Єдиний державний реєстр судових рішень Копія Справа № 2а-1202/10/1170
Категорія статобліку 6.14
КІРОВОГРАДСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
12 травня 2010 року м. Кіровоград
Кіровоградський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Флоренка О.Ю.
при секретарі Галушко О.І.
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за адміністративним позовом Кіровоградського міськрайонного центру зайнятості до ОСОБА_1 про стягнення виплаченого матеріального забезпечення в розмірі 6503,17 грн. -
ВСТАНОВИВ:
12 квітня 2010 року Кіровоградський міськрайонний центр зайнятості звернувся до Кіровоградського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до ОСОБА_1, в якому просить стягнути з відповідача на свою користь 6503,17 грн. - безпідставно виплаченого матеріального забезпечення.
У судовому засіданні представник позивача Юрченко В.В. (довіреність № 01 - 3530 від 23.09.2009р.) підтримала позовні вимоги повністю, пославшись на обставини викладені в позовній заяві та просила суд задовольнити позов у повному обсязі. Також надала до суду заяву про зменшення розміру позовних вимог в зв'язку з частковою сплатою боргу в сумі 1000 грн. (а.с.25).
У судовому засіданні відповідач ОСОБА_1 позов визнала.
У відповідності до статті 112 статті 136 КАС України, відповідач може визнати адміністративний позов повністю або частково протягом всьго часу судового розгляду, зробивши усну або подавши письмову заяву. Суд не приймає визнання адміністративного позову і продовжує розгляд адміністративної справи, якщо ці дії відповідача суперечать закону чи порушують чиї-небудь права, свободи або інтереси.
Заслухавши представника позивача та відповідача, дослідивши у судовому засіданні подані суду докази, оцінивши їх за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді у судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, суд вважає, що позов підлягає задоволенню повністю з наступних підстав.
Згідно до частини 1 статті 18 Закону України "Про зайнятість населення" для реалізації державної політики зайнятості населення, професійної орієнтації, підготовки і перепідготовки, працевлаштування та соціальної підтримки тимчасово не працюючих громадян у порядку, що визначається Кабінетом Міністрів України, створюється державна служба зайнятості, діяльність якої здійснюється під керівництвом Міністерства праці та соціальної політики України, місцевих державних адміністрацій та органів місцевого самоврядування.
Відповідно до статті 8 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" для управління страхуванням на випадок безробіття, провадження збору та акумуляції страхових внесків, контролю за використанням коштів, виплати забезпечення та надання соціальних послуг, створюється Фонд загальнообов'язкового державного соціального страхування на випадок безробіття. Відповідно до статті 12 Закону України "Про загальноообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" Кіровоградський міськрайонний центр зайнятості є робочим органом виконавчої дерекції Фонду та уповноважений, зокрема, контролювати правильність нарахування, своєчасність сплати страхових внесків, а також витрат за страхуванням на випадок безробіття, проводити розслідування страхових випадків та обгрунтованість виплати матеріального забезпечення в порядку, встановленому центральними органами виконавчої влади у сфері праці та соціальної політики, державної податкової політики, Пенсійним фондом України за погодженням з правлінням Фонду.
Судом встановлено, що на підставі Закону України “Про загальнообовязкове державне соціальне страхування на випадок безробіття” та Закону України “Про зайнятість населення” 03 листопада 2008 року громадянка ОСОБА_1, зареєструвалася в Кіровоградчському міськрайонному центрі зайнятості, як така що шукає роботу, персональна картка № 110608408110300008 (а.с.5). 10 листопада 2008 року ОСОБА_1 подала до Кіровоградського міськрайонного центру зайнятості заяву про надання статусу безробітного з виплатою допомоги по безробіттю в якій зазначила, що вона не зареєстрована як субєкт підприємницької діяльності, трудовою діяльністю не займається, пенсію не отримує (а.с.7). При реєстрації в Кіровоградському міськрайоному центрі зайнятості відповідач під особистий підпис в "пам'ятці безробітному" була попереджена про те, що спеціалістами центру зайнятості проводяться перевірки достовірності даних, які є підставою для надання статусу безробітного та виплати матеріального забезпечення, що зазначені в документах, поданих ним до центру зайнятості під час реєстрації та протягом періоду перебування на обліку, та взяла на себе зобов'язання, у разі приховування від центру зайнятості відомостей про працевлаштування на роботу, зайняття підприємницькою діяльнісю тощо, повернути незаконно отриманні кошти добровільно (а.с.6).
На підставі заяви від 10 листопада 2008 року, відповідно до частини 1 статті 22 та частини 1 статті 23 Закону України “Про загальнообовязкове державне соціальне страхування на випадок безробіття” та "Порядку надання допомоги по безробіттю, у тому числі одноразової її виплати для організації безробітними підприємницької діяльності", затвердженого наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 13.02.2009 р. №60/62, з 10 листопада 2008 р. ОСОБА_1 перебуває на обліку, як безробітний у Кіровоградському міськрайонному центрі зайнятості та в період з 19 листопада 2008 р. по 06 жовтня 2009 року, отримала допомогу по безробіттю в розмірі 6503,17 грн., підтвердженням чому є довідка від 26 лютого 2010 року (а.с.15).
З матеріалів справи встановлено, що при здійсненні обміну інформацією між Державною податковою адміністрацією України, Пенсійним фондом України та Державним центром зайнятості виявлено факт отримання ОСОБА_1 доходів в I кварталі 2009 року в Закритому акціонерному товаристві "Страхова Компанія "Провідна". З метою додаткової перевірки до підприємства направлено запит від 19 листопада 2009 року № 06 - 4525 (а.с.10). У відповідь на запит від 08 грудня 2009 року № 22-19/12483 (а.с.11), ОСОБА_1 в період перебування на обліку в центрі зайнятості надавала послуги за договором цивільно - правового характеру від 19 листопада 2008 року №174 - ОУ (а.с.8 - 9).
Відповідно до статті 2 Закону України “Про зайнятість населення” безробітними визнаються працездатні громадяни працездатного віку, які через відсутність роботи не мають заробітку або інших передбачених законодавством доходів і зареєстровані у державній службі зайнятості як такі, що шукають роботу, готові та здатні приступити до підходящої роботи.
На підставі пункту б частини 3 статті 1 Закону України “Про зайнятість населення” в редакції, яка діяла на момент виникнення правовідносин, в Україні до зайнятого населення належать громадяни, які самостійно забезпечують себе роботою, включаючи підприємців, осіб, зайнятих індивідуальною трудовою діяльністю, творчою діяльністю, члени кооперативів, фермери та члени їх сімей, що беруть участь у виробництві.
Відповідно до частини 3 статті 36 Закону України “Про загальнообовязкове державне соціальне страхування на випадок безробіття”, сума виплаченого забезпечення та вартості наданих соціальних послуг застрахованій особі внаслідок умисного невиконання нею своїх обовязків та зловживання ними стягується з цієї особи відповідно до законодавства України з моменту виникнення обставин, що впливають на умови виплати їй забезпечення та надання соціальних послуг.
Згідно до пункту 6.14 "Порядку надання допомоги по безробіттю, у тому числі одноразової її виплати для організації безробітними підприємницької діяльності", затвердженого наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 20.11.2000 р. № 307, якщо під час одержання допомоги по безробіттю безробітний своєчасно не подав відомості про обставини, що впливають на умови її виплати, з безробітного стягується сума виплаченої допомоги по безробіттю з моменту виникнення цих обставин. Якщо безробітний відмовився добровільно повернути зазначені кошти, то питання щодо їх повернення вирішується у судовому порядку.
Судом встановлено, що ОСОБА_1 під час перебування на обліку в Кіровоградському міськрайонному центрі зайнятості надавала послуги по введенню інформації по договорам страхування в операційну систему Закритого акціонерного товариства "Страхова Компанія "Провідна", що підтверджується договором про надання послуг від 19 листопада 2008 року № 174 -ОУ (а.с.8-9) та незаконно отримала допомогу по безробіттю в сумі 6503,17 грн.
Наказом директора Кіровоградського міськрайонного центру зайнятості від 29 грудня 2009 р. №12 (а.с.12) прийнято рішення про повернення ОСОБА_1 коштів. Листом від 31 грудня 2009 року № 02-5124 направлено копію наказу про відшкодування коштів виплачених як допомога по безробіттю, одержана ОСОБА_1 12 лютого 2010 року, що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення (а.с.14).
26 лютого 2010 року директор Кіровоградського міськрайонного центру зайнятості внесено наказ № 95 про внесення змін до наказу від 29 грудня 2009 року № 264 (а.с.16). Листом від 26 лютого 2010 року № 17/с-14 - 2010/1 направлено копію наказу про внесення змін до наказу від 29 грудня 2008 року № 264 (а.с.17), не одержано повернувся конверт до Кіровоградського міськрайонного центру зайнятості (а.с.18).
Отже, поверненню підлягає допомога по безробіттю, що була отримана відповідачем починаючи з дня укладення цивільно - правового договору, а саме з 19 листопада 2008 року по 06 жовтня 2009 року у розмірі 6503,17 грн., ОСОБА_1 частково сплатила суму боргу в сумі 1000 грн. Таким чином сума заборгованості перед Кіровоградським міськрайонним центром зайнятості становить 5503,17 грн.
Згідно частини 2 статті 36 Закону України "Про загальнообовязкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" застраховані особи, зареєстровані в установленому порядку як безробітні, зобов'язані своєчасно подавати відомості про обставини, що впливають на умови виплати їм забезпечення та надання соціальних послуг.
Частиною 3 статті 36 Закону України "Про загальнообовязкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" сума виплаченого забезпечення та вартості наданих соціальних послуг застрахованій особі внаслідок умисного невиконання нею своїх обов'язків та зловживання ними стягується з цієї особи відповідно до законодавства України з моменту виникнення обставин, що впливають на умови виплати їй забезпечення та надання соціальних послуг.
Отже, суд дійшов висновку, що визнання адміністративного позову відповідачем не суперечить закону і не порушує чиї-небудь права, свободи або інтереси.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 86, 94, 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
ПОСТАНОВИВ:
1. Адміністративний позов задовольнити повністю.
2. Стягнути з ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1) на користь Кіровоградського міськрайонного центру зайнятості ( 25015 м. Кіровоград, вул. Маланюка, 15, р/р 37171303901003, код - 22218952, МФО 823016, УДК в Кіровоградській області) виплачене їй матеріальне забезпечення в сумі 5503,17 грн.
Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, постанова суду набирає законної сили після закінчення цього строку.
Постанова суду може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження через Кіровоградській окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня складання постанови у повному обсязі, а апеляційна скарга на постанову суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
На підставі ч. 3 ст. 160 КАС України в судовому засіданні 12.05.2010 р. проголошено вступну та резолютивну частини постанови. Виготовлення постанови у повному обсязі відкладено на 17.05.2010 р., про що повідомлено сторін після проголошення вступної та резолютивної частини постанови в судовому засіданні з урахуванням вимог ч. 4 ст. 167 КАС України.
Суддя (підпис)
Згідно з оригіналом:
Суддя Кіровоградського окружного
адміністративного судуО.Ю. Флоренко