Єдиний державний реєстр судових рішень Копія Справа № 2а-1267/10/1170
Категорія статобліку 6.14
КІРОВОГРАДСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
12 травня 2010 року м. Кіровоград
Кіровоградський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Флоренка О.Ю.,
при секретарі Галушко О.І.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за адміністративним позовом Кіровоградського міськрайонного центру зайнятості до ОСОБА_1 про стягнення виплаченого матеріального забезпечення в розмірі 3402,42 грн.,-
ВСТАНОВИВ:
16 квітня 2010 року Кіровоградський міськрайонний центр зайнятості звернувся до Кіровоградського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до ОСОБА_1, в якому просить стягнути з відповідача на свою користь 3402,42 грн. - безпідставно виплаченого матеріального забезпечення.
У судовому засіданні представник позивача Юрченко В.В. (довіреність № 01 - 3530 від 23.09.2009р.) підтримала позовні вимоги повністю, пославшись на обставини викладені в позовній заяві та просила суд задовольнити позов у повному обсязі.
В судове засідання відповідач не зявився. На адресу відповідача направлялась судова повістка про виклик до суду, однак конверт повернувся з відповідною відміткою (а.с.20).
У відповідності до частина 8 статті 35 КАС України, вважається, що повістку вручено особі, якщо вона доставлена за адресою, внесеною до відповідного державного реєстру, або за адресою, яка зазначена її представником, і це підтверджується підписом відповідної службової особи.
На підставі зазначених норм, з врахуванням того, що конверт направлявся на адресу, яка відповідно до Свідоцтва про державну реєстрацію є місцезнаходженням фізичної особи-підприємця, суд вважає за можливе розглянути справу без участі відповідача (а.с.23, 25).
Заслухавши представника позивача, дослідивши у судовому засіданні подані суду докази, оцінивши їх за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді у судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, суд вважає, що позов підлягає задоволенню повністю з наступних підстав.
Згідно до частини 1 статті 18 Закону України "Про зайнятість населення" для реалізації державної політики зайнятості населення, професійної орієнтації, підготовки і перепідготовки, працевлаштування та соціальної підтримки тимчасово не працюючих громадян у порядку, що визначається Кабінетом Міністрів України, створюється державна служба зайнятості, діяльність якої здійснюється під керівництвом Міністерства праці та соціальної політики України, місцевих державних адміністрацій та органів місцевого самоврядування.
Відповідно до статті 8 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" для управління страхуванням на випадок безробіття, провадження збору та акумуляції страхових внесків, контролю за використанням коштів, виплати забезпечення та надання соціальних послуг, створюється Фонд загальнообов'язкового державного соціального страхування на випадок безробіття.
Відповідно до статті 12 Закону України "Про загальноообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" Кіровоградський міськрайонний центр зайнятості є робочим органом виконавчої дерекції Фонду та уповноважений, зокрема, контролювати правильність нарахування, своєчасність сплати страхових внесків, а також витрат за страхуванням на випадок безробіття, проводити розслідування страхових випадків та обгрунтованість виплати матеріального забезпечення в порядку, встановленому центральними органами виконавчої влади у сфері праці та соціальної політики, державної податкової політики, Пенсійним фондом України за погодженням з правлінням Фонду.
Судом встановлено, що на підставі Закону України “Про загальнообовязкове державне соціальне страхування на випадок безробіття” та Закону України “Про зайнятість населення” 05 вересня 2007 року громадянка ОСОБА_1, зареєструвалася в Кіровоградському міськрайонному центрі зайнятості, як така, що шукає роботу, персональна картка № 110616807090500003 (а.с.4). 12 вересня 2007 року ОСОБА_1 подала до Кіровоградського міськрайонного центру зайнятості заяву про надання статусу безробітного з виплатою допомоги по безробіттю в якій зазначила, що вона не зареєстрована як субєкт підприємницької діяльності, трудовою діяльністю не займається, пенсію не отримує (а.с.5).
На підставі заяви від 12 вересня 2007 року, відповідно до частини 1 статті 22 та частини 1 статті 23 Закону України “Про загальнообовязкове державне соціальне страхування на випадок безробіття” та "Порядку надання допомоги по безробіттю, у тому числі одноразової її виплати для організації безробітними підприємницької діяльності", затвердженого наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 13.02.2009 р. №60/62, з 12 вересня 2008 року ОСОБА_1 перебуває на обліку, як безробітна у Кіровоградському міськрайонному центрі зайнятості та в період з 12 вересня 2007 року по 26 грудня 2007 року отримала допомогу по безробіттю в розмірі 3402,42 грн.
25 вересня 2007 року за заявою ОСОБА_1 (а.с.6) був укладиний договір № 110607092501164 про її направлення на підвищення кваліфікації в Кіровоградський інститут комерції (а.с.7). 25 вересня 2007 року № 11060709190023908 видано направлення на навчання (а.с.8).
З матеріалів справи встановлено, що згідно даних Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців, відповідач з 22 травня 1997 року зареєстрований як фізична особа - підприємиць (а.с.25).
Відповідно до статті 2 Закону України “Про зайнятість населення”, безробітними визнаються працездатні громадяни працездатного віку, які через відсутність роботи не мають заробітку або інших передбачених законодавством доходів і зареєстровані у державній службі зайнятості як такі, що шукають роботу, готові та здатні приступити до підходящої роботи.
На підставі пункту б частини 3 статті 1 Закону України “Про зайнятість населення” в редакції, яка діяла на момент виникнення правовідносин, в Україні до зайнятого населення належать громадяни, які самостійно забезпечують себе роботою, включаючи підприємців, осіб, зайнятих індивідуальною трудовою діяльністю, творчою діяльністю, члени кооперативів, фермери та члени їх сімей, що беруть участь у виробництві.
Відповідно до частини 3 статті 36 Закону України “Про загальнообовязкове державне соціальне страхування на випадок безробіття”, сума виплаченого забезпечення та вартості наданих соціальних послуг застрахованій особі внаслідок умисного невиконання нею своїх обовязків та зловживання ними стягується з цієї особи відповідно до законодавства України з моменту виникнення обставин, що впливають на умови виплати їй забезпечення та надання соціальних послуг.
Згідно до пункту 6.14 "Порядку надання допомоги по безробіттю, у тому числі одноразової її виплати для організації безробітними підприємницької діяльності", затвердженого наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 20.11.2000 р. №307, якщо під час одержання допомоги по безробіттю безробітний своєчасно не подав відомості про обставини, що впливають на умови її виплати, з безробітного стягується сума виплаченої допомоги по безробіттю з моменту виникнення цих обставин. Якщо безробітний відмовився добровільно повернути зазначені кошти, то питання щодо їх повернення вирішується у судовому порядку.
Судом встановлено, що ОСОБА_1 під час перебування на обліку в Кіровоградському міськрайонному центрі зайнятості була зареєстрована Виконавчим комітетом Кіровоградської міської ради від 22 травня 1997 року реєстраційний номер 20038373451, що підтверджується витягом з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців від 16 квітня 2010 року (а.с.25) та незаконно отримала допомогу по безробіттю в сумі 3402,42 грн., матеріального забезпечення, що було нараховане та виплачене відповідачу в період з 12 вересня 2007 року по 26 грудня 2007 року. З них 2813,14 грн., допомоги по безробіттю, що була отримана відповідачем з 12 вересня 2007 року по 25 вересня 2007 року та з 10 жовтня 2007 року по 26 грудня 2007 року 436,88 грн., матеріальної допомоги, отриманої в період проходження професійного навчання за направленням центру зайнятості з 26 вересня 2007 року по 09 жовтня 2007 року 152, 40 грн., витрат на професійне навчання, що підтверджується наданими довідками (а.с.10-12).
Наказом директора Кіровоградського міськрайонного центру зайнятості від 19 лютого 2010 р. № 74 (а.с.13) прийнято рішення про відшкодування коштів ОСОБА_1. Листом від 23 лютого 2010 року № 02-927 направлено копію наказу про відшкодування коштів виплачених як допомога по безробіттю (а.с.14), але конверт повернувся із відміткою "за закінченям терміну зберігання" (а.с.15).
Отже, заборгованість відповідача перед Кіровоградським міськрайонним центром зайнятості становить 3402,42 грн.
Згідно частини 2 статті 36 Закону України "Про загальнообовязкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" застраховані особи, зареєстровані в установленому порядку як безробітні, зобов'язані своєчасно подавати відомості про обставини, що впливають на умови виплати їм забезпечення та надання соціальних послуг.
Частиною 3 статті 36 Закону України "Про загальнообовязкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" сума виплаченого забезпечення та вартості наданих соціальних послуг застрахованій особі внаслідок умисного невиконання нею своїх обов'язків та зловживання ними стягується з цієї особи відповідно до законодавства України з моменту виникнення обставин, що впливають на умови виплати їй забезпечення та надання соціальних послуг.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 86, 94, 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
ПОСТАНОВИВ:
1. Адміністративний позов задовольнити повністю.
2. Стягнути з ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1) на користь Кіровоградського міськрайонного центру зайнятості ( 25015 м. Кіровоград, вул. Маланюка, 15, р/р 37171303901003, код - 22218952, МФО 823016, УДК в Кіровоградській області) виплачене їй матеріальне забезпечення в сумі 3402,42 грн.
Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, постанова суду набирає законної сили після закінчення цього строку.
Постанова суду може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження через Кіровоградській окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня складання постанови у повному обсязі, а апеляційна скарга на постанову суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
На підставі ч. 3 ст. 160 КАС України в судовому засіданні 12.05.2010 р. проголошено вступну та резолютивну частини постанови. Виготовлення постанови у повному обсязі відкладено на 17.05.2010 р., про що повідомлено сторін після проголошення вступної та резолютивної частини постанови в судовому засіданні з урахуванням вимог ч. 4 ст. 167 КАС України.
Суддя (підпис)
Згідно з оригіналом:
Суддя Кіровоградського окружного
адміністративного судуО.Ю. Флоренко