ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
79014, м. Львів, вул. Личаківська, 128
УХВАЛА
08.06.10 Справа№ 12/53
Господарський суд Львівської області у складі судді Запотічняк О.Д.
При секретарі Джус Р.
За участю представників сторін:
від позивача: Тильчик В.П. (довіреність у справі);
від відповідача : Бекесевич Ю.В. (довіреність у справі);
розглянувши матеріали справи
За позовом: Автогаражного кооперативу №15 Галицького району м. Львова, м. Львів.
До відповідача : Львівської міської ради, м. Львів.
Про:скасування ухвали Львівської міської ради 16 сесії 5-го скликання №3397 від 11.03.2010р. «Про відміну рішення виконавчого комітету Львівської міської ради народних депутатів від 18.02.1988р. № 63»
ВСТАНОВИВ:
На розгляд Господарського суду Львівської області подано позов Автогаражного кооперативу №15 Галицького району м. Львова до Львівської міської ради про скасування ухвали Львівської міської ради 16 сесії 5-го скликання №3397 від 11.03.2010р. «Про відміну рішення виконавчого комітету Львівської міської ради народних депутатів від 18.02.1988р. № 63».
Ухвалою від 01.04.10 року суд порушив провадження у справі та призначив судове засідання на 14.04.10р.
В судових засіданнях 14.04.10р. та 12.05.10р. розгляд справи відкладався з підстав зазначених в ухвалах суду.
Розпорядженням голови Господарського суду Львівської області від 26.05.2010р. у звязку з перебуванням судді Запотічняк О.Д. на лікарняному, справу було передано для подальшого розгляду судді Синчуку М.М.
В судовому засіданні 27.05.10р. розгляд справи відкладався до 08.06.10р. у звязку з неявкою представників сторін.
Розпорядженням голови Господарського суду Львівської області від 07.06.2010р. у звязку з виходом з лікарняного судді Запотічняк О.Д., справу було передано для подальшого розгляду по суті судді Запотічняк О.Д.
В судове засідання 08.06.2010р. зявилися представники сторін.
Представник відповідача подав відзив на позовну заяву, в якому просив суд відмовити позивачу в задоволенні позовних вимог. Також представник відповідача заявив усне клопотання про припинення провадження по справі, оскільки даний спір не підлягає вирішенню в господарських судах України.
Зокрема представник відповідача у своїх поясненнях посилається на рішення Конституційного Суду України від 1 квітня 2010 року № 10-рп/2010 та зазначає, що, оскільки предметом оскарження в даному процесі є акт органу місцевого самоврядування, а саме Львівської міської ради яка приймаючи спірний акт діяла як субєкт владних повноважень, даний спір підвідомчий адміністративним судам.
Рішенням Конституційного Суду України від 1 квітня 2010 року № 10-рп/2010 у справі № 1-6/2010 «За конституційним поданням Вищого адміністративного суду України щодо офіційного тлумачення положень частини першої статті 143 Конституції України, пунктів „а“, „б“, „в“, „г“ статті12 Земельного кодексу України, пункту 1 частини першої статті 17 Кодексу адміністративного судочинства України»встановлено наступне:
положення частини першої статті 143 Конституції України, згідно з якими територіальні громади села, селища, міста безпосередньо або через утворені ними органи місцевого самоврядування „вирішують інші питання місцевого значення, віднесені законом до їхньої компетенції“, слід розуміти так, що при вирішенні цих питань органи місцевого самоврядування діють як субєкти владних повноважень;
положення пунктів „а“, „б“, „в“, „г“ статті 12 Земельного кодексу України у частині повноважень сільських, селищних, міських рад відповідно до цього кодексу вирішувати питання розпорядження землями територіальних громад, передачі земельних ділянок комунальної власності у власність громадян та юридичних осіб, надання земельних ділянок у користування із земель комунальної власності, вилучення земельних ділянок із земель комунальної власності треба розуміти так, що при вирішенні таких питань ці ради діють як субєкти владних повноважень;
положення пункту 1 частини першої статті 17 Кодексу адміністративного судочинства України стосовно поширення компетенції адміністративних судів на „спори фізичних чи юридичних осіб із субєктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності“ слід розуміти так, що до публічно-правових спорів, на які поширюється юрисдикція адміністративних судів, належать і земельні спори фізичних чи юридичних осіб з органом місцевого самоврядування як субєктом владних повноважень, повязані з оскарженням його рішень, дій чи бездіяльності.
Як вбачається з матеріалів справи, предметом спору є:
- скасування ухвали Львівської міської ради 16 сесії 5-го скликання №3397 від 11.03.2010р. «Про відміну рішення виконавчого комітету Львівської міської ради народних депутатів від 18.02.1988р. № 63 «Про відвод авто гаражному кооперативу №15 Ленінського району земельної ділянки в комунальній зоні масиву «Сихів»площею 1,7 га. для будівництва 2-х та 5-ти поверхових гаражів стоянок».
Відповідно до ст. 5 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україна» система місцевого самоврядування включає:
- територіальну громаду;
- сільську, селищну, міську раду;
- сільського, селищного, міського голову;
- виконавчі органи сільської, селищної, міської ради;
- районні та обласні ради, що представляють спільні інтереси територіальних громад сіл,
селищ, міст;
- органи самоорганізації населення.
Таким чином, з наведених положень Закону України «Про місцеве самоврядування в Україна» випливає, що Львівська міська рада є органом місцевого самоврядування.
З системного аналізу наведених вище норм чинного законодавства та рішення Конституційного Суду України, як єдиного органу конституційної юрисдикції в Україні наділеного правом офіційного тлумачення Конституції та законів України, вбачається що Львівська міська рада при прийнятті ухвали від 11.03.10р. № 3397 «Про відміну рішення виконавчого комітету Львівської міської ради народних депутатів від 18.02.1988р. № 63 «Про відвод авто гаражному кооперативу №15 Ленінського району земельної ділянки в комунальній зоні масиву «Сихів»площею 1,7 га. для будівництва 2-х та 5-ти поверхових гаражів стоянок», діяла, як субєкт владних повноважень.
Пунктом 6 ч.1 статті 12 ГПК України, в редакції від 18.02.2010р. передбачено, що господарським судам також підвідомчі справи у спорах, що виникають із земельних відносин, в яких беруть участь суб'єкти господарської діяльності, за винятком тих, що віднесено до компетенції адміністративних судів.
Відповідно до ст. 13 ГПК України місцеві господарські суди розглядають у першій інстанції усі справи, підвідомчі господарським судам.
Пунктом 1 ст. 80 ГПК України передбачено, що господарський суд припиняє провадження у справі, якщо спір не підлягає вирішенню в господарських судах України.
З огляду на викладені обставини, суд вважає за необхідне припинити провадження у справі.
Відповідно до п.3 ч.1 ст.8 Декрету КМУ „Про державне мито” сплачене державне мито підлягає поверненню частково або повністю у випадку припинення провадження у справі, якщо справа не підлягає розгляду в суді чи в господарському суді.
Відповідно до п. 13 «Порядку оплати витрат з інформаційно-технічного забезпечення судових процесів, пов'язаних з розглядом цивільних та господарських справ, та їх розмірів» затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 21 грудня 2005 р. N 1258, повернення коштів, внесених для оплати витрат, здійснюється у випадках та у розмірі, передбачених процесуальним законодавством, шляхом їх перерахування на рахунок платника, відкритий в установі банку, грошового переказу через іншу фінансову установу або відділення поштового зв'язку після звернення особи.
Повернення зазначених коштів здійснюється у порядку, передбаченому для повернення державного мита (судового збору).
Поверненню підлягає державне мито в сумі 85,00 грн. сплачене згідно квитанції від 29.03.10р. № 6319/034 та витрати на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу в сумі 236,00 грн. сплачені згідно квитанції від 29.03.10р. № 6319/034
Враховуючи вищевикладене та керуючись ст.ст. 12, 13, п.1 ст. 80, ст. 86 ГПК України, суд -,
У Х В А Л И В :
1.Провадження у справі припинити.
2.Видати довідку на повернення Автогаражногму кооперативу №15 Галицького району м. Львова (79049, м.Львів, вул.Антонича,8, код ЄДРПОУ 20787448) з Державного бюджету України - 85,00 грн. сплаченого державного мита згідно квитанції від 29.03.10р. № 6319/034 та 236,00 грн. витрат на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу сплачених згідно квитанції від 29.03.10р. № 6319/034
3. Зняти заходи забезпечення позову по справі № 12/53 вжиті ухвалою про порушення справи від 01.04.2010р.
Суддя