ЛЬВІВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
30 березня 2010 року № 5539/09/9104
Колегія суддів Львівського апеляційного адміністративного суду
в складі:
головуючого-судді Олендера І.Я.,
суддів Улицького В.З., Каралюса В.М.,
при секретарі Корчинській О.І.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Львові апеляційну скаргу Державної податкової інспекції в м. Івано Франківську на постанову Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 21 січня 2009 року по справі за адміністративним позовом Прокурора м. Івано-Франківська в інтересах держави в особі Державної податкової інспекції в м. Івано-Франківську до Управління житлово-комунального господарства виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради, Івано-Франківської міської ради, про стягнення податкового боргу,-
в с т а н о в и л а :
У лютому 2005 року прокурор м. Івано-Франківська в інтересах держави в особі ДПІ в м. Івано-Франківську звернувся до суду з адміністративним позовом, у якому просив стягнути з відповідача Управління житлово-комунального господарства виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради податковий борг в розмірі 29692,14 грн. В подальшому було уточнено позовні вимоги та суму податкового боргу, що підлягає стягненню визначено в розмірі 29728,01 грн.
21 січня 2009 року Івано-Франківським окружним адміністративним судом прийнято постанову, якою в позові було відмовлено.
Зазначена постанова мотивована тим, що позивачем не доведено факт існування за відповідачем податкового боргу, який підлягає стягненню в судовому порядку, оскільки відповідач не є правонаступником юридичної особи ОП «Готель» Прикарпаття», в якого виник такий податковий борг.
Не погоджуючись з прийнятою постановою ДПІ в м. Івано-Франківську подано апеляційну скаргу, в якій апелянт вказує на те, що судом першої інстанції неправильно застосовано норми матеріального і процесуального права, в звязку з чим просить постанову скасувати та прийняти нову про задоволення позовних вимог.
Як на доводи апеляційної скарги покликається на те, що відповідач в особі Управління житлово-комунального господарства виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради прийняв на себе податковий борг юридичної особи ОП «Готель» Прикарпаття», крім того не враховано, що в суму податкового боргу входить сума податкових зобовязань узгоджених безпосередньо відповідачем.
Представник ДПІ в м. Івано-Франківську в судовому засіданні підтримав доводи апеляційної скарги та просить таку задовольнити.
Представник відповідачів Управління житлово-комунального господарства виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради, Івано-Франківської міської ради в судовому засіданні заперечив проти доводів апеляційної скарги та просить таку відхилити.
Заслухавши доповідь судді Львівського апеляційного адміністративного суду, пояснення представників сторін, дослідивши матеріали справи та доводи апеляційної скарги, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга підлягає до часткового задоволення з наступних підстав.
Відмовляючи в задоволені позовних вимоги, суд першої інстанції виходив з того, що прокурором та податковим органом не доведено підставність заявлених позовних вимог, оскільки відповідач не може відповідати за податковими зобовязаннями іншої юридичної особи - юридичної особи ОП «Готель» Прикарпаття», за якою рахується не погашеною сума узгодженого податкового боргу, яка підлягає стягненню.
Згідно до ст. 67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 9 Закону України «Про систему оподаткування» платники податків і зборів (обов'язкових платежів) зобовязані сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законами терміни.
З матеріалів справи, а саме копій корінців податкових повідомлень рішень форми «ш» (а.с.16-18,202,205 т.1), копії акту перевірки (а.с.19-29 т.1), вбачається, що за відповідачем рахується узгоджена сума податкового боргу.
Державною податковою інспекцією в м. Івано-Франківську було надіслано відповідачу вказані вище податкові повідомлення-рішення форми «Ш», які було ним одержано, що не заперечив представник відповідача в судовому засіданні, такі відповідачем не оскаржувались, відтак такі є узгодженими.
17.1.7. У разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобовязання протягом граничних строків, визначених цим Законом, такий платник податку зобовязаний сплатити штраф у таких розмірах:
при затримці до 30 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобовязання, у розмірі десяти відсотків погашеної суми податкового боргу;
при затримці від 31 до 90 календарних днів включно, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобовязання, у розмірі двадцяти відсотків погашеної суми податкового боргу;
при затримці, що є більшою 90 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобовязання, у розмірі пятдесяти відсотків погашеної суми податкового боргу.
Платник податків сплачує один із зазначених у цьому підпункті штрафів відповідно до загального строку затримки незалежно від того, чи були застосовані штрафи, визначені у підпунктах 17.1.1- 17.1.6 цього пункту, чи ні.
Відповідно до п.п. 5.2.1 п.5.2 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» податкове зобов'язання платника податків, нараховане контролюючим органом, вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення-рішення.
Як вбачається з матеріалів справи, нараховані суми штрафу є узгодженими та у встановлені законом строки до бюджету не сплачені, відтак, відповідно до підпункту 1.3 вказаного вище Закону визнаються сумою податкового боргу, яка підлягає до стягнення.
Відповідно до п. 3.1.1 ст. З Закону України «Про порядок погашення податкових зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.
Пунктом 11 ст.10 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» встановлено право міжрайонних податкових інспекцій подавати до суду позови до підприємств, установ, організацій та громадян про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.
Таким чином, колегія суддів апеляційної інстанції вважає, що податковим органом доведено підставність заявлених позовних вимог в цій частині.
Що ж до іншої частини позовних вимог, то суд апеляційної інстанції погоджується з висновками суду першої інстанції про те, що відсутність документів, які б свідчили про припинення юридичної особи ОП «Готель»Прикарпаття», складання відповідних документів з визначенням правонаступників та дня внесення до єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців запису про її припинення, доводить те, що сума податкової заборгованості ОП «Готель-Прикарпаття», яка рахувалась за ним до 05.06.2002 року не є податковим боргом відповідача - Управління житлово-комунального господарства виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради.
З огляду на викладене, колегія суддів приходить до висновку про те, що наявно підстави для часткового задоволення апеляційної скарги, тому постанову суду першої інстанції слід скасувати та прийняти нову про часткове задоволення позовних вимог.
Керуючись ст.94, ч.3 ст.160, ст.ст.195, 196, п.3 ч.1 ст.198, п.п.1, 4 ст.202, ч.2 ст.205, ст.ст.207, 254 КАС України, колегія суддів, -
П О С Т А Н О В И Л А:
Апеляційну скаргу Державної податкової інспекції у м. Івано-Франківську задовольнити частково.
Постанову Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 21 січня 2009 року в справі № 2-а-1634/08 - скасувати та прийняти нову постанову, якою позов Прокурора м. Івано-Франківська в інтересах держави в особі Державної податкової інспекції в м. Івано-Франківську задовольнити частково, стягнути з Управління житлово-комунального господарства виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради (код ЄДРПОУ 30016664) в дохід держави в особі Державної податкової інспекції в м. Івано Франківську 13830 (тринадцять тисяч вісімсот тридцять) гривень 12 копійок податкового боргу.
В задоволені решти позовних вимог відмовити.
Постанова апеляційного суду набирає законної сили з моменту її проголошення, але може бути оскаржена у касаційному порядку шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до адміністративного суду касаційної інстанції протягом одного місяця з дня набрання постановою законної сили, а у разі складення постанови в повному обсязі відповідно до ст.160 КАС України з дня складення постанови в повному обсязі.
Головуючий суддя : І.Я.Олендер
Судді: В.З.Улицький
В.М.Каралюс
Постанова в повному обсязі складена 02.04.2010 року.