ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Справа № 2а-1704/10/1770
20 травня 2010 року 12год. 17хв. м. Рівне Рівненський окружний адміністративний суд у складі судді Друзенко Н.В. за участю секретаря судового засідання Пушкової О.В. та сторін і інших осіб, які беруть участь у справі:
прокурор: Квятковський Я.А.
позивача: представник не з'явився
відповідача: представник не з'явився
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом
Дубенський міжрайонний прокурор в інтересах держави, уповноваженим органом якої виступає Дубенська об"єднана державна податкова інспекція
доМале приватне підприємство "Шанс -2000"
про стягнення заборгованості, -
ВСТАНОВИВ :
Дубенський міжрайонний прокурор в інтересах держави, уповноваженим органом якої виступає Дубенська об"єднана державна податкова інспекція звернувся з позовом до суду, в якому просить стягнути з відповідача Малого приватного підприємства "Шанс -2000" податкову заборгованість в сумі 2974 (дві тисячі дев"ятсот сімдесят чотири) грн. 30 коп.
В судовому засіданні прокурор позовні вимоги підтримав в повному обсязі та просить їх задовольнити.
Позивач участі повноважного представника в судовому засіданні не забезпечив, подав клопотання, в якому просить про розгляд справи у відсутність представника.
Відповідач у судове засідання не з'явився, про день, час та місце судового засідання повідомлявся. Заперечень на адміністративний позов не подав. Про причини неявки суд не повідомив. Судом не визнавалася обов'язковою участь відповідача в судовому засіданні.
За таких обставин, суд вважає за можливе розглянути справу без участі сторін на підставі наявних доказів.
Заслухавши у відкритому судовому засіданні пояснення прокурора, дослідивши подані ним письмові докази, оцінивши їх за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді у судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, суд прийшов до висновку, що позов підлягає до задоволення.
Судом встановлено, що відповідач - Мале приватне підприємство "Шанс -2000" зареєстрований як субєкт підприємницької діяльності юридична особа виконавчим комітетом Дубенської міської ради 02.03.2000 за № 107-Р (а.с.19), включений до Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України 06.03.2000 року , з присвоєнням ідентифікаційного коду 30626689 (а.с.18) і перебуває на обліку, як платник податків в Дубенській ОДПІ.
Згідно даних обліку позивача за відповідачем рахується податкова заборгованість в сумі 2974 грн. 30 коп., з яких:
- заборгованість по сплаті податку з юридичних осіб - власників наземних транспортних засобів в сумі 1798,00грн.;
- заборгованість по сплаті орендної плати за землю з юридичних осіб в сумі 1176,30грн.
Заборгованість відповідача по сплаті орендної плати за землю з юридичних осіб виникла на підставі поданої відповідачем податкової декларації орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності №1227 від 01.02.2010 року, згідно якої платником самостійно визначено податкове зобов'язання по орендній платі за земельні ділянки державної і комунальної власності - на суму 2110,00 грн. (а.с.11) та податкової декларації орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності №2858 від 07.04.2009 року, згідно якої платником самостійно визначено податкове зобов'язання по орендній платі за земельні ділянки державної і комунальної на суму 2053,50 грн. (а.с.12).
Заборгованість відповідача по податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин та механізмів виникла на підставі самостійно складеного відповідачем і поданого до податкового органу розрахунку суми податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів на 2009 рік №6297 від 28.05.2009 року, яким платником самостійно визначено податкове зобов'язання по податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів на вказаний календарний рік в розмірі 1628,00 грн. (а.с.16).
Частиною 1 ст.14 Закону України "Про систему оподаткування" №1251-XII від 25.06.1991 року встановлено, що плата за землю (земельний податок, а також орендна плата за земельні ділянки державної і комунальної власності) та податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів належать до загальнодержавних і справляються на всій території України. А згідно п.3 ч.1 ст.9 вказаного Закону, платники податків і зборів зобов'язані сплачувати належні суми податків і зборів у встановлені законами терміни.
Статтею 2 Закону України "Про плату за землю" №2535-XII від 03.07.1992 року встановлено, що використання землі в Україні є платним. Плата за землю справляється у вигляді земельного податку або орендної плати, що визначається залежно від грошової оцінки земель.
Згідно ст.13 цього Закону, підставою для нарахування орендної плати за земельну ділянку, яка перебуває у державній і комунальній власності є договір оренди такої земельної ділянки.
Статтею 14 цього Закону встановлено, що платники земельного податку, а також орендної плати за земельні ділянки державної або комунальної власності (крім громадян) самостійно обчислюють суму земельного податку та орендної плати щороку за станом на 1 січня і до 1 лютого поточного року подають відповідному органу державної податкової служби за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою центральним податковим органом, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями.
Статтею 17 Закону України "Про плату за землю" №2535-XII від 03.07.1992 року визначено, що податкове зобов'язання по земельному податку, визначене у податковій декларації на поточний рік, сплачується рівними частками власниками та землекористува-чами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за базовий податковий (звітний) період, який дорівнює календарному місяцю, щомісячно протягом 30 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця.
Відповідно до ст.5 Закону України "Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів" №1963-XII від 11.12.1991 року, податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів сплачується: юридичними особами - щоквартально рівними частинами до 15 числа місяця, що настає за звітним кварталом.
А згідно абз.2 ст. 6 цього Закону, юридичні особи на основі бухгалтерського звіту (балансу) у строки, визначені законом для річного звітного періоду, подають відповідному органу державної податкової служби за місцем реєстрації транспортних засобів розрахунок суми податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів на поточний рік за формою, затвердженою центральним податковим органом України.
Зазначені податкові зобов'язання, в силу вимог абз.2 п.5.1. ст.5 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" №2181-III від 21.12.2000 року, не можуть бути оскаржені платником податків в адміністративному або судовому порядку. Якщо у майбутніх податкових періодах (з урахуванням строків давності, визначених ст.15 Закону) платник податків самостійно виявляє помилки у показниках раніше поданої податкової декларації, такий платник податків має право надати уточнюючий розрахунок.
За правилами п.1.3. ст.1 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" №2181-III від 21.12.2000 року, податкове зобов'язання, самостійно узгоджене платником податків, але не сплачене у встановлений строк, є податковим боргом.
Всупереч вищезазначеному, відповідач податкові зобов'язання по орендній платі за земельні ділянки державної і комунальної власності та по податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів повністю не сплатив, уточнюючих розрахунків не подавав.
В свою чергу, судом також встановлено, що позивачем здійснена документальна перевірка відповідача, якою виявлено порушення вимог податкового законодавства, про що складено акт №0001361850 від 30.11.2009 року, яким зафіксовано порушення граничного строку сплати узгодженого податкового зобов'язання.
Несвоєчасна сплата відповідачем суми узгодженого податкового зобов'язання стала підставою до нарахування йому відповідно до п.п.17.1.7. п.17.1 ст.17 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" №2181-III від 21.12.2000 року штрафів в сумі 69,14 грн., 9,33 грн., та 576,95 грн. та направлення на адресу останнього податкових повідомлень-рішень форми “Ш” від 30.11.2009 року №0001361850/0 (а.с.8), №0001351850/0 (а.с.9) та №0001341850/0 (а.с.10).
Позивачем для відповідача, відповідно до вимог п.6.2.1. статті 6 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" від 21.12.2000 року № 2181-ІІІ, вручено першу податкову вимогу № 1/3 від 06.02.2009 року та другу податкову вимогу № 2/14 від 11.03.2009 року (а.с.7).
Крім того, 02.06.2009р. Млинівською МДПІ проведено планову виїзну перевірку відповідача з питань дотримання вимог податкового законодавства, за результатами якої складено акт №12 від 02.16.2009 року, яким зафіксовано порушення абз.2 ст.6 Закону України "Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів" №1963-XII від 11.12.1991 року.
На підставі акту перевірки за №12 від 02.16.2009 року, відповідачу податковим повідомленням-рішенням форми "Р" №0002051740/0 від 13.06.2009 року визначено суму штрафних санкцій у розмірі 170,00 грн. (а.с.15).
Доказів оскарження відповідачем податкових повідомлень-рішеннь форми "Ш" №0001361850/0, №0001351850/0 та №0001341850/0 від 30.11.2009 року та податкового повідомлення-рішення "Р" №0002051740/0 від 13.06.2009 року в адміністративному чи судовому порядку не надано. Відповідно до пп.5.2.1 п.5.2 ст.5 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" №2181-ІІІ від 21.12.2000 року, податкові зобов'язання платника податків, визначені вказаними податковими повідомленнями-рішеннями, вважаються узгодженими і підлягають сплаті.
Позивачем для відповідача, відповідно до вимог статті 6 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" від 21.12.2000 року № 2181-ІІІ, виставлено податкову вимогу форми “Ю1”№ 1/5 від 21.01.2009 року та здійснено запис у Державний реєстр застав рухомого майна про податкову заставу (а.с.17); та другу податкову вимогу форми “Ю2”№ 2/10 від 24.02.2009 року (а.с.13).
Податкові вимоги Дубенської об"єднаної державної податкової інспекції на момент подання адміністративного позову відповідачем не задоволені та у встановленому порядку не оскаржувались.
Станом на день розгляду справи, заборгованість відповідача перед бюджетом ним не погашена і, з урахуванням часткової сплати та штрафних санкцій - становить 2974 (дві тисячі дев"ятсот сімдесят чотири) грн. 30 коп., з яких: заборгованість по сплаті податку з юридичних осіб - власників наземних транспортних засобів в сумі 1798,00грн. та по сплаті орендної плати за землю з юридичних осіб в сумі 1176,30грн.
Дані обставини стверджені поданими та дослідженими у судовому засіданні доказами: витягом з картки особового рахунку відповідача (а.с.5-6, 14, 24-25), копією статуту відповідача (а.с.20-23).
Відповідно до п.1.6 ст.1, пп.3.1.1 ст.3 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" №2181-III від 21.12.2000 року, податковий борг платника податку, у разі відсутності добровільної сплати, підлягає стягненню з нього шляхом звернення стягнення на активи. Згідно з підпунктом 10.1.1 п. 10.1 ст.10 Закону, стягнення коштів та продаж інших активів платника податків провадяться не раніше тридцятого календарного дня з моменту надіслання йому другої податкової вимоги.
Примусове стягнення податкової заборгованості це передбачена законодавством України процедура погашення податкової заборгованості платника податків шляхом звернення стягнення на активи відповідного платника податків. Згідно зі ст.3 Закону України "Про порядок погашення податкових зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" №2181-III від 21.12.2000 року, активи платників податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкових зобов'язань виключно за рішенням суду. Активами платника податків, як зазначено у п.1.7 ст.1 Закону, є кошти, матеріальні та нематеріальні цінності, що належать юридичній або фізичній особі за правом власності або повного господарського відання.
Завершальною стадією судового провадження є виконавче провадження. Згідно з вимогами ст.50 Закону України "Про виконавче провадження" №606-XIV від 21.04.1999 року, стягнення за виконавчими документами в першу чергу звертається на кошти боржника в гривнях та іноземній валюті, інші цінності, в тому числі кошти на рахунках та вкладах боржника в установах банків та інших кредитних організаціях, на рахунки в цінних паперах у депозитаріях цінних паперів, а у разі відсутності у боржника коштів та цінностей, достатніх для задоволення вимог стягувача, стягнення звертається також на належне боржникові інше майно, за винятком майна, на яке згідно з законом не може бути накладено стягнення.
За таких підстав, податковий борг відповідача підлягає стягненню в судовому порядку, при цьому немає необхідності визначати спосіб і порядок такого стягнення, позаяк примусове стягнення здійснюється за рахунок активів боржника в силу Закону.
За наведених обставин, позовні вимоги підтверджені належними та допустимими доказами і підлягають до задоволення повністю.
Судові витрати по справі згідно ч.4 ст.94 КАС України з відповідача не стягуються.
Керуючись статтями 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Позов задовольнити повністю.
Стягнути з відповідача - Малого приватного підприємства "Шанс -2000" податкову заборгованість в сумі 2974 (дві тисячі дев"ятсот сімдесят чотири) грн. 30 коп., з яких:
- до місцевого бюджету м. Дубно (р/р 33215807700003 в ГУДКУ в Рівненській області, МФО 833017, код ЄДРПОУ 23304458, код платежу 12020100) заборгованість по сплаті податку з юридичних осіб - власників наземних транспортних засобів в сумі 1798,00грн.;
- до місцевого бюджету Сербської сільської Ради (р/р 33214812700107 в ГУДКУ в Рівненській області, МФО 833017, код ЄДРПОУ 23304458, код платежу 13050200) заборгованість по сплаті орендної плати за землю з юридичних осіб в сумі 1176,30грн.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо заяву про апеляційне оскарження було подано, але апеляційна скарга не була подана у встановлений строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції, який ухвалив постанову. Заява про апеляційне оскарження подається протягом 10-ти днів з дня складання постанови в повному обсязі. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом 20-ти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя <Підпис >Друзенко Н.В.
Постанова складена в повному обсязі 21.05.10р.