
Номер справи 623/98/22
Номер провадження 3/623/74/2022
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
18 січня 2022 року Ізюмського міськрайонного суду Харківської області Герцов О.М., розглянувши матеріали, які надійшли від Ізюмського РУП Головного управління Національної поліції в Харківській області, про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця міста Ізюм, Харківської області, українця, громадянина України, одруженого, не працюючого, перебуває на обліку у центрі занятості, зареєстрованого та проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , до адміністративної відповідальності протягом року – не притягувався,
за частиною 1 статті 187 КУпАП,
правопорушник з вимогами статті 268 КУпАП ознайомлений,
в с т а н о в и в:
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення серія ВАВ 383459 від 12 січня 2022 року, громадянин ОСОБА_1 порушив правила адміністративного нагляду, чим скоїв правопорушення, передбачене частиною 1 статті 187 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Згідно з протоколом, 21 грудня 2021 року в період часу з 08-00 год. до 18-00 год. ОСОБА_1 не з`явився на контрольну реєстрацію до Ізюмського РУП ГУНП в Харківській області по пров. Георгіївський, 2 в м. Ізюмі, чим порушив правила адміністративного нагляду.
До протоколу про адміністративне правопорушення серія ВАВ 383459 від 12 січня 2022 року додано: рапорт ст. ДОП Ізюмського РУП ГУНП в Харківській області А. Бутенка, письмові пояснення правопорушника ОСОБА_1 , копія ухвали Червонозаводського районного суду міста Харкова від 09.09.2021 року по справі №646/5585/21, копія акту ознайомлення з обмеженнями від 29.10.2021 року, копія довідки про звільнення ОСОБА_1 , довідка АІС «АРМОР».
В судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину визнав, підтвердив обставини викладені в протоколі.
Дослідивши матеріли справи про адміністративне правопорушення та заслухавши пояснення ОСОБА_1 , надані ним у судовому засіданні та наявні в матеріалах справи, встановлено наступне.
Ухвалою Червонозаводського районного суду міста Харкова від 09 вересня 2020 року по справі № 646/5585/21 стосовно ОСОБА_1 встановлено адміністративний нагляд строком на 1 рік, а саме, піднаглядному ОСОБА_1 застосовано наступні обмеження: заборонено вихід з будинку (квартири) за місцем мешкання у період часу з 23-00 год. до 06-00 год.; заборонено відвідування місця, де вживають алкогольні напої; заборонено виїжджати чи обмежено часу виїзду в особистих справах за межі району (міста), без дозволу поліції; заборонено з`являтися на реєстрацію до органу Національної поліції у визначені дні.
Згідно акту ознайомлення від 29 жовтня 2021 року, вбачається, що відносно ОСОБА_1 встановлено адміністративний нагляд на строк один рік з обмеженнями, а саме, крім інших, з`являтися на контрольні реєстрації кожен перший, другий, третій та четвертий вівторок кожного місяця у період часу з 08-00 до 18-00 у вільний від роботи час до працівника поліції Ізюмського ВП, який відповідає за відмітку піднаглядних осіб.
Аналізуючи досліджені докази, пояснення ОСОБА_1 та оцінюючи встановлені обставини у їх сукупності, приходжу до висновку, що дії правопорушника правильно кваліфіковані за частиною 1 статті 187 КУпАП, оскільки він дійсно порушив правила адміністративного нагляду.
Відповідно до статті 1 та пункту г) статті 3 Закону України "Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі" адміністративний нагляд – це система тимчасових примусових профілактичних заходів спостереження і контролю за поведінкою окремих осіб, звільнених з місць позбавлення волі, що здійснюється органами внутрішніх справ. Особи, щодо яких встановлюється адміністративний нагляд: б) засуджених до позбавлення волі за тяжкі, особливо тяжкі злочини або засуджених два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини, якщо під час відбування покарання їх поведінка свідчила, що вони вперто не бажають стати на шлях виправлення і залишаються небезпечними для суспільства; в) засуджених до позбавлення волі за тяжкі, особливо тяжкі злочини або засуджених два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини, якщо вони після відбування покарання або умовно-дострокового звільнення від відбування покарання, незважаючи на попередження органів Національної поліції, систематично порушують громадський порядок і права інших громадян, вчиняють інші правопорушення; г) засуджених до позбавлення волі за один із злочинів, пов`язаних з незаконним обігом наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів.
Статтею 10 цього Закону встановлено відповідальність за порушення правил адміністративного нагляду, у разі злісного порушення правил адміністративного нагляду, передбачених статтями 9 і 10 цього Закону, особи, щодо яких встановлено адміністративний нагляд, притягаються до відповідальності згідно з законодавством.
У відповідності до статті 23 КУпАП, адміністративні стягнення є мірою відповідальності і застосовуються з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобіганню вчинення нових правопорушень, як самим правопорушником, так і іншими особами.
Стаття 27 КУпАП встановлює, що штраф є грошовим стягненням, що накладається на громадян і посадових осіб за адміністративні правопорушення у випадках і розмірі, встановлених цим Кодексом та іншими законами України
При накладенні адміністративного стягнення відповідно до статті 33 КУпАП враховуються характер вчиненого правопорушення, особа правопорушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність.
Обставиною, що пом`якшує відповідальність правопорушника ОСОБА_1 є щире каяття.
Обставиною, що обтяжує відповідальність правопорушника ОСОБА_1 судом не встановлено.
Відповідно до статті 40-1 КУпАП, судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення. Розмір і порядок сплати судового збору встановлюється законом.
З урахуванням вищевикладеного, вважаю за необхідне піддати правопорушника адміністративному стягненню у вигляді штрафу на користь держави в розмірі 10 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Керуючись статтями 27, 33, 36, 40-1, частиною 2 статті 187, 221, 282, 283, 284 КУпАП,
п о с т а н о в и в:
ОСОБА_1 визнати винним в скоєнні правопорушення, передбаченого частиною 1 статті 187 КУпАП, та притягнути до адміністративної відповідальності.
Накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 10 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 170 гривень 00 копійок на користь держави (отримувач коштів: ГУК Харків обл/МТГ Ізюм, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37874947, рахунок UA508999980313010106000020575, код класифікації доходів: 21081100, призначення платежу: адміністративні штрафи та інші санкції).
Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір на користь держави в сумі 496 гривні 20 копійок ((отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м. Київ/22030106, код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37993783, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), рахунок отримувача: UA908999980313111256000026001, код класифікації доходів бюджет 22030106).
Постанова у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена до Харківського апеляційного суду через Ізюмський міськрайонний суд Харківської області протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя О.М. Герцов