
Троїцький районний суд Луганської області
Справа № 433/109/22
Провадження №2-а/433/3/22
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
"28" січня 2022 р. смт Троїцьке
Суддя Троїцького районного суду Луганської області Суський О.І., ознайомившись з позовною заявою ОСОБА_1 до Головного сервісного центру управління МВС, Управління патрульної поліції у місті Києві про скасування протоколу у справі про адміністративне правопорушення,-
встановив:
26 січня 2022 року до Троїцького районного суду Луганської області надійшла позовна заява ОСОБА_1 до Головного сервісного центру управління МВС, Управління патрульної поліції у місті Києві, в якій позивач просить суд скасувати протокол серії АВ №812851 від 10.07.2014 за ст.124 КУпАП.
За приписами ч. 1 ст. 171 КАС України суддя після одержання позовної заяви з`ясовує, чи: 1) подана позовна заява особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність; 2) має представник належні повноваження (якщо позовну заяву подано представником); 3) відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу; 4) належить позовну заяву розглядати за правилами адміністративного судочинства і чи подано позовну заяву з дотриманням правил підсудності; 5) позов подано у строк, установлений законом (якщо позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними); 6) немає інших підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.
Частиною 2 ст. 171 КАС України передбачено, що суддя відкриває провадження в адміністративній справі на підставі позовної заяви, якщо відсутні підстави для залишення позовної заяви без руху, її повернення чи відмови у відкритті провадження у справі.
Дослідивши матеріали вказаної позовної заяви, проаналізувавши положення чинного законодавства, суддя дійшов висновку, що позовна заява не відповідає вимогам встановленим КАС України, а тому суддя позбавлений можливості відкрити провадження у справі.
Так, позовна заява не відповідає вимогам ст. 160, 161 КАС України з огляду на наступне.
Відповідно до ч. 1 ст. 160 КАС України у позовній заяві позивач викладає свої вимоги щодо предмета спору та їх обґрунтування.
Відповідно до п. 2 ч. 5 ст. 160 КАС України у позовній заяві зазначаються: повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб); поштовий індекс; ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України); реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серія паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості відомі позивачу), відомі номери засобів зв`язку, офіційна електронна адреса або адреса електронної пошти.
Також, згідно з вимогами п. 4, 5 ч. 5 ст. 160 КАС України в позовній заяві зазначаються: зміст позовних вимог і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів; виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини.
Згідно з п. 9 ч. 1 ст. 4 КАС України відповідачем є суб`єкт владних повноважень, а у випадках, визначених законом, й інші особи, до яких звернена вимога позивача.
З позову вбачається, що в якості відповідача позивачем одночасно зазначено два суб`єкти владних повноважень - Головний сервісний центр управління МВС та Управління патрульної поліції у місті Києві.
Суд звертає увагу позивача, що вірним повним найменування першого суб`єкта владних повноважень є Головний сервісний центр МВС (ГСЦ МВС).
При цьому, всупереч вимогам п.2 ч.5 ст.160 КАС України у позові не зазначено ідентифікаційний код юридичних осіб, відомі номери засобів зв`язку, офіційна електронна адреса або адреса електронної пошти.
Також, з прохальної частини позовної заяви неможливо встановити до кого саме вони звернені, яким суб`єктом владних повноважень було складено оскаржуваний протокол.
Отже, позивачу необхідно визначитися із відповідачем та вимогами до нього, отже, відповідно, уточнити відповідача у справі та його вірне повне найменування, а також прохальну частину позовної заяви.
Суд звертає увагу, що ч.1 ст.5 КАС України передбачено, що кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб`єкта владних повноважень порушені її права, свободи або законні інтереси, і просити про їх захист шляхом:
1) визнання протиправним та нечинним нормативно-правового акта чи окремих його положень;
2) визнання протиправним та скасування індивідуального акта чи окремих його положень;
3) визнання дій суб`єкта владних повноважень протиправними та зобов`язання утриматися від вчинення певних дій;
4) визнання бездіяльності суб`єкта владних повноважень протиправною та зобов`язання вчинити певні дії;
5) встановлення наявності чи відсутності компетенції (повноважень) суб`єкта владних повноважень;
6) прийняття судом одного з рішень, зазначених у пунктах 1-4 цієї частини та стягнення з відповідача - суб`єкта владних повноважень коштів на відшкодування шкоди, заподіяної його протиправними рішеннями, дією або бездіяльністю.
Як вбачається з прохальної частини позовної заяви, позивач просить скасувати протокол серії АВ №812851 від 10.07.2014 за ст.124 КУпАП.
Таким чином, позивачу необхідно обрати спосіб захисту порушених прав та зазначити позовні вимоги відповідно до вимог КАС України, оскільки чинним законодавством не передбачено порядку скасування протоколу про адміністративне правопорушення.
Крім того, відповідно до ч.3 ст.161 КАС України, до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Згідно з ч.2 ст.132 КАС України, розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.
Так, при зверненні до суду позивачем судовий збір не сплачено.
Відповідно до ст.4 Закону України «Про судовий збір» за подання, зокрема, до адміністративного суду позовних заяв розміри ставок судового збору диференційовано за характером спору (майновий/немайновий), а також за правовим статусом платника судового збору (фізична особа/фізична особа - підприємець/юридична особа/суб`єкт владних повноважень).
Таким чином, суд роз`яснює позивачу, що за подання до суду позовної заяви про оскарження рішення суб`єкта владних повноважень йому необхідно сплатити судовий збір у розмірі 0,4 прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що становить 992,40 грн. та надати суду документи, що підтверджують сплату судового збору.
Судовий збір сплачується за наступними реквізитами: Отримувач коштів ГУК у Луг.обл./СТГсмт.Троїцьк/22030101; Код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37991110; Банк отримувача Казначейство України(ел. адм. подат.); Номер рахунку (IBAN) UA258999980313141206000012433; Код класифікації доходів бюджету 22030101; Найменування коду класифікації доходів бюджету Судовий збір (Державна судова адміністрація України, 050); Призначення платежу *;101;_____(код клієнта за ЄДРПОУ для юридичних осіб (доповнюється зліва нулями до восьми цифр, якщо значущих цифр менше 8), реєстраційний номер облікової картки платника податків - фізичної особи (завжди має 10 цифр) або серія та номер паспорта громадянина України, в разі якщо платник через свої релігійні переконання відмовився від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомив про це відповідний орган Міністерства доходів і зборів України і має відповідну відмітку у паспорті);Судовий збір, за позовом ______ (ПІБ чи назва установи, організації позивача), Троїцький районний суд Луганської області (назва суду, де розглядається справа).
Також, позовна заява не відповідає вимогам п.4, 5, 6, 7, 8,9, 11 ч.5 ст. 160 КАС України, а саме: у позовній заяві не зазначено зміст позовних вимог і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, в тому числі і зміст позовних вимог до кожного з відповідачів; не викладено обставини, якими позивач обґрунтовує свої вимоги та не зазначено доказів, що підтверджують вказані обставини; відсутні відомості про вжиття заходів досудового врегулювання спору; відомості про вжиття заходів забезпечення доказів або позову до подання позовної заяви, якщо такі здійснювались; не зазначено доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою, зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до позовної заяви; не надано письмового підтвердження про відсутність аналогічного позову.
Крім того, до позовної заяви не додано оспорюваного рішення, що позбавляє суд можливості ознайомитись з його текстом та визначити його відповідність викладу обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги.
Також, на виконання вимог ч. 1 ст. 161 КАС України до позовної заяви необхідно долучити копії доданих до позовної заяви документів відповідно до кількості учасників справи.
Відповідно до вимог ч.ч. 1, 2 ст. 169 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Враховуючи вищевикладене, дану заяву слід залишити без руху, надавши заявнику строк для усунення вказаних недоліків.
Відповідно до ч. 3 ст. 169 КАС України, якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до адміністративного суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому статтею 171 цього Кодексу.
Згідно п. 1 ч. 4 ст. 169 КАС України, якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви, яку залишену без руху, у встановлений судом строк, позовна заява повертається позивачеві.
Керуючись статтями 160, 161, 169 КАС України, суддя
постановив:
Позовну заяву ОСОБА_1 до Головного сервісного центру управління МВС, Управління патрульної поліції у місті Києві про скасування протоколу у справі про адміністративне правопорушення - залишити без руху.
Надати позивачу строк для усунення зазначених недоліків позовної заяви не пізніше десяти днів з дня вручення ухвали про залишення заяви без руху.
Роз`яснити позивачу, що у разі невиконання ухвали суду в зазначений строк, позовна заява вважається неподаною та буде повернута позивачу зі всіма доданими до неї документами.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею і оскарженню в апеляційному порядку не підлягає.
Суддя О.І.Суський