Постанова № 10301543, 05.07.2010, Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим

Дата ухвалення
05.07.2010
Номер справи
2а-6285/10/9/0170
Номер документу
10301543
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ

вул. Київська, 150, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95493

ПОСТАНОВА

Іменем України

05.07.10Справа №2а-6285/10/9/0170 Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі головуючого судді Цикуренко А.С. , при секретарі Павленко Н.О., розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу

за позовом Феодосійської міжрайонної державної податкової інспекції АР Крим

до Товариства з обмеженою відповідальністю "Спеціалізований виробничо-будівельний центр"

про стягнення 55995,12 грн.

за участю представників:

позивача Гришин Н.Ю., довіреність №03 від 17.06.10р.;

відповідача Макаров С.В., паспорт серії ЕС 282631;

Обставини справи: Державна податкова інспекція в м. Феодосії АР Крим звернулась до Окружного адміністративного суду АР Крим з адміністративним позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «Спеціалізований виробничо-будівельний центр» про стягнення заборгованості у сумі 55995,12грн.

Ухвалою суду від 05.07.10р. було проведено заміну позивача по справі на його правонаступника - Феодосійську міжрайонну державну податкову інспекцію АР Крим

Представник позивача у судовому засіданні наполягав на задоволенні позовних вимог.

Представник відповідача у судовому засіданні проти позову заперечував.

Розглянувши матеріали справи, заслухавши представників сторін, дослідивши надані докази, суд

ВСТАНОВИВ:

Принципи побудови системи оподаткування в Україні, податки і збори (обовязкові платежі) до бюджетів та до державних цільових фондів, а також права, обовязки і відповідальність платників встановлені Законом України «Про систему оподаткування» від 25.06.1991р. №1251-ХХІІ (Далі Закон № 1251).

Спеціальним законом з питань оподаткування, який установлює порядок погашення зобов'язань юридичних або фізичних осіб перед бюджетами та державними цільовими фондами з податків і зборів (обов'язкових платежів), включаючи збір на обов'язкове державне пенсійне страхування та внески на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, нарахування і сплати пені та штрафних санкцій, що застосовуються до платників податків контролюючими органами, у тому числі за порушення у сфері зовнішньоекономічної діяльності, та визначає процедуру оскарження дій органів стягнення є Закон України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21.12.2000р. №2181 ІІІ (Далі Закон №2181).

Пунктом 3 частиною 1 статті 9 Закону України №1251 встановлено, що платники податків і зборів (обовязкових платежів) зобовязані сплачувати належні суми податків і зборів (обовязкових платежів) у встановлені законом строки.

Згідно до п. 5.3.1. ст. 5 Закону України №2181 платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого підпунктом 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 цього Закону для подання податкової декларації.

Феодосійським міським виконавчим комітетом ради народних депутатів від 14.08.1998р. Товариство з обмеженою відповідальністю «Спеціалізований виробничо-будівельний центр» зареєстроване у якості юридичної особи (а.с.14).

Відповідач є платником податків та зборів, передбачених Законом України «Про систему оподаткування» та відповідно до ст.9 цього Закону зобовязаний сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законами терміни.

Відповідачем до ДПІ в м. Феодосія АР Крим були надані розрахунки суми податку з власників транспортних засобів ат інших самохідних машин і механізмів із зазначенням сум податкового зобовязання на загальну суму 69871,00грн. (а.с. 19-26), проте, у звязку з неповною сплатою відповідачем самостійно задекларованих податкових зобовязань, на підставі п.п. 17.1.7. п. 17.1 ст. 17 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», відносно відповідача були прийняті податкові повідомлення-рішення від 25.02.09р. №0002001703/0 на суму 6,83грн., №0001991703/0 на суму 13538,21грн. та №0002011703/0 на суму 406,00грн., які були отримані відповідачем, що підтверджується підписами на них (а.с. 17-18). Таким чином, загальна сума заборгованості відповідача з податку із власників транспортних засобів та інших самохідних машин складає 45696,33грн. (а.с. 33-34).

Відповідно до ст.17 Закону України «Про плату за землю» податкове зобов'язання по земельному податку, а також по орендній платі за землі державної та комунальної власності, визначене у новій звітній податковій декларації, у тому числі і за нововідведені земельні ділянки, сплачується власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за базовий податковий (звітний) період, який дорівнює календарному місяцю, щомісячно протягом 30 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця.

Також, відповідачем до ДПІ в м. Феодосія АР Крим були надані податкові декларації по земельному податку із зазначенням сум податкового зобовязання на загальну суму 41448,62грн. (а.с. 29-30).

У звязку з встановленням порушення відповідачем граничного строку сплати узгодженого податкового з земельного податку, встановленого ст. 17 Закону України «Про плату за землю» на підставі п.п. 17.1.7. п. 17.1 ст. 17 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» позивачем було винесено податкове-повідомлення-рішення №0002931503/0 від 05.05.09р. на суму 151,73грн. (а.с. 31) та у звязку з встановленням порушення відповідачем ч. 1 ст. 7 Закону України «Про плату за землю» позивачем було прийняте податкове повідомлення-рішення №0002311503/0 від 13.04.09р. на суму 882,24грн., з яких: 840,23грн. за основним платежем та 42,01грн. за штрафними санкціями.

Відповідно до розрахунку податкового боргу з земельного податку, за відповідачем склалась заборгованість у сумі 10298,79грн. (а.с. 27-28).

Таким чином, загальну сума заборгованості відповідача становить 55995,12грн. (а.с. 13).

Відповідно до п. 5.1. ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21.12.2000р. №2181 ІІІ, податкове зобовязання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації.

Таким чином, відповідачем самостійно узгоджена сума податкового зобовязання.

На підставі п. 6.2 ст. 6 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», відповідачу були направлені податкові вимоги за попередні податкові борги: №1/46 від 27.05.05р., яка була отримана відповідачем, що підтверджується підписом у поштовому повідомленні (а.с. 35) та другу податкову вимогу №2/1 від 20.01.06р., яка була отримана відповідачем, що підтверджується підписом у поштовому повідомленні (а.с. 36),

Згідно статті 2 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» однією із задач органів податкової служби є здійснення контролю за дотриманням податкового законодавства, повною і своєчасною сплатою до бюджетів податків і зборів.

Примусове стягнення податкової заборгованості передбачена к вказано у п. 1.7 ст. 1 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» активами платника податків є кошти, матеріальні та нематеріальні цінності, що належать юридичній або фізичній особі за правом власності або повного господарського відання.

Ст. 41 Конституції України встановлює застереження, що ніхто не може бути протиправно позбавлений права власності. Право приватної власності є непорушним. Примусове відчуження обєктів права приватної власності може бути застосоване лише як виняток з мотивів суспільної необхідності, на підставі і в порядку, встановлених законом, та за умовами попереднього і повного відшкодування їх вартості.

Ст. 3 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» визначено, що активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкових зобовязань виключно за рішенням суду.

Відповідно до пункту 1.2 статті 1 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» податкове зобовязання, це зобовязання платника податків сплатити до бюджетів або державних цільових фондів відповідну суму коштів у порядку та в строки, визначені цим Законом або іншими законами України.

Згідно п.5.1 ст.5 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» податкове зобовязання самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації. Зазначене податкове зобовязання не може бути оскаржене платником податків в адміністративному або судовому порядку.

Згідно з пп.5.2.1 п. 5.2 ст.5 Закону податкове зобовязання платника податків нараховане контролюючим органом відповідно до пунктів 4.2 та 4.3 статті 4 цього Закону вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення, за винятком випадків, визначених підпунктом 5.2.2 цього пункту (апеляційного або судового оскарження).

Пунктом 5.3.2 ст.5 Закону передбачено, що у випадках апеляційного узгодження суми податкового зобовязання платник податків зобовязаний самостійного погасити її узгоджену суму, а також пеню та штрафні санкції за їх наявності протягом десяти календарних днів, наступних за днем такого узгодження.

Відповідно до пп.5.4.1 п.5.4 ст.5 Закону узгоджена сума податкового зобовязання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків.

Згідно статті 2 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» однією із задач органів податкової служби є здійснення контролю за дотриманням податкового законодавства, повною і своєчасною сплатою до бюджетів податків і зборів.

Закон України «Про державну податкову службу в Україні» передбачає стягнення до бюджетів і державних цільових фондів сум недоїмок, пені у випадках, порядку і розмірах, передбачених законами України.

Примусове стягнення податкової заборгованості передбачена законодавством України процедура погашення податкової заборгованості платника податків шляхом звернення стягнення на активи відповідного платника податків.

Як вказано у пункті 1.7 статті 1 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» активами платника податків є кошти, матеріальні та нематеріальні цінності, що належать юридичній або фізичній особі за правом власності або повного господарського відання.

Стаття 41 Конституції України встановлює застереження, що ніхто не може бути протиправно позбавлений права власності. Право приватної власності є непорушним. Примусове відчуження обєктів права приватної власності може бути застосоване лише як виняток з мотивів суспільної необхідності, на підставі і в порядку, встановлених законом, та за умовами попереднього і повного відшкодування їх вартості.

Статтею 3 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» визначено, що активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкових зобовязань виключно за рішенням суду.

Відтак, станом на момент розгляду справи, відповідач має заборгованість в сумі 55995,12грн.

Відповідач, у порядку, передбаченому ст. 71 КАС України, доказів сплати заборгованості не надав.

Таким чином, позовні вимоги позивача засновані на Законі, підтверджуються матеріалами справи і підлягають задоволенню повністю.

Вступна та резолютивна частини постанови проголошені в судовому засіданні 06.07.10р.

У повному обсязі постанову складено 09.07.10р..

Керуючись ст.ст. 160-163, 167 КАС України, суд

ПОСТАНОВИВ:

1. Адміністративний позов задовольнити повністю.

2. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Спеціалізований виробничо-будівельний центр» (981000, АР Крим, м. Феодосія, вул. Федько, 86, ЄДРПОУ 00630379) заборгованість у сумі 55995,12грн., у тому числі:

- з земельного податку (м. Феодосія) -10298,79грн., з перерахуванням коштів на р/р 33212811700024, код платежу 13050107, ОКПО 34740709, УДК;

- з податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин та механізмів 45696,33грн. з перерахуванням коштів в місцевий бюджет м. Феодосія на р/р33215807700024, код платежу 12020100, ОКПО 34740709, УДК

У разі неподання заяви про апеляційне оскарження, постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її проголошення (у разі складання постанови у повному обсязі - з дня складення у повному обсязі, у разі проголошення у відсутності особи, яка бере участь у справі з дня отримання нею копії постанови).

Якщо після подачі заяви про апеляційне оскарження, апеляційна скарга не подана, постанова вступає в законну силу через 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Постанова може бути оскаржена в порядку і строки, передбачені ст. 186 Кодексу адміністративного судочинства України

Суддя Цикуренко А.С.