Єдиний державний реєстр судових рішень
Справа № 2а-458/10/1570
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
08 червня 2010 року м.Одеса
У залі судових засідань № 2
Одеський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді - Свиди Л.І.
при секретарі судового засідання - Бобровській О.Ю.
за участю сторін:
законного представника прокуратури- Котюх С.А.
представника позивача - Недбал А.В. (по довіреності)
відповідача- не з'явився
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Іллічівського транспортного прокурора Одеської області в інтересах держави Міністерства транспорту та звязку України в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Одеській області до фізичної особи ОСОБА_3 про стягнення фінансових санкцій, -
ВСТАНОВИВ:
До суду звернувся Іллічівський транспортний прокурор Одеської області в інтересах держави Міністерства транспорту та звязку України в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Одеській області з адміністративним позовом до фізичної особи ОСОБА_3 про стягнення фінансових санкцій у розмірі 1700 грн., мотивуючи позовні вимоги тим, що постановою Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Одеській області №073913 від 11.03.2009 року на підставі ч. 1 абз. 3 ст. 60 Закону України «Про автомобільний транспорт»від 05.04.2001 року №2344-III до відповідача застосовані фінансові санкції у розмірі 1700 грн., які в добровільному порядку відповідачем не сплачені.
В судовому засіданні представник прокуратури та представник позивача адміністративний позов підтримали в повному обсязі, на заявлених вимогах наполягали.
Представник відповідача в судове засідання двічи не з'явився, про день, час та місце проведення судового засідання був повідомлений належним чином та завчасно, що підтверджується повідомленнями про вручення поштового відправлення (аркуші справи 22, 25), заперечення на адміністративний позов надані не були.
Дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення представника прокуратури, представника позивача, а також обставини якими обґрунтовуються вимоги, докази, якими вони підтверджуються, суд дійшов висновку, що адміністративний позов підлягає задоволенню повністю з наступних підстав.
Позивач, на підставі ст. 6 Закону України «Про автомобільний транспорт»від 05.04.2001 року №2344-III та п.3 Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08.11.2006 року № 1567 є територіальним підрозділом центрального органу виконавчої влади з питань контролю на автомобільному транспорті, забезпечення проведення державної політики на автомобільному транспорті, діє у складі Міністерства транспорту та звязку України і йому підпорядковується. Згідно з ст. 60 цього ж Закону інспекція здійснює повноваження щодо притягнення до фінансової відповідальності перевізників за порушення законодавства про автомобільний транспорт, в тому числі й стягнення в судовому порядку сум адміністративно-господарських санкцій, добровільно не сплачених правопорушниками, а тому на підставі положень п.4 ч.1 ст.17, п.5 ч.4 ст.50 КАС України ці позовні вимоги підвідомчі адміністративним судам та повинні розглядатись у порядку адміністративного судочинства.
Державними інспекторами Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Миколаївській області Гринюк О.А., Долгозвяга М.М. 28.01.2009 року проведено перевірку додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом (акт № 106719), якою зафіксовано факт використання транспортного засобу DAF 95XF430 ОСОБА_3 для надання послуг з вантажних перевезень з порушенням діючого законодавства про автомобільний транспорт, а саме без дорожнього листа та ліцензійної картки. Акт проведення перевірки підписаний відповідачем, із зазначеням, що документи оформляються, тобто фактично погодився з виявленими порушеннями (аркуш справи 6).
На адресу відповідача 01.03.2009 року направлений лист-запрошення №1099/02 про необхідність прибути для розгляду справи про застосування фінансових санкцій за порушення законодавства про автомобільний транспорт (аркуш справи 8).
11.03.2009 року за наслідками розгляду акту перевірки та на підставі положень ст. 60 Закону України «По автомобільний транспорт»від 05.04.2001 року №2344-III Територіальним управлінням Головної державної інспекції на автомобільному транспорті прийнята постанова №073913 про застосовання фінансових санкцій у розмірі 1700 грн. (аркуш справи 9), яка отримана відповідачем, що підтверджується копією повідомлення про вручення поштового відправлення (аркуш справи 11).
При цьому, на розгляд справи про застосування фінансових санкцій за порушення законодавства про автомобільний транспорт ОСОБА_3 не з'явився, постанова Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті №073913 про застосовання фінансових санкцій у розмірі 1700 грн. відповідачем не оскаржена.
Згідно ст. 48 Закону України «По автомобільний транспорт»від 05.04.2001 року №2344-III автомобільні перевізники, водії повинні мати і пред'являти особам, які уповноважені здійснювати контроль на автомобільному транспорті та у сфері безпеки дорожнього руху, документи, на підставі яких виконують вантажні перевезення. Документами для фізичної особи, що здійснює вантажні перевезення на договірних умовах, є: для автомобільного перевізника - ліцензія та документ, що засвідчує використання транспортного засобу на законних підставах, інші документи, передбачені законодавством України; для водія - посвідчення водія відповідної категорії, реєстраційні документи на транспортний засіб, ліцензійна картка, товарно-транспортна накладна або інший визначений законодавством документ на вантаж, інші документи, передбачені законодавством України. Відповідно ст. 60 Закону України «Про автомобільний транспорт»від 05.04.2001 року №2344-III за порушення законодавства про автомобільний транспорт до автомобільних перевізників застосовуються санкції за: надання послуг з перевезень пасажирів та вантажів без оформлення документів, перелік яких визначений статтями 39 та 48 цього Закону, - штраф у розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Відповідно до положень ст.60 Закону України «Про автомобільний транспорт»від 05.04.2001 року №2344-III право розглядати справи про стягнення у вигляді штрафів надається посадовим особам урядового органу державного управління з питань контролю на автомобільному транспорті. В звязку з тим, що постанова про застосування фінансових санкцій не є виконавчим документом, територіальне управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Одеській області для подальшої реалізації постанови щодо притягнення перевізників до відповідальності за порушення законодавства про автомобільний транспорт звертається до суду.
Станом на 08.06.2010 року фінансові санкції в сумі 1700 грн. відповідачем не сплачені.
Частиною 1 ст.71 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.
Відповідачем не було надано доказів до адміністративного позову, які б спростовували заявлені позивачем позовні вимоги.
Згідно ст. 86 Кодексу адміністративного судочинства України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.
Враховуючи вищезазначене та оцінюючи надані докази в сукупності, суд вважає, що позовні вимоги Іллічівського транспортного прокурора Одеської області в інтересах держави Міністерства транспорту та звязку України в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Одеській області обґрунтовані, відповідають вимогам чинного законодавства, у зв'язку з чим підлягають задоволенню повністю.
Керуючись Законом України «Про автомобільний транспорт»від 05.04.2001 року №2344-III, ст. 69-71, 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов Іллічівського транспортного прокурора Одеської області в інтересах держави Міністерства транспорту та звязку України в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Одеській області до фізичної особи ОСОБА_3 про стягнення фінансових санкцій у розмірі 1700 грн. - задовольнити повністю.
Стягнути з фізичної особи ОСОБА_3 на користь Державного бюджету України фінансові санкції в сумі 1700 грн. на р/р 31115106700015, м. Іллічівськ, банк ГУДКУ в Одеській області, МФО 828011, отримувач ГУДКУ в Одеській області, код 23215045, код платежу 21081100.
Постанова набирає законної сили у порядку ст. 254 КАС України.
Постанова може бути оскаржена до Одеського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня складання постанови в повному обсязі заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, або в порядку ч. 5 ст. 186 КАС України.
Повний текст постанови виготовлено та підписано суддей 14.06.2010 року
Суддя:Л.І. Свида
14 червня 2010 року