Головуючий у 1 інстанції - Ірметова О.В.
Суддя-доповідач - Лях О.П.
ДОНЕЦЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
24 червня 2010 року справа №2а-1772/10/1270
приміщення суду за адресою: 83017, м. Донецьк, бул. Шевченка, 26
Колегія суддів Донецького апеляційного адміністративного суду у складі:
головуючого судді Лях О.П.
суддів : Юрченко В.П., Горбенко К.П.
при секретарі Чуріковій Я.О.
за участю :
представника позивача (ВАТ «Стахановський вагонобудівний завод») Трубіціна Р.М.
представника відповідача (СДПІ по роботі з ВПП у м. Луганську) Масленнікова Ю.О.
представника відповідача (ГУ ДКУ в Луганській області) не зявився
розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу Спеціалізованої державної податкової інспекції по роботі з великими платниками податків у м. Луганську
на постанову Луганського окружного адміністративного суду
від 30 березня 2010 року
у адміністративній справі № 2а-1772/10/1270
за позовом Відкритого акціонерного товариства «Стахановський вагонобудівний завод»
до Спеціалізованої державної податкової інспекції по роботі з великими платниками податків у м. Луганську, Головного управління Державного казначейства України в Луганській області
про відшкодування сум ПДВ за жовтень 2009 року, -
В С Т А Н О В И Л А :
ВАТ „Стахановський вагонобудівний завод” звернулось до Луганського окружного адміністративного суду з позовом до СДПІ по роботі з ВПП у м. Луганську, ГУ ДКУ в Луганській області про визнання бездіяльності протиправною, стягнення з державного бюджету бюджетної заборгованості з податку на додану вартість за жовтень 2009 року у сумі 1551621,00 грн.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначає, що товариство є платником податку на додану вартість, що підтверджується свідоцтвом №100159971 про реєстрацію платника податку на додану вартість, виданого СДПІ по роботі з ВПП у м. Луганську 26.01.09 року. ВАТ «Стахановський вагонобудівний завод» 18.11.09 року надало до СДПІ по роботі з ВПП у м. Луганську податкову декларацію з податку на додану вартість за жовтень 2009 року, якою визначено суму податку на додану вартість, що підлягає бюджетному відшкодуванню на рахунок платника у банку у розмірі 1551621,00 грн. На час звернення з адміністративним позовом до суду зазначена сума ПДВ не відшкодована ВАТ «Стахановський вагонобудівний завод» в повному обсязі.
Постановою Луганського окружного адміністративного суду від 30 березня 2010 року у справі № 2а-1772/10/1270 адміністративний позов задоволено, а саме :
визнано протиправною бездіяльність Спеціалізованої державної податкової інспекції по роботі з великими платниками податків в м. Луганську, яка виразилася у ненаданні органу державного казначейства висновку про відшкодування Відкритому акціонерному товариству «Стахановський вагонобудівний завод» податку на додану вартість за жовтень 2009 року.
стягнуто з Державного бюджету України на користь Відкритого акціонерного товариства «Стахановський вагонобудівний завод» суму податку на додану вартість, що підлягає відшкодуванню за декларацією з ПДВ за жовтень 2009 року в розмірі 1551621,00 грн.
В апеляційній скарзі та під час апеляційного розгляду справи представник відповідача СДПІ по роботі з ВПП у м. Луганську просить скасувати постанову суду першої інстанції та ухвалити нове рішення, яким позивачу у задоволенні позову відмовити.
Представник позивача проти доводів апеляційної скарги заперечував, наполягав на залишенні апеляційної скарги без задоволення, а рішення суду першої інстанції без змін.
Представник ГУ ДКУ в Луганській області подав заяву, щодо приєднання до апеляційної скарги, але в судове засідання не зявився, про дату, час та місце апеляційного розгляду був повідомлений належним чином, зауважив про розгляд справи без його участі.
Колегія суддів, заслухавши доповідь судді-доповідача, перевіривши матеріали справи і обговоривши доводи апеляційної скарги, заперечення на скаргу приходить до наступного.
Порядок визначення суми податку, що підлягає відшкодуванню з Державного бюджету України (бюджетному відшкодуванню), та строки проведення розрахунків, врегульовано п. 7.7. ст. 7 Закону України “Про податок на додану вартість ”.
Відповідно до п. п. 7.7.1 п. 7.7. ст. 7 цього Закону сума податку, що підлягає сплаті (перерахуванню) до бюджету або бюджетному відшкодуванню, визначається як різниця між сумою податкового зобов'язання звітного податкового періоду та сумою податкового кредиту такого звітного податкового періоду.
За приписами п. п. 7.7.2 п. 7.7 ст. 7 наведеного Закону (в редакції, чинною на дату виникнення права на бюджетне відшкодування) якщо у наступному податковому періоді сума, розрахована згідно з підпунктом 7.7.1 цього пункту, має від'ємне значення, то:
а) бюджетному відшкодуванню підлягає частина такого від'ємного значення, яка дорівнює сумі податку, фактично сплаченій отримувачем товарів (послуг) у попередньому податковому періоді постачальникам таких товарів (послуг);
б) залишок від'ємного значення після бюджетного відшкодування включається до складу податкового кредиту наступного податкового періоду.
18.11.2009 ВАТ „Стахановський вагонобудівний завод” надало до СДПІ по роботі з ВПП у м. Луганську податкову декларацію з податку на додану вартість за жовтень 2009 з розрахунком суми бюджетного відшкодування і заявою про повернення суші бюджетного відшкодування в розмірі 1551621,00 грн.
Платник податку, який має право на одержання бюджетного відшкодування та прийняв рішення про повернення повної суми бюджетного відшкодування, подає відповідному податковому органу податкову декларацію та заяву про повернення такої повної суми бюджетного відшкодування, яка відображається у податковій декларації (п. п. 7.7.4. п. 7.7. ст. 7 Закону).
На виконання зазначених вимог СДПІ по роботі з ВПП у м. Луганську проведено виїзну позапланову перевірку ВАТ „Стахановський вагонобудівний завод” з питань достовірності нарахування суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість на розрахунковий рахунок платника за жовтень 2009 року, яка виникла за рахунок відємного значення з ПДВ, що декларувалось в період з 01.07.2009 по 31.07.2009 року та з 01.09.09 по 30.09.09 року.
За результатами якої складено довідку від 11.12.2009 за № 1025/08-3/00210890 та зазначеною довідкою не встановлені порушення позивачем вимог діючого законодавства при визначенні сум податку на додану вартість, які підлягають бюджетному відшкодуванню по декларації за жовтень 2009 року.
Згідно до вимог п. п. 7.7.5. п. 7.7 ст. 7 Закону України “Про податок на додану вартість” податковий орган зобовязаний був протягом 30 днів, наступних за днем отримання податкової декларації, провести документальну невиїзну перевірку (камеральну) заявлених у ній даних. За наявності достатніх підстав вважати, що розрахунок суми бюджетного відшкодування зроблено з порушенням норм податкового законодавства, податковий орган має право протягом такого ж строку провести позапланову виїзну перевірку (документальну) платника для визначення достовірності нарахування такого бюджетного відшкодування. Податковий орган зобов'язаний у п'ятиденний термін після закінчення перевірки надати органу державного казначейства висновок із зазначенням суми, що підлягає відшкодуванню з бюджету.
Відповідачем в установлений термін відповідний висновок до органу державного казначейства не надано. Сума бюджетного відшкодування за жовтень 2009 року у розмірі 1551621,00 грн. до теперішнього часу не перерахована позивачеві.
Згідно до ст. 19 Конституції України органи державної влади, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Таким чином, податковий орган як орган владних повноважень, здійснюючи контроль за обчисленням та сплатою податку на додану вартість, у тому числі, бюджетним відшкодуванням, повинен діяти у спосіб, передбачений законом, а саме, за наслідками перевірок, або надати висновок із зазначенням суми, що підлягає відшкодуванню з бюджету, або відмовити у наданні бюджетного відшкодування. Законом не передбачено право податкового органу з будь-яких причин утриматися від виконання зазначених дій.
Враховуючи викладене, колегія суддів погоджується з висновком суду першої інстанції щодо стягнення з Державного бюджету України на користь ВАТ „Стахановський вагонобудівний завод” бюджетну заборгованість з податку на додану вартість по податковій декларації за жовтень 2009 року в загальній сумі 1551621,00 грн.
Доводи скаржника з посиланням на здійснення заходів щодо підтвердження сум податку на додану вартість, заявлених до відшкодування з бюджету, з урахуванням матеріалів зустрічних перевірок по ланцюгах постачання товарів до виробника (імпортера) судом першої інстанції правильно не прийняті до уваги, оскільки нормами Закону України «Про податок на додану вартість» право платника податку не поставлене в залежність від проведення або не проведення всіх зустрічних перевірок по всьому ланцюгу до кінцевого виробника.
Колегія суддів вважає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права, а тому підстави для задоволення апеляційної скарги відсутні.
Керуючись статтями 24, 184, 195, 196, 198, 200, 205, 207, 211, 212, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів, -
У Х В А Л И Л А :
Апеляційну скаргу Спеціалізованої державної податкової інспекції по роботі з великими платниками податків у м. Луганську залишити без задоволення.
Постанову Луганського окружного адміністративного суду від 30 березня 2010 року у справі № 2а-1772/10/1270 залишити без змін.
Ухвала може бути оскаржена до Вищого адміністративного суду України протягом одного місяця після набрання законної сили судовим рішенням суду апеляційної інстанції, крім випадків, передбачених цим Кодексом, а в разі складення в повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу - з дня складення в повному обсязі.
В повному обсязі ухвалу складено 29 червня 2010 року.
Головуючий
Судді