Єдиний державний реєстр судових рішень < Копия >
ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД МІСТА СЕВАСТОПОЛЯ
ПОСТАНОВА
Іменем України
17.06.10Справа №2а-1425/10/2770 Окружний адміністративний суд міста Севастополя в складі:
судді Дудкіної Т.М.;
при секретарі - Носатові М.С.,
за участю:
представника позивача ОСОБА_1,
представника відповідача ОСОБА_2,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Севастополі адміністративну справу за позовомДержавної податкової інспекції у Ленінському районі м. Севастополя до товариства з обмеженою відповідальністю «Шато Де Флер»про стягнення 9920,95 грн.,
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувся до Окружного адміністративного суду міста Севастополя з зазначеним позовом, просить стягнути з відповідача заборгованість зі сплати штрафних санкцій за порушення вимог Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»у розмірі 9290,95 грн.
Позовні вимоги обґрунтовані не сплатою відповідачем вказаної суми штрафних санкцій у встановлений статтею 25 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»строк.
Відповідач надав письмові пояснення щодо суті спору (вх.№3218 від 01.06.2010), у яких з позовними вимогами не погодився в частині стягнення суми штрафних санкцій у розмірі 8950,95 грн. Свою не згоду мотивує відсутністю з боку Товариства порушення вимог пункту 13 статті 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», за яке застосовані штрафні санкції у розмірі 8950,95 грн. /а.с.25-26/ та доповнення до заперечення /а.с.48-49/, у яких з заявленими вимогами не погодився, зазначив, що перевірка проводилася відповідно до вимог чинного законодавства та за виявлені порушення вимог Закону України «Про захист прав споживачів» позивачка була притягнута до відповідальності у вигляді штрафних санкцій.
У судовому засіданні 17.06.2010 представник позивача заявлені вимоги підтримав, наполягав на їх задоволенні.
Представник відповідача у судовому засіданні 17.06.2010 проти позовних вимог заперечував з мотивів, викладених у письмових поясненнях, просив у позові відмовити.
Вислухавши пояснення представника позивачки, дослідивши матеріали справи, суд вважає позов таким, що підлягає задоволенню, виходячи з наступного.
Працівниками Державної податкової адміністрації у Автономній Республіці Крим 16.04.2009 проведена перевірка господарської одиниці магазину, розташованого по вул. Карла Маркса, 7, у м. Сімферополі та приналежної Товариству з обмеженою відповідальністю "Шато Де Флер" (ідентифікаційний код 33079947).
Перевірка проведена у присутності адміністратора Матієнко В.А.
Перевіркою, зокрема, встановлено: 1. Порушення пункту 4 статті 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»не забезпечення цілісності пломб реєстратора розрахункових операцій на реєстраторі розрахункових операцій Датекс 3530Т, заводський номер 06003168, фіскальний номер 27002005478, відсутня пломба. 2. Порушення пункту 13 статті 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»не забезпечення відповідності готівкових коштів на місці проведення розрахунків 3 677,55 грн. (1887,36 грн. + 1790,19 грн.), сумі коштів, зазначеній у денному звіті реєстратора розрахункових операцій 1887,36 грн., невідповідність склала 1790,19 грн.
Вказані факти документально зафіксовані актом перевірки за дотриманням субєктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій від 16.04.2010 №001447 (номер бланку) /а.с.8-9/.
Відповідно до Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»(надалі Закон №265) субєкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі і послуг зобовязані:
-забезпечувати цілісність пломб реєстратора розрахункових операцій та незмінність його конструкції та програмного забезпечення (пункт 4 статті 3 Закону №265);
-забезпечувати відповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена у денному звіті реєстратора розрахункових операцій (пункт 13 статті 3 Закону №265).
Акт перевірки від 16.04.2010 №2702/0252/2330 (001447) покладений в основу рішення №0002252330 від 18.05.2009, про застосування до Товариства з обмеженою відповідальністю „Шато Де Флер” штрафних (фінансових) санкцій у розмірі 9 290,95 грн., з яких:
§ 8950,95 грн. - відповідно до статті 22 Закону №265 - за не забезпечення відповідності готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, зазначеній у денному звіті реєстратора розрахункових операцій - у п'ятикратному розмірі вартості проданих товарів (наданих послуг), на які виявлено невідповідність 1 790,19 грн.);
§ 340,00 грн. відповідно до пункту 2 ст. 17 Закону №265 за застосування неопломбованого (опломбованого з порушенням встановленого порядку) реєстратора розрахункових операцій - двадцять неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Позивач оскаржив вказане рішення у адміністративному порядку.
Рішенням Державної податкової адміністрації у м. Севастополі від 08.07.2009 за вих. №805/10/25-020 скарга позивача залишена без задоволення, а рішення №0002252330 від 18.05.2009 про застосування штрафних (фінансових) санкцій без змін /а.с.42-43/.
Позивач оскаржив вказані рішення до податкового органу вищого рівня.
Рішенням Державної податкової адміністрації України від 17.08.2009 за вих. №8007/6/25-0415 скарга позивача залишена без задоволення, а рішення №0002252330 від 18.05.2009 про застосування штрафних (фінансових) санкцій без змін /а.с. 45/.
Відповідно до статті 25 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»суми фінансових санкцій, які визначені статтями 17 - 24 цього Закону, підлягають перерахуванню суб'єктами підприємницької діяльності до Державного бюджету України в десятиденний термін з дня прийняття органами державної податкової служби України рішення про застосування таких фінансових санкцій.
Як стверджує позивач, та не спростовано відповідачем, сума штрафних санкцій у розмірі 9 290,95 грн. відповідачем до теперішнього часу не сплачена, внаслідок чого порушені економічні інтереси держави (не надходження до бюджету суми застосованих санкцій).
Не погоджуючись з позовними вимогами відповідач зазначив, що сума коштів у розмірі 1790,19 грн. була видана працівнику товариства 16.0.2009 з каси під звіт для закупівлі товарно-матеріальних цінностей для господарських потреб й зберігалась не на місці проведення розрахунків.
Такий довід відповідача суд не бере до уваги виходячи з наступного.
У матеріалах справи міститься пояснювальна продавця ОСОБА_4, у якій вказано, що нею16.04.2010 отримані кошти з каси підприємства у сумі 1790,19 грн. на господарські потреби й вона збиралась після обіду здійснити покупку засобів для миття, а кошти тимчасово поклала у стіл /а.с.36/.
Відповідачем надана суду завірена копія видаткового касового ордеру від 16.04.2010 на суму 1790.19 грн. /а.с.35/. Коли саме видані кошти (час видачі) за цим ордером, встановити не можливо.
Згідно покупюрного опису коштів, підписаного адміністратором Матієнко В.А. /а.с.56/, сума у розмірі 1790,19 грн. є виручкою від реалізації товару з обох місць проведення розрахунків у магазині, за 15.04.2009 року, тобто за день, що передував дню проведення перевірки.
Відповідно до частини першої статті 69 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України), доказами в адміністративному судочинстві є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обгрунтовують вимоги і заперечення осіб, які беруть участь у справі, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються зокрема, й на підставі письмових доказів.
Письмовими доказами є документи (у тому числі електронні документи), акти, листи, телеграми, будь-які інші письмові записи, що містять в собі відомості про обставини, які мають значення для справи (частина перша статті 79 КАС України).
Актом перевірки від 16.04.2010 №001447 зафіксовані факти порушення відповідачем пунктів 4, 13 статті 3 Закону України „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг”, зокрема, знаходження коштів у розмірі 3 677,55 грн. (1887,36 грн. + 1790,19 грн.) на місці проведення розрахунків (РРО №2). Заперечень чи зауважень від особи у присутності якої проходила перевірка, безпосередньо у момент ознайомлення з актом перевірки, не надходило - в акті перевірки у розділі 4.1 «Зауваження до перевірки»міститься лише абстрактне посилання на надання заперечень у подальшому, про відсутність коштів на місці здійснення розрахунків та їх походження не йдеться).
Походження коштів підтверджене складеним раніше ніж акт перевірки покупюрним описом коштів.
Вказані письмові докази - Акт перевірки та покупюрний опис коштів містять у собі відомості про обставини, які мають значення для справи, отже, є належними доказами у розумінні частини першої статті 69, частини першої статті 79 Кодексу адміністративного судочинства України.
Абзац 3 статті 2 Закону України „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” містить розкриття терміну «розрахункова операція»- приймання від покупця готівкових коштів, платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо за місцем реалізації товарів (послуг), видача готівкових коштів за повернутий покупцем товар (ненадану послугу), а у разі застосування банківської платіжної картки - оформлення відповідного розрахункового документа щодо оплати в безготівковій формі товару (послуги) банком покупця або, у разі повернення товару (відмови від послуги), оформлення розрахункових документів щодо перерахування коштів у банк покупця;
Місце проведення розрахунків - місце, де здійснюються розрахунки із покупцем за продані товари (надані послуги) та зберігаються отримані за реалізовані товари (надані послуги) готівкові кошти, а також місце отримання покупцем попередньо оплачених товарів (послуг) із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо (останній абзац статті 2 Закону №265).
Пунктом 4.5 Порядку реєстрації, опломбування та застосування реєстраторів розрахункових операцій за товари (послуги), затвердженого наказом Державної податкової адміністрації України від 01.12.2000р. N 614, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 05.02.2001р. за N 107/5298, встановлено, що внесення чи видача готівки з місця проведення розрахунків повинні реєструватися через РРО з використанням операцій "службове внесення" та "службова видача", якщо таке внесення чи видача не пов'язані з проведенням розрахункових операцій.
Положення пункту 4.5 вказаного Порядку відповідачем не додержане у магазині, що перевірявся, після зняття денного Z-Звіту реєстратора розрахункових операцій за 15.04.2010, на місці здійснення розрахунків 16.04.2010 знаходились кошти, що надійшли від реалізації товарів 15.04.2010, без виконання операції «службове внесення».
З огляду на викладене позовні вимоги визнаються судом обґрунтованими а позо таким, що підлягає задоволенню повністю.
Повний текст постанови текст постанови виготовлений 21 червня 2010 року.
На підставі викладеного та керуючись статями 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов задовольнити повністю.
Стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю «Шато Де Флер»(вул. Адмірала Октябрьського, б. 2, м. Севастополь, 99011, ідентифікаційний код 33079947, р/р 26000054804886, 26050054801389, 26159000137500 у Севастопольській філії ПАТ КБ «Приватбанк», МФО 324935, р/р 26002109 у Філії ПАТ «ПУМБ»в м. Севастополі, МФО 308092, або з будь-якого іншого рахунку, виявленого державним виконавцем під час виконання рішення суду) на користь Державної податкової інспекції у Ленінському районі м. Севастополя (99011, м. Севастополь, вул. Кулакова, 37, ідентифікаційний код 23193148, перерахувавши до бюджету на р/р 31112104700007 в Управлінні Державного казначейства України у м. Севастополі, код платежу 21080900, МФО 824509) заборгованість зі сплати штрафних санкцій за порушення вимог Закону України „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” у розмірі 9290,95 грн. (девять тисяч двісті девяносто грн. 95 коп.).
Постанова може бути оскаржена до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд міста Севастополя шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження протягом десяти днів з дня її проголошення і апеляційної скарги протягом 20 днів після подачі заяви про апеляційне оскарження.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана в строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку.
Суддя Т.М. Дудкіна