Єдиний державний реєстр судових рішень
Україна
ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
21 червня 2010 р. справа № 2а-13534/10/0570
Приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17
час прийняття постанови: <година >
Донецький окружний адміністративний суд в складі:
головуючогосудді Христофорова А.Б.
при секретаріМалій С.Ю.
за участю
представника позивача Кузнецової Я.О.,
відповідачане зявився,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Державної податкової інспекції у Куйбишевському районі м. Донецька до фізичної особи - підприємця ОСОБА_2 про стягнення штрафних санкцій у розмірі 4855,50 гривень,-
В С Т А Н О В И В:
Позивач, Державна податкова інспекція Куйбишевському районі м. Донецька, звернулась до суду з позовом до фізичної особи - підприємця ОСОБА_2 про стягнення штрафних санкцій у розмірі 4855,50 гривень.
В обґрунтування позовних вимог зазначила, що станом на момент подання позову відповідач має несплачений податковий борг перед бюджетом по штрафних санкціях за порушення Закону України „Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, конячного і плодового, алкогольних напоїв і тютюнових виробів”, Закону України „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” та Закону України „Про патентування деяких видів підприємницької діяльності”.
Заборгованість виникла внаслідок несплати штрафних санкцій застосованих згідно рішень про застосування штрафних фінансових санкцій від 14.09.2009 року № 0002301/0/23-1-312251641/12159/112 на суму 1700,00 гривень, від 14.09.2009 року № 0002301/0/23-1-3122501641/1216/115 на суму 320,00 гривень, від 14.09.2009 року № 0002301/0/23-1-3122501641/1260/114 на суму 2835,5 гривень.
Зазначені рішення були направлені на адресу відповідача та вручені його представнику 17.09.09р.
Зазначає, що відповідач станом на момент подання позовної заяви не сплатив штрафні санкції у загальній сумі 4885,50 гривень тому зазначеними діями він порушує інтереси держави, тому просить задовольнити позовні вимоги.
Представник позивача у судовому засіданні позовні вимоги підтримала, просила їх задовольнити.
Відповідач в судове засідання не з'явився, про дату, час і місце судового розгляду справи повідомлявся належним чином, причин неявки суду не повідомив. Заяв про відкладення розгляду справи або про розгляд справи за його відсутності до суду не надходило. За таких обставин суд вважає за можливе розглянути справу за відсутності відповідача на підставі наявних у справі доказів.
Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що позовні вимоги Державної податкової інспекції у Куйбишевському районі до фізичної особи - підприємця ОСОБА_2 про стягнення штрафних санкцій у розмірі 4855,50 гривень,- підлягають задоволенню.
Судом встановлено, що ОСОБА_2, згідно свідоцтва про державну реєстрацію, виданого виконавчим комітетом Донецької міської ради, зареєстрована як фізична особа-підприємець, є субєктом підприємницької діяльності, дата державної реєстрації 13.06.2007р., знаходиться на податковому обліку у ДПІ у Куйбишевському районі м. Донецька.
Згідно з п. 11 ст. 10 Закону України „Про державну податкову службу в Україні” державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об`єднані державні податкові інспекції виконують, зокрема, функцію подання до судів позовів до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в доход держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках - коштів, одержаних без установлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.
Позивач, Державна податкова інспекція у Куйбишевському районі м. Донецька,- є суб`єктом владних повноважень, та здійснює в даних правовідносинах надані їй Законом України „Про державну податкову службу в Україні” повноваження.
22 липня 2009 року уповноваженими особами Державної податкової інспекції у Куйбишевському районі м. Донецька було проведено перевірку господарської одиниці - магазину «Альфа», де здійснює свою підприємницьку діяльність фізична особа-підприємець ОСОБА_2.
За наслідками проведеної перевірки 22 липня 2009 року складено акт № 3172/05660127/23-1 (№ бланку 000106) (а.с.9-12).
Згідно висновків вказаного акту встановлені порушення п. 1,2,6,13 ст. 3 Закону України № 265/95-ВР від 07.06.1995р. «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» із змінами та доповненнями, ч.1 ст. 7 Закону України «Про патентування деяких видів підприємницької діяльності» із змінами та доповненнями, ст. 11-4 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, конячного і плодового, алкогольних напоїв і тютюнових виробів» (а.с.12).
На підставі вказаного акту перевірки були прийняті рішення про застосування фінансових санкцій :
-від 14.09.2009 року № 0002301/0/23-1-312251641/12159/112, за порушення ст. 11-4 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, конячного і плодового, алкогольних напоїв і тютюнових виробів» на суму 1700,00 гривень (а.с.13-14) ;
-від 14.09.2009 року № 0002301/0/23-1-3122501641/1216/115 за порушення Закону України «Про патентування деяких видів підприємницької діяльності» із змінами та доповненнями на суму 320,00 гривень (а.с.18);
-від 14.09.2009 року № 0002301/0/23-1-3122501641/1260/114 за порушення Закону України № 265/95-ВР від 07.06.1995р. «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» на суму 2835,5 гривень (а.с.18).
Вказані рішення були направлені на адресу відповідача, та отримані уповноваженою особою 17.09.09р. (а.с.21).
Як встановлено у судовому засіданні, станом на момент розгляду справи загальна заборгованість згідно застосованих до відповідача фінансових санкцій на суму 4855,50 гривень до бюджету не сплачена.
Відповідно до п.1.2 ст.1 Закону України № 2181- ІІІ податковий борг (недоїмка) - податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання.
Відповідно до п.5.4.1 ст.5.4 цього ж Закону,- узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків.
Як встановлено у судовому засіданні відповідачем були оскаржені до Донецького окружного адміністративного суду рішення про застосування штрафних фінансових санкцій від 14.09.2009 року № 0002301/0/23-1-312251641/12159/112, від 14.09.2009 року № 0002301/0/23-1-3122501641/1216/115, від 14.09.2009р. № 0002301/0/23-1-3122501641/1260/114.
Постановою Донецького окружного адміністративного суду від 10.12.2010 року було відмовлено у задоволенні позову фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 до Державної податкової інспекції у Куйбишевському районі м. Донецька про визнання протиправними та скасування рішень про застосування штрафних (фінансових) санкцій від 14.09.2009 року № 0002301/0/23-1-3122501641/12159/112, № 0002301/0/23-1-3122501641/12160/114, № 0002301/0/23-1-3122501641/12161/115.
Вказаною Постановою, зокрема встановлена правомірність рішень про застосування штрафних (фінансових) санкцій від 14.09.2009 року № 0002301/0/23-1-3122501641/12159/112, № 0002301/0/23-1-3122501641/12160/114, № 0002301/0/23-1-3122501641/12161/115.
Згідно ч.1 ст. 72 КАС України,- обставини, встановлені судовим рішенням в адміністративній, цивільній або господарській справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді інших справ, у яких беруть участь ті самі особи або особа, щодо якої встановлено ці обставини.
Згідно ч.1 ст. 71 КАС України Кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
Статтею 11 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» зокрема передбачено, що алкогольні напої та тютюнові вироби, які виробляються в Україні, а також такі, що імпортуються в Україну, позначаються марками акцизного збору в порядку, визначеному законодавством.
Відповідно до ч.2 ст. 17 вказаного Закону зокрема передбачено,- застосування до суб'єктів господарювання фінансових санкцій у вигляді штрафів у разі: зберігання, транспортування, реалізації фальсифікованих алкогольних напоїв та тютюнових виробів, алкогольних напоїв та тютюнових виробів без марок акцизного збору встановленого зразка або з підробленими марками акцизного збору - 100 відсотків вартості товару, але не менше 1700 гривень.
Відповідно до ч.1 ст. 7 Закону України „Про патентування деяких видів підприємницької діяльності”,- торговий патент повинен бути розміщений: на фронтальній вітрині магазину, а у разі її відсутності - біля касового апарату;на фронтальній вітрині малої архітектурної форми; на табличці - для автомагазинів, розвозок та інших видів пересувної торговельної мережі, а також для лотків, прилавків та інших видів торгових точок, відкритих у відведених для торговельної діяльності.
Відповідно до п. 1,2,6,13 ст. 3 Закону України № 265/95-ВР від 07.06.1995р. «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані: проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок;
видавати особі, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї, розрахунковий документ встановленої форми на повну суму проведеної операції;
забезпечувати відповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня.
Пунктом 1, ст. 17 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" передбачено, що за порушення вимог цього Закону до суб'єктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів Державної податкової служби України застосовуються відповідні фінансові санкції.
Відповідно до ст. 25 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" суми фінансових санкцій, які визначені статтями 17-24 цього Закону, підлягають перерахуванню суб'єктами підприємницької діяльності до Державного бюджету України в десятиденний термін з дня прийняття органами Державної податкової служби України рішення про застосування таких фінансових санкцій.
Статтею 8 п.1 абз. 3 Закону України "Про патентування деяких видів підприємницької діяльності" № 98/96-ВР від 23.03.96 року передбачено, що за порушення порядку використання торгового патенту, передбаченого частиною першою статті 7 цього Закону, сплачують штраф у розмірі вартості торгового патенту за один календарний місяць.
Оскільки відповідачем у встановлений законом строк штрафні (фінансові) санкцій сплачені не були, суд з урахуванням приведених норм діючого законодавства приходить до висновку про необхідність стягнення з відповідача суми фінансових санкцій у розмірі 4885,50 гривень до Державного бюджету України.
На підставі вищевикладеного, ст.ст. 10,11 Закону України „Про державну податкову службу в Україні”, ст.ст. 3, 15, 17, 25 Закону України „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг”, ст. 8 Закону України "Про патентування деяких видів підприємницької діяльності" , керуючись ст.ст. 17-20, 51, 69-72, 86, 121, 158-164, 167 КАС України, суд,
П О С Т А Н О В И В:
Задовольнити позов Державної податкової інспекції у Куйбишевському районі м. Донецька до фізичної особи - підприємця ОСОБА_2 про стягнення штрафних санкцій у розмірі 4855,50 гривень.
Стягнути з субєкта підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця ОСОБА_2 фінансові санкції у розмірі 4855,50 гривень (чотири тисячі вісімсот пятдесят пять гривень пятдесят копійок) (код ЄДРПОУ НОМЕР_1) до Державного бюджету України МФО 834016, код ЄДРПОУ 34687187, р/р 31116106700008 УДК в Донецькій області, код платежу 21081100.
Постанову ухвалено у нарадчій кімнаті та проголошено її вступну та резолютивну частини у судовому засіданні 21 червня 2010 року.
Повний текст постанови складений 26 червня 2010 року
Заява про апеляційне оскарження постанови суду подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі - з дня складення в повному обсязі - до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд.
Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови.
Апеляційна скарга на постанову суду подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання зяви про апеляційне оскарження.
Суддя Христофоров А.Б.