YouControl
logo youcontrol
УКР
youcontrol youcontrol
 • Рішення
 • Продукти
 • Ресурси
 • Компанія
 • Тарифи

Професійний розвиток з YouControl

Експертні дослідження, вебінари на найактуальніші теми, професійні курси з бізнес-розвідки та багато іншого

Читати дослідження YC
0 800 309 077
Дзвінок безкоштовний
УКР

Зареєструйтесь і перевірте 10 компаній безкоштовно, або оберіть рішення, яке підходить саме вам.

Статті 28 квітня 2023 р.

Комплаєнс – це марафон, а не спринт, або чому важливо перевіряти санкції завжди

Поділитися:
Комплаєнс – це марафон, а не спринт, або чому важливо перевіряти санкції завжди

Тема санкцій наразі максимально гостра, але насправді вона була актуальної і раніше. Санкційний комплаєнс – це довготривала стратегія, ефективність якої прямо пропорційна досвіду компанії з дотримання належної перевірки. Отже, детально розглянемо, чому перевірка контрагентів має враховувати не лише актуальні санкції проти рф. 

 

Міжнародні санкції – це встановлені законодавством заборони та обмеження діяльності. У всьому світі наслідки порушення санкцій можуть коштувати бізнесу занадто дорого. Навіть якщо ви "чисті" перед законом і вважаєте, що вас ці заходи не стосуються – є ризик через необережність співпраці з проблемним бізнес-партнером, і тоді під санкції та обмеження може потрапити ваш бізнес. 

Санкції можуть накладатися на компанії, фізичних осіб і навіть цілих країн. Все це "різноманіття" ми спостерігаємо на прикладі потрапляння під санкції компаній з країни-агресора та країн, що підтримують війну, бенефіціарів цих компаній, а також осіб, пов’язаних з ними опосередковано.

 

Під санкціями не тільки росія

 

Після вторгнення в Україну росія стала найсанкційнішою країною у світі. А до російського вторгнення в Україну найбільш санкційною державою в історії був Іран, з активними санкціями з боку США, ООН, ЄС, Австралії, Канади, Індії та Ізраїлю. Сирія посідає третє місце у ТОП країн під санкціями.

 

Країни під санкціями

 

Діаграма, заснована на даних, зібраних Castellum.AI.

 

Отже, санкції є, були та будуть в різні часи відповідно до актуальної ситуації у світі. Враховувати їх доведеться за будь-якої міжнародної співпраці. І навіть не виходячи на закордонні ринки, тому що це один з факторів ризику з точки зору фінансового моніторингу НБУ.

 


📌 Для розкриття токсичних зв’язків по всьому світу створена міжнародна скринінгова платформа RuAssets. Це безпрецедентний інструмент для прийняття ключових бізнес-рішень, а також  пошуку та заморожування російських активів за кордоном.

Зареєструйтеся й отримайте безоплатний пробний доступ.


 

Практичний вплив санкцій на бізнес

 

Санкції розрізняються за об’єктом, до якого застосовуються, або за обмеженнями. Наприклад, нинішні санкції проти росії націлені здебільшого на фізичних та юридичних осіб, морські чи повітряні судна, а також секторальні санкції, такі як загальні торговельні ембарго на газ або нафту. 

 

На міжнародному рівні можуть застосовуватися дипломатичні, економічні та військові санкції. Говорячи про ділове партнерство, зосередимося саме на економічних санкціях. 

 

Економічні санкції можуть включати різні форми торговельних бар'єрів, митних платежів та обмежень на фінансові операції, а також ембарго. Згідно із Законом України про санкції, існують такі основні види санкцій:

 • блокування активів прямо чи опосередковано (через інших фізичних або юридичних осіб);

 • обмеження торговельних операцій;

 • обмеження, часткове чи повне припинення транзиту ресурсів, польотів та перевезень територією України;

 • запобігання виведенню капіталів за межі України;

 • зупинення виконання економічних та фінансових зобов’язань;

 • анулювання або зупинення ліцензій та інших дозволів, одержання (наявність) яких є умовою для здійснення певного виду діяльності;

 • заборона участі у приватизації, оренді державного майна;

 • обмеження або припинення надання електронних комунікаційних послуг і використання електронних комунікаційних мереж.

 

А також ще декілька обмежень (загалом 25 пунктів). 

 

Перелік примусових заходів складений таким чином, щоб унеможливити порушникам ведення будь-якої бізнес-діяльності. 

Але не лише самі підсанкційні особи, але і їхні контрагенти можуть постраждати. Застосування санкцій поширюється на всіх "причетних" у бізнес-операціях. 

 

Розвиток подій, якщо санкції торкнулися бізнесу

 

Якщо компанія порушила санкції безпосередньо, то наслідки будуть прямі відповідні до порушення. Блокування активів, обмеження торгових операцій, анулювання або призупинення ліцензій тощо.

 

Якщо постачальник, партнер, клієнт компанії потрапив під санкції, то вона також зазнає примусових обмежень, адже заборони торкнуться всіх бізнес операцій підсанкційної компанії. 

 

Жоден контрагент компанії не потрапив під санкції безпосередньо, але його країна та/або індустрія – під санкціями. В такому випадку обмеження можуть не застосовуватися до певного моменту. Але, по-перше, багато індустрій пов’язані, і санкції можуть "наздогнати" з неочікуваного боку (запчастини, розхідники, інші ресурси). По-друге, санкції можуть бути розширені та накладені у майбутньому, зокрема найближчому. 

 

Наприклад, на початку квітня 2023 року президент України Володимир Зеленський увів у дію рішення РНБО про запровадження нових санкцій і під обмеження потрапили ще 273 фізичних і 380 юридичних осіб. А також були введені "дзеркальні санкції" проти осіб, щодо яких обмеження запроваджені США, Європейським Союзом, Британією, Канадою, Швейцарією та іншими. Йдеться про санкції щодо російських політиків, державних службовців, юридичних осіб, зокрема й тих іноземних компаній, що допомагали росії оминати санкції. Щоб враховувати всі обмеження, необхідно постійно моніторити оновлення санкційних списків. 

 

Як перевірити компанію на санкції

 

Оновлення санкційних списків оперативно додаються до системи YouControl швидше, ніж на сайті НАЗК.

Більш того, інформації про санкції щодо деяких осіб на сайті НАЗК не з’явиться, тому що в YouControl вони знайдені за зв’язками з учасниками, керівниками чи бенефіціарами.

 

📌 За темою: "Війна і санкції": одна з найбільших баз даних про санкції в YouControl

 

Також, при перевірці компанії в системі YouControl Експрес-аналіз відразу повідомить про знаходження компанії під міжнародними санкціями. Надалі ви можете простежити зміни в санкційних списках за допомогою автоматичного моніторингу, налаштованого для контрагента, який вас цікавить. 

 

Перейти до перевірки санкцій

Поділитися:

Читайте також:

Статті 31 грудня 2021 р.

Україна trend-setter відкритих даних Європи: яка роль бізнесу?

Напередодні новорічних свят Європейський портал відкритих даних опублікував результати щорічного дослідження Open Data Maturity 2021. Цього року Україна піднялася на 11 позицій в рейтингу і закріпилася на 6-му місці серед 34 країн Європи, з почесним статусом trend-setter. Рівень зрілості сфери відкритих даних – 94%. Чи все так чудово в Україні з відкритими даними насправді та як бізнес здатен впливати на розвиток цієї сфери ‒ розповів виданню Мind засновник і СЕО YouControl, Сергій Мільман

Новини 10 грудня 2021 р.

YouControl запустив безоплатний інструмент з перевірки учасників закупівель в один клік

З 1 січня 2022 року вступають в силу зміни до Закону України "Про Публічні закупівлі". До уповноважених з публічних закупівель застосовуватиметься персональна відповідальність: від штрафів до позбавлення волі. Для уникнення таких ситуацій, підвищення ефективності тендерних закупівель та здійснення громадського контролю, фахівці YouControl розробили спеціальний інструмент ‒ "Аналіз тендерів".

Новини 9 грудня 2021 р.

"Аналіз тендерів": ідеальний інструмент перевірки публічних закупівель від YouControl

"Аналіз тендерів" – новий безоплатний інструмент YouControl для перевірки учасників тендерів, виявлення несумлінних компаній та проведення чесних та вигідних закупівель.   Ініціатор публічних закупівель має перевіряти учасників на відповідність до вимог закону.  Для належної перевірки потрібна інформація з відкритих та доступних джерел, отримання якої з розрізнених реєстрів займає багато часу.

Додайте застосунок «Youcontrol» на головний екран
Натисніть load -> ‘Додати на початковий екран’