Рішення № 102678732, 10.01.2022, Варвинський районний суд Чернігівської області

Дата ухвалення
10.01.2022
Номер справи
731/436/20
Номер документу
102678732
Форма судочинства
Цивільне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа №731/436/20

Провадження №2/731/2/22

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

10 січня 2022 року смт Варва

Варвинський районний суд Чернігівської області в складі:

судді Савенка А.І.,

за участю секретаря Чичоти В.О.,

позивача ОСОБА_1 ,

представника відповідача ОСОБА_2 ,

розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до АКЦІОНЕРНОГО ТОВАРИСТВА «ОПЕРАТОР ГАЗОРОЗПОДІЛЬНОЇ СИСТЕМИ «ЧЕРНІГІВГАЗ» про захист прав споживачів шляхом визнання протиправними дій щодо нарахування оплати за розподіл (доставку) природного газу та зобов`язання припинити таке нарахування,-

В С Т А Н О В И В:

13 жовтня 2020 року до суду звернувся ОСОБА_1 із зазначеним позовом.

В обґрунтування позовних вимог посилається на те, що він є побутовим споживачем послуг з розподілу природного газу, оскільки мешкає у багатоквартирному будинку, обладнаному газопостачанням, має газовий прилад для опалення, газову плиту та прилад обліку газу. АТ «ОПЕРАТОР ГАЗОРОЗПОДІЛЬНОЇ СИСТЕМИ «ЧЕРНІГІВГАЗ» займає монопольне становище на ринку послуги з розподілу природного газу побутовим споживачам у межах території ліцензійної діяльності та надає такі послуги відповідно до Типового договору розподілу природного газу, затвердженого постановою НКРЕКП від 30 вересня 2015 року № 2498. У вересні 2020 року він отримав від АТ «ОГС «ЧЕРНІГІВГАЗ» повідомлення про наявність заборгованості за розподіл (доставку) природного газу станом на 01 вересня 2020 року у сумі 164,89 грн. Із вказаною сумою заборгованості не погоджується та вважає, що вона нарахована протиправно, оскільки при обрахунку заборгованості та визначенні фактичного об`єму спожитого природного газу застосовано коефіцієнт приведення до стандартних умов. Водночас згідно з Методикою приведення об`єму природного газу до стандартних умов за показами побутових лічильників у разі відсутності приладів для вимірювання температури та тиску газу, затвердженою наказом Мінпаливенерго від 26 лютого 2004 року № 116 коефіцієнт приведення до стандартних умов поширюється лише на суб`єктів господарювання і не поширюється на побутових споживачів. Щодо побутових споживачів, то пунктом 1 глави 4 розділу ІХ Кодексу ГРМ встановлено, що для визначення фактичного об`єму споживання (розподілу) природного газу приймаються дані лічильника газу оператора ГРМ. У разі відсутності лічильника газу в оператора ГРМ приймаються дані лічильника газу побутового споживача. Покриття оператору ГРМ об`єктивної різниці у вимірах природного газу між об`ємом надходження природного газу до ГРМ у відповідний період і об`ємом природного газу, який розподілений між споживачами, здійснюється за рахунок тарифу на розподіл природного газу. При цьому оператор ГРМ порушив вимоги постанови НКРЕКП від 23 листопада 2018 року № 1523, якою прямо заборонено при здійснені обліку природного газу, використаного побутовими споживачами, проводити об`єми природного газу, використаного побутовими споживачами, до стандартних умов для здійснення комерційних розрахунків, а також вимоги рішення Антимонопольного комітету України від 10 грудня 2019 року № 800-Р, пунктом 6 якого зобов`язано групу «ЧЕРНІГІВГАЗ» усунути наслідки порушення законодавства про захист економічної конкуренції шляхом здійснення перерахунку побутовим споживачам у частині визначення фактичного об`єму споживання (розподілу) природного газу по об`єкту побутового споживача на підставі даних лічильника природного газу, починаючи із жовтня 2018 року, про що повідомити Антимонопольний комітет України. Таким чином АТ «ОГС «ЧЕРНІГІВГАЗ» своїми діями з приведення об`єму спожитого природного газу до стандартних умов та відповідно передачею недостовірної інформації постачальнику порушує права та законні інтереси позивача як побутового споживача та п. 3 ч.1 ст. 21 Закону України «Про захист споживачів», оскільки нав`язує такі умови одержання послуги, які ставлять його у нерівне становище порівняно з іншими споживачами. Крім того, оператор ГРМ нараховує коефіцієнти приведення до стандартних умов, що не відповідають фактичним даним про розташування лічильника.

Позивач просить зобов`язати відповідача: негайно припинити дії, які порушують його права, припинивши виставляти рахунки на оплату послуг за доставку газу (плата за спожитий газ), об`єми якого приведені до стандартних умов; нараховувати оплату за розподіл (доставку) природного газу відповідно до фактичних даних газового лічильника; визнати протиправними дії АТ «ОГС «ЧЕРНІГІВГАЗ» щодо нарахування за розподіл (доставку) природного газу у сумі 164,89 грн за особовим рахунком № НОМЕР_1 споживача ОСОБА_1 .

Ухвалою Варвинського районного суду Чернігівської області від 19 жовтня 2020 року позовну заяву прийнято до розгляду, відкрито провадження у справі та призначено підготовче засідання за правилами загального позовного провадження на 13 листопада 2020 року.

06 листопада 2020 року надійшов відзив відповідача на позовну заяву (а.с. 19-25).

12 листопада 2020 року позивач подав відповідь на відзив (а.с. 40-42).

21 грудня 2020 року з подальшим підтвердженням по пошті від представника відповідача надійшло заперечення на відповідь на відзив (а.с. 67-68, 74-76).

Ухвалою від 23 грудня 2020 року закрито підготовче провадження у справі та призначено справу до судового розгляду на 27 січня 2021 року.

Ухвалою суду від 27 січня 2021 року провадження у справі зупинено до перегляду Великою Палатою Верховного Суду рішення Луцького міськрайонного суду Волинської області від 21 жовтня 2019 року та постанови Волинського апеляційного суду від 27 грудня 2019 року у справі №161/11800/19, якими вирішено спір у подібних правовідносинах.

У судовому засіданні позивач підтримав позовні вимоги у повному обсязі та просив їх задовольнити. Пояснив, що відповідачем порушено вимоги постанови НКРЕКП від 23 листопада 2018 року № 1523, якою прямо заборонено при здійснені обліку природного газу, використаного побутовими споживачами, проводити об`єми природного газу, використаного побутовими споживачами, до стандартних умов для здійснення комерційних розрахунків, а також вимоги рішення Антимонопольного комітету України від 10 грудня 2019 року № 800-Р, пунктом 6 якого зобов`язано групу «ЧЕРНІГІВГАЗ» усунути наслідки порушення законодавства про захист економічної конкуренції шляхом здійснення перерахунку побутовим споживачам у частині визначення фактичного об`єму споживання (розподілу) природного газу по об`єкту побутового споживача на підставі даних лічильника природного газу, починаючи із жовтня 2018 року, про що повідомити Антимонопольний комітет України. Крім того, застосування коефіцієнтів було проведено без фактичного обстеження газового приєднання.

Представник відповідача ОСОБА_2 проти задоволення позову заперечувала, вказала, що у відповідний період нарахування були здійснені із застосуванням коефіцієнту приведення до стандартних умов відповідно, крім того, згідно до акта від 26 листопада 2020 року про перевірку відстані розміщення побутового лічильника газу в опалювальному приміщенні позивача від місця входу газопроводу в приміщення до вхідного штуцера лічильника у квартирі, яка за результатами перевірки становить 2,62 м (а.с. 69), позивачеві здійснено перерахунок об`ємів розподіленого (доставленого) природного газу із застосуванням нижчих коефіцієнтів згідно з Додатком №5 Методики, затвердженої наказом №116 від 26 лютого 2004 року, замість коефіцієнтів, передбачених Додатком №4.

Заслухавши пояснення сторін, дослідивши матеріали справи, суд дійшов таких висновків.

Судом встановлено, що відповідач АКЦІОНЕРНЕ ТОВАРИСТВО «ОПЕРАТОР ГАЗОРОЗПОДІЛЬНОЇ СИСТЕМИ «ЧЕРНІГІВГАЗ» є оператором газорозподільної системи, що на підставі ліцензії, виданої постановою НКРЕКП від 19 червня 2017 року № 807, зі змінами, внесеними постановою НКРЕКП від 04 червня 2019 року № 942, здійснює господарську діяльність з розподілу природного газу в межах території міста Чернігова та Чернігівської області.

Позивач ОСОБА_1 мешкає у багатоквартирному будинку за адресою: АДРЕСА_1 , обладнаному газопостачанням, має газовий прилад для опалення, газову плиту та прилад обліку газу.

Відповідно до заяви-приєднання до умов договору розподілу природного газу (для побутового споживача), яка підписана споживачем ОСОБА_1 01 квітня 2016 року, на об`єкті споживача за адресою: АДРЕСА_1 , наявні такі газові прилади: котел 1 шт., плита газова – 1 шт (а.с. 28).

Згідно з п. 5 ч. 2. ст. 7 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» індивідуальний споживач зобов`язаний оплачувати надані житлово-комунальні послуги за цінами/тарифами, встановленими відповідно до законодавства, у строки, встановлені відповідними договорами.

Положення ч. 1, 2 ст. 12 Закону України «Про ринок природного газу» від 09 квітня 2015 року № 329-VIII у редакції, чинній як на час пред`явлення позову, так і на час ухвалення рішення, передбачають, що постачання природного газу побутовим споживачам здійснюється на підставі типового договору, що затверджується регулятором та оприлюднюється в установленому порядку. За договором постачальник зобов`язується поставити споживачеві природний газ належної якості та кількості у порядку, передбаченому договором, а споживач зобов`язується оплатити вартість прийнятого природного газу в розмірі та порядку, передбачених договором. Якість та інші фізико-хімічні характеристики природного газу визначаються згідно із встановленими стандартами та нормативно-правовими актами.

Відповідно до пунктів 1.1-1.3 Типового договору розподілу природного газу, затвердженого постановою НКРЕКП № 2498 від 30 вересня 2015 року, зі змінами, у редакції, чинній на час пред`явлення позову, вказаний договір є публічним, його умови однакові для всіх споживачів та розроблені відповідно до Кодексу газорозподільних систем. Цей договір є договором приєднання, умови якого однакові для всіх споживачів.

За Типовим договором розподілу природного газу Оператор ГРМ зобов`язується надати Споживачу послугу з розподілу природного газу, а Споживач зобов`язується прийняти зазначену послугу та сплатити її вартість у розмірі, строки та порядку, визначені цим Договором (п. 2.1 Договору).

Згідно з пунктами 6.1-6.6 Типового договору оплата вартості послуги Оператора ГРМ з розподілу природного газу здійснюється Споживачем за обов`язковим для сторін тарифом, встановленим Регулятором для Оператора ГРМ, що сплачується як плата за річну замовлену потужність, з урахуванням вимог Кодексу газорозподільних систем, яким і визначається величина річної замовленої потужності об`єкта (об`єктів) Споживача на розрахунковий календарний рік. Розрахунковим періодом за цим Договором є календарний місяць. Місячна вартість послуги розподілу природного газу визначається як добуток 1/12 річної замовленої потужності об`єкта (об`єктів) споживача на тариф, встановлений Регулятором для відповідного Оператора ГРМ із розрахунку місячної вартості одного кубічного метра замовленої потужності. Оплата вартості послуги з розподілу природного газу за цим Договором здійснюється Споживачем, який є побутовим, до 20 числа (включно) місяця, в якому надаються послуги з розподілу природного газу, на підставі рахунка Оператора ГРМ.

У пунктах 1, 2, 3 глави 1 розділу І Кодексу ГРМ вказано, що цей Кодекс розроблений відповідно до Закону № 329-VIIІ.

Цей Кодекс визначає взаємовідносини оператора ГРМ із суб`єктами ринку природного газу, а також визначає правові, технічні, організаційні та економічні засади функціонування газорозподільних систем.

Дія цього Кодексу поширюється на операторів ГРМ, замовників доступу та приєднання до газорозподільної системи, споживачів (у тому числі побутових споживачів), об`єкти яких підключені до газорозподільних систем, та на їх постачальників.

У пункті 3 глави 1 розділу ІХ Кодексу ГРМ, в редакції, що діяла станом на дату пред`явлення позову (13 жовтня 2020 року), зазначено, що фактичний об`єм надходження природного газу до/з ГРМ (у тому числі по об`єктах споживачів) за певний період визначається в точках комерційного обліку (на межі балансової належності) на підставі даних комерційних вузлів обліку, встановлених в точках вимірювання, та інших регламентованих процедур у передбачених цим Кодексом випадках.

Об`єм природного газу в точках комерційного обліку має бути приведений до стандартних умов та переведений в одиниці енергії (обсяг) згідно з розділом XV цього Кодексу.

Оператор ГРМ відповідає за переведення об`єму природного газу в обсяг переданої (спожитої) енергії.

У розділі XV кодексу ГРМ закріплено порядок перерахунку об`єму природного газу в його обсяг, визначений в одиницях енергії, а в главі 1 – порядок розрахунку обсягу енергії.

Так, обсяг енергії виміряного об`єму газу за певний період розраховують шляхом перемноження цього об`єму, приведеного до стандартних умов, на середньозважене значення вищої теплоти згоряння газу за цей період (пункт 1 глави 1 розділу ХV Кодексу ГРМ).

Обсяг енергії природного газу, що проходить через комерційний ВОГ, який обладнаний потоковим хроматографом або потоковим густиноміром з калориметром (далі — потокові ЗВТ із визначенням ФХП), визначається: в автоматичному режимі з використанням коректорів або обчислювачів об`єму газу з функцією розрахунку енергії природного газу; у напівавтоматичному режимі з використанням спеціалізованих програм на основі погодинних значень теплоти згоряння з потокових ЗВТ визначення ФХП газу та об`єму газу з коректорів / обчислювачів об`єму газу (пункт 2 глави 1 розділу ХV цього Кодексу).

Обсяг енергії природного газу, що проходить через комерційний ВОГ, який не обладнаний потоковими ЗВТ з визначенням ФХП, розраховується з використанням середньозваженої вищої теплоти згоряння природного газу за певний період, що визначається в певній точці (ділянці) газопроводу через аналіз компонентного складу проби природного газу, та розраховують за формулою вказаною в цьому пункті формулою (пункт 3 глави 1 розділу ХV цього Кодексу).

У пункті 6 глави 1 розділу ХV Кодексу ГРМ вказано, що за відсутності корекції тиску та температури у ЗВТ, виміряний об`єм газу має бути приведений до стандартних умов за визначеною в цьому пункті формулою.

Для проведення розрахунків по вузлах обліку, які не обладнані корекцією тиску та температури, коефіцієнт приведення до стандартних умов (k) необхідно визначати за відповідними додатками до Методики приведення об`єму природного газу до стандартних умов за показами побутових лічильників у разів відсутності приладів для вимірювання температури та тиску газу, затвердженої наказом Міністерства палива та енергетики № 116 від 26 лютого 2004 року.

Оператор ГРМ зобов`язаний розмістити на власному сайті інформацію про розміри коефіцієнтів приведення об`ємів природного газу до стандартних умов, у разі якщо вузли обліку природного газу споживачів не забезпечують такого приведення.

При цьому в розділі 1 Методики № 116, до якої відсилає пункт 6 глави 1 розділу ХV Кодексу ГРМ, передбачено, що Методика № 116 призначена для приведення об`єму природного газу, який вимірюється побутовими лічильниками газу в робочих умовах, до стандартних умов за результатами вимірювання об`єму газу низького тиску лічильниками, що не мають спеціальних пристроїв для автоматичного приведення до стандартних умов їх показів у разі зміни температури та тиску газу.

Розрахунки об`єму газу, приведеного до стандартних умов, здійснюються з урахуванням коефіцієнтів коригування показів лічильників, визначених у цій Методиці. Такі розрахунки виконуються споживачами газу самостійно.

Оплата за газ у період, визначений у договорі на постачання газу, здійснюється за об`єми газу, які приведено до стандартних умов.

Газопостачальна організація має право здійснювати контроль за правильністю розрахунків об`єму спожитого газу.

У розділі 6 Методики № 116 закріплено порядок розрахунку об`єму газу, який приведено до стандартних умов, та наведено формулу, за якою визначається об`єм спожитого газу за показами лічильника у визначений період (місяць), який приведено до стандартних умов (пункт 6.2).

Розділом V Типового договору № 2498 врегульовано порядок обліку природного газу, що передається споживачу.

У пункті 5.1 цього розділу вказано, що облік (у тому числі приладовий) природного газу, що передається оператором ГРМ та споживається споживачем на межі балансової належності об`єкта споживача, здійснюється відповідно до вимог Кодексу ГРМ.

У пункті 5.3 розділу V Типового договору № 2498 у редакції, чинній на час пред`явлення позову, передбачено, що за розрахункову одиницю розподіленого та спожитого природного газу береться один кубічний метр (куб. м) природного газу, приведений до стандартних умов, визначених у Кодексі ГРМ.

У пункті 5.6 розділу V Типового договору № 2498 зазначено, що після визначення загального об`єму розподіленого споживачу (спожитого ним) природного газу, приведеного до стандартних умов, оператор ГРМ в установленому порядку здійснює переведення величини об`єму природного газу в обсяг розподіленої (спожитої) енергії, що має визначатись за трьома одиницями виміру: кВт·год, Гкал, МДж.

Дані про об`єм (м куб.) та обсяг (кВт·год, Гкал, МДж) розподіленого споживачу (спожитого ним) природного газу за розрахунковий період (місяць) зазначаються оператором ГРМ в особистому кабінеті споживача (після його запровадження) та/або в рахунку про сплату послуги за цим договором.

Оператор ГРМ зобов`язується в установленому порядку передавати інформацію про загальний об`єм та обсяг розподіленого споживачу (спожитого ним) природного газу за відповідний період оператору ГТС для можливості її використання суб`єктами ринку природного газу, у тому числі постачальником споживача. Споживач (крім побутового) зобов`язується довести інформацію про загальний об`єм та обсяг розподіленого та спожитого природного газу за відповідний період своєму постачальнику.

Визначені за умовами цього договору об`єми та обсяги розподілу та споживання природного газу є обов`язковими для їх використання у взаємовідносинах між споживачем та його постачальником.

Позивачем ОСОБА_1 не надано доказів на підтвердження того, що побутовий лічильник газу, встановлений за місцем його проживання, вимірює тиск та/або температуру газу, а тому його показники відображають об`єм спожитого газу в робочих умовах.

У законодавстві, яке діяло на час виникнення спірних відносин, а саме у пункті 5.3 розділу V Типового договору № 2498, передбачалося, що за розрахункову одиницю розподіленого та спожитого природного газу береться один кубічний метр (куб. м) природного газу, приведений до стандартних умов, визначених у Кодексі ГРМ. Також у пункті 6 глави 1 розділу ХV Кодексу ГРМ передбачалося, що за відсутності корекції тиску та температури у ЗВТ, виміряний об`єм газу має бути приведений до стандартних умов за визначеною в цьому пункті формулою.

Отже, нормами Кодексу ГРМ та положеннями Типового договору № 2498, які затверджені регулятором, на час пред`явлення позову до суду було встановлено обов`язок оператора ГРМ проводити розрахунки по вузлах обліку, які не обладнані корекцією тиску та температури, шляхом приведення об`єму природного газу до стандартних умов за показами побутових лічильників у разі відсутності приладів для вимірювання температури та тиску газу, оскільки прямих вказівок на те, що ці норми поширюються лише на комерційних споживачів, у законодавстві немає, а така можливість стосовно побутових споживачів була прямо передбачена актами самого регулятора.

Тобто на час виникнення спірних правовідносин не було передбачено жодних виключень щодо приведення об`єму природного газу спожитого побутовим споживачем до стандартних умов.

Лише 06 листопада 2020 року НКРЕКП прийняло постанову № 2033 «Про затвердження Методики визначення розмірів нормативних та виробничо-технологічних втрат/витрат природного газу при здійсненні розподілу природного газу та змін до деяких постанов НКРЕКП» (далі – постанова НКРЕКП № 2033), яка набрала чинності 07 листопада 2020 року та у якій було прямо зазначено, що приведення об`єму природного газу в точках комерційного обліку до стандартних умов поширюється виключно на випадки обліку природного газу, використаного споживачем, що не є побутовим.

У зв`язку з набрання чинності вказаною постановою № 2033, на сьогоднішній день, тобто на час ухвалення рішення у справі, пункт 5.3 розділу V Типового договору № 2498 передбачає, що при здійсненні обліку спожитого газу побутовим споживачем за розрахункову одиницю розподіленого та спожитого природного газу беруться кубічні метри (м куб.) природного газу, визначені відповідно до фактичних показів лічильника природного газу або відповідно до норм споживання природного газу, затверджених постановою Кабінету Міністрів України. Тобто, приведення об`єму природного газу в точках комерційного обліку до стандартних умов для побутових споживачів не застосовується та не проводиться.

Так само з 07 листопада 2020 року пункт 3 глави 1 розділу ІХ Кодексу ГРМ визначає, що фактичний об`єм надходження природного газу до/з ГРМ (у тому числі по об`єктах споживачів) за певний період визначається в точках комерційного обліку (на межі балансової належності) на підставі даних комерційних вузлів обліку, встановлених в точках вимірювання, та інших регламентованих процедур у передбачених цим Кодексом випадках. Об`єм природного газу в точках комерційного обліку має бути приведений до стандартних умов (виключно у випадку обліку природного газу, використаного споживачем, що не є побутовим) та переведений в одиниці енергії (обсяг) згідно з розділом XV цього Кодексу.

Таким чином, лише з набранням постановою НКРЕКП № 2033 чинності визначено, що приведення спожитого об`єму природного газу до стандартних умов здійснюється виключно у випадку обліку природного газу, використаного споживачем, що не є побутовим.

Наведене узгоджується із правовим висновком, викладеним у постанові Великої Палати Верховного Суду від 23 листопада 2021 року у справі №161/11800/19.

Суд не бере до уваги посилання позивача на те, що відповідачем порушено вимоги постанови НКРЕКП від 23 листопада 2018 року № 1523 про заборону при здійсненні обліку природного газу приводити об`єми природного газу до стандартних умов, оскільки рішенням Окружного адміністративного суду м. Києва від 14 червня 2019 року у справі № 640/21401/18, залишеним без змін постановою Шостого апеляційного адміністративного суду від 06 серпня 2019 року, задоволено позов ПАТ «ЧЕРНІГІВГАЗ» про визнання вказаної постанови протиправною та нечинною. Постановою Верховного Суду від 16 липня 2020 року рішення судів першої та апеляційної інстанції змінено в частині мотивів, в іншій частині рішення залишені без змін.

Щодо твердження позивача про застосування відповідачем під час приведення об`єму природного газу до стандартних умов завищених коефіцієнтів судом враховано наступне.

Довідкою про об`єми (обсяги) природного газу (а.с. 29) підтверджується, що на час звернення позивача з позовом до суду при визначенні йому обсягу спожитого природного газу застосовувалися коефіцієнти коригування показів побутових лічильників газу в разі розміщення лічильника в опалювальному приміщенні на відстані від місця входу газопроводу в приміщення до вхідного штуцера лічильника, яка більше ніж 0,5 м та дорівнює або менше ніж 1,5 м, тобто коефіцієнти, визначені у Додатку 4 Методики № 116.

26 листопада 2020 року відповідачем складено акт, відповідно до якого відстань розміщеного побутового лічильника газу в опалювальному приміщенні від місця входу газопроводу в приміщення до вхідного штуцера лічильника в квартирі за адресою: АДРЕСА_1 , становить 2,62 м (а.с. 77).

На підставі проведеного обстеження та складеного акта, у грудні 2020 року відповідачем було проведено перерахунок об`ємів природного газу за період з 01 жовтня 2018 року до 30 жовтня 2020 року, з урахуванням коефіцієнтів коригування показів побутових лічильників газу в разі розміщення лічильника в опалювальному приміщенні на відстані від місця входу газопроводу в приміщення до вхідного штуцера лічильника, яка більше ніж 1,5 м, або в разі розміщення лічильника в опалювальному приміщенні, вхід газопроводу в яке виконано із опалювального приміщення, встановлених у Додатку 5 Методики № 116 (а.с. 78).

Отже, відповідач частково задовольнив позовні вимоги ОСОБА_1 після його звернення з позовом до суду.

За таких обставин у задоволенні позову слід відмовити у повному обсязі.

Оскільки позивач не поніс судових витрат, питання про їх розподіл судом не вирішується.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 141, 263, 265, 273, 354 ЦПК України, суд –

В И Р І Ш И В:

У задоволенні позовної заяви ОСОБА_1 (ІПН НОМЕР_2 , зареєстрований та мешкає за адресою: АДРЕСА_2 ) до АКЦІОНЕРНОГО ТОВАРИСТВА «ОПЕРАТОР ГАЗОРОЗПОДІЛЬНОЇ СИСТЕМИ «ЧЕРНІГІВГАЗ» (код ЄДРПОУ 03358104, юридична адреса: 14021, м. Чернігів, вул. Любецька, б. 68) про захист прав споживачів шляхом визнання протиправними дій щодо нарахування оплати за розподіл (доставку) природного газу та зобов`язання припинити таке нарахування відмовити.

Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана безпосередньо до Чернігівського апеляційного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

Учасник справи, якому повне рішення не було вручено у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Повний текст рішення виготовлено 13 січня 2022 року.

Суддя А.І.Савенко