ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Справа № 2а-1873/10/1770
20 травня 2010 року 11год. 16 хв. м. Рівне
Рівненський окружний адміністративний суд у складі судді Друзенко Н.В. за участю секретаря судового засідання Пушкової О.В. та сторін і інших осіб, які беруть участь у справі:
прокурор: Квятковський Я.А.
позивача: представник Гальчина Р.С.
відповідача: представник не з'явився
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом
Прокурор Здолбунівського району в інтересах держави в особі Здолбунівська об'єднана державна податкова інспекція третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача <3-тя особа >
доВідкрите акціонерне товариство "Здолбунівський завод нестандартного обладнання" третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача <3-тя особа >
про стягнення заборгованості, -
ВСТАНОВИВ :
Прокурор Здолбунівського району в інтересах держави в особі Здолбунівської об'єднаної державної податкової інспекції звернувся з позовом до Відкритого акціонерного товариства "Здолбунівський завод нестандартного обладнання" про стягнення податкової заборгованості в сумі 75712 (сімдесят п"ять тисяч сімсот дванадцять) грн. 50 коп.
Прокурор подав письмову заяву, в якій просить стягнути з відповідача Відкритого акціонерного товариства "Здолбунівський завод нестандартного обладнання" податкову заборгованість в сумі 75712 (сімдесят п"ять тисяч сімсот дванадцять) грн. 50 коп., в тому числі: по податку на додану вартість в сумі 7985,00 грн. до державного бюджету України на р/р 31110029700171 в ГУДКУ в Рівненській області, МФО 833017, код ЄДРПОУ 22586360, код платежу 14010100; по земельному податку в сумі 41333,52 грн. до місцевого бюджету м.Здолбунів на р/р 33217811700172 в ГУДКУ в Рівненській області, МФО 833017, код ЄДРПОУ 22586360, код платежу 13050100; по податку з власників транспортних засобів в сумі 2618,98 грн. до місцевого бюджету м.Здолбунів на р/р 33210807700172 в ГУДКУ в Рівненській області, МФО 833017, код ЄДРПОУ 22586360, код платежу 12020100; по податку на прибуток в сумі 23775,00 грн. до державного бюджету України на р/р 31118009700171 в ГУДКУ в Рівненській області, МФО 833017, код ЄДРПОУ 22586360, код платежу 14010100.
В судовому засіданні прокурор позовні вимоги підтримав в повному обсязі та просить їх задовольнити.
В судовому засіданні представник позивача надала суду пояснення, що співпадають з позицією, викладеною в позовній заяві, повністю підтримала позовні вимоги.
Відповідач заперечень на адміністративний позов не подав, у судове засідання не з'явився, про день, час та місце судового засідання повідомлявся. Відповідачу надсилались копія ухвали про відкриття провадження у справі, копія позовної заяви з додатками до неї та повідомлення-виклики до суду за адресою, що внесена до Єдиного державного реєстру, як місцезнаходження юридичної особи. Судом не визнавалася обовязковою участь відповідача в судовому засіданні.
Суд вважає за можливе розглянути справу без участі відповідача на підставі наявних доказів.
Заслухавши пояснення прокурора та представника позивача, повно і всебічно зясувавши всі обставини справи в їх сукупності на підставі чинного законодавства, перевіривши їх дослідженими у судовому засіданні доказами, суд вважає, що позов підлягає до задоволення.
Судом встановлено, що відповідач - Відкрите акціонерне товариство "Здолбунівський завод нестандартного обладнання" зареєстрований як юридична особа Здолбунівською райдержадміністрацією 09.06.1994 року (а.с. 34) включений до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців 21.04.2006 року з присвоєнням ідентифікаційного номеру 05461415 (а.с. 5-8) та як платник податків з 15.07.1996 року перебуває на обліку у Здолбунівській ОДПІ (а.с.10).
Станом на 24.03.2010 року згідно даних обліку позивача за відповідачем рахується заборгованість перед бюджетом, яка виникла у звязку з несплатою відповідачем податків згідно поданої податкової звітності та нарахованих податковим органом штрафних санкцій і становить 75712 (сімдесят п"ять тисяч сімсот дванадцять) грн. 50 коп., в тому числі: по податку на додану вартість в сумі 7985,00 грн., по земельному податку в сумі 41333,52 грн., по податку з власників транспортних засобів в сумі 2618,98 грн., по податку на прибуток в сумі 23775,00 грн.
Заборгованість відповідача по земельному податку виникла на підставі поданих останнім до Здолбунівської об'єднаної державної податкової інспекції податкового розрахунку земельного податку на 2009 рік від 22.01.2009 року за № 290, згідно якого платником самостійно визначено податкове зобов'язання по земельному податку на вказаний календарний рік в сумі 79586,69 грн. (а.с.12). та податкового розрахунку земельного податку на 2010 рік від 22.01.2010 року за №325, згідно якого платником самостійно визначено податкове зобов'язання по земельному податку на вказаний календарний рік в сумі 84283,25 грн.(а.с.13).
Крім того, податковим органом щодо відповідача проведено перевірку, якою зафіксовано порушення пп.5.3.1. п.5.3 ст.5 Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” від 21.12.2000 року №2181-ІІІ - несвоєчасну сплату земельного податку. На цій підставі податковим органом винесено податкове повідомлення-рішення форми "Ш" №0000621840/0 від 09.12.2009 року, яким відповідачу, відповідно до пп.17.1.7. п.17.1 ст.17 Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” від 21.12.2000 року № 2181-ІІІ, визначено суму штрафу в розмірі 1022,46 грн. (а.с.14,15).
Заборгованість відповідача по податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин та механізмів виникла на підставі самостійно складеного і поданого до податкового органу Розрахунку суми податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів на 2009 рік № 3515 від 24.03.2009 р., яким платником самостійно визначено податкове зобов'язання по податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів на вказаний календарний рік в розмірі 10485,00 грн. (а.с.11).
Судом також встановлено, що 10 лютого 2010 року Здолбунівською ОДПІ проведено планову виїзну перевірку відповідача з питань дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства за період з 01.04.2007р. по 30.09.2009р., за результатитм якої складено акт №140/23-05461415 від 10.02.2010 року (а.с.16-31)
На підставі акту №140/23-05461415 від 10.02.2010 року податковим органом винесено податкові повідомлення-рішення:
- форми "Р" №0000082340/0 від 16.02.2010 року, яким відповідачу відповідно до пп.17.1.3 п.17.1 ст.17 Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” від 21.12.2000 року №2181-ІІІ за підставами, викладеними у підпункті "б" підпункту 4.2.2 пункту 4.2 статті 4 цього Закону, визначено суму податкового зобов'язання з податку на додану вартість в розмірі 7995,00 грн., в тому числі: за основним платежем -5330,00 грн., за штрафними санкціями 2665,00 грн. (а.с.32);
- форми "Р" №0000072340/0 від 16.02.2010 року, яким відповідачу відповідно до пп.17.1.3 п.17.1 ст.17 Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” від 21.12.2000 року №2181-ІІІ за підставами, викладеними у підпункті "б" підпункту 4.2.2 пункту 4.2 статті 4 цього Закону, визначено суму податкового зобов'язання з податку на прибуток приватних підприємств в розмірі 24315,00 грн., в тому числі: за основним платежем 16210,00 грн., за штрафними санкціями 8105,00 грн. (а.с.33).
Згідно ст. 14 Закону України “Про систему оподаткування” від 25 червня 1991 року, N1251-XII, податок на додану вартість, плата за землю (земельний податок, а також орендна плата за земельні ділянки державної і комунальної власності), податок на прибуток та податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів належать до загальнодержавних та справляються на всій території України.
Відповідно до п. 3 ч.1 ст. 9 Закону України “Про систему оподаткування” від 25 червня 1991 року, N1251-XII, платники податків і зборів (обов'язкових платежів) зобов'язані сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законами терміни.
Статтею 17 Закону України "Про плату за землю" №2535-XII від 03.07.1992 року визначено, що податкове зобов'язання по земельному податку, визначене у податковій декларації на поточний рік, сплачується рівними частками власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за базовий податковий (звітний) період, який дорівнює календарному місяцю, щомісячно протягом 30 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця.
Відповідно до ст.5 Закону України "Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів" №1963-XII від 11.12.1991 року, податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів сплачується: юридичними особами - щоквартально рівними частинами до 15 числа місяця, що настає за звітним кварталом.
Згідно абз.1 п.5.1. ст.5 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" №2181-III від 21.12.2000 року, податкове зобов'язання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації.
Зазначені податкові зобов'язання, в силу вимог абз.2 п.5.1. ст.5 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" №2181-III від 21.12.2000 року, не можуть бути оскаржені платником податків в адміністративному або судовому порядку. Якщо у майбутніх податкових періодах (з урахуванням строків давності, визначених ст.15 Закону) платник податків самостійно виявляє помилки у показниках раніше поданої податкової декларації, такий платник податків має право надати уточнюючий розрахунок.
Відповідач податкові зобов'язання по земельному податку та по податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів повністю не сплатив, уточнюючих розрахунків не подавав.
Згідно п. 5.3.1. пункту 5.3 статті 5 Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” №2181-III від 21.12.2000 року, платник податків зобовязаний самостійно сплатити суму податкового зобовязання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого пп. 4.1.4 п. 4.1 ст.4 цього Закону для подання податкової декларації.
А відповідно до пп.17.1.7. п.17.1 ст.17 Закону, у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання протягом граничних строків, визначених цим Законом, такий платник податку зобов'язаний сплатити штраф у таких розмірах: при затримці до 30 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання, - у розмірі десяти відсотків погашеної суми податкового боргу; при затримці від 31 до 90 календарних днів включно, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання, - у розмірі двадцяти відсотків погашеної суми податкового боргу; при затримці, що є більшою 90 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання, - у розмірі п'ятдесяти відсотків погашеної суми податкового боргу. Платник податків сплачує один із зазначених у цьому підпункті штрафів відповідно до загального строку затримки незалежно від того, чи були застосовані штрафи, визначені у підпунктах 17.1.1 - 17.1.6 цього пункту, чи ні.
Відповідно до пп. "б" пп.4.2.2. п.4.2 ст.4 Закону України "Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" №2181-ІІІ від 21.12.2000 року, контролюючий орган зобов'язаний самостійно визначити суму податкового зобов'язання платника податків у разі якщо дані документальних перевірок результатів діяльності платника податків свідчать про заниження або завищення суми його податкових зобов'язань, заявлених у податкових деклараціях.
Відповідно до пп.17.1.3 п.17.1 ст.17 цього Закону, у разі коли контролюючий орган самостійно донараховує суму податкового зобов'язання платника податків за підставами, викладеними у підпункті "б" підпункту 4.2.2 пункту 4.2 статті 4 цього Закону, такий платник податків зобов'язаний сплатити штраф у розмірі десяти відсотків від суми недоплати (заниження суми податкового зобов'язання) за кожний з податкових періодів, установлених для такого податку, збору (обов'язкового платежу), починаючи з податкового періоду, на який припадає така недоплата, та закінчуючи податковим періодом, на який припадає отримання таким платником податків податкового повідомлення від контролюючого органу, але не більше п'ятдесяти відсотків такої суми та не менше десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян сукупно за весь строк недоплати, незалежно від кількості податкових періодів, що минули.
Доказів оскарження відповідачем податкових повідомленнь-рішеннь Здолбунівської об'єднаної державної податкової інспекції в адміністративному чи судовому порядку не надано. Відповідно до пп.5.2.1 п.5.2 ст.5 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" №2181-ІІІ від 21.12.2000 року, податкові зобов'язання платника податків, визначені вказаними податковими повідомленнями-рішеннями, вважаються узгодженими.
За правилами п.1.3. ст.1 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" №2181-III від 21.12.2000 року, податкове зобов'язання, самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, є податковим боргом.
Відповідно до пп.16.1.1. п.16.1. ст.16 цього Закону після закінчення встановлених строків погашення узгодженого податкового зобов'язання на суму податкового боргу нараховується пеня.
Тому, несвоєчасна сплата відповідачем суми узгодженого податкового зобов'язання стала підставою до нарахування йому пені.
В силу положень пп.5.2.4 п.5.2 ст.5 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" №2181-ІІІ від 21.12.2000 року, узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків протягом десяти календарних днів, наступних за днем такого узгодження, визнається сумою податкового боргу платника податків, і на таку суму, в порядку передбаченому п.6.2. ст.6 вказаного Закону, надсилаються податкові вимоги.
Позивачем для відповідача, відповідно до вимог ст.6 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" №2181-ІІІ від 21.12.2000 року виставлено податкові вимоги форми "Ю1"№1/2 від 08.01.2009 року та форми "Ю2" №2/14 від 09.02.2009 року (а.с.15б,15а), які на момент подання адміністративного позову останнім не задоволені та у встановленому порядку не оскаржувались.
Станом на день розгляду справи, згідно даних обліку позивача за відповідачем, з врахуванням часткової сплати, штрафних санкцій та нарахованої пені, рахується заборгованість перед бюджетом в сумі 75712 (сімдесят п"ять тисяч сімсот дванадцять) грн. 50 коп., в тому числі: по податку на додану вартість в сумі 7985,00 грн.; по земельному податку в сумі 41333,52 грн.; по податку з власників транспортних засобів в сумі 2618,98 грн.; по податку на прибуток в сумі 23775,00 грн., що підтверджується копією довідки про заборгованість відповідача (а.с.4), копією розрахунку суми боргу (а.с.36).
Відповідно до п. 3.1.1 ст.3 Закону України "Про порядок погашення податкових зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" №2181- ІІІ від 21.12.2000 року, активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду. Пунктом 11 ст.10 Закону України "Про державну податкову службу в Україні" №509-XII від 04.12.1990 року встановлено право державних податкових інспекцій подавати до суду позови до підприємств, установ, організацій та громадян про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.
Примусове стягнення податкової заборгованості це передбачена законодавством України процедура погашення податкової заборгованості платника податків шляхом звернення стягнення на активи відповідного платника податків. Активами платника податків, як зазначено у п.1.7 ст.1 Закону, є кошти, матеріальні та нематеріальні цінності, що належать юридичній або фізичній особі за правом власності або повного господарського відання.
Завершальною стадією судового провадження є виконавче провадження. Згідно з вимогами ст.50 Закону України "Про виконавче провадження" №606-XIV від 21.04.1999 року, стягнення за виконавчими документами в першу чергу звертається на кошти боржника в гривнях та іноземній валюті, інші цінності, в тому числі кошти на рахунках та вкладах боржника в установах банків та інших кредитних організаціях, на рахунки в цінних паперах у депозитаріях цінних паперів, а у разі відсутності у боржника коштів та цінностей, достатніх для задоволення вимог стягувача, стягнення звертається також на належне боржникові інше майно, за винятком майна, на яке згідно з законом не може бути накладено стягнення.
За таких підстав, податковий борг відповідача підлягає стягненню в судовому порядку, при цьому немає необхідності визначати спосіб і порядок такого стягнення, позаяк примусове стягнення здійснюється за рахунок активів боржника в силу Закону.
За наведених обставин, позовні вимоги підтверджені належними та допустимими доказами і підлягають до задоволення повністю.
Судові витрати по справі згідно ч.4 ст.94 КАС України з відповідача не стягуються.
Керуючись статтями <Текст >, 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Позов задовольнити повністю.
Стягнути з відповідача - Відкритого акціонерного товариства "Здолбунівський завод нестандартного обладнання" на користь Здолбунівської об'єднаної державної податкової інспекції податкову заборгованість в сумі 75712 (сімдесят п"ять тисяч сімсот дванадцять) грн. 50 коп., в тому числі: по податку на додану вартість в сумі 7985,00 грн. до державного бюджету України на р/р 31110029700171 в ГУДКУ в Рівненській області, МФО 833017, код ЄДРПОУ 22586360, код платежу 14010100; по земельному податку в сумі 41333,52 грн. до місцевого бюджету м.Здолбунів на р/р 33217811700172 в ГУДКУ в Рівненській області, МФО 833017, код ЄДРПОУ 22586360, код платежу 13050100; по податку з власників транспортних засобів в сумі 2618,98 грн. до місцевого бюджету м.Здолбунів на р/р 33210807700172 в ГУДКУ в Рівненській області, МФО 833017, код ЄДРПОУ 22586360, код платежу 12020100; по податку на прибуток в сумі 23775,00 грн. до державного бюджету України на р/р 31118009700171 в ГУДКУ в Рівненській області, МФО 833017, код ЄДРПОУ 22586360, код платежу 14010100.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо заяву про апеляційне оскарження було подано, але апеляційна скарга не була подана у встановлений строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції, який ухвалив постанову. Заява про апеляційне оскарження подається протягом 10-ти днів з дня складання постанови в повному обсязі. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом 20-ти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя <Підпис >Друзенко Н.В.
Постанова складена в повному обсязі 21.05.10р.