ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Справа № 2-а-1917/10/1970
"23" червня 2010 р. м. Тернопіль
Тернопільський окружний адміністративний суд в складі головуючого судді Загорського О.О., при секретарі Мельничук С.М.
за участю представника позивача - Тернопільського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів Гафтко Н.Л.; представника відповідача Бодзян С.С.,
представник третьої особи не зявився,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Тернополі позовну заяву Тернопільського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів до приватного підприємства «Навчально виробничий центр по підготовці водіїв «Автомобіліст», третя особа, що не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні позивача Гусятинський районний центр зайнятості, про стягнення адміністративно-господарських санкцій та пені,
В С Т А Н О В И В:
Тернопільське обласне відділення Фонду соціального захисту інвалідів звернулось до суду з позовом до ПП «Навчально виробничий центр по підготовці водіїв «Автомобіліст»про стягнення 8333,33 грн. адміністративно-господарських санкцій та пені 117,50 грн.
Представник позивача звернулась до суду із заявою про зменшення позовних вимог у звязку із частковою сплатою відповідачем адміністративно-господарських санкцій в розмірі 3333,33 грн., в іншій частині позов підтримала, надала пояснення аналогічні позовним вимогам та вказала, що відповідачем, не подавались звіти про наявні вакансії протягом 2009р. в Гусятинський РЦЗ, просить суд стягнути з відповідача 5000 грн. адміністративно-господарських санкцій та 117,50 грн. пені.
Представник відповідача подав заяву від 23.06.2010р., якою визно позовні вимоги в сумі 5000 грн. адміністративно-господарських санкцій та 117,50 грн. пені та вказав, що відповідачем протягом 2009р. не подавались звіти за формою №3-ПН до Гусятинського РЦЗ.
Від третьої особи, що не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні позивача надійшла заява №607 від 22.06.2010, в якій третя особа просить суд розглядати справу за їх відсутності за наявними у справі документами. Гусятинським РЦЗ надано суду довідку №606 від 22.06.2010р., з якої вбачається, що відповідачем протягом 2009р. не подавались звіти за формою №3-ПН про наявність вільних робочих місць для працевлаштування інвалідів.
Суд заслухавши пояснення сторін, дослідивши матеріали справи, та оцінивши подані докази, вважає, що позов підлягає до задоволення, виходячи з наступного:
Відповідно до ч.2 ст.19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобовязані діяти лише на підставі і в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та Законами України. Згідно з ч.1ст.67 Конституції України кожен зобовязаний сплачувати податки та збори в порядку і розмірах, установлених законом.
Відповідачем не подано в 2009 р. до Гусятинського РЦЗ звіти Ф-3-ПН, про наявність вільних робочих місць для працевлаштування інвалідів.
Отже, на думку суду, викладене свідчить про те, що відповідачем не приймались заходи щодо працевлаштування інвалідів.
Відповідачем частково сплачено адміністративно-господарські санкції в сумі 3333,33 грн., що підтверджується світлокопією платіжного доручення №80 від 14.06.2010р., та не заперечується позивачем.
Ст. 19 Закону України “Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні”від 21.03.1991 року №875ХІІ (надаліЗакон) встановлено, що для підприємств, установ, організацій, громадських організацій інвалідів, фізичних осіб, які використовують найману працю, установлюється норматив робочих місць для працевлаштування інвалідів у розмірі 4% від середньооблікової чисельності штатних працівників особового складу за рік, а якщо працює від 8 до 25 осіб у кількості 1 робочого місця.
Згідно ст.20 Закону підприємства, де середньооблікова чисельність працюючих інвалідів менша, ніж установлено нормативом, передбаченим ст. 19 Закону, щороку сплачують відповідним відділенням Фонду соціального захисту інвалідів адміністративно-господарські санкції, сума яких визначається в розмірі середньої річної заробітної плати на відповідному підприємстві, в установі, організації, у тому числі на підприємстві, організації громадських організацій інвалідів, фізичної особи, яка використовує найману працю, за кожне робоче місце, призначене для працевлаштування інваліда і не зайняте інвалідом. Для підприємств, установ, організацій, у тому числі підприємств, організацій громадських організацій інвалідів, фізичних осіб, на яких працює від 8 до 15 осіб, розмір адміністративно-господарських санкцій за робоче місце, призначене для працевлаштування інваліда і не зайняте інвалідом, визначається в розмірі половини середньої річної заробітної плати на відповідному підприємстві, в установі, організації, у тому числі підприємстві, організації громадських організацій інвалідів, у фізичної особи, яка використовує найману працю.
Згідно п.3 Положення про робоче місце інваліда та про порядок працевлаштування інвалідів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 03.05.1995 р. № 314, робоче місце інвалідів вважається створеним, якщо воно відповідає встановленим вимогам робочого місця для інвалідів відповідної нозології, атестоване спеціальною комісією підприємства за участю представників МСЕК, органів Держнаглядохорони праці, громадських організацій інвалідів і введено в дію шляхом працевлаштування на ньому інваліда.
Пунктом 14 зазначеного Положення передбачено, що підприємства інформують державну службу зайнятості та місцеві органи соціального захисту населення про вільні робочі місця та вакантні посади, на яких може використовуватись праця інвалідів.
Наказом Державного комітету статистики №244 від 06.07.1998 року затверджена норма статистичної звітності № 3-ПН “Звіт про наявність вільних робочих місць (вакантних посад)”, яка подається підприємствами щомісячно на адресу державної служби зайнятості.
Виконанням нормативу робочих місць у кількості, визначеній згідно з ч.1ст. 19 Закону, вважається працевлаштування інвалідів, для яких це місце роботи є основним.
Відповідно до ч.2 ст.20 Закону порушення термінів сплати адміністративно-господарських санкцій тягне за собою нарахування пені, яка згідно Порядку нарахування пені та її сплати, затвердженого наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 15.05.2007 р., обчислюється виходячи із 120 % річних облікової ставки НБУ за кожен календарний день прострочення, що діяла на момент сплати, нарахованої на повну суму недоїмки на весь її строк.
Враховуючи викладене, дослідивши матеріали справи, оцінивши належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність та взаємний звязок доказів у їх сукупності, повно, всебічно і обєктивно зясувавши обставини справи, усунувши із судового розгляду все що не має значення для вирішення справи по суті, дослідивши докази в судовому засіданні, визнання позову відповідачем, суд дійшов висновку, що позов підлягає до задоволення.
Керуючись ч.2 ст.19, ч.1 ст.67 Конституції України, ст.ст. 7, 11, 69-72, 79, 86, 153, 158-163, 167 КАС України, ст.19, 20 Закону України “Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні”, суд,-
П О С Т А Н О В И В:
Позов задовольнити.
Стягнути з приватного підприємства «Навчально виробничий центр по підготовці водіїв «Автомобіліст»(вул. Незалежності, 11а м. Гусятин, код ЄДРПОУ 33799484) на користь Тернопільського обласного відділення фонду соціального захисту інвалідів (код ЄДРПОУ 14032334, р/р 31215230700116, ГУДК України в Тернопільській обл., 50070000, МФО 838012, код одержувача 23588131) 5000,00 грн. адміністративно-господарських санкцій та 117,50 грн. пені.
Постанова суду може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Тернопільський окружний адміністративний суд шляхом подачі в 10 денний строк з дня постановлення постанови заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 20 днів апеляційної скарги у порядок і строк, передбачені статтями 186 і 254 Кодексу адміністративного судочинства.
Постанова суду набирає законної сили після закінчення строків подання заяви про апеляційне оскарження апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо воно не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Головуючий суддяЗагорський О.О.
копія вірна
СуддяЗагорський О.О.