Ухвала суду № 100776741, 02.11.2021, Кіровський районний суд м. Дніпропетровська

Дата ухвалення
02.11.2021
Номер справи
203/1535/21
Номер документу
100776741
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа № 203/1535/21

Провадження № 3/0203/1328/2021

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

02 листопада 2021 року м. Дніпро

Суддя Кіровського районного суду м. Дніпропетровська Вусик Є.О., розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Дніпрі за участю представника Полтавської митниці Ковальова О.М., справу про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , про притягнення до адміністративної відповідальності за ч. 6 ст. 470 МК України, -

ВСТАНОВИЛА:

Відповідно до протоколу про порушення митних правил № 0142/11000/21 від 16 березня 2021 року вбачається, що в Дніпровській митниці Держмитслужби проводилися перевірочні заходи з приводу перебування на митній території України транспортного засобу «AUDI A4», реєстраційний номер НОМЕР_1 , кузов № НОМЕР_2 , за результатами яких встановлено, що відповідно до бази даних АСМО «Інспектор», зазначений вище автомобіль 09.10.2018 року в зоні діяльності Чернігівської митниці ДФС на митну територію України в режимі «транзит» ввіз ОСОБА_1 . Станом на теперішній час вище вказаний автомобіль, вартістю наявною в мережі Інтернет 1500 Євро (49 428,45 грн.), до митного органу призначення не доставлений.

Таким чином, ОСОБА_1 перевищив встановлений ст. 95 Митного кодексу України строк доставки транспортного засобу особистого користування «AUDI A4», реєстраційний номер НОМЕР_1 , кузов № НОМЕР_2 , що перебуває під митним контролем, до митного органу призначення більше ніж на тридцять діб.

В судовому засіданні представник Полтавської митниці Держмитслужби Ковальов О.М. надав суду заяву, в якій вказав, що Полтавської митницею виявлені нові обставини по даній справі, а саме: відповідно за даними автоматизованої системи митного оформлення «Інспектор» Держмитслужби, 03.09.2021 згідно митної декларації типу ІМ 40 АА № UA806020/2021/002273 Полтавською митницею здійснено митне оформлення транспортного засобу марки «AUDI A4», кузов № НОМЕР_2 , у зв`язку з чим представник просить врахувати вимоги абзацу другого пункту 9-7 Розділу ХХІ “Прикінцеві та перехідні положення” МК України.

Розглядаючи справу без участі ОСОБА_1 , суд виходить з такого.

Відповідно до ч. 4 ст. 526 МК України, справа про порушення митних правил може бути розглянута за відсутності особи, яка притягується до адміністративної відповідальності за це правопорушення, лише у випадках, якщо є дані про своєчасне її сповіщення про місце і час розгляду справи і якщо від неї не надійшло клопотання про перенесення розгляду справи.

ОСОБА_1 у судове засідання не з`явився, про дату та час слухання справи був повідомлений належним чином, шляхом відправлення поштою судової повістки.

З урахуванням вищенаведеного, суд вважає за можливе здійснювати судовий розгляд за наявними у справі матеріалами та письмовими доказами, за відсутності особи, яка притягується до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , який не скористався своїм правом бути присутнім під час слухання справи та надати пояснення з приводу обставин, зазначених у протоколі.

Суд, вислухавши представника митного органу, дослідивши матеріали справ про адміністративне правопорушення, приходить до наступного висновку.

Статтею 487 МК України передбачено, що провадження у справах про порушення митних правил здійснюється відповідно до цього Кодексу, а в частині, що не регулюється ним, - відповідно до законодавства України про адміністративні правопорушення.

Згідно зі ст. 486 МК України, завданнями провадження у справах про порушення митних правил є своєчасне, всебічне, повне та об`єктивне з`ясування обставин кожної справи, вирішення її з дотриманням вимог закону, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню порушень митних правил, та запобігання таким правопорушенням.

Відповідно до вимог ст. 489 МК України, при розгляді справи про адміністративне правопорушення, в тому числі, про порушення митних правил, суд зобов`язаний повно, всебічно та об`єктивно з`ясувати всі обставини справи, встановити чи було вчинене адміністративне правопорушення та чи винна особа у його вчиненні, дослідити наявні у справі докази, дати їм належну правову оцінку і в залежності від встановленого, прийняти законне, обґрунтоване і вмотивоване рішення.

Відповідно до ст. 495 МК України, доказами у справі про порушення митних правил є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку встановлюються наявність або відсутність порушення митних правил, винність особи у його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Такі дані встановлюються: протоколом про порушення митних правил, протоколами процесуальних дій, додатками до зазначених протоколів; поясненнями свідків; поясненнями особи, яка притягується до відповідальності; висновком експерта; іншими документами (належним чином завіреними їх копіями або витягами з них) та інформацією, у тому числі тими, що перебувають в електронному вигляді, а також товарами - безпосередніми предметами порушення митних правил, товарами із спеціально виготовленими сховищами (тайниками), що використовувалися для приховування безпосередніх предметів порушення митних правил від митного контролю, транспортними засобами, що використовувалися для переміщення безпосередніх предметів порушення митних правил через митний кордон України.

Відповідно до ч. 1 ст. 458 МК України порушення митних правил є адміністративним правопорушенням, яке являє собою протиправні, винні (умисні або з необережності) дії чи бездіяльність, що посягають на встановлений цим Кодексом та іншими актами законодавства України порядок переміщення товарів, транспортних засобів комерційного призначення через митний кордон України, пред`явлення їх органам доходів і зборів для проведення митного контролю та митного оформлення, а також здійснення операцій з товарами, що перебувають під митним контролем або контроль за якими покладено на органи доходів і зборів цим Кодексом чи іншими законами України, і за які цим Кодексом передбачена адміністративна відповідальність.

Відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 93 МК України товари, транспортні засоби комерційного призначення, що переміщуються у митному режимі транзиту, повинні бути доставленими у митний орган призначення до закінчення строку, визначеного статтею 95 цього Кодексу.

Пунктом 1 ч. 1 ст. 95 МК України встановлено строки транзитних перевезень для автомобільного транспорту - 10 діб (у разі переміщення в зоні діяльності однієї митниці - 5 діб).

Згідно диспозиції ч. 6 ст. 470 МК України встановлена відповідальність за перевищення встановленого статтею 95 цього Кодексу строку доставки транспортних засобів особистого користування та транспортних засобів комерційного призначення більше ніж на тридцять діб, а так само втрата цих транспортних засобів, у тому числі їх розкомплектування.

Так, з протоколу про порушення митних правил № 0142/11000/21 від 16 березня 2021 року вбачається, що в Дніпровській митниці Держмитслужби проводилися перевірочні заходи з приводу перебування на митній території України транспортного засобу «AUDI A4», реєстраційний номер НОМЕР_1 , кузов № НОМЕР_2 , за результатами яких встановлено, що відповідно до бази даних АСМО «Інспектор», зазначений вище автомобіль 09.10.2018 року в зоні діяльності Чернігівської митниці ДФС на митну територію України в режимі «транзит» ввіз ОСОБА_1 . Станом на теперішній час вище вказаний автомобіль, вартістю наявною в мережі Інтернет 1500 Євро (49 428,45 грн.), до митного органу призначення не доставлений.

Відповідно до Закону України від 15.04.2021 № 1403-IX «Про внесення змін до Митного кодексу України щодо тимчасового спрощення митного оформлення транспортних засобів, ввезених на митну територію України», а саме п. 9-7 розділу ХХІ «Прикінцеві та перехідні положення» МК України, установлено, що тимчасово, протягом 180 днів з дня набрання чинності Законом України "Про внесення змін до Митного кодексу України щодо тимчасового спрощення митного оформлення транспортних засобів, ввезених на митну територію України", митне оформлення транспортних засобів особистого користування, що були у використанні та з року випуску яких минуло більше п`яти років, які класифікуються за товарними позиціями 8703 (крім транспортних засобів, що класифікуються за товарними під позиціями 8703 10, 8703 40), 8704 (загальною масою до 3,5 тонни) згідно з УКТ ЗЕД та станом на 31 грудня 2020 року перебували у митному режимі тимчасового ввезення або транзиту, здійснюється у кількості не більше однієї одиниці на кожну товарну позицію, за умови сплати належних митних платежів з дотриманням особливостей, встановлених пунктом 77 підрозділу 2 та пунктом 36 підрозділу 5 розділу XX "Перехідні положення" Податкового кодексу України.

Здійснення митного оформлення транспортного засобу особистого користування, щодо якого не дотримані строки та умови (вимоги) митного режиму тимчасового ввезення або транзиту, з дотриманням умов, визначених абзацом першим цього пункту, та добровільною сплатою до державного бюджету фізичною особою, яка є власником такого транспортного засобу або уповноважена розпоряджатися ним та декларує такий транспортний засіб для вільного обігу на митній території України, коштів у сумі, що дорівнює розміру п`ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, звільняє фізичних осіб, відповідальних за дотримання строків та умов (вимог) митного режиму тимчасового ввезення або транзиту, від адміністративної відповідальності, передбаченої статтями 470, 481 та 485 цього Кодексу, за порушення митних правил стосовно транспортного засобу, щодо якого не дотримані строки та умови (вимоги) митного режиму тимчасового ввезення або транзиту.

Добровільна сплата коштів відповідно до пункту 9-9 цього розділу звільняє фізичних осіб від добровільної сплати коштів, передбаченої абзацом другим цього пункту.

Таким чином, спеціальне звільнення від адміністративної відповідальності може мати місце у разі здійснення митного оформлення транспортного засобу особистого користування, щодо якого недотримані строки та умови митного режиму тимчасового ввезення та за умови добровільної сплати до державного бюджету коштів у сумі, що дорівнює розміру п`ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

З матеріалів справи встановлено, що транспортний засіб «AUDI A4», реєстраційний номер НОМЕР_1 , кузов № НОМЕР_2 відповідає критеріям, визначеним у п 9-7, Розділу ХХІ МК України.

Із долученої до матеріалів справи представником митниці довідки з даними Диспетчера ЗМК та Пасажирського пункту пропуску слідує, що 03.09.2021 року транспортний засіб оформлено у вільний обіг за МД типу ІМ 40 АА № UA806020/2021/002273.

Враховуючи викладене, вважаю, що оскільки на час розгляду справи у суді здійснено митне оформлення автомобіля для вільного обігу на митній території України з добровільною сплатою обов`язкових платежів, провадження у справі про адміністративне правопорушення підлягає закриттю на підставі абзацу другого пункту 9-7 Розділу ХХІ “Прикінцеві та перехідні положення” МК України.

На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 527, 528, 529 МК України, суддя, -

ПОСТАНОВИЛА:

Провадження у справі про вчинення ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 6 ст. 470 Митного Кодексу України, закрити на підставі абзацу другого пункту 9-7 Розділу ХХІ “Прикінцеві та перехідні положення” МК України у зв`язку з митним оформленням у вільний обіг автомобіля «AUDI A4», реєстраційний номер НОМЕР_1 , кузов № НОМЕР_2 .

Постанова може бути оскаржена до Дніпровського апеляційного суду через Кіровський районний суд м. Дніпропетровська протягом десяти днів з дня її винесення.

Суддя Є.О. Вусик