
справа № 166/1392/17
провадження № 1-в/166/54/21
Ухвала
іменем України
11 листопада 2021 року смт.Ратне
Ратнівський районний суд Волинської області в складі:
головуючого – судді Фазан О.З.,
за участю секретаря –Приймачук О.М.,
представника відділення поліції №2 (сел.Ратне)Ковельского РУП ГУНП у Волинській області Мосюка В.М.,
особи,щодо якої встановлюється адміністративний нагляд ОСОБА_1 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні подання т.в.о. начальника відділення поліції №2 (сел.Ратне)Ковельского РУП ГУНП у Волинській області Кузьмука Олександа Анатолійовича про встановлення адміністративного нагляду щодо ОСОБА_1 ,-
встановив:
Т.в.о. начальника відділення поліції №2 (сел.Ратне)Ковельского РУП ГУНП у Волинській області Кузьмук О.А. звернувся до суду з поданням, в якому просить встановити ОСОБА_1 адміністративний нагляд та застосувати обмеження:заборонити відвідування торгівельних закладів,де спиртні напої реалізуються на розлив;з`являтися для реєстрації в органи поліці чотири рази на місяць; заборонити без дозволу відділення поліції №2(сел..Ратне) виїзд за межі району;заборонити вихід з будинку за місцем свого проживання з 22.00 години до 06.00 години.
В обґрунтування подання зазначив,що 28 лютого 2018 року ОСОБА_1 вироком Ратнівського районного суду засуджено за ч.3 ст.185,ч.2 ст.185 КК України до п`яти років позбавлення волі.
06 вересня 2021 року ОСОБА_1 звільнився з Маневицької виправної колонії №42 у Волинській області. Після звільнення з місць відбування покарання прибув на постійне місце проживання до АДРЕСА_1
ОСОБА_1 неодноразово притягувався до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.178 КУпАП - 07.09.2021,44-3 ч.2, ч.2 ст. 178 КУпАП - 05.10.2021,ст. ст.177,176, ч.2 ст. 178 КУпАП - 08.10.2021,ст.175-1 КУпаП - 21.10.2021.
За місцем проживання ОСОБА_1 характеризується,як особа,яка схильна до зловживання спиртними напоями та скоєння в стані сп`яніння правопорушень.На шлях виправлення ставати не хоче.
Представник відділення поліції №2 (сел.Ратне)Ковельского РУП ГУНП у Волинській області подання підтримав, просив встановити адміністративний нагляд на строк шість місяців.
ОСОБА_1 щодо встановлення адміністративного нагляду покладається на розсуд суду.
Заслухавши сторони,дослідивши письмові докази, суд дійшов наступного.
Судом встановлено, що вироком Ратнівського районного суду Волинської області від 28 лютого 2018 року ОСОБА_1 був засуджений за вчинення злочинів за ч.2 ст.185,ч.3 ст.185, ч.1 ст. 70, ч.1 ст.71 КК України з призначенням покарання у виді позбавлення волі на строк п`ять років .
Відповідно до довідки про звільнення серії ВОЛ № 10846 від 06.09.2021, ухвали Маневицького районного суду Волинської області від 27.08.2021 ОСОБА_1 на підставі ст. 81 КК України від подальшого відбування покарання у виді позбавлення волі за вироком Ратнівського районного суду Волинської області від 28.02.2018 звільнено умовно - достроково на 1 рік 1 місяці 23 днів , 06.09.2021 з місць позбавлення волі до місця проживання АДРЕСА_1 .
ОСОБА_1 притягувалася до адміністративної відповідальності ,зокрема за правопорушення: 07.09.2021 за ч.1 ст.178 КУпАП – накладено стягнення у вигляді адміністративного штрафу у розмірі 51 гривня та попереджений щодо встановлення адміністративного нагляду; 08.10.2021 року за ст.178 ч.2,ст.177 та ст.176 КУпАП - штраф у розмірі 51 гривень та попереджений про можливість встановлення адміністративного нагляду; 21.10.2021 року за ст.175-1 ч.1 КУпАП – попередження і знову попереджений про можливість встановлення адміністративного нагляду.
За приписами п. «в» ч. 1 ст. 3 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» ( далі Закон) адміністративний нагляд встановлюється, в тому числі щодо повнолітніх осіб, засуджених до позбавлення волі за тяжкі, особливо тяжкі злочини або засуджених два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини, якщо вони після відбування покарання або умовно-дострокового звільнення від відбування покарання, незважаючи на попередження органів Національної поліції, систематично порушують громадський порядок і права інших громадян, вчиняють інші правопорушення.
Статтею 6 Закону передбачено, що адміністративний нагляд встановлюється у визначеному статтею 5 цього Закону порядку терміном від одного року до двох років і не може перевищувати термінів, передбачених законом для погашення або зняття судимості.
Отже, встановлені судом обставини вказують на те, що ОСОБА_1 будучи умовно- достроко вільненим з місць позбавлення волі , незважаючи на попередження органу Національної поліції, систематично порушує громадський порядок, не бажає стати на шлях виправлення, а тому суд вважає за необхідне встановити адміністративний нагляд на строк один рік , із застосуванням обмежень, визначених ст.10 наведеного Закону.
Керуючись ст.ст.3,5, 6, 10 Закону України “Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі”, суд,-
постановив:
Подання задовольнити.
Встановити ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , мешканцю АДРЕСА_1 адміністративний нагляд терміном на один рік.
Застосувати до ОСОБА_1 в період строку дії адміністративного нагляду наступні обмеження:
1)заборонити відвідування торгівельних закладів, де спиртні напої реалізуються на розлив;
2)з`являтися для реєстрації до відділення поліції №2 (сел.Ратне)Ковельского РУП ГУНП у Волинській області чотири рази на місяць;
3)заборонити без дозволу відділення поліції №2 (сел.Ратне)Ковельского РУП ГУНП у Волинській області виїзд за межі району;
4)заборонити вихід з будинку за місцем свого проживання з 22.00 години до 06.00 години.
Термін адміністративного нагляду починається з дня оголошення особі ухвали про встановлення адміністративного нагляду.
На ухвалу може бути подана апеляційна скарга до Волинського апеляційного суду протягом семи днів з дня її оголошення.
Суддя О.З.Фазан