Єдиний державний реєстр судових рішень ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
29000, м. Хмельницький, Майдан Незалежності, 1 тел. 71-81-84, факс 71-81-98
_______________
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
"06" липня 2010 р. Справа №6/21/3175-А
за позовом Заступника прокурора м. Хмельницького в інтересах держави в особі Регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів ДПА України у Хмельницькій області м. Хмельницький
до Закритого акціонерного товариства "Октант" м. Хмельницький
про стягнення 147325,32 грн.
Суддя Танасюк О.Є.
Секретар судового засідання Рогожа С.М.
Представники сторін:
від позивача: Малюзін О.І. –представник за довіреністю № 366 від 10.03.09 р.
від відповідача: Безрука Т.Л. –представник за довіреністю № 94 від 10.03.10 р.
від прокуратури: Олійник І.О. –помічник прокурора м. Хмельницького
Суть спору: Прокурор м. Хмельницького в інтересах позивача звернувся з позовом до відповідача про стягнення 147325,32 грн. заборгованості по сплаті фінансових санкцій згідно рішення про застосування фінансових санкцій №220189 від 25.04.2008р. Регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів ДПА України у Хмельницькій області м. Хмельницький за порушення ст. 15 та у відповідності до ст.17 Закону України „Про державне регулювання виробництва та обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів”.
Представниками сторін було заявлене клопотання про зупинення провадження у справі № 21/3175-А до набрання законної сили судовим рішенням у справі № 20/354-НА наголошуючи на тому, що результат вирішення даної справи може вплинути на обставини які є предметом безпосереднього дослідження по справі № 21/3175-А.
Ухвалою господарського суду від 09.07.2008 року провадження у справі № 21/3175-А було зупинено до набрання законної сили судовим рішенням по справі № 20/354-НА.
Постановою господарського суду від 16.10.2008 р. по справі № 20/354-НА позов закритого акціонерного товариства „Октант”, м. Хмельницький до регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів ДПА України у Хмельницькій області, м. Хмельницький, до Державної податкової інспекції у м. Хмельницькому, м . Хмельницький про визнання протиправними дій ДПІ у м. Хмельницькому щодо призначення та проведення перевірки від 15.04.2008 року, про визнання протиправним і скасування рішення регіонального управління департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів ДПА України у Хмельницькій області № 220189 від 25.04.2008 року, про встановлення відсутності компетенції ДПІ у м. Хмельницькому на здійснення перевірки фактів, які стали підставою прийняття регіональним управлінням департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів ДПА України у Хмельницькій області рішення про застосування штрафних санкцій № 220189 від 25.04.2008 року задоволено частково.
Визнано протиправним та скасовано рішення регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів ДПА України у Хмельницькій області № 220189 від 25.04.2008 року про застосування фінансових санкцій на суму 147325,32 грн. в частині застосування штрафної санкції на суму 146325,32 грн.
В позові в частині визнання протиправними дій ДПІ у м. Хмельницькому щодо призначення та проведення перевірки від 15.04.2008 року, встановлення відсутності компетенції ДПІ у м. Хмельницькому на здійснення перевірки фактів, які стали підставою прийняття регіональним управлінням департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів ДПА України у Хмельницькій області рішення про застосування штрафних санкцій № 220189 від 25.04.2008 року та в частині визнання протиправним і скасування рішення № 220189 від 25.04.2008 року на суму 1000 грн. відмовлено.
Не погоджуючись з постановою господарського суду від 16.10.2008 р. позивач звернувся з апеляційною скаргою до Львівського адміністративного апеляційного суду. Також апеляційну скаргу на постанову господарського суду подав відповідач.
Постановою Львівського адміністративного апеляційного суду від 28.01.2010 р. апеляційну скаргу регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту алкогольних напоїв та тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України у Хмельницькій області задоволено частково, апеляційну скаргу Закритого акціонерного товариства "Октант" залишено без задоволення.
Постанову господарського суду Хмельницької області від 16 жовтня 2008 року у справі № 20/354-НА скасувано та прийнято нову постанову, якою відмовлено в задоволенні позову Закритого акціонерного товариства "Октант" до регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України у Хмельницькій області, державної податкової інспекції у м.Хмельницькому про визнання протиправним та скасування рішення та встановлення відсутності компетентності на здійснення перевірки.
Згідно розпорядження голови господарського суду області Н.О. Балац за № 87 від 11.05.2010 р., у зв’язку із закінченням строку повноважень судді Огородніка К.М., відповідно до ст. 24 Закону України "Про судоустрій України" справу № 21/3175-А передано на розгляд судді Танасюк О.Є.
Ухвалою суду від 11.05.2010 р. справу прийнято до свого провадження, присвоєно № 6/21/3175-А, поновлено провадження у справі та призначено до розгляду в судовому засіданні
В судовому засіданні прокурор, який приймав участь у розгляді справи, та представник позивача позовні вимоги підтримали повністю.
Представник відповідача проти позовних вимог заперечує повністю, мотивуючи тим, що вони не підтверджені належним доказами.
Розглядом матеріалів справи встановлено наступне
15.04.2008 року перевіряючими Державної податкової інспекції у м. Хмельницькому проведена перевірка господарської одиниці – магазин „ Золота нива”, що розташований в м. Хмельницькому по вул. Кам’янецька, 50 та належить суб’єкту підприємницької діяльності Закритому акціонерному товариству „Октант” (ід. код 30145299). За результатами перевірки складено акт №22250228/2302/3514.
В ході перевірки, серед іншого, встановлено, що в порушення ст.15 Закону України „Про державне регулювання виробництва та обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів” в господарській одиниці відповідача здійснювалась реалізація алкогольних напоїв на суму 73662,66, через ЕККА не внесений в ліцензію.
25.06.2007р. на підставі акта перевірки начальником Регіонального управління Департаменту з питань адміністрування акцизного збору і контролю за виробництвом та обігом підакцизних товарів ДПА України у Хмельницькій області прийнято рішення №220189, яким згідно абзацу 6 ч.2 ст. 17 Закону України “Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів” застосовано до відповідача штраф в розмірі –147325грн.32коп за роздрібну торгівлю алкогольними напоями через електронний кассовий апарат не зазначений в ліцензії. Зазначене рішення отримано відповідачем 25.04.2008р., що підтверджується відміткою на самому рішенні позивача.
У зв’язку з несплатою штрафу відповідачем в добровільному порядку позивачем подано позов до суду про примусове стягнення останнього.
Досліджуючи надані докази, оцінюючи їх в сукупності, судом до уваги приймається наступне:
Відповідно до ст.15 Закону України “Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів” роздрібна торгівля алкогольними напоями або тютюновими виробами може здійснюватися суб'єктами підприємницької діяльності всіх форм власності, у тому числі їх виробниками, за наявності у них ліцензій. У додатку до ліцензії на роздрібну торгівлю алкогольними напоями суб'єктом господарювання зазначається адреса місця торгівлі і вказуються перелік електронних контрольно-касових апаратів та інформація про них: модель, модифікація, заводський номер, виробник, дата виготовлення; реєстраційні номери книг обліку розрахункових операцій, які знаходяться у місці торгівлі.
Згідно ст.17 Закону України “Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового , коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів” від 19.12.1995р. за порушення норм цього Закону щодо виробництва і торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, спиртом-сирцем виноградним, спиртом-сирцем плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами посадові особи і громадяни притягаються до відповідальності згідно з чинним законодавством.
До суб'єктів підприємницької діяльності застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів у разі: роздрібної торгівлі алкогольними напоями через електронний контрольно-касовий апарат (книгу обліку розрахункових операцій) не зазначений у ліцензії - 200 відсотків вартості реалізованої через такий контрольно-касовий апарат (книгу обліку розрахункових операцій) продукції, але не менше 1000 гривень; ( Частину другу статті 17 доповнено абзацом згідно із Законом N 2505-IV ( 2505-15 ) від 25.03.2005 )
Рішення про стягнення штрафів, передбачених частиною другою цієї статті, приймаються органом, який видав ліцензію на право виробництва і торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, спиртом-сирцем виноградним, спиртом-сирцем плодовим, алкогольними напоями і тютюновими виробами, та іншими органами виконавчої влади у межах їх компетенції визначеної законами України.
Перевіркою відповідача виявлено, що в порушення в порушення ст.15 Закону України „Про державне регулювання виробництва та обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів” в господарській одиниці відповідача здійснювалась реалізація алкогольних напоїв через касовий апарат не зазначений в ліцензії.
За таких обставин, враховуючи, що згідно ст.17 зазначеного Закону у разі невиконання суб'єктом підприємницької діяльності рішення органів, сума штрафу стягується на підставі рішення суду, позивачем обґрунтовано подано позов, вимоги відповідають чинному законодавству і підлягають задоволенню. При цьому дотримано також вимоги Постанови Кабінету Міністрів України № 790 від 02.06.03р. “Про затвердження Порядку застосування фінансових санкцій, передбачених ст. 17 Закону України “Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів”.
Крім того, судом враховується, що Постановою Львівського апеляційного суду від 28.01.2010 р. у справі № 20/354-НА , яка набрала законної сили, підтверджено правомірність застосування позивачем фінансових санкцій.
За таких обставин позовні вимоги прокурора в інтересах позивача необхідно задовольнити.
Керуючись ст.ст.6, 14, 71, 86, 94, 104,105, 158-163, 167, 254-259, п.п.3,6-7 Розділу 7 „Прикінцеві та перехідні положення” Кодексу адміністративного судочинства України, СУД-
ПОСТАНОВИВ:
Позов Заступника прокурора м. Хмельницького в інтересах держави в особі Регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів ДПА України у Хмельницькій області м. Хмельницький до Закритого акціонерного товариства "Октант" м. Хмельницький про стягнення 147325,32 грн. задовольнити .
Стягнути з Закритого акціонерного товариства "Октант" м. Хмельницький, вул. Озерна,20, код. 30145299) на користь Регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів ДПА України у Хмельницькій області (м. Хмельницький, вул. Свободи, 70, код 23565225) 147325,32 грн. (сто сорок сім тисяч триста двадцять п’ять грн.. 32 коп.) штрафних санкцій.
Згідно ст.ст. 185-186 КАСУ сторони та інші особи, які беруть участь у справі мають право оскаржити в апеляційному порядку Постанову повністю або частково. Заява про апеляційне оскарження подається протягом 10 днів дня проголошення, апеляційна скарга подається протягом 20 днів після подання заяви по апеляційне оскарження. Подаються до Львівського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції.
Згідно ст. 254 КАСУ Постанова, якщо інше не встановлено КАСУ набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, постанова або ухвала суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя