Постанова № 10245132, 24.06.2010, Чернівецький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
24.06.2010
Номер справи
2а-1498/10/2470
Номер документу
10245132
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

24 червня 2010 р. м. ЧернівціСправа № 2а-1498/10/2470

Чернівецький окружний адміністративний суд в складі:

головуючого судді Дембіцького П.Д.,

при секретарі судового засідання Маркуц Х.М.,

за участю:

представника позивача Сіраєвої - Шкрібляк Н.С. (за довіреністю);

відповідач - не зявився,розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Чернівецького обласного центру зайнятості до Товариства з обмеженою відповідальністю «ТАШ-КОМЕРС»,-

О Б С Т А В И Н И С П Р А В И :

До Чернівецького окружного адміністративного суду надійшла позовна заява Чернівецького обласного центру зайнятості до Товариства з обмеженою відповідальністю «ТАШ-КОМЕРС»про стягнення штрафу в сумі 17380,00 грн.

Обґрунтовуючи позовні вимоги, позивач посилається на те, що 23 лютого 2010 року працівниками інспекції по контролю за додержанням законодавства про зайнятість населення Чернівецького обласного центру зайнятості було проведено перевірку Товариства з обмеженою відповідальністю «ТАШ-КОМЕРС». У ході проведення перевірки виявлені порушення повязані з використовувалася праця іноземця без дозволу служби зайнятості, чим було порушено відповідачем вимоги ст. 8 Закону України «Про зайнятість населення». З урахуванням виявленого порушення 23 лютого 2010 року прийнято рішення про накладення штрафних-фінансових санкцій за порушення ст.ст. 5, 8 та п. 5 ст.20 Закону України «Про зайнятість населення», а саме накладено штраф у розмірі двадцяти мінімальних заробітних плат за кожного іноземця, або особи без громадянства у сумі 17380 грн. (869 грн. = 20).

Рішення про накладення штрафних фінансових санкцій відповідачем оскаржене не було, сума штрафу самостійно у добровільному порядку не сплачена, для примусового виконання до органів Державної виконавчої служби не направлялись.

24 червня 2010 року у судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав у повному обсязі посилаючись на обставини викладені в позові, просив позов задовольнити.

24 червня 2010 року у судове засіданні відповідач надав суду письмову заяву, у якій зазначив, що позовні вимоги визнав у повному обсязі, просить позов задовольнити та постановити рішення.

Відповідачу неодноразово за адресою, внесеною до Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України надсилалися рекомендовані листи з повідомленням із зазначенням часу, дати та місця проведення судового розгляду справи.

Статтею 17 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців»передбачено, що в Єдиному державному реєстрі містяться відомості щодо місцезнаходження юридичної особи.

Відповідно до ст. 18 Закону України "Продержавну реєстрацію юридичнихосіб та фізичних осіб - підприємців" відомості внесені до Єдиного державного реєстру вважаються достовірними і можуть бути використані в спорі з третьою особою, доки до них не внесено відповідних змін.

Стаття 19 вказаного Закону регламентує положення про обов'язок виконавчого органу юридичної особи повідомляти державного реєстратора про внесення змін до відомостей про юридичну особу.

Відповідно до вимог ст. 128 Кодексу адміністративного судочинства України суд вважає за можливе розглянути справу без представника відповідача, на підставі наявних у ній доказів.

Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення представника позивача, встановивши фактичні обставини у справі, дослідивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи, проаналізувавши законодавство, суд вважає, що позов підлягає задоволенню.

ВСТАНОВИВ:

Товариство з обмеженою відповідальністю «ТАШ-КОМЕРС» згідно довідки з Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України серії АА 161303 зареєстровано виконавчим комітетом Чернівецької міської ради 13.09.2006 року, ід. код. 34573945, за адресою м. Чернівці, вул. Комарова, буд. 31 А-Б кв.41. Виконавчим комітетом Чернівецької міської рачи 13.09.2006 року проведено державну реєстрацію юридичної особи - товариства з обмеженою відповідальністю «ТАШ-КОМЕРС», про що свідчить свідоцтво про державну реєстрацію юридичної особи за номером 1038105 0001 003323.

Згідно довідки Товариство з обмеженою відповідальністю «ТАШ-КОМЕРС» зареєстровано в податкових органах як платник податку на додану вартість свідоцтво № 100257390 від 03.12.2009 року.

Крім того встановлено, що 23 лютого 2010 року працівниками інспекції по контролю за додержанням законодавства про зайнятість населення Чернівецького обласного центру зайнятості було проведено перевірку Товариства з обмеженою відповідальністю «ТАШ-КОМЕРС» та складено Акт № 11 про результати виїзної перевірки Товариства з обмеженою відповідальністю «ТАШ-КОМЕРС» з питань додержання вимог законодавства України про зайнятість населення.

У ході перевірки були виявлені порушення допущені відповідачем щодо недотримання вимог ст. 8 Закону України «Про зайнятість населення», а саме використання праці іноземця без дозволу служби зайнятості.

За наслідками перевірки, 23 лютого 2010 року було прийнято рішення по акту перевірки № 11 про накладення штрафних фінансових санкцій за порушення ст.ст. 5, 8 та п. 5 ст.20 Закону України «Про зайнятість населення» та накладено штраф у розмірі двадцяти мінімальних розмірів заробітних плат за кожного іноземця, або особи без громадянства у сумі 17380 грн. (869 грн. = 20). Примірник рішення від 23.02.2010 року про накладення штрафу, отримав директор ТзОВ «ТАШ КОМЕРС» ОСОБА_1

Дані обставини знайшли своє підтвердження в ході розгляду вказаної справи, де було встановлено, що відповідач використовував найману працю громадянина Туреччини ОСОБА_1 без дозволу на використання праці іноземця з 27.02.2007 р. на посаді директора товариства з обмеженою відповідальністю «ТАШ-КОМЕРС».

Зазначені обставини щодо перебування іноземця ОСОБА_1 в трудових відносинах з підприємством відповідачем, підтверджується наступними доказами, а саме наказом від 27.02.2007 року № 1 згідно якого іноземець призначений директором товариства з обмеженою відповідальністю «ТАШ-КОМЕРС». Даний наказ виданий на підставі рішення від 27.02.2007 № 2 засновників ТзОВ «ТАШ-КОМЕРС». Відповідно до п. 4 вищевказаного рішення ОСОБА_1 призначений директором товариства. Також, факт незаконного використання праці ОСОБА_1 підтверджується записом у книзі наказів про видачу наказу № 1 від 02.11.2009р., який іноземець підписав перебуваючи в якості директора. Відповідач як роботодавець в службу зайнятості для отримання дозволу на використання праці вказаного іноземця не звертався і відповідного дозволу не отримував.

Згідно довідки № 04/10 від 23.03.2010 року вбачається, що з метою усунення недоліків зазначених у акті перевірки від 23.02.2010 року ОСОБА_1 не є директором підприємства.Згідно довідки № 04/10 від 23.03.2010 року вбачається, що директор підприємства Білик Д.Г. звернувся з заявою на адресу Директора Чернівецького обласного центру зайнятості з метою отримання дозволу щодо розстрочки сплати суми штрафу. Отже дані обставини говорять про те, що директор підприємства відповідач визнав факт допущених порушень Закону України «Про зайнятість населення», виявлених під час вказаної перевірки.

Відповідно до заяви № 007/10 від 22.06.2010 року, яка надійшла на адресу суду вбачається, що директор товариства з обмеженою відповідальністю «ТАШ-КОМЕРС» Білик Д.Г. визнав позов у повному обсязі, просить постановити рішення.

Відповідно до ст. 8 Закону України „Про зайнятість населення" роботодавці мають право на використання праці іноземців та осіб без громадянства на умовах трудового договору лише за наявності виданого роботодавцю державною службою зайнятості дозволу на використання праці іноземців та осіб без громадянства, якщо інше не передбачено міжнародними договорами України, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України.

Згідно із п. 5, пп. „д" п. 6 Положення про інспекцію по контролю за додержанням законодавства про зайнятість населення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 47 від 24.06.1991р., завдання щодо здійснення контролю за дотриманням підприємствами, установами і організаціями усіх форм власності, фермерами та іншими роботодавцями законодавства про зайнятість, а також здійснення заходів, спрямованих на недопущення нелегального використання праці іноземців або осіб без громадянства без дозволу державної служби зайнятості покладені на інспекцію по контролю за додержанням законодавства про зайнятість населення як підрозділу обласного центру зайнятості.

Крім того, згідно з п. 17 Порядку видачі, продовження строку дії та анулювання дозволів на використання праці іноземців та осіб без громадянства, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 322 від 08.04.2009р., роботодавець протягом трьох робочих днів з дати початку та припинення роботи іноземця письмово повідомляє центр зайнятості про дату початку та припинення роботи. Однак, всупереч цієї норми, відповідач не повідомляв центр зайнятості про початок роботи іноземця. Таким чином, починаючи з 27.02.2007р. відповідач використовував працю іноземця ОСОБА_1 на умовах трудового договору без дозволу на використання праці іноземця.

Частиною 4 ст. 8 Закону України „Про зайнятість населення" передбачено, що у разі використання роботодавцем праці іноземців або осіб без громадянства на умовах трудового договору без дозволу на використання праці іноземців та осіб без громадянства державна служба зайнятості стягує з роботодавця штраф за кожну таку особу у двадцятикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом.

Отже, за результатами перевірки спеціалістами інспекції по контролю за додержанням законодавства про зайнятість населення Чернівецького обласного центру зайнятості у ході проведення вказаної перевірки було виявлено порушення вимог ст. 8 Закону України «Про зайнятість населення» та складено Акт № 11 від 23.02.2010 року та накладено на роботодавця штраф за кожну таку особу у двадцятикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом. На виконання вимог ч. 4 статті 8 Закону відповідачу запропоновано добровільно сплатити штраф у сумі 17380 грн.

Станом на 31 березня 2010 року тобто на день подання позову, відповідач штрафні фінансові санкції у сумі 17380 грн. не сплатив. Згідно статті 8 Закону України „Про зайнятість населення" та п. 19 згаданого Порядку у разі несплати (або відмови від сплати) протягом місяця у добровільному порядку зазначеного штрафу його стягнення провадиться в установленому законом порядку.

Відповідно до п. 4 ч. 3 ст. 129 Конституції України та ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень. Відповідач не довів суду факт відсутності у нього боргу перед позивачем та не погасив вказану суму боргу по штрафних фінансових санкціях у добровільному порядку у встановлені чинним законодавством строки.

Аналіз наведених правових норм дає підстави для висновку, що Закони і нормативно правові акти України говорять про те, що штрафні фінансові санкції з відповідача можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його боргу, виключно за рішенням суду.

За таких обставин суд дійшов висновку, що адміністративний позов підлягає задоволенню.

Оскільки спір вирішено на користь суб'єкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача - суб'єкта владних повноважень, пов'язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір), відповідно до ст. 94 КАС України, стягненню з відповідача не підлягають.

У процесі розгляду справи не встановлено інших фактичних обставин, що мають суттєве значення для правильного вирішення спору, і доказів на підтвердження цих обставин.

Враховуючи вищевикладене, керуючись ст.ст.2,3,6-12,17,18,71,76,79,86,94,160-163,167 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя:

ПОСТАНОВИВ:

1. Позов задовольнити повністю.

2. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «ТАШ-КОМЕРС» (58000, м. Чернівці, вул. Комарова, 31-А, кв. 41, код ЄДРПОУ 34573945, р/р 26002000022524 в ПуАТ «СЕБ Банк», МФО 300175) штраф в сумі 17380 грн. на користь Чернівецького міського центру зайнятості ( р/р 37179975900002 в УДК у м. Чернівці, МФО 856135).

Постанова набирає законної сили після закінчення строків подання заяви про апе ляційне оскарження та апеляційної скарги, якщо вони не були подані у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає закон ної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Відповідно до частини першої статті 185, частини першої-третьої, пятої статті 186 Кодексу адміністративного судочинства України, сторони які беруть участь у справі, мають право оскаржити в апеляційному порядку дану постанову повністю або частково шляхом подання заяви про апеляційне оскарження та апеляційної скарги до Львівського апеляційного адміністративного суду через Чернівецький окружний адміністративний суд.

Заява про апеляційне оскарження даної постанови подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складання постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України, з дня її складання. Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для її подання.

Постанову складено в повному обсязі 29 червня 2010 р..

СуддяП.Д. Дембіцький