ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ
вул. Київська, 150, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95493
ПОСТАНОВА
Іменем України
05.07.10Справа №2а-5599/10/6/0170 (17 г. 07 хв.)
Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі:
головуючого судді Латиніна Ю.А.,
при секретарі Усковій О.І.,
за участю представника позивача Лєпілова В. Ю., представника відповідача Горохової А. К.,
розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
,
за позовом Приватного підприємства "Бізнес - Альянс"
до Державної податкової інспекції в м. Сімферополі АР Крим
про визнання рішення недійсним та спонукання до виконання певних дій
Суть спору: позивач звернувся до Окружного адміністративного суду АР Крим з позовом про визнання недійсним рішення комісії Державної податкової інспекції в м. Сімферополі АР Крим про анулювання реєстрації ПП "Бізнес-Альянс" як платника ПДВ, викладене в акті № 221/15-2 від 14.04.2010 року недійсним та зобов'язання Державну податкову інспекцію в м. Сімферополі АР Крим внести до Реєстру платників податку на додану вартість запис про скасування анулювання реєстрації ПП "Бізнес-Альянс" як платника податку на додану вартість. Позовні вимоги обґрунтовані тим, що 14.04.2010 року Державна податкова інспекція в м. Сімферополі АР Крим прийняла рішення, оформлене актом N 221/15-2, яким анулювала реєстрацію платника податку на додану вартість ПП "Бізнес - Альянс" на підставі пп. " ґ " п. 9.8 ст. 9 Закону України "Про податок на додану вартість" у зв'язку з порушенням позивачем вимог, визначених законодавством стосовно порядку реєстрації суб'єктів господарювання - відсутність за юридичною адресою. Позивач вважає, що рішення від14.04.2010 року про анулювання реєстрації платника податку на додану вартість є незаконним, оскільки відсутні встановлені законодавством підстави для анулювання реєстрації платника податку на додану вартість, а висновки відповідача про відсутність юридичної особи за її місцезнаходженням не відповідають дійсності.
У судовому засіданні 05 липня 2010 року представник позивача в порядку ст. 51 КАС України надав заяву про уточнення позовних вимог та просить суд визнати недійсним рішення комісії Державної податкової інспекції в м. Сімферополі АР Крим про анулювання реєстрації ПП "Бізнес - Альянс" як платника ПДВ, оформлене актом № 221/15-2 від 14.04.2010 року, скасувати анулювання реєстрації ПП "Бізнес - Альянс" як платника податку на додану вартість, скасувати акт № 221/15-2 від 04.04.2010 року про анулювання реєстрації платника податку на додану вартість, визнати дійсним свідоцтво про реєстрацію платника податку на додану вартість № 100164112 на бланку серії НБ № 325859, видане ПП "Бізнес - Альянс" 07.02.2009 року.
Представник відповідача позовні вимоги не визнав з підстав викладених у запереченнях на адміністративну позовну заяву (вих. від 05.07.2010 року № 11629/9/10). У судовому засіданні представник ДПІ в м. Сімферополі просив відмовити у задоволенні позову, посилаючись на те, що позивач за юридичною адресою не знаходиться, у зв'язку з чим рішення про анулювання реєстрації платника податку на додану вартість, яке оформлено актом № 221/15-2 від 04.04.2010 р. є законним, а підстави для його скасування відсутні.
Розглянув матеріали справи, дослідив докази, надані сторонами, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд -
ВСТАНОВИВ:
14.04.2010 року Державна податкова інспекція в м. Сімферополі прийняла рішення про анулювання реєстрації платника податку на додану вартість, яке оформлено актом N 221/15-2, відповідно до якого анулювала реєстрацію платника податку на додану вартість приватного підприємства "Бізнес - Альянс" на підставі пп. " ґ " п. 9.8 ст. 9 Закону України "Про податок на додану вартість", у зв'язку з порушенням позивачем вимог, визначених законодавством стосовно порядку реєстрації суб'єктів господарювання, яке полягає в відсутності приватного підприємства"Бізнес - Альянс" за юридичною адресою.
Не погодившись з таким рішенням позивач звернувся до суду з адміністративним позовом.
Позовні вимоги підлягають частковому задоволенню з наступних підстав.
Відповідно до ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування зобовязані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Частиною 1 ст. 9 КАС України встановлено, що суд при вирішенні справи керується принципом законності, відповідно до якого органи державної влади, органи місцевого самоврядування, їхні посадові і службові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до ч.3 ст. 2 КАС України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.
Приватне підприємство "Бізнес - Альянс" (ідентифікаційний номер 32752864) зареєстроване як юридична особа 25.12.2003 року ( а. с. 17).
Згідно свідоцтва про державну реєстрацію юридичної особи серії АОО № 635114 від 23.12.2008 року місцезнаходження ПП "Бізнес - Альянс" - 95006, АР Крим, м. Сімферополь, вул. Карла Лібкнехта, 30, к. 7.
Підприємство взяте на облік в ДПІ в м. Сімферополь 15.03.2004 року, про що свідчить довідка про взяття на облік за формою 4-ОПП від 27.01.2009 року за адресою: 95000, АР Крим м. Сімферополь, вул. Карла Лібкнехта, 30, к. 7.
Позивач був зареєстрований як платник податку на додану вартість на підставі Свідоцтва N 100164112 про реєстрацію платника податку на додану вартість (дата реєстрації платника ПДВ 30.03.2004 року), позивачу присвоєно індивідуальний податковий номер 327528601247 (а.с. 20).
Як вбачається з матеріалів справи, відповідач, прийнявши рішення про анулювання реєстрації платника податку на додану вартість, в акті від 14.04.2010 року зазначив, що приватне підприємство "Бізнес - Альянс" подає податкові декларації з податку на додану вартість протягом березня 2004 року до лютого 2010 року з показниками, які свідчать про наявність оподатковуваних поставок; має за останні дванадцять календарних місяців обсяги оподатковуваних операцій 28 803 443 грн.; на момент складання акту товариство не має податкової заборгованості з ПДВ; факт відсутності чи неможливості установити місцезнаходження підтверджено повідомленням № 154 від 12.04.2010 року. Документами, які підтверджують наявність підстав для анулювання реєстрації платника податку на додану вартість, відповідач зазначив акт перевірки достовірності юридичної адреси № 853/26-31 від 12.04.2010 року, додаток К1/1 до декларації з податку на прибуток за 209 рік № 316324 від 08.02.2010 року та доповідну записку (без зазначення даних про її складання) (а.с.22).
Закон України “Про податок на додану вартість” визначає платників податку на додану вартість, об'єкти, базу та ставки оподаткування, перелік оподатковуваних та звільнених від оподаткування операцій, особливості оподаткування експортних та імпортних операцій, поняття податкової накладної, порядок обліку, звітування та внесення податку до бюджету.
Відповідно до п.п. “а” п. 2.1. ст. 2 Закону № 168 платником податку є будь-яка особа, яка здійснює або планує здійснювати господарську діяльність та реєструється за своїм добровільним рішенням як платник цього податку.
Статтею 9 Закону № 168 закріплений порядок реєстрації осіб як платників податку на додану вартість, де у п. 9.8 Закону визначені випадки анулювання реєстрації.
Відповідно до пп. "г" п. 9.8 ст. 9 Закону України "Про податок на додану вартість" встановлено, що реєстрація особи як платника податку на додану вартість діє до дати її анулювання, яка відбувається у випадку, якщо особа, зареєстрована як платник податку, не надає податковому органу декларації з цього податку протягом дванадцяти послідовних податкових місяців або подає таку декларацію (податковий розрахунок), яка (який) свідчить про відсутність оподатковуваних поставок протягом такого періоду, а також у випадках, визначених законодавством стосовно порядку реєстрації суб'єктів господарювання.
Згідно з вимогами ст. 93 Цивільного кодексу України місцезнаходженням юридичної особи є адреса її органу або особи, які відповідно до установчих документів юридичної особи або закону виступають від її імені.
Відповідно до ст. 1 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців" місцезнаходження юридичної особи - адреса органу або особи, які відповідно до установчих документів юридичної особи чи закону виступають від її імені (далі - виконавчий орган).
В свою чергу Законом України “Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців” закріплений порядок державної реєстрації юридичних осіб, відповідно до якого юридична особа повинна повідомити про зміну її місцезнаходження.
Згідно з п. 5 ст. 17 Закону “Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців”в Єдиному державному реєстрі містяться також відомості про відсутність юридичної особи за її місцезнаходженням, про відсутність підтвердження відомостей про юридичну особу, а також відомості про зарезервовані найменування юридичних осіб.
Статтею 19 вказаного Закону закріплений порядок внесення змін до відомостей про юридичну особу, які містяться в Єдиному державному реєстрі.
З положень пункту 12 вказаної норми вбачається, що у разі надходження державному реєстратору від органу державної податкової служби повідомлення встановленого зразка про відсутність юридичної особи за її місцезнаходженням державний реєстратор зобов'язаний надіслати рекомендованим листом протягом п'яти робочих днів з дати надходження зазначеного повідомлення юридичній особі повідомлення щодо необхідності подання державному реєстратору реєстраційної картки. У разі неподання юридичною особою протягом місяця з дати надходження їй відповідного повідомлення реєстраційної картки про підтвердження відомостей про юридичну особу державний реєстратор повинен внести до Єдиного державного реєстру запис про відсутність підтвердження зазначених відомостей.
У разі неподання юридичною особою протягом місяця з дати надходження їй відповідного повідомлення реєстраційної картки про підтвердження відомостей про юридичну особу державний реєстратор повинен внести до Єдиного державного реєстру запис про відсутність підтвердження зазначених відомостей. Якщо державному реєстратору повернуто рекомендованого листа з відміткою відділення зв'язку про відсутність юридичної особи за зазначеною адресою, державний реєстратор повинен внести до Єдиного державного реєстру запис про відсутність юридичної особи за її місцезнаходженням (п. 14 ст. 19 Закону “Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців”).
Наказом Державної податкової адміністрації України від 19 лютого 1998 року №80, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 16 березня 1998 року за N172/2612 затверджений Порядок обліку платників податків, зборів (обов'язкових платежів) (далі - Порядок).
Згідно з п. 11.2. Порядку, підрозділи органу державної податкової служби: стосовно платників податків, якими не подано в зазначені терміни звіти, декларації, у порядку, передбаченому законодавством, самостійно визначають суму податкового зобов'язання, проводять роботу з узгодження податкового зобов'язання та інші заходи; стосовно платників податків, які мають податковий борг, у порядку, передбаченому законодавством, здійснюють заходи із скорочення податкового боргу з використанням права податкової застави, адміністративного арешту активів, стягнення та інші заходи.
У рамках проведення цих заходів, а також при призначенні чи проведенні документальної перевірки платника податків чи при виконанні інших службових обов'язків працівниками органів державної податкової служби здійснюється або може здійснюватись перевірка місцезнаходження (місця проживання) платника податків. За наслідками перевірки складається акт перевірки місцезнаходження платника податків. Якщо встановлено відсутність платника податків за його місцезнаходженням (місцем проживання), то проводиться робота із з'ясування фактичного місця розташування (місцезнаходження) платника податків, відповідальних та афілійованих осіб. Якщо підрозділами податкової міліції підтверджено відсутність за місцезнаходженням юридичної особи, яка включена до Єдиного державного реєстру, то підрозділи з обліку платників податків до відповідного державного реєстратора (органу державної реєстрації) надсилають повідомлення про відсутність юридичної особи за місцезнаходженням за формою N 18-ОПП (додаток 17), як це передбачено п. 11.5 Порядку обліку.
Наказом Державної податкової адміністрації України від 01.03.2000 N79, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 3 квітня 2000 р. за N 208/4429, затверджене Положення про реєстрацію платників податку на додану вартість (далі - Положення), відповідно до п. 1.1. якого ним визначається порядок реєстрації платників податку на додану вартість; анулювання реєстрації платників податку на додану вартість; ведення реєстру платників податку на додану вартість (далі - Реєстр); присвоєння індивідуального податкового номера платника податку на додану вартість; оприлюднення даних з Реєстру; перереєстрації платників податку на додану вартість та заміни свідоцтв про реєстрацію платників податку на додану вартість; ведення документації при реєстрації / анулюванні реєстрації платників податку на додану вартість; засвідчення копій свідоцтв про реєстрацію платників податку на додану вартість.
Підпунктом “ґ”пункту 25 Положення, який по змісту є ідентичним пп. "г" п. 9.8 ст. 9 Закону України “Про податок на додану вартість”встановлено, що реєстрація діє до дати її анулювання, яке відбувається у випадках, визначених пунктом 9.8 статті 9 Закону, у тому числі якщо особа, зареєстрована як платник податку, не надає податковому органу декларації з цього податку протягом дванадцяти послідовних податкових місяців або подає таку декларацію (податковий розрахунок), яка (який) свідчить про відсутність оподатковуваних поставок протягом такого періоду, а також у випадках, визначених законодавством стосовно порядку реєстрації суб'єктів господарювання.
У відповідності до п.п. 25.2.2 Положення, рішення про анулювання реєстрації платника податку на додану вартість за ініціативою податкового органу оформляється актом про анулювання реєстрації платника податку на додану вартість за формою N 6-ПДВ (додаток 5). Такий акт складається у двох примірниках комісією, утвореною відповідно до розпорядження керівника податкового органу, та затверджується керівником (заступником керівника) податкового органу. В акті про анулювання реєстрації платника податку на додану вартість обов'язково вказується підстава для такого анулювання з посиланням на відповідні норми Закону. Дата затвердження акта про анулювання реєстрації платника податку на додану вартість уважається днем прийняття такого рішення.
Пункт 25.2.1 Положення про реєстрацію платників податку на додану вартість встановлює, що органи державної податкової служби здійснюють постійний моніторинг платників податку на додану вартість, які включені до Реєстру, та приймають рішення про анулювання реєстрації відповідних платників податку на додану вартість у разі існування підстав, визначених у підпунктах "б" - "ґ " пункту 25 цього Положення. Такі рішення можуть бути прийняті за наявності відповідних підтвердних документів (відомостей), у тому числі:
- повідомлення державного реєстратора, відомостей з Єдиного державного реєстру, відомостей з ЄДРПОУ чи інших державних реєстрів, якими підтверджується припинення (ліквідація) юридичної особи, припинення підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця, представництва нерезидента (підстава - підпункт "ґ" пункту 9.8 статті 9 Закону);
- судового рішення, повідомлення державного реєстратора, відомостей з Єдиного державного реєстру щодо скасування державної реєстрації платника податку або визнання недійсними змін до установчих документів (підстава - підпункт "ґ" пункту 9.8 статті 9 Закону).
З вищезазначеного переліку вбачається, що тільки наявність зазначених документів може бути підставою для прийняття рішення для анулювання реєстрації платника податку на додану вартість у разі порушення платником вимог законодавства про реєстрації суб'єктів господарювання.
В переліку підтверджуючих документів (відомостей) відсутній Акт перевірки достовірності юридичної адреси фактичному місцезнаходженню суб'єкта підприємницької діяльності, як підтверджуючого документу, на підставі якого можливо зробити висновок про відсутність особи за адресою.
Більш того, матеріали справи свідчать про відсутність складеного, відповідно до вимог п. 11.2. Порядок обліку платників податків, зборів (обов'язкових платежів), акту перевірки достовірності юридичної адреси № 853/26-31 від 12.04.2010 року, на який відповідач посилається в акті № 221/15-2.
Відповідач не надав належних доказів його існування та складання його працівниками.
З положень вказаних вище норм вбачається, що податковий орган має право анулювати реєстрацію платника податку на додану вартість юридичної особи тільки у випадках, визначених в законодавстві, тоді як в законодавчих актах відсутня конкретна норма, яка визначає у яких саме випадках порушення порядку реєстрації ДПІ може скасувати реєстрацію платника податку на додану вартість.
Крім того, акт відповідача про перевірку достовірності юридичної адреси не є належним документом, який є підставою для проведення державної реєстрації змін до відомостей про юридичну особу, які містяться в ЄДР.
Акт № 221/15-2 затверджений 14.04.2010 року не містить посилань на наявність запису про державну реєстрацію припинення юридичної особи приватного підприємства "Бізнес - Альянс".
Відповідачем, в порядку ч. 2 ст. 71 КАС України, також не надано належних доказів наявності в ЄДРПОУ запису про державну реєстрацію припинення юридичної особи.
Отже, на момент складання акту № 221/15-2, та прийняття 14.04.2010 року відповідачем рішення про анулювання реєстрації позивача платником ПДВ, відповідач не керувався даними Єдиного державного реєстру та не зясував обставини щодо державної реєстрації припинення юридичної особи, а також про відсутність юридичної особи за її місцезнаходженням, що спростовує викладені в акті відомості відповідача про відсутність платника за місцезнаходженням.
Відповідач не надав доказів того, що на момент прийняття рішення про анулювання реєстрації позивача платником ПДВ в Єдиному державному реєстрі містяться відомості про відсутність юридичної особи приватного підприємства "Бізнес - Альянс" за місцезнаходженням або про відсутність підтвердження відомостей про дану юридичну особу.
Вивчивши матеріали справи, суд дійшов висновку, що, вказуючи п.п. “ґ ” п. 9.8 ст. 9 Закону України “Про податок на додану вартість”, як підставу для анулювання реєстрації позивача платником податку на додану вартість, відповідач діяв необґрунтовано, без урахування фактичних обставин, що мають значення для прийняття рішення.
З урахуванням викладених норм чинного законодавства України, суд приходить до висновку, що відсутність юридичної особи за місцезнаходженням або неможливість встановити її місцезнаходження не може бути підставою для прийняття податковим органом рішення про анулювання реєстрації платника податку на додану вартість відповідно до пп. "ґ" п. 9.8 ст. 9 Закону України "Про податок на додану вартість". Таким чином, ДПІ в м. Сімферополь прийняла рішення, що оформлене актом N 221/15-2 від 14.04.2010 року, про анулювання реєстрації позивача платником податку на додану вартість з підстав, які не встановлені п.п. "ґ" п. 9.8 ст. 9 Закону України “Про податок на додану вартість” необґрунтовано з порушенням підстав встановлених діючим законодавством.
Відповідач, як суб'єкт владних повноважень, відповідно до положень ч. 2 ст. 71 КАС України не надав суду належних доказів обґрунтування обставин, на яких ґрунтуються його заперечення, і не довів правомірності прийнятого ним рішення щодо анулювання реєстрації платником податку позивача.
Виходячи з викладеного суд не приймає до уваги доводи відповідача на підставі яких він просить відмовити у задоволенні позову.
За таких обставин рішення ДПІ про анулювання реєстрації платником податків на додану вартість приватного підприємства "Бізнес - Альянс", яке оформлено актом № 221/15-2 від 14.04.2010 року, є таким, що суперечить чинному законодавству, є протиправним та підлягає скасуванню.
Щодо позовних вимог про визнання дійсним свідоцтва про реєстрацію платника податку на додану вартість № 100164112 на бланку серії НБ № 325859, виданому ПП "Бізнес - Альянс" 07.02.2009 року суд виходить з наступного.
Порядок проведення процедури реєстрації та анулювання реєстрації платника податку на додану вартість визначено Положенням про реєстрацію платників податку на додану вартість, затвердженого наказом ДПА України від 01.03.2000р. №79, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 03.04.2000р. за №208/4429 (далі Положення).
Відповідно до п.25 зазначеного Положення реєстрація діє до дати її анулювання, яке відбувається у випадках, визначених пунктом 9.8 статті 9 Закону “Про податок на додану вартість”.
Так, п. 25.2 Положення передбаче6но, що анулювання реєстрації на підставах, визначених у підпунктах "б" - "ґ" цього пункту, здійснюється за ініціативою відповідного податкового органу.
Рішення про анулювання реєстрації платника податку на додану вартість за ініціативою органу державної податкової служби може бути оскаржене відповідно до чинного законодавства. Підставою для внесення до Реєстру запису про відміну анулювання реєстрації, що відбулась за ініціативою органу державної податкової служби, є рішення суду, яке набрало законної сили, або рішення органу державної податкової служби про відміну анулювання реєстрації та скасування акта про анулювання реєстрації платника податку на додану вартість. Рішення із копіями відповідних документів направляються до Державної податкової адміністрації України для розгляду та внесення відповідних змін до Реєстру (п.25.4 Положення) .
У звязку з чим суд вважає позовні вимоги щодо визнання дійсним свідоцтва про реєстрацію платника податку на додану вартість № 100164112 на бланку серії НБ № 325859, виданому ПП "Бізнес - Альянс" 07.02.2009 року передчасними.
Заходи забезпечення адміністративного позову шляхом зупинення дії рішення Державної податкової інспекції в м. Сімферополі АР Крим про анулювання реєстрації платника податку на додану вартість Приватного підприємства "Бізнес - Альянс" (ідентифікаційний код 32752864), викладеного у акті про анулювання реєстрації платника податку на додану вартість № 221/15-2 від 14.04.2010 року зберігаються до набрання рішенням суду законної сили.
Частиною 1 статті 94 КАС України передбачено, що якщо судове рішення ухвалене на користь сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, суд присуджує всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати з Державного бюджету України (або відповідного місцевого бюджету, якщо іншою стороною був орган місцевого самоврядування, його посадова чи службова особа). Таким чином, судовий збір у розмірі 3,40 грн. підлягає поверненню позивачу.
Під час судового засідання, яке відбулось 05.07.2010 р. були оголошені вступна та резолютивна частини постанови. Відповідно до ст. 163 КАСУ постанову складено 07.07.2010 року р.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 94, 160-163 КАС України, суд -
ПОСТАНОВИВ:
1. Адміністративний позов задовольнити частково.
2. Визнати протиправним та скасувати рішення Державної податкової інспекції в м. Сімферополь АР Крим від 14.04.2010 року про анулювання реєстрації приватного підприємства "Бізнес - Альянс" платником податку на додану вартість, яке оформлено актом № 221/15-2 від 14.04.2010 року.
3. У задоволенні решти позовних вимог відмовити.
4. Стягнути з Державного бюджету України на користь приватного підприємства "Бізнес - Альянс" (95006, АР Крим, м. Сімферополь, вул. Карла Лібкнехта, 30, к. 7) судовий збір у розмірі 3,40 грн.
Постанова набирає законної сили після закінчення строків подання заяви про апеляційне оскарження та апеляційної скарги, якщо вони не були подані у встановлені строки.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Севастопольського апеляційного адміністративного суду шляхом подачі через Окружний адміністративний суд АР Крим в 10-ти денний строк з дня проголошення (складення в повному обсязі) постанови заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 20 днів апеляційної скарги.
У разі неподання заяви про апеляційне оскарження, постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України - з дня складення в повному обсязі.
Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то постанова набирає законної сили через 10 днів з дня отримання особою копії постанови, у разі неподання нею заяви про апеляційне оскарження.
Якщо після подачі заяви про апеляційне оскарження, апеляційна скарга не подана, постанова вступає в законну силу через 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя Латинін Ю.А.