Постанова № 10200560, 25.03.2010, Луганський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
25.03.2010
Номер справи
2а-1443/10/1270
Номер документу
10200560
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Категорія №6.13

ПОСТАНОВА

Іменем України

25 березня 2010 року Справа № 2а-1443/10/1270 Луганський окружний адміністративний суд у складі: Головуючого- судді: Твердохліба Р.С.,

при секретарі: Чукіній А.Ю.,

за участю сторін:

представника позивачаОчеретного М.М.,

представника відповідачане зявився,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративний позов Управління Пенсійного фонду України в Кремінському районі Луганської області до Комунального підприємства Кремінського комбінату комунальних підприємств про стягнення заборгованості по страховим внескам на загальнообовязкове державне пенсійне страхування в сумі 593599,88 грн., -

ВСТАНОВИВ:

25 лютого 2010 року позивач звернувся до суду з позовом до Комунального підприємства Кремінського комбінату комунальних підприємств про стягнення заборгованості по страховим внескам на загальнообовязкове державне пенсійне страхування в сумі 593599,88 грн., в обґрунтування якого зазначив, що відповідач зареєстрований в Управлінні Пенсійного фонду України в Кремінському районі Луганської області 19.02.1991 року.

В порушення ст.20 Закону України «Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування» Комунальне підприємство Комунальне підприємство «Креміннатеплокомуненерго» за період з 01.10.2008 року по 30.11.2008 року станом на 12.02.2010 року має заборгованість у сумі 593599,88 грн., у тому числі, недоїмка по внескам (33,2%) 246301,11 грн., (2%) 15757,43 грн., фінансова санкція (33,2%)- 178637, 56 грн., (2%) 2337,69 грн., пеня (33,2%)- 148877,34 грн., (2%)- 1688,75 грн.

На підставі п.3 ст.106 Закону України «Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування» відповідачу були направлені вимоги про сплату боргу: № Ю 33/30-У від 04.12.2008 року на суму 21988, 07 грн., №Ю 33/31-У від 05.01.2009 року на суму 246619,73 грн., №Ю 33/34-У від 03.04.2009 року на суму 89352,05 грн., №Ю 33/35-У від 05.05.2009 року на суму 27764,36 грн., № Ю 33/36-У від 04.06.2009 року на суму 26743,70 грн., №Ю 33/37-У від 05.08.2009 року на суму 61841,24 грн., №Ю 33/38-У від 04.09.2009 року на суму 36551,44 грн., №Ю 33/39-У від 05.10.2009 року на суму 21390,60 грн., №Ю 33/40-У від 04.11.2009 року на суму 19276,73 грн., №Ю 33/41-У від 04.12.2009 року на суму 23657,33 грн., №Ю 33/42-У від 05.01.2010 року на суму 18414,63 грн.

Відповідачем у 10-денний термін сума заборгованості не погашена та не оскаржена.

Представник позивача у судовому засіданні позовні вимоги підтримав в повному обсязі, надавши пояснення аналогічні позовній заяві.

Представник відповідача у судове засідання не зявився, причини неявки суду не доповів, був повідомлений належним чином.

Відповідно до статті 37 Кодексу адміністративного судочиснтва України у разі відмови адресата від одержання повістки особа, яка її доставляє, робить відповідну відмітку на повістці, засвідчує її власним підписом і негайно повертає до адміністративного суду. Особа, яка відмовилася одержати повістку, вважається такою, що її повідомлено про дату, час і місце судового засідання.

Як вбачається із розписки судової повістки, відповідач відмовився від одержання судової повістки про що зроблено відповідний запис особою яка її доставила. Таким чином, суд вважає, що відповідач був належним чином повідомлений, а тому за можливим розглянути справу без його участі.

Заслухавши пояснення представника позивача, перевіривши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з таких підстав.

Частиною 1 ст.2 Кодексу адміністративного судовчинства України встановлено, що завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших субєктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

Справи за участю управлінь Пенсійного фонду України є адміністративними, оскільки відповідають вимогам пункту 1 частини першої статті 3 КАС стосовно визначення адміністративної справи.

Пункт 4 частини першої статті 17 КАС України визначає, що до компетенції адміністративних судів відносяться спори за зверненнями суб'єкта владних повноважень у випадах, встановлених законом.

Окрім того, такі справи не підпадають під перелік публічно-правових справ, визначених частиною другою статті 17 КАС України, на які не поширюється компетенція адміністративних судів.

Статтею 19 Конституції України встановлено, що правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством.

Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобовязані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Спеціальним законом, який визначає визначає принципи, засади і механізми функціонування системи загальнообовязкового державного пенсійного страхування, призначення, перерахунку і виплати пенсій, надання соціальних послуг з коштів Пенсійного фонду, що формуються за рахунок страхових внесків роботодавців, бюджетних та інших джерел, передбачених цим Законом, а також регулює порядок формування Накопичувального пенсійного фонду та фінансування за рахунок його коштів видатків на оплату договорів страхування довічних пенсій або одноразових виплат застрахованим особам, членам їхніх сімей та іншим особам є Закон України «Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 року №1058.

Відповідно до ч.1 ст. 14 Закону України «Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування» страхувальниками відповідно до цього Закону є підприємства, установи і організації, створені відповідно до законодавства України, незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, обєднання громадян, профспілки, політичні партії (у тому числі філії, представництва, відділення та інші відокремлені підрозділи зазначених підприємств, установ, організацій, обєднань громадян, профспілок, політичних партій, які мають окремий баланс і самостійно ведуть розрахунки із застрахованими особами), фізичні особи- субєкти підприємницької діяльності та інші особи (включаючи юридичних та фізичних осіб- субєктів підприємницької діяльності, які обрали особливий спосіб оподаткування (фіксований податок, єдиний податок, фіксований сільськогосподарський податок, придбали спеціальний торговий патент), які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, або за договорами цивільно-правового характеру.

Частиною 3 ст.15 Закону України «Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування» встановлено, що страхувальники набувають статусу платників страхових внесків до Пенсійного фонду з дня взяття їх на облік територіальним органом Пенсійного фонду.

В судовому засіданні встановлено, що Комунальне підприємство Кремінський комбінат комунальних підприємств зареєстровано Кремінською районною державною адміністрацією Луганської області 30.06.1998 року за № 13661200000000212, що підтверджується свідоцтвом про державну реєстрацію юридичної особи та перебуває на обліку в управлінні Пенсійного фонду України в Кремінському районі Луганської області в якості платника страхових внесків.

Згідно з ч. 6 ст.20 Закону страхувальники зобов'язані сплачувати страхові внески, нараховані за відповідний базовий звітний період, не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду. Для вищезазначених страхувальників - календарний місяць.

Частиною 2 ст.106 передбачено, що суми страхових внесків своєчасно не нараховані та/або не сплачені страхувальниками у строки, визначені статтею 20 цього Закону, в тому числі обчислені територіальними органами Пенсійного фонду у випадках, передбачених частиною третьою статті 20 цього Закону, вважаються простроченою заборгованістю із сплати страхових внесків (далі - недоїмка) і стягуються з нарахуванням пені та застосуванням фінансових санкцій.

Але в порушення вказаних норм Закону відповідач не сплачує страхові внески на загальнообовязкове державне пенсійне страхування, у звязку з чим станом на 12.02.2010 року утворилася заборгованість по сплаті страхових внесків за період з 01.10.2008 року по 30.11.2008 року станом на 12.02.2010 року має заборгованість у сумі 593599,88 грн., що підтверджується розрахунками суми страхових внесків на загальнообовязкове державне пенсійне страхування, що підлягають сплаті (а.с 8-19).

Відповідно до ч.12 ст.20 Закону України «Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 р. №1058 страхові внески підлягають сплаті незалежно від фінансового стану платника страхових внесків. У разі наявності в платника страхових внесків одночасно із зобовязаннями із сплати податків, інших обовязкових платежів, передбачених законом, або зобовязань перед іншими кредиторами, зобовязання із сплати страхових внесків виконуються в першу чергу і мають пріоритет перед усіма іншими зобовязаннями, крім зобовязань щодо виплати заробітної плати (доходу).

У звязку з тим, що страхові внески у встановлений Законом термін сплачені не були, позивачем на адресу відповідача згідно вимог п.3 ст.6 Закону України «Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування» були надіслані вимоги: № Ю 33/30-У від 04.12.2008 року на суму 21988, 07 грн., №Ю 33/31-У від 05.01.2009 року на суму 246619,73 грн., №Ю 33/34-У від 03.04.2009 року на суму 89352,05 грн., №Ю 33/35-У від 05.05.2009 року на суму 27764,36 грн., № Ю 33/36-У від 04.06.2009 року на суму 26743,70 грн., №Ю 33/37-У від 05.08.2009 року на суму 61841,24 грн., №Ю 33/38-У від 04.09.2009 року на суму 36551,44 грн., №Ю 33/39-У від 05.10.2009 року на суму 21390,60 грн., №Ю 33/40-У від 04.11.2009 року на суму 19276,73 грн., №Ю 33/41-У від 04.12.2009 року на суму 23657,33 грн., №Ю 33/42-У від 05.01.2010 року на суму 18414,63 грн., які були отримані уповноваженою особою підприємства, що підтверджується підписом на повідомленні про вручення поштового відправлення, але в рахунок сплати боргу за вказаною вимогою коштів від відповідача не надходило.

Відповідно до п. 2 ч. 9 статті 106 Закону України «Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування» за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) страхувальниками страхових внесків, у тому числі донарахованих страхувальниками або територіальними органами Пенсійного фонду, накладається штраф у розмірі 10 відсотків своєчасно не сплачених сум.

Одночасно на суми своєчасно не сплачених (не перерахованих) страхових внесків і фінансових санкцій нараховується пеня в розмірі 0,1 відсотка зазначених сум коштів, розрахована за кожний день прострочення платежу.

14 листопада 2008 року Управлінням Пенсійного фонду в Кремінському районі винесено рішення про застосування фінансових санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) страхувальниками страхових внесків, у тому числі донарахованих страхувальниками або органом Пенсійного фонду № 526 у вигляді стягнення суми штрафу в розмірі 107939,58 грн. та нарахування пені в сумі 118918,16 грн. за період з 24.09.2008 року по 21.10.2008 року. Рішення отримано уповноваженою особою відповідача 19.11.2008 року, що підтверджується поштовим повідомленням (а.с. 38).

06 березня 2009 року Управлінням Пенсійного фонду в Кремінському районі винесено рішення про застосування фінансових санкцій за несплату, неповноту або несвоєчасну сплату авансових платежів зі страхових внесків № 60 у вигляді стягнення суми штрафу в розмірі 70516,91 грн. Рішення отримано головним бухгалтером відповідача 06.03.2009 року (а.с. 35).

10 квітня 2009 року Управлінням Пенсійного фонду в Кремінському районі винесено рішення про застосування фінансових санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) страхувальниками страхових внесків, у тому числі донарахованих страхувальниками або органом Пенсійного фонду № 90 у вигляді стягнення суми штрафу в розмірі 1217,27 грн. та нарахування пені в сумі 2742,18 грн. за період з 22.10.2007 року по 22.10.2007 року. Рішення отримано уповноваженою особою відповідача 13.04.2009 року, що підтверджується поштовим повідомленням (а.с. 30).

29 травня 2009 року Управлінням Пенсійного фонду в Кремінському районі винесено рішення про застосування фінансових санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) страхувальниками страхових внесків, у тому числі донарахованих страхувальниками або органом Пенсійного фонду № 169 у вигляді стягнення суми штрафу в розмірі 709,98 грн. та нарахування пені в сумі 15284,21 грн. за період з 06.11.2007 року по 06.11.2007 року. Рішення отримано уповноваженою особою відповідача 01.06.2009 року, що підтверджується поштовим повідомленням (а.с. 25).

24 липня 2009 року Управлінням Пенсійного фонду в Кремінському районі винесено рішення про застосування фінансових санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) страхувальниками страхових внесків, у тому числі донарахованих страхувальниками або органом Пенсійного фонду № 262 у вигляді стягнення суми штрафу в розмірі 591,51 грн. та нарахування пені в сумі 13621,54 грн. за період з 06.11.2007 року по 06.11.2007 року. Рішення отримано уповноваженою особою відповідача 08.08.2009 року, що підтверджується поштовим повідомленням (а.с. 20).

За таких обставин, суд вважає позовні вимоги Управління Пенсійного фонду України в Кремінському районі Луганської області до Комунального підприємства Кремінського комбінату комунальних підприємств про стягнення заборгованості по страховим внескам на загальнообовязкове державне пенсійне страхування в сумі 593599,88 грн. обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.

Питання по судових витратах не вирішується, оскільки позивач звільнений від їх сплати у встановленому порядку, а ст.94 Кодексу адміністративного судочинства України не передбачено їх стягнення у даних випадках.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст.14,15,17,20,106 Закону України «Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 р.№1058, Розділом 2 Порядку нарахування та сплати страхових внесків на загальнообовязкове державне пенсійне страхування за деякі категорії застрахованих осіб, затвердженого Кабінетом Міністрів України від 25.08.2004 р. №1092 , ст. ст. 17, 18,158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов Управління Пенсійного фонду України в Кремінському районі Луганської області до Комунального підприємства Кремінського комбінату комунальних підприємств про стягнення заборгованості по страховим внескам на загальнообовязкове державне пенсійне страхування в сумі 593599,88 грн. задовольнити повністю.

Стягнути з Комунального підприємства Кремінського комбінату комунальних підприємств (92900 Луганська область, м.Кремінна,пров.Нагорний,69; р/р26001127883 Райффайзен банк Аваль, МФО 380805, код 20160836) на користь управління Пенсійного фонду України в Кремінському районі Луганської області (92900 Луганська область, м.Кремінна, пл.Красна,2; р/р 25600301744 в ЛОУ ВАТ "Державний ощадбанк", МФО 304665, код 21792519) заборгованість по сплаті страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування в сумі 593599,88 грн. (п'ятсот дев'яносто три тисячі п'ятсот дев'яносто дев'ять гривень 88 копійок), у тому числі, недоїмку по внескам (33,2%) - 246301,11 грн., (2%) - 15757,43 грн., фінансова санкція (33,2%) - 178637,56 грн., (2%) - 2337.69 грн., пеня (33,2%) - 148877,34 грн., (2%) - 1688,75 грн.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано у встановлений КАС України строк. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у встановлений КАС України строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду.

Про апеляційне оскарження спочатку подається заява. Обґрунтування мотивів оскарження і вимоги до суду апеляційної інстанції викладаються в апеляційній скарзі.

Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 КАС України - з дня складення в повному обсязі. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

СуддяТвердохліб Р.С.