Постанова № 10176917, 17.06.2010, Рівненський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
17.06.2010
Номер справи
2а-1689/10/1770
Номер документу
10176917
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Справа № 2а-1689/10/1770

17 червня 2010 року 11год. 37хв. м. Рівне Рівненський окружний адміністративний суд у складі судді Друзенко Н.В. за участю секретаря судового засідання Пушкової О.В. та сторін і інших осіб, які беруть участь у справі:

позивача: представник не з'явився

відповідача: представник Ситай М.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом

Володимирецьке споживче товариство

доКузнецовська об'єднана державна податкова інспекція

про визнання нечинними рішень , -

ВСТАНОВИВ :

Володимирецьке споживче товариство звернулося в суд з позовом до Кузнецовської обєднаної державної податкової інспекції про визнання нечинними рішень про застосування фінансових санкцій від 29.04.2009 року №0000362343 на суму 3101,70 грн., від 29.04.2009 року №0000372343 на суму 2744,90 грн., від 29.04.2009 року №0000072343/0 на суму 1700,00 грн., від 29.04.2009 року №0000082343/0 на суму 1700,00 грн., від 15.01.2010 року №0000082343 на суму 595,00 грн., від 15.01.2010 року №000001243/0 на суму 1000,00грн.

В судове засідання позивач явку представника не забезпечив повторно, подав письмове клопотання, в якому просив про розгляд справи за відсутності представника Володимирецького споживчого товариства.

У судовому засіданні представник відповідача заперечив проти задоволення позову, мотивуючи свою позицію тим, що за результатами проведених перевірок торгових точок, що належать позивачу, було зафіксовано ряд порушень вимог Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" №265/95-ВР від 06.07.1995 року, а тому, відповідач, приймаючи спірні рішення, діяв на підставі, в межах та у спосіб, що передбачені законодавством. За наведеного, просив у задоволенні позовних вимог відмовити повністю.

Заслухавши пояснення представника відповідача, розглянувши подані сторонами письмові докази, всебічно і повно зясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги та заперечення, обєктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд вважає, що позов до задоволення не підлягає.

Судом встановлено, що 21.04.2009 року посадовими особами Кузнецовської обєднаної державної податкової інспекції проведено перевірку магазину, розташованого у с.Радижево, вул.Центральна, 27, та належного Володимирецькому споживчому товариству на предмет дотримання субєктом господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій, про що складено акт №024/17/02/23/01765176 від 21.04.2009 року. Перевірку здійснили головні державні податкові ревізори-інспектори Підвишенна Л.Ф та Шворак І.С. на підставі направлень від 14.04.2009 року за №005та №006.

Цього ж дня, посадовими особами Кузнецовської обєднаної державної податкової інспекції проведено перевірку магазину, розташованого у с.Степангород, та належного Володимирецькому споживчому товариству на предмет дотримання субєктом господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій, про що складено акт №023/17/02/23/01765176 від 21.04.2009 року. Перевірку здійснили головні державні податкові ревізори-інспектори Підвишенна Л.Ф та Шворак І.С. на підставі направлень від 14.04.2009 року за №001та №002.

31.12.2009 року посадовими особами Кузнецовської обєднаної державної податкової інспекції проведено перевірку магазину, розташованого у с.Каноничі, вул.Калініна,93, та належного Володимирецькому споживчому товариству на предмет дотримання субєктом господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій, про що складено акт №087/17/02/23/01765176 від 31.12.2009 року. Перевірку здійснили головні державні податкові ревізори-інспектори Підвишенна Л.Ф та Бондаренко Н.П. на підставі направлень від 25.12.2009 року за №086 та № 087.

Перевірки проведені як планові, на підставі п.2 ст.11 Закону України "Про державну податкову службу в Україні" №509-XII від 04.12.1990 року та відповідно до Законів України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" №265/95-ВР від 06.07.1995 року, "Про патентування деяких видів підприємницької діяльності" №98/96-ВР від 23.03.1996 року, "Про ліцензування певних видів господарської діяльності" №1775-III від 01.06.2000 року, "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" №481/95-ВР від 19.12.1995 року та Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженого постановою Національного банку України №637 від 15.12.2004 року.

Відповідно до ч.3 ст.9 Закону України "Про патентування деяких видів підприємницької діяльності" №98/96-ВР від 23.03.1996 року, контроль за дотриманням вимог цього Закону здійснюється, зокрема, державними податковими органами. Згідно ст.15 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" №265/95-ВР від 06.07.1995 року, контроль за додержанням субєктами підприємницької діяльності порядку проведення розрахунків за товари (послуги), інших вимог цього Закону здійснюють органи державної податкової служби України шляхом проведення планових або позапланових перевірок згідно із законодавством України.

Вимоги вищенаведених нормативно-правових актів узгоджуються з положеннями Закону України "Про державну податкову службу в Україні" №509-XII від 04.12.1990 року, статтею 10 якого, передбачено, що до функцій державних податкових інспекцій в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонних та об'єднаних держаних податкових інспекцій віднесено здійснення в межах своїх повноважень контролю за законністю валютних операцій, додержанням установленого порядку розрахунків із споживачами з використанням електронних контрольно-касових апаратів, товарно-касових книг, лімітів готівки в касах та її використанням для розрахунків за товари, роботи і послуги, а також за наявністю свідоцтв про державну реєстрацію суб'єктів підприємницької діяльності, ліцензій, патентів, інших спеціальних дозволів на здійснення деяких видів підприємницької діяльності. Пунктом 2 ст.11 вказаного Закону встановлено, що органи державної податкової служби в межах компетенції та у порядку встановлених законами України мають право здійснювати контроль за: додержанням порядку проведення готівкових розрахунків за товари (послуги) у встановленому законом порядку; наявністю свідоцтв про державну реєстрацію суб'єктів підприємницької діяльності, ліцензій на провадження видів господарської діяльності, що підлягають ліцензуванню відповідно до закону, з наступною передачею матеріалів про виявлені порушення органам, які видали ці документи, торгових патентів.

Зі змісту актів перевірок позивача не вбачається невідповідності предметів перевірок вищенаведеним вимогам.

Покликання позивача про неповідомлення податковим органом позивача про дату запланованої перевірки, відповідно до вимог статті 11-1 Закону України "Про державну податкову службу в Україні" №509-XII від 04.12.1990 року судом відхиляються, з огляду на те, що з аналізу вказаної норми вбачається, що на податковий орган покладено обовязок щодо надіслання письмового повідомлення із зазначенням дати початку та закінчення її проведення у випадку проведення планової перевірки платника податків з питань щодо своєчасності, достовірності, повноти нарахування та сплати ним податків та зборів (обов'язкових платежів). При цьому, на податковий орган не покладено обовязку щодо надіслання платнику податків письмового повідомлення про проведення планової перевірки з питань додержання субєктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари, послуги. В даному випадку податковим органом проведено перевірку з питань додержання субєктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари, послуги, проведення якої не передбачає надіслання платнику податків письмового повідомлення із зазначенням дати початку та закінчення проведення такої перевірки. Більше того, визначені ст.11-1 вказаного Закону підстави проведення планових та позапланових виїзних перевірок стосуються саме фінансово-господарської діяльності платника податків. Зі змісту передбачених підстав вбачаються недоліки саме при веденні фінансово-господарської діяльності, пов'язаної зі сплатою податків і зборів (обов'язкових платежів) до бюджету та державних цільових фондів, податкового обліку та фінансової звітності, які жодним чином не можуть застосовуватись відносно сфери готівкового обігу, правил торгівлі та патентування, до них не застосовуються відповідні положення щодо підстав проведення, зокрема, планових чи позапланових виїзних перевірок, передбачених ст.11-1 Закону.

Як вбачається з фактичних обставин справи та підтверджується учасниками судового процесу, перевірка була проведена в присутності продавців, тобто осіб, що здійснювали розрахункові операції та обслуговували відвідувачів закладів позивача, що відповідає вимогам розділу 7 Методичних рекомендацій щодо оформлення матеріалів перевірок за дотриманням субєктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій затверджених наказом ДПА України №534 від 12.08.2008 року, згідно якого, акт перевірки та інформативні додатки до акта перевірки (у разі їх складання) повинні містити підписи посадових осіб органу ДПС, які проводили перевірку, і підпис керівника субєкта господарювання або його представника, а у випадку їх відсутності - особи, що уповноважена здійснювати розрахункові операції.

Судом відхиляються ці та інші доводи позивача щодо порушення процедури проведення перевірок та оформлення їх результатів, позаяк такі не є підставами для скасування спірних рішень.

За змістом акту перевірки №023/17/02/23/01765176 від 21.04.2009 року встановлено наступні порушення:

1).при здійсненні покупки на суму 21,50 грн. розрахункова операція на повну суму покупки не проведена через реєстратор розрахункових операцій, відповідний розрахунковий документ не роздруковано та не видано;

2).не забезпечено виконання щоденного друку трьох фіскальних звітних чеків;

3).не забезпечено зберігання двох фіскальних звітних чеків;

4).не забезпечено відповідність суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків, сумі коштів, яка зазначена в денному звіті РРО на 224,84 грн.

5).не забезпечено зберігання протягом трьох років контрольних стрічок за липень-листопад 2008 року.

За висновками акту перевірки встановлені порушення п.1,2,9,10,13 ст.3 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" №265/95-ВР від 06.07.1995 року.

В силу вимог п.1,2,9,10,13 ст.3 вказаного Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" №265/95-ВР від 06.07.1995 року, суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок; видавати особі, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї, розрахунковий документ встановленої форми на повну суму проведеної операції; щоденно друкувати на реєстраторах розрахункових операцій (за виключенням автоматів з продажу товарів (послуг) фіскальні звітні чеки і забезпечувати їх зберігання в книгах обліку розрахункових операцій; друкувати на реєстраторах розрахункових операцій контрольні стрічки і забезпечувати їх зберігання протягом трьох років; та забезпечувати відповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня.

За порушення вимог цього Закону, відповідно до п.1 ст.17, застосовуються фінансові санкції у п'ятикратному розмірі вартості проданих товарів (наданих послуг), на які виявлено невідповідність, - у разі проведення розрахункових операцій на неповну суму вартості проданих товарів (наданих - послуг), у разі непроведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій, у разі нероздрукування відповідного розрахункового документа, що підтверджує виконання розрахункової операції, або проведення її без використання розрахункової книжки; відповідно до п.4 ст.17 - двадцять неоподатковуваних мінімумів доходів громадян - у разі невиконання щоденного друку фіскального звітного чеку або його незберігання в книзі обліку розрахункових операцій; відповідно до п.5 ст.17 - десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян - у разі невиконання друку контрольної стрічки або її незберігання протягом встановленого терміну.

На підставі акту перевірки, 29.04.2009 року заступником начальника Кузнецовської ОДПІ Володимирецьке відділення винесено рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій №0000362343, яким позивачу визначено суму штрафу в розмірі 3101,70 грн., з яких 107,50 (21,50х5) за непроведення розрахункової операції на суму покупки 21,50 грн., 1020,грн.(3х340) за відсутність щоденного друку трьох фіскальних звітних чеків; 170 грн. за відсутність контрольних стрічок за липень-листопад 2008 року; 1124,20 грн.(224,84х5) за невідповідність суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків на 224,84 грн. та 680 грн. (340х2) за відсутність двох фіскальних звітних чеків.

Актом перевірки, який підписаний продавцем без зауважень доводиться факт порушення у торговій точці позивача п.1,2,9,10,13 ст.3 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" №265/95-ВР від 06.07.1995 року і зворотного позивачем не доведено і належними доказами не спростовано.

Відтак, рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій №0000362343 від 29.04.2009 року є таким, що прийняте відповідачем на підставі законодавства та в рамках наданих повноважень і підстав для його скасування суд не вбачає.

За змістом акту перевірки №024/17/02/23/01765176 від 21.04.2009 року встановлено наступні порушення:

1).при здійсненні покупки на суму 16,50 грн. розрахункова операція на повну суму покупки не проведена через реєстратор розрахункових операцій, відповідний розрахунковий документ не роздруковано та не видано;

2).не забезпечено зберігання двох фіскальних звітних чеків;

3).не забезпечено виконання щоденного друку шести фіскальних звітних чеків;

4).не забезпечено відповідність суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків, сумі коштів, яка зазначена в денному звіті РРО на 4,98 грн.

За висновками акту перевірки п.2-4, встановлені порушення п.9,13 ст.3 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" №265/95-ВР від 06.07.1995 року.

В силу вимог п. 9, 13 ст.3 вказаного Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" №265/95-ВР від 06.07.1995 року, суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі зобовязані щоденно друкувати на реєстраторах розрахункових операцій (за виключенням автоматів з продажу товарів (послуг) фіскальні звітні чеки і забезпечувати їх зберігання в книгах обліку розрахункових операцій та забезпечувати відповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня.

За порушення вимог цього Закону, відповідно до п.4 ст.17, у разі невиконання щоденного друку фіскального звітного чеку або його незберігання в книзі обліку розрахункових операцій застосовуються фінансові санкції у розмірі двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян; а відповідно до ст.22, - у разі невідповідності суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня, до суб'єктів підприємницької діяльності застосовується фінансова санкція у п'ятикратному розмірі суми, на яку виявлено невідповідність.

На підставі акту перевірки, 29.04.2009 року заступником начальника Кузнецовської ОДПІ Володимирецьке відділення винесено рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій №0000372343, яким позивачу визначено суму штрафу в розмірі 2744,90 грн., з яких 2040,00 (340х6) за не забезпечення виконання щоденного друку шести фіскальних звітних чеків; 24,90 грн. (4,98х5) за невідповідність суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків на 4,98 грн.; 680,00 грн. (340х2) за незабезпечення зберігання двох фіскальних звітних чеків.

Актом перевірки, який підписаний продавцем без зауважень доводиться факт порушення у торговій точці позивача п.9,13 ст.3 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" №265/95-ВР від 06.07.1995 року і зворотного позивачем не доведено і належними доказами не спростовано.

Відтак, рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій №0000372343 від 29.04.2009 року є таким, що прийняте відповідачем на підставі законодавства та в рамках наданих повноважень і підстав для його скасування суд не вбачає.

За змістом акту перевірки №087/17/02/23/01765176 від 31.12.2009 року встановлено наступні порушення:

1).при здійсненні покупки на суму 26,00 грн. розрахункова операція на повну суму покупки не проведена через реєстратор розрахункових операцій, відповідний розрахунковий документ не роздруковано та не видано;

2).не забезпечено виконання щоденного друку одного фіскального звітного чеку;

3).не забезпечено використання режиму попереднього програмування найменування , цін товарів та обліку їх кількості;

4).здійснення реалізації товарів алкогольних напоїв за цінами нижчими від мінімально встановлених;

5).порушення ведення обліку товарів за місцем їх реалізації.

За висновками акту перевірки п.2,3,5, встановлені порушення п. 9,11,12 ст.3 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" №265/95-ВР від 06.07.1995 року.

В силу вимог п. 9,11,12 ст.3 вказаного Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" №265/95-ВР від 06.07.1995 року, суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі зобовязані щоденно друкувати на реєстраторах розрахункових операцій фіскальні звітні чеки і забезпечувати їх зберігання в книгах обліку розрахункових операцій, проводити розрахункові операції через реєстратори розрахункових операцій з використанням режиму попереднього програмування найменування, цін товарів (послуг) та обліку їх кількості; вести у порядку, встановленому законодавством, облік товарних запасів на складах та/або за місцем їх реалізації, здійснювати продаж лише тих товарів, які відображені в такому обліку, за винятком продажу товарів особами, які відповідно до законодавства оподатковуються за правилами, що не передбачають ведення обліку обсягів реалізованих товарів (наданих послуг).

За порушення вимог цього Закону, відповідно до п.4 ст.17, у разі невиконання щоденного друку фіскального звітного чеку або його незберігання в книзі обліку розрахункових операцій застосовуються фінансові санкції у розмірі двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян; відповідно п.6 ст.17, - у разі проведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій без використання режиму попереднього програмування найменування, цін товарів (послуг) та обліку їх кількості - фінансові санкції у розмірі п'яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян; а відповідно до ст.21, - у разі неведення, або ведення з порушенням встановленого порядку обліку товарів за місцем реалізації та зберігання, застосовується фінансова санкція у розмірі подвійної вартості необлікованих товарів за цінами реалізації, але не менше десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

На підставі акту перевірки, 15.01.2010 року заступником начальника Кузнецовської ОДПІ Володимирецьке відділення винесено рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій №0000082343, яким позивачу визначено суму штрафу в розмірі 595,00 грн., з яких 340,00 (340х1) за не забезпечення виконання щоденного друку одного фіскального звітного чеку; 85,00 грн. (5х17) за невикористання режиму попереднього програмування; 170,00 грн. (17х10) за ведення з порушенням встановленого порядку обліку товарів за місцем реалізації.

Актом перевірки, який підписаний продавцем без зауважень доводиться факт порушення у торговій точці позивача п.9,11,12 ст.3 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" №265/95-ВР від 06.07.1995 року і зворотного позивачем не доведено та належними доказами не спростовано. Доводи про невірне розуміння податковим органом обовязку платника вести облік товарів за місцем їх реалізації, є голослівними та таким, що не ґрунтуються на нормах чинного законодавства.

Відтак, рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій №0000082343 від 15.01.2010 року є таким, що прийняте відповідачем на підставі законодавства та в рамках наданих повноважень і підстав для його скасування суд не вбачає.

Крім того за висновками вказаного акту перевірки п.4, встановлено порушення вимог постанови Кабінету Міністрів України "Про встановлення розміру мінімальних оптово-відпускних і роздрібних цін на окремі види алкогольних напоїв вітчизняного виробництва" №957 від 30.10.2008 року.

Згідно з абз.11 ст.17 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" №481/95-ВР від 19.12.1995 року, за здійснення оптової або роздрібної торгівлі коньяком, алкогольними напоями, горілкою, лікеро-горілчаними виробами та вином за цінами, нижчими за встановлені мінімальні оптово-відпускні або роздрібні ціни на такі напої застосовується санкція у розмірі 100 відсотків вартості отриманої партії товару, розрахованої виходячи з мінімальних оптово-відпускних або роздрібних цін, але не менше 1000 гривень.

Відтак, на підставі акту перевірки, 15.01.2010 року заступником начальника Кузнецовської ОДПІ прийнято також рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій №0000012343/0, яким позивачу визначено суму штрафу в розмірі 1000,00 грн.

Вказане рішення є таким, що прийняте відповідачем на підставі законодавства та в рамках наданих повноважень і підстав для його скасування суд не вбачає.

Крім того, відповідачем щодо позивача проводилась планова виїзна перевірка з питань дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства за період з 01.01.2008 року по 31.12.2008 року. Її результати оформлені актом №337/23/01765176 від 23.04.2009 року, за висновками якого, в тому числі, встановлено факт реалізація тютюнових виробів за відсутності ліцензії та факт реалізації алкогольних виробів за відсутності ліцензії, тобто порушення ч.10 ст.15 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" №481/95-ВР від 19.12.1995 року.

За порушення даної норми, абз.5 ч.2 ст.17 цього Закону передбачено застосування фінансових санкцій у вигляді штрафу у розмірі 200% вартості отриманої партії товару, але не менше 1700 грн.

На підставі акту перевірки, 29.04.2010 року заступником начальника Кузнецовської ОДПІ винесено рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій №00000782343/0 та 30000082343/0, якими позивачу визначено суму штрафу в розмірі по 1700,00 грн., за кожне порушення.

Вказані рішення є такими, що прийняті відповідачем на підставі законодавства та в рамках наданих повноважень і підстав для їх скасування суд також не вбачає.

Доводи позивача, що ґрунтуються на вимогах ст.239 та ст.250 ГК України, в силу вимог яких адміністративно-господарські санкції можуть бути застосовані до суб'єкта господарювання протягом шести місяців з дня виявлення порушення, але не пізніш як через один рік з дня порушення цим суб'єктом встановлених законодавчими актами правил здійснення господарської діяльності, крім випадків, передбачених законом, і розуміються позивачем як строки в межах яких податковий орган повинен був звернутися до суду з позовом про стягнення з позивача фінансових санкцій, відхиляються судом як неґрунтовні, позаяк поняття "стягнення" та "застосування" фінансових санкцій не є тотожними. В той же час, податковий орган притягнув позивача до відповідальності, застосувавши фінансові санкції спірними рішеннями в межах одного року до дня винесення таких рішень, тобто в рамках строків, встановлених ст.250 ГК України.

За обставин викладених вище, суд вважає, що позивачу слід відмовити в задоволенні адміністративного позову повністю.

Судові витрати по справі згідно ч.1 ст.94 КАС України на користь позивача не стягуються.

Керуючись статтями 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Позивачу - Володимирецькому споживчому товариству в позові до Кузнецовської об'єднаної державної податкової інспекції про визнання нечинними рішень про застосування штрафних (фінансових) санкцій від 29.04.2009 року № 0000362343 на суму 3101,70 грн., від 29.04.2009 року № 0000372343 на суму 2744,90 грн., від 29.04.2009 року № 0000072343/0 на суму 1700,00 грн., від 29.04.2009 року № 0000082343/0 на суму 1700,00 грн., від 15.01.2010 року № 0000082343 на суму 595,00 грн., від 15.01.2010 року № 000001243/0 на суму 1000,00грн. - відмовити.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо заяву про апеляційне оскарження було подано, але апеляційна скарга не була подана у встановлений строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції, який ухвалив постанову. Заява про апеляційне оскарження подається протягом 10-ти днів з дня складання постанови в повному обсязі. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом 20-ти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Суддя <Підпис >Друзенко Н.В.

Постанова складена в повному обсязі 22.06.10р.