірів мінімальної заробітної плати, пенсії, виплат, що здійснюються відповідно до законодавства про загальнообов`язкове державне соціальне страхування, стипендій, а також у разі зростання грошових доходів населення без перегляду їх мінімальних розмірів місяць, в якому відбулося підвищення, вважається базовим при обчисленні індексу споживчих цін для індексації грошових доходів населення. У базовому місяці значення індексу споживчих цін приймається за 1 або 100 відсотків. Індексація грошових доходів, отриманих громадянами за цей місяць, не провадиться. З наступного місяця здійснюється обчислення наростаючим підсумком індексу споживчих цін для проведення подальшої індексації.

З 01.12.2015 редакція пункту 5 Порядку № 1078 передбачає, що у разі підвищення тарифних ставок (окладів), пенсій або щомісячного довічного грошового утримання, стипендій, виплат, що здійснюються відповідно до законодавства про загальнообов`язкове державне соціальне страхування, значення індексу споживчих цін у місяці, в якому відбувається підвищення, приймається за 1 або 100 відсотків.

Обчислення індексу споживчих цін для проведення подальшої індексації здійснюється з місяця, наступного за місяцем підвищення зазначених грошових доходів населення.

Сума індексації у місяці підвищення тарифних ставок (окладів), пенсій або щомісячного довічного грошового утримання, стипендій, виплат, що здійснюються відповідно до законодавства про загальнообов`язкове державне соціальне страхування, не нараховується, якщо розмір підвищення грошового доходу перевищує суму індексації, що склалась у місяці підвищення доходу.

Якщо розмір підвищення грошового доходу не перевищує суму індексації, що склалась у місяці підвищення доходу, сума індексації у цьому місяці визначається з урахуванням розміру підвищення доходу і розраховується як різниця між сумою індексації і розміром підвищення доходу.

У разі зростання заробітної плати за рахунок інших її складових без підвищення тарифних ставок (окладів) сума індексації не зменшується на розмір підвищення заробітної плати. У разі коли відбувається підвищення тарифної ставки (окладу), у місяці підвищення враховуються всі складові заробітної плати, які не мають разового характеру.

До чергового підвищення тарифних ставок (окладів), пенсій або щомісячного довічного грошового утримання, стипендій, виплат, що здійснюються відповідно до законодавства про загальнообов`язкове державне соціальне страхування, до визначеної суми індексації додається сума індексації, яка складається внаслідок перевищення величини індексу споживчих цін порогу індексації, зазначеного у пункті 1-1 цього Порядку.

У разі підвищення грошових доходів населення випереджаючим шляхом з урахуванням прогнозного рівня інфляції під час визначення розміру підвищення грошових доходів у зв`язку з індексацією враховується рівень такого підвищення.

Нарахування сум індексації або проведення чергового підвищення грошових доходів випереджаючим шляхом здійснюється з першого числа місяця, що настає за місяцем, в якому офіційно опубліковано індекс споживчих цін, на підставі якого нарахована сума індексації перевищить розмір підвищення грошових доходів випереджаючим шляхом.

У разі коли індекс споживчих цін для проведення індексації, розрахований наростаючим підсумком, перевищив 10 відсотків, Кабінет Міністрів України приймає рішення про підвищення тарифних ставок (окладів) працівникам бюджетної сфери, органам державної влади, місцевого самоврядування, прокуратури та інших органів з урахуванням суми індексації, яка складається на момент підвищення.

Працівникам підприємств i організацій, які перебувають на госпрозрахунку, підвищення заробітної плати у зв`язку із зростанням рівня інфляції провадиться у порядку, визначеному у колективних договорах, але не нижче норм, визначених Законом України «Про індексацію грошових доходів населення» та положень цього Порядку.

Аналіз редакцій пункту 5 Порядку № 1078 дозволяє прийти до висновку, що до грудня 2015 зростання грошових доходів населення без перегляду їх мінімальних розмірів було визначено як підстава для зміни базового місяця при обчисленні індексу споживчих цін для визначення наявності або відсутності підстав для нарахування індексації.

Отже, до 01.12.2015 року будь-яке зростання доходів громадян, в тому числі військовослужбовців, мало наслідком зміну базового місяця для нарахування індексації.

Таким чином, базовий місяць для обрахунку індексації не був прив`язаний до події зростання тарифних окладів працівника.

Редакція ж вказаної норми, яка діє з 01.12.2015, покладає обов`язок проводити індексацію заробітної плати (грошового забезпечення військовослужбовців) на підприємства, установи, організації у разі перевищення величини індексу споживчих цін встановленого порогу індексації з урахуванням базового місяця, в якому відбулося підвищення грошового забезпечення за рахунок зростання тарифних ставок (окладів).

Тобто, лише з 01.12.2015 на зміну базового місяця для нарахування індексації стало впливати виключно підвищення тарифних ставок (окладів).

При цьому, в якості підстави для зміни базового місяця Порядок № 1078 визначає саме зміну тарифних окладів, що відбулось після набрання чинності новою редакцією пункту 5 Порядку, передбаченою Постановою КМУ від 09.12.2015 № 1013 "Про упорядкування структури заробітної плати, особливості проведення індексації та внесення змін до деяких нормативно-правових актів".

Так, з відповіді відповідача від 28.10.2021 № 3/847 на звернення позивача вбачається, що позивачу нарахована та виплачена індексація грошового забезпечення за період з 01.02.2008 по 31.12.2013 року відповідно до Порядку № 1078, однак, надати відомості немає можливості, оскільки документи передані до архіву, а які підлягають знищенню - знищені у встановленому порядку.

Суд зауважує, що оскільки будь-якої інформації щодо неправильного нарахування та виплати відповідачем індексації грошового забезпечення позивачу у період з 01.02.2008 по 31.12.2013 року останнім суду не наведено та не надано жодних доказів на спростування таких доводів відповідача, то відсутні правові підстави вважати неправомірними дії відповідача з приводу неправильного нарахування позивачу індексації грошового забезпечення у вказаному періоді, зважаючи на п. 5 Порядку № 1078 в редакції до 01.12.2015, та як наслідок відсутні підстави для задоволення позовних вимог у цій частині.

Окрім того, щодо періоду 2012 та 2013 років, то суд звертає увагу, що згідно з офіційними даними, які містяться на сайті Державної служби статистики України, поріг індексації не перевищив 101 відсотка. Тому вимоги позивача до відповідача про нарахування та виплату індексації грошового забезпечення за 2012 рік та 2013 рік, взагалі є безпідставними.

Щодо періоду з 01.01.2014 по 30.11.2015.

З тієї ж відповіді відповідача від 28.10.2021 № 3/847 слідує, що з 01.01.2014 по 30.11.2015 позивачу здійснено нарахування та виплату індексації в повному обсязі і до розрахунку у цьому періоді брався базовий місяць - січень 2014 року.

Як зазначалося судом вище по тексту, до 01.12.2015 базовим місяцем є місяць збільшення заробітної плати.

З урахуванням викладеного, оскільки у даному періоді відбувалася зміна грошового забезпечення позивача, то застосування відповідачем січня 2014 року, як базового місяця для нарахування індексації грошового забезпечення в період з 01.01.2014 по листопад 2015 року є правомірним. Тому позовні вимоги в цій частині є безпідставними. Доказів зворотного позивачем суду не надано і судом не встановлено.

Щодо періоду з 01.12.2015 по 23.05.2016.

Відповідач стверджує, що у вказаному періоді для розрахунку індексації грошового забезпечення позивача, базовим місяцем визначено грудень 2015 року. При цьому, в даному періоді індекс споживчих цін обчислювався наростаючим підсумком починаючи з січня 2016 року. Оскільки нарахована випереджаючим шляхом сума ймовірної індексації протягом січня 2016 року – травня 2016 року не перевищила суму підвищення грошового забезпечення позивача за грудень 2015 року, то нарахована індексація складає за вказаний період 0,00грн.

Суд погоджується із такими доводам и відповідача з огляду на таке.

Так, аналіз редакції пункту 5 Порядку № 1078 окрім наведеного вище, а особливо його 1 - 5 абзаців свідчить про те, що значення індексу споживчих цін у місяці, в якому відбувається підвищення тарифних окладів (стипендій), для обрахунку приймається за 1 або 100 відсотків лише коли таке підвищення відбулося після 15 грудня 2015 року або після цієї дати.

Прийняття підвищення тарифних окладів (стипендій), яке сталося до 15 грудня 2015 року, за 1 або 100 відсотків порушує таку складову верховенства права, як принцип правової визначеності, та суперечить положенням частини 1 статті 58 Конституції України, згідно якої закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі, крім випадків, коли вони пом`якшують або скасовують відповідальність особи.

За наведеного суд уважає, що у відповідача були відсутні підстави для застосування для обрахунку індексації позивачу у спірному періоді січня 2008 року, як базового місяця.

Крім того, п. 3 постанови KM України № 1013 від 09.12.2015p. «Про упорядкування структури заробітної плати, особливості проведення індексації та внесення змін до деяких нормативно-правових актів» зазначено, зокрема, що Міністрам, керівникам інших центральних органів виконавчої влади, головам обласних, Київської міської державних адміністрацій та інших державних органів у межах передбачених коштів державного бюджету, місцевих бюджетів та власних коштів необхідно вжити заходів для підвищення з 1 грудня 2015 р. розмірів посадових окладів (тарифних ставок, ставок заробітної плати), перегляду розмірів надбавок, доплат, премій, спрямувавши на зазначені цілі всі виплати, пов`язані з сумою індексації, яка склалась у грудні 2015 р., з тим, щоб розмір підвищення всіх складових заробітної плати у сумарному виразі для кожного працівника у грудні 2015 р. перевищив суму індексації, яку йому повинні були виплатити у грудні 2015 року.

Тобто, Міністерство оборони України зобов`язане було вжити заходів для підвищення з 01.12.2015р. розмірів посадових окладів (тарифних ставок, ставок заробітної плати), перегляду розмірів надбавок, доплат, премій, спрямувавши на зазначені цілі всі виплати, пов`язані з сумою індексації, яка склалась у грудні 2015, з тим, щоб розмір підвищення всіх складових заробітної плати у сумарному виразі для кожного працівника у грудні 2015 року перевищив суму індексації, яку йому повинні були виплатити у грудні 2015 року.

Згідно абз. 2 п. 3 цієї Постанови, для проведення подальшої індексації заробітної плати обчислення індексу споживчих цін починається з січня 2016 року відповідно до Порядку проведення індексації грошових доходів населення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17 липня 2003 р. № 1078.

Тут варто також зазначити, що індексація випереджаючим шляхом — це особливий механізм індексації. Стисло про алгоритм індексації випереджаючим шляхом зазначено в абзацах 8-10 Порядку індексації грошових доходів населення, затвердженого постановою КМУ від 17.07.2003 р. № 1078 (далі — Порядок № 1078). Приклад проведення індексації випереджаючим шляхом наведено в додатку 5 до Порядку № 1078.

Механізм індексації випереджаючим шляхом передбачає, що підприємство після підвищення посадового окладу встановлює ще й конкретну суму підвищення (це та сама індексація), наприклад, 200–300 або 500грн, і виплачує цю суму щомісяця (замість індексації).

Таку суму називають підвищенням, але за суттю це та сама індексація, мета якої — проіндексовати зарплату випереджаючим шляхом. Розмір такого підвищення (індексації) визначають виходячи з прогнозного рівня інфляції, як правило, на поточний рік. Для розрахунку зазвичай використовується показник прожиткового мінімуму для працездатних осіб і прогнозний рівень інфляції на поточний рік.

Отже, установлена сума підвищення (або індексації) не впливає на розмір посадового окладу, тому не є підвищенням посадового окладу. Надалі підприємство щомісяця перевіряє, чи не перевищила встановлену суму підвищення сума індексації, обчислена за загальним алгоритмом згідно із Порядком № 1078.

Як зазначено відповідачем, на виконання вимог Постанови № 1013, у грудні 2015 року військовослужбовцям Збройних Сил України, в тому числі й позивачу, згідно рішення Міністра оборони України від 31.12.2015 № 248/3/1/1150 було переглянуто розміри щомісячної премії (постійної складової грошового забезпечення згідно пункту 2 статті 9 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» у відсотковому значенні в сторону збільшення, що призвело до збільшення премії в абсолютному значенні та збільшення в абсолютному значенні щомісячної додаткової грошової винагороди (постійної складової грошового забезпечення). За результатами збільшення розміру зазначених вище постійних складових грошового забезпечення відбулося підвищення щомісячного доходу, зокрема, позивача, який підлягав індексації, що значно перевищило суму індексації за грудень 2015 року.

Відтак, в грудні 2015 року відбулось підвищення доходів позивача випереджаючим шляхом. Оскільки, як стверджує відповідач, обчислений розмір сум індексації з 01.01.2016 по 23 травня 2016 року не перевищив розмір підвищення грошового забезпечення випереджаючим шляхом у грудні 2015 року, то відповідно до Додатку 5 та абзаців 8-10 пункту 5 Порядку № 1078, не відновилося нарахування сум індексації грошового забезпечення в межах прожиткового мінімуму встановленого для працездатних осіб по 23 травня 2016 року. Доказів зворотного матеріали справи не містять.

З огляду на викладене, суд вважає доводи та твердження відповідача з приводу правильності визначення базового місяця для нарахування та виплати індексації грошового забезпечення у вказаному періоді обґрунтованими, а дії правомірними.

Жодних доказів на спростування доводів відповідача, зазначених у відповіді останнього від 28.10.2021 № 3/847, позивачем до матеріалів позовної заяви не надано.

Відповідно до вимог ст. 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім того, в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльність суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Підсумовуючи вищевикладене в його сукупності, доводи позивача не підтверджені належними та допустимими доказами, тому позовні вимоги до задоволення не належать.

Підстави для відшкодування судових витрат у порядку ст. 139 КАС України відсутні.

Керуючись статтями 241-246, 255, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

В И Р І Ш И В :

В задоволенні позовної заяви ОСОБА_1 до Військової частини А1671 про визнання дій протиправними, зобов`язання вчинення певних дій, відмовити повністю.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення безпосередньо до Восьмого апеляційного адміністративного суду.

Учасники справи:

Позивач - ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , ЄДРПОУ/РНОКПП НОМЕР_1 )

Відповідач - Військова частина А 1671 (вул. Соборна, 231,м. Рівне,33027, ЄДРПОУ/РНОКПП 07726579)

Повний текст рішення складений 15 лютого 2022 року.

Суддя Т.О. Комшелюк