Єдиний державний реєстр судових рішень
ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
11 червня 2010 р. № 2а-5300/09/1370
Львівський окружний адміністративний суд в складі Головуючого - судді -Качур Р.П. За участю секретаря судового засідання - Дрозди І.С.
з участю представників:
від позивача: Чабан О.С. (довіреність № 83/10 від 13.05.2010 року)
від відповідача: Стадник П.Ю. (довіреність № б/н від 01.10.2009 року)
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом
ДПІ у Франківському р-ні м.Львова
до ДП "Інмакс"
пропро стягнення заборгованості , ВСТАНОВИВ:
20 серпня 2009 року Державна податкова інспекція у Франківському районі м. Львова звернулася із адміністративним позовом до Львівського окружного адміністративного суду з позовом до Дочірнього підприємства «Інмакс»Товариства з обмеженою відповідальністю «Пушек»про стягнення штрафних (фінансових) санкцій.
Позовні вимоги мотивовані тим, що органами державної податкової служби проведено ряд перевірок залів гральних автоматів, що належать відповідачу щодо контролю за здійсненням розрахункових операцій у сфері готівкового та безготівкового обігу суб'єктами підприємницької діяльності та щодо дотримання суб'єктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій, за результатами проведення яких ДПІ у Франківському районі м. Львова прийнято рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій на загальну суму 101 710 грн. Просить позов задовольнити.
Представник позивача у судовому засіданні позов підтримав з мотивів, зазначених у позовній заяві.
Представник відповідача частково позовні вимоги визнає, а щодо позовних вимог нефікскалізації гральних автоматів не визнає з підстав, викладених у запереченні (Вих. № б/н від 20.04.2010 року) зокрема зазначає, що нараховані штрафні (фінансові) санкції, є помилковими та такими що не відповідають вимогам чинного законодавства України з тих підстав, що станом на момент проведення перевірок податковим органом в Державному реєстрі реєстраторів розрахункових операцій, відсутні гральні автомати або фіскальні блоки, призначені для встановлення у гральні автомати. Також зазначає про те, що він не має змоги використовувати в якості реєстратора розрахункових операцій гральні автомати, обладнані запам'ятовуючими пристроями, оскільки профільним міністерством не було розроблено таких.
Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення представників сторін, дослідивши та оцінивши докази, які мають значення для справи, суд виходив з наступного.
Дочірнє підприємство «Інмакс»Товариства з обмеженою відповідальністю «Пушек»зареєстровано 19.04.2001 року Виконавчим комітетом Львівської міської ради, про що свідчить свідоцтво про державну реєстрацію юридичної особи.
Як вбачається з матеріалів справи, органами державної податкової служби, а саме ДПА у Львівській області, ДШ у Мостиському районі Львівської області, ДПІ у Дрогобицькому районі Львівської області, ДПА у Івано-Франківській області, ДПА у Волинській області проведено ряд перевірок залів гральних автоматів, що належать відповідачу щодо контролю за здійсненням розрахункових операцій у сфері готівкового та безготівкового обігу суб'єктами підприємницької діяльності та щодо дотримання суб'єктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій, за результатами проведення яких ДПІ у Франківському районі м. Львова прийнято рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій на загальну суму 101 710 грн.
Зокрема, під час перевірки, проведеної ДПІ у Самбірському районі Львівської області залу гральних автоматів, що знаходиться за адресою м. Самбір, вул, Валова, 28/124, за результатами якої складено акт перевірки №13100036/23-8/0140 від 15.07.2008 року, встановлено порушення п. 1, п. 2 ст. З Закону України «Про застосування РРО у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», а саме: проведення розрахункової операції на суму 50,00 грн. без застосування РРО; нероздрукування відповідного розрахункового документу; виявлено 13 гральних автоматів, які знаходяться в робочому стані і не переведені в фіскальний режим роботи. На підставі даного акту ДПІ у Франківському районі м. Львова винесено рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій від 29.07.2008 року № 0001892330 на суму 4520,00 грн.
Працівниками ДПІ у Мостиському районі Львівської області здійснено перевірку залу гральних автоматів, що належить ДП «Інмакс»ТзОВ «Пушек»та знаходиться за адресою Мостиський район, с. Шегині, вул. Дружби, 212-В, за наслідками перевірки складено акт № 13050170/23-3 від 06.08.2008 року, яким встановлено порушення п. 1, 2 ст. З Закону України «Про застосування РРО у сфері торгівлі, громадського і харчування та послуг», а саме не проведення через реєстратор розрахункових операцій вартість наданої послуги на суму 20,00 грн. та не видано касовий чек, що підтверджує факт надання послуг у сфері грального бізнесу; встановлено, що розрахункові операції використовуються в кількості 1 6 гральних автоматів, які не зареєстровані в органах Державної податкової служби; гральний апарат № 3 на якому надавались послуги у сфері грального бізнесу не приведений у фіскальний режим роботи. На підставі даного акту ДПІ у Франківському районі м. Львова прийнято рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій від 19.08.2008 року № 0002012330 в розмірі 5540, 00 грн.
За наслідками проведеної перевірки ДПА у Івано-Франківській області залу гральних автоматів, що знаходиться за адресою м. Тисмениця, вул. Галицька, 21 складено акт № 913302 від 19.09.2008 року. Перевіркою встановлено порушення п. 1 ст. З Закону України «Про застосування РРО у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», а саме виявлено 8 гральних автоматів під'єднаних до мережі і які знаходяться в робочому стані, на яких надаються послуги грального бізнесу, які з використанням ключа нараховують кредити, але не обладнані запам'ятовуючими пристроями (фіскальною пам'яттю), тобто не здійснюють реєстрацію розрахункових операцій при наданні послуг грального бізнесу. На підставі вищевказаного акту ДПІ у Франківському районі м. Львова винесено рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій від 02.10.2008 року № 0002582330 в розмірі 2720,00 грн.
26 вересня 2008 року працівниками ДПА у Івано-Франківській області проведено перевірку за дотриманням суб'єктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимоги з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій залу гральних автоматів, що знаходиться за адресою - м. Надвірна, майдан Шевченка, 30, за наслідками перевірки складено акт від 26.09.2008 року № 909476, яким встановлено порушення п. 1, 3 ст. З Закону України «Про застосування РРО у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», а саме проведення гри на 11 гральних автоматах, які обладнані купюроприймачами, через які здійснюється оплата, але не переведено у фіскальний режим та не обладнані пристроєм фіскальної пам'яті, в результаті чого не забезпечується автоматичний облік розрахункових операцій. На підставі даного акту ДПІ у Франківському районі м. Львова винесено рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій від 13 жовтня 2008 року № 0002882330 в розмірі 3740,00 грн.
Перевіркою проведеною ДПІ у Дрогобицькому районі м. Львова залу гральних автоматів, що розташований за адресою - м. Стебник, вул. Грушевського, 1, встановлено порушення п. 1, 2, 3, ст. З Закону України «Про застосування РРО у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», а саме здійснення розрахункових операцій на гральних автоматах, які не фіскалізовано, і які не опломбовані та не зареєстровані у встановленому Законом порядку, про що складено акт від 29.09.2008 року № 0055/13/09/23. На підставі даного акту ДПІ у Франківському районі м. Львова винесено рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій № 0002952330 від 16.10.2008 року на суму 3425, 00 грн.
Актом перевірки № 1340/13/01/23/31442781 від 13.10.2008 року встановлено порушення п. 1 п. 2 п. 9 ст. З Закону України «Про застосування РРО у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», а саме: нероздрукування фіскального звітного чеку; проведення розрахункової операції; не роздрукування відповідного розрахункового документу, що підтверджує виконання розрахункової операції. На підставі даного акту ДПІ у Франківському районі м. Львова прийнято рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій від 21.10.2008 року № 0003002330 на суму 3420, 00 грн.
Актом перевірки за дотриманням суб'єктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимоги з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій № 1327/13/01/23/31442781 від 13.10.2008 року встановлено порушення п. 1 п. 2. п. 13 ст. З Закону України «Про застосування РРО у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», а саме виявлено 10 гральних автоматів в робочому стані (підключених до електромережі), що не зареєстровані в органах ДПС та не переведені в фіскальний режим роботи; розрахункові операції на суму 580 грн., проводяться без застосування РРО; невідповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків з поточним звітом РРО. На підставі даного акту ДПІ у Франківському районі м. Львова винесено рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій від 21.10.2008 року № 0003012330 на суму 8400, 00 грн. Перевіркою також зафіксовано порушення підприємством п. 1 ст. 7 Закону України „Про патентування деяких видів підприємницької діяльності ", у зв'язку з тим, що на місці проведення розрахунків відсутні оригінали торгових патентів (на доступному місці (на гральних автоматах) розташовані ксерокопії торгових патентів в кількості 10 штук). На підставі акту ДПІ у Франківському районі м. Львова винесено рішення про застосування (фінансових) санкцій від 21.10.2008 року № 0003022330 згідно з абзацом другим частини першої ст. 8 Закону України „Про патентування деяких видів підприємницької діяльності" за порушення порядку використання торгового патенту, передбаченого ч. 1 ст. 7 цього Закону та застосовано штраф у розмірі 3500, 00 грн.
При перевірці здійсненої працівниками ДПА у Львівській області залу гральних автоматів, що знаходиться за адресою м. Львів, вул. Наукова, встановлено порушення п.1, 2 ст. З Закону України «Про застосування РРО у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», а саме, не забезпечено проведення розрахункових операцій із застосуванням переведених у фіскальний режим роботи 21 грального автомата та 1 електронної рулетки з продажу послуг у сфері грального бізнесу на суму 420, 00 грн., про що ДПА складено акт перевірки від 14.10.2008 року № 1345/13/01/23/31442781 і ДПІ у Франківському районі м, Львова на підставі даного акта перевірки винесено рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій від 21.10.2008 року № 0003032330 на суму 9580, 00 грн.
Перевіркою проведеною ДПА у Львівській області залу гральних автоматів, що розташований за адресою м. Львів, вул. Городоцька, 153 встановлено порушення п. 1, 2 ст. З Закону України «Про застосування РРО у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», а саме: не забезпечено проведення розрахункових операцій із застосуванням переведених у фіскальний режим роботи 23 гральних автомати з продажу послуг у сфері грального бізнесу на суму 160,00 грн. про що складено акт № 1344/13/01/23/31442781 від 14.10.2008 року та ДПІ у Франківському районі м. Львова винесено рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій від 21.10.2008 року № 0003042330 на суму 8620,00 грн.
Під час перевірки проведеної ДПА у Львівській області залу гральних автоматів, що знаходиться за адресою - м. Львів, вул. Городоцька, 234, складено акт № 1341/13/01/23/31442781, яким встановлено порушення п. 1, 2 ст. З Закону України «Про застосування РРО у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», а саме проведення розрахункової операції (ставки) без застосування РРО на суму 400, 00 грн., а також виявлено в приміщені 10 гральних автоматів в робочому стані (підключених до електромережі) не зареєстрованих в органах ДПС та не переведених у фіскальний режим роботи. На підставі даного акту ДПІ у Франківському районі м. Львова винесено рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій від 21.10.2008 року № 0003052330 на суму 5400, 00 грн.
Перевіркою проведеною ДПА у Львівській області залу гральних автоматів, що знаходиться за адресою вул. Городоцька, 175 встановлено порушення п. 1, 2 ст. З Закону України «Про застосування РРО у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», а саме: проведення розрахункової операції на суму 50, 00 грн. без застосування РРО; нероздрукування відповідного розрахункового документу, що підтверджує виконання розрахункової операції; виявлено 10 гральних автоматів, що знаходяться в робочому стані - не зареєстрованих в органах ДПС та не переведених в фіскальний режим роботи, про що ДПА складено акт від 14.10.2008 року № 1343/13/01 /23/31442781 та ДПІ у Франківському районі м. Львова винесено рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій № 0003062330 від 21.10. 2008 року на суму 3650, 00 грн.
Державною податковою адміністрацією в Івано-Франківській області складено акт № 906456/128/23-03/31442781 від 28.10.2010 року, яким встановлено порушення п. 1, 2, 13 ст. З Закону України «Про застосування РРО у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», а саме: проведення розрахункової операції без використання РРО ( не вибито і не видано розрахунковий документ); не забезпечено відповідність суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків, сумі коштів, що зазначена в денному звіті РРО; наявні гральні автомати не обладнані зафіскалізованими пристроями, тобто в автоматизованому режимі не здійснюють реєстрацію розрахункових операцій при наданні послуг грального бізнесу, що стало підставою для винесення ДПІ у Франківському районі м. Львова рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій від 14.10.2008 року № 0003412330 на суму 15385, 00 грн.
Перевіркою проведеною ДПА у Івано-Франківській області залу гральних автоматів, що розташований за адресою м. Яремче, вул. Галицька, 1а встановлено порушення п. 1, 2 ст.З Закону України «Про застосування РРО у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», а саме: здійснення розрахункової операції без використання РРО, не роздруковано та не видано розрахунковий документ; гральні автомати в кількості 14 штук не обладнані запам'ятовуючими пристроями (фіскальною пам'яттю), тобто в автоматичному режимі не здійснюється реєстрація розрахункових операцій при наданні послуг грального бізнесу, про що складено акт № 0020/09/18/23/31442781 від 11.11.2008 року на підставі якого винесено рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій від 21.11.2008 року № 0003532330 на суму 4785, 00 грн.
За наслідками проведеної перевірки ДПА у Івано-Франківській області складено акт перевірки № 0509/09/01/23/31442781 від 24.11.2008 року, та встановлено порушення п.
1, ст. З Закону України «Про застосування РРО у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», а саме: надання послуг в сфері грального бізнесу на семи працюючих автоматах, які обладнані купюроприймачами, але не фіскалізовані, не обладнані запам'ятовуючими пристроями (фіскальною пам'яттю). На підставі даного акту ДПІ у Франківському районі м. Львова винесено рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій від 08.12.2008 року № 0003632330 на суму 2380,00 грн.
Перевіркою проведеною ДПА у Волинській області залу гральних автоматів, що знаходиться за адресою смт. Любешів, вул. Незалежності, 62 встановлено порушення п. 1, 2 ст. З Закону України «Про застосування РРО у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», а саме виявлено 12 гральних автоматів , з яких 8 в робочому стані (підключені до електромережі), які не переведені у фіскальний режим роботи та не зареєстровані в органах податкової служби; надано послугу у сфері грального бізнесу без застосування РРО на суму 20,00 грн, про що ДПА складено акт № 200098 від 27.11.2008 року та ДПІ у Франківському районі м. Львова винесено рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій від 11.12.2008 року № 0003662330 на суму 2820, 00 грн.
Актом перевірки № 901325 від 15.04.2009 року встановлено порушення п. 1, ст. З Закону України «Про застосування РРО у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», а саме: надання послуг в сфері грального бізнесу на 16-ти працюючих автоматах, які обладнані купюроприймачами та під'єднані до мережі, але не фіскалізовані, не обладнані запам'ятовуючими пристроями (фіскальною пам'яттю). На підставі даного акту ДПІ у Франківському районі м. Львова винесено рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій від 30.04.2009 року № 0001482330 на суму 5440, 00 грн.
Працівниками ДПА у Івано-Франківській області здійснено перевірку дотримання суб'єктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій, за наслідками перевірки складено акт № 918148 від 16.04.2009 року, яким встановлено порушення п. 1 ст. З Закону України «Про застосування РРО у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», а саме: надання послуг в сфері грального бізнесу на 14-ти працюючих автоматах, які обладнані купюроприймачами та під'єднані до мережі, але не фіскалізовані, не обладнані запам'ятовуючими пристроями (фіскальною пам'яттю), що стало підставою для винесення ДПІ у Франківському районі м. Львова рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій від 30.04.2009 року № 0001492330 на суму 4760, 00 грн.
Перевіркою проведеною ДПА у Івано-Франківській області залу гральних автоматів, що знаходиться за адресою м. Тисмениця, вул. Галицька, 71 встановлено порушення п. 1, 2 ст. З Закону України «Про застосування РРО у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», а саме: проведення гри на гральних автоматах на суму 725, 00 грн., без проведення розрахункової операції через РРО та невидачі розрахункового документа встановленого зразка, а також незастосування реєстратора розрахункових операцій на повну суму надання послуг, про що складено акт № 090436 від 13.04.2007 року та ДПІ у Франківському районі м. Львова винесено рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій № 0001432330 від 03.05.2007 року на суму 3625,00 грн.
Дочірнє підприємство "Інмакс" Товариства з обмеженою відповідальністю "Пушек" зверталося до господарського суду Львівської області з позовом до ДПІ у Франківському районі м. Львова про визнання нечинним вищевказаного рішення і рішенням вищезгаданого суду від 20.09.2007 року позов задоволено. Це рішення було оскаржено держаною податковою інспекцією у Франківському районі м. Львова і скасовано постановою Львівського апеляційного адміністративного суду від 08.09.2008 року.
Позивач частково визнає позовні вимоги: по акту перевірки від 06.08.2008 року № 000274, щодо невідповідності готівки в касі на суму 20, 00 грн. сума позовних вимог при цьому порушенні 100, 00 грн. визнається; по акту перевірки від 13.10.2008 року № 000392, щодо відсутності денного звіту РРО - сума позовних вимог при цьому порушенні 340, 00 грн. визнається; по акту перевірки від 14.10.2008 року № 000399, щодо невідповідності готівки в касі на суму 50, 00 грн. - сума позовних вимог при цьому порушенні 250, 00 грн. визнається; по акту перевірки від 27.11.2008 року № 200098, щодо невідповідності готівки в касі на суму 20, 00 грн. - сума позовних вимог при цьому порушенні 100, 00 грн. визнається; на суму 3625, 00 грн. визнається, оскільки по акту перевірки від 13.04.2007 року № 090436 прийнято рішення апеляційною інстанціє щодо його правомірності.
Правові засади застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг визначено Законом України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" від 06.07.1995 року № 285/95-ВР, зі змінами та доповненнями.
Згідно п. 1 ст. З зазначеного Закону України, суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок.
Пункт 2 ст. 2 Закону дає визначення поняття «реєстратор розрахункових операцій»
-пристрій або програмно-технічний комплекс, в якому реалізовані фіскальні функції і який призначений для реєстрації розрахункових операцій при продажу товарів (наданні послуг), операцій з купівлі-продажу іноземної валюти та/або реєстрації кількості проданих товарів наданих послуг).
Відповідно до ст. 12 Закону, на території України у сферах, визначених цим Законом, дозволяється реалізовувати та застосовувати лише ті реєстратори розрахункових операцій вітчизняного та іноземного виробництва, які включені до Державного реєстру реєстраторів розрахункових операцій та конструкція і програмне забезпечення яких відповідає конструкторсько-технологічній та програмній документації виробника.
Пункт 9 ст. 2 Закону визначає, що державний реєстр реєстраторів розрахункових операцій - перелік моделей реєстраторів розрахункових операцій та їх модифікацій, які відповідають вимогам нормативних актів України, сертифіковані у державній системі сертифікації на відповідність вимогам діючих державних стандартів і дозволені для застосування у сфері, визначеній цим Законом.
Згідно п. З ст. З Закону, суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані застосовувати реєстратори розрахункових операцій, що включені до Державного реєстру реєстраторів розрахункових операцій, з додержанням встановленого порядку їх застосування.
За порушення вимог цього Закону до суб'єктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції в розмірі двадцяти неоподатковуваних мінімумів1 доходів громадян - у разі застосування при здійсненні розрахункових операцій непереведеного у фіскальний режим роботи, незареєстрованого, неопломбованого або опломбованого з порушенням встановленого порядку реєстратора розрахункових операцій.
Як встановлено судом і підтверджується матеріалами справи, господарські одиниці
-зали гральних автоматів, що належать відповідачу - ДП «Інмакс»ТзОВ «Пушек», здійснюють свою діяльність із застосуванням зареєстрованих та опломбованих у встановленому порядку реєстраторів розрахункових операцій ОАТЕКС8 МР-5000І з розрукуванням відповідних документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій. Факти використання реєстраторів розрахункових операцій, наявність довідок про опломбування РРО з підтверджується актами перевірок, долученими до матеріалів справи.
Судом встановлено, що станом на момент проведення перевірок (13.04.2007 -27.11.2008 р.) в Державному реєстрі реєстраторів розрахункових операцій, відсутні гральні автомати або фіскальні блоки, призначені для встановлення у гральні автомати.
В матеріалах справи наявний лист Міністерства промислової політики України за № 01/7-2-624 від 27.07.2008 року, з якого вбачається, що згадане Міністерство, всупереч покладеного на нього обов'язку Кабінетом Міністрів України, не розробило автоматів з продажу товарів (послуг), які відповідають зазначеним вимогам, а також запам'ятовуючих пристроїв фіскальної пам'яті для оснащення автоматів, що вже діють.
В чинному законодавстві України на сьогоднішній день відсутні нормативні акти, які визначали б вимоги до гральних автоматів, що оснащені запам'ятовуючими пристроями (фіскальною пам'яттю), не розроблені самі автомати, які будуть відповідати вказаним вимогам, не розроблені запам'ятовуючі пристрої (фіскальна пам'ять) для існуючих автоматів.
Це унеможливлює використання будь-яких гральних автоматів, обладнаних фіскальними функціями, адже відповідно до ст. 12 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" на території України дозволяється реалізовувати та застосовувати лише ті реєстратори розрахункових операцій вітчизняного та іноземного виробництва, які включені до Державного реєстру реєстраторів розрахункових операцій та конструкція і програмне забезпечення яких відповідає конструкторсько-технологічній та програмній документації виробника.
Судом не приймаються до уваги посилання представника позивача на обов'язковість фіскалізації гральних автоматів, що передбачена п. 6 Постанови Кабінету Міністрів України № 121 від 07.02.2001р. «Про терміни переведення суб'єктів підприємницької діяльності на облік розрахункових операцій у готівковій та безготівковій формі із застосуванням реєстраторів розрахункових операцій», оскільки вказаний нормативний документ передбачає обов'язок суб'єктів підприємницької діяльності, при застосуванні тих чи інших автоматів, проводити розрахункові операції з використанням реєстраторів розрахункових операцій, а не обов'язок фіскалізації гральних автоматів.
Проте, Судом приймається до уваги положення спільного наказу Державного комітету України з питань регуляторної політики та підприємництва і Міністерства Фінансів України від 18.04.2006 № 40/374 «Про затвердження Ліцензійних умов провадження організації діяльності з проведення азартних ігор і Порядку контролю за додержанням Ліцензійних умов провадження організації діяльності з проведення азартних ігор»зареєстрований в Міністерстві юстиції України 30 травня 2006 за № 622/12496, пунктом 3.13.2. якого забороняється здійснювати прийом ставок за межами кас ліцензіата. Під «касою»в даному нормативному акті розуміється спеціально обладнане ліцензіатом місце з реєстратором розрахункових операцій, де здійснюються продаж та обмін ігрових замінників гривні, поповнення ігрових рахунків або приймання ставок від гравців, розрахунки за результатами гри (п. п. 20 п. 1. 2.).
Акт державного або іншого органу - це юридична форма рішень цих органів, тобто офіційний письмовий документ, який породжує певні правові наслідки, спрямований на регулювання тих чи інших суспільних відносин і має обов'язковий характер для суб'єктів цих відносин. Підставами для визнання акту недійсним є невідповідність його вимогам чинного законодавства та/або визначеній законом компетенції органу, який видав цей акт. Умовою визнання акту недійсним є також порушення у зв'язку з прийняттям відповідного акта прав та охоронюваних законом інтересів позивача.
Відповідно до ч. 1 ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
Проаналізувавши матеріали справи, суд дійшов висновку, що позовні вимоги позивача щодо стягнення штрафних (фінансових) санкцій підлягають частковому задоволенню.
Частиною 4 ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України, передбачається, у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
Керуючись ст. ст. 7-14, 18, 19, 69-71, 86, 87, 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
1.Позов задовольнити частково.
2.Стягнути з Дочірнього підприємства «Інмакс»Товариства з обмеженою відповідальністю «Пушек»(79071, м. Львів, вул.. Наукова, 59-61, код ЄДРПОУ 31443781, р/р 26001335132001 ЗГРУ КБ Приватбанк, МФО 325321) в дохід державного бюджету (р/р № 31119104700005 УДК Франкського району м. Львова (ЗКПО 22406168) в ГУДК у Львівській області, МФО 825014) 4415,00 грн. 3.В задоволенні решти позовних вимог відмовити. Постанова набирає законної сили в строк та в порядку, передбаченому ст.254 Кодексу адміністративного судочинства України. Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений цим Кодексом, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи. Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що постанова суду не набрала законної сили. Постанова може бути оскаржена в строк та в порядку, визначеному ст. 186 Кодексу адміністративного судочинства України. Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а у разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст.160 цього Кодексу - з дня складення в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження. Повний текст постанови виготовлено 16 червня 2010 року
Суддя Качур Р.П.