Рішення № 99927122, 27.09.2021, Волинський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
27.09.2021
Номер справи
140/5320/21
Номер документу
99927122
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ВОЛИНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

27 вересня 2021 року ЛуцькСправа № 140/5320/21

Волинський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого-судді Плахтій Н.Б.,

розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження у письмовому провадженні адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України у Волинській про визнання протиправним та скасування рішення, зобов`язання вчинити дії,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 (далі - позивач, ОСОБА_1 ) звернулася з позовом до Головного управління Пенсійного фонду України у Волинській області (далі - відповідач, ГУ ПФУ у Волинській області) про визнання протиправним та скасування рішення від 12.05.2021 №3970-3857/К-02/8-0300/21 про відмову у проведенні на пенсію за віком відповідно до Закону України «Про державну службу»; зобов`язання зарахувати до стажу державної служби період роботи з 10.05.1995 по 28.12.1995 на посадах спеціаліста 1 категорії, головного бухгалтера у відділі субсидій виконкому Луцької районної ради, з 29.12.1995 по 16.01.2007 на посадах заступника головного бухгалтера, заступника начальника управління по соціальних питаннях, завідуючої відділу соціальних гарантій та компенсацій, начальником відділу грошових виплат та компенсацій в управлінні соціального захисту населення Луцької районної державної адміністрації, з 17.01.2007 по 02.06.2020 на посадах начальника відділу з призначення державних допомог, головного спеціаліста в департаменті соціальної політики Луцької міської ради та здійснити переведення на пенсію за віком відповідно до Закону України «Про державну службу» з часу звернення з заявою від 27.04.2021 з урахуванням довідок про складові заробітної для призначення пенсії державного службовця, виданих департаментом соціальної політики Луцької міської ради №11.2-9/1808/2021 від 11.02.2021 та №11.2-9/4915/2021 від 16.04.2021.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що позивач перебуває на обліку в ГУ ПФУ у Волинській області як одержувач пенсії за віком відповідно до Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 №1058-1У (далі - Закон №1058) з 01.03.2019.

З 10.05.1995 по 28.12.1996 ОСОБА_1 працювала на посадах спеціаліста 1 категорії, головного бухгалтера у відділі субсидій виконкому Луцької районної ради, з 29.12.1995 по 16.01.2007 переведена на посади заступника головного бухгалтера, заступника начальника управління по соціальних питаннях, завідуючої відділу соціальних гарантій та компенсацій, начальником відділу грошових виплат та компенсацій в управлінні соціального захисту населення Луцької районної державної адміністрації, з 17.01.2007 переведена на посаду начальника відділу з призначення державних допомог, з 16.01.2020 переведена на посаду головного спеціаліста та працювала на цій посаді по 02.06.2020 в департаменті соціальної політики Луцької міської ради, що підтверджується відповідними записами у трудовій книжці (копії додаються), у зв`язку із чим протягом вказаного періоду їй присвоєно чергові ранги державного службовця.

Позивач 27.04.2021 звернулася до ГУ ПФУ у Волинській області із заявою про перехід на пенсію за віком відповідно до Закону України «Про державну службу» від 16.12.1993 №3723-ХІІ (далі - Закон №3723). Однак, рішенням відповідача від 12.05.2021 №3970-3857/К-02/8-0300/21 їй було відмовлено в задоволенні її заяви, оскільки станом на 01.05.2016 займана нею посада начальника відділу призначення державних допомог департаменту соціальної політики Луцької міської ради не відноситься до посад державної служби та на момент набрання чинності Законом України «Про державну службу» від 10.12.2015 №889-VIII (далі - Закон №889) вона не займала посади державної служби в державному органі.

Позивач вважає, що таке рішення та дії відповідача є неправомірними та протиправними так, як відповідно до статті 14 Закону України від 07.06.2001 №2493-III «Про службу в органах місцевого самоврядування» посада керівників відділів виконавчих органів міських (міст обласного значення) рад належить до п`ятої категорії посад в органах місцевого самоврядування (у редакції, чинній станом на 07.06.2001), а тому зазначений період роботи зараховується до стажу державної служби. Разом з тим, позивач вказує, що підставою для переведення на інший вид пенсії є відповідна заява, яка була подана до ГУ ПФУ у Волинській області 27.04.2021 та наявність у неї станом на час звернення понад 25 років стажу, який дає право на пенсію державного службовця та перебування станом на 01.05.2016 на посаді начальника відділу призначення державних допомог департаменту соціальної політики Луцької міської ради, яка зараховується до стажу державної служби, відтак зазначає, що відповідачем протиправно відмовлено їй в переведенні на пенсію за віком відповідно до Закону України «Про державну службу». З врахуванням наведеного, просить позов задовольнити.

Ухвалою Волинського окружного адміністративного суду від 31.05.2021 прийнято позовну заяву до розгляду, відкрито провадження у справі за вказаним позовом та ухвалено розгляд справи проводити за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) (а.с.31).

У відзиві на позов (а.с.34-36) відповідач позовних вимог ОСОБА_1 не визнав, вважає позов необґрунтованим і безпідставним та просить відмовити в його задоволенні. Свою позицію обґрунтовує тим, що Закон України «Про державну службу» регулює відносини, що виникають у зв`язку із вступом на державну службу, її проходженням та припиненням, визначає правовий статус державного службовця, статтею 4 якого встановлено, що дія цього Закону не поширюється на посадових осіб місцевого самоврядування. Вважає, що період перебування позивача після 04.07.2001 на посаді заступника головного бухгалтера, заступника начальника управління по соціальних виплатах, завідуючої відділу соціальних гарантій та компенсацій, начальником відділу грошових виплат та компенсацій в управлінні соціального захисту населення Луцької районної державної адміністрації, та з 17.01.2007 по 02.06.2020 на посаді начальника відділу з призначення державних допомог, головного спеціаліста в департаменті соціальної політики Луцької міської ради не підлягає зарахуванню до стажу державної служби відповідно до названих норм чинного законодавства. Враховуючи викладене та той факт, що станом на 01.05.2016 позивач не працювала на посаді, віднесеної до категорій посад державних службовців, та відсутність 20 років стажу на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державної служби, визначених статтею 25 Закону №3723, право на пенсію за віком відповідно до Закону №889 відсутнє.

Враховуючи вимоги статті 257 КАС України судом розглянуто дану справу за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні).

Дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що позов підлягає до задоволення з огляду на наступне.

Судом встановлено, що ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , з 06.08.2013 призначено пенсію за віком, що підтверджується протоколом від 07.08.2013 №8888 (а.с.39).

Відповідно до рішення Луцького об`єднаного управління ПФУ від 12.03.2019 ОСОБА_1 здійснено перерахунок пенсії (у зв`язку з переходом із закону на закон) на підставі Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» (а.с.27).

Позивач 27.04.2021 звернулася із заявою в ГУ ПФУ у Волинській області про призначення виплати пенсії за віком згідно Закону України «Про державну службу» (а.с.16-20).

ГУ ПФУ у Волинській області листом від 12.05.2021 позивача повідомлено, що станом на 01.05.2016 вона не працювала на посаді, віднесеної до категорій посад державних службовців, та у неї відсутні 20 років стажу на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державної служби, визначених статтею 25 Закону №3723, відтак право на пенсію за віком відповідно до Закону №889 відсутнє (а.с.26).

Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, суд враховує наступне.

Відповідно до статті 46 Конституції України, громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.

За приписом пункту 6 частини першої статті 92 Конституції України основи соціального захисту, форми і види пенсійного забезпечення визначаються виключно законами України.

Зміст та обсяг права громадян на пенсійне забезпечення полягає у їх матеріальному забезпеченні шляхом надання трудових і соціальних пенсій, тобто щомісячних пенсійних виплат відповідного розміру в разі досягнення особою передбаченого законом віку чи визнання її інвалідом або отримання членами її сім`ї цих виплат у визначених законом випадках. Встановивши в законі правові підстави призначення пенсій, їх розміри, порядок обчислення і виплати, законодавець може визначати як загальні умови їх призначення, так і особливості набуття права на пенсію, включаючи для окремих категорій громадян пільгові умови призначення пенсії залежно від ряду об`єктивно значущих обставин, що характеризують трудову діяльність (особливості умов праці, професія, виконувані функції, кваліфікаційні вимоги, обмеження, ступінь відповідальності тощо).

Закон України від 09 липня 2003 року №1058-IV «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» (далі - Закон №1058-IV) визначає принципи, засади і механізми функціонування системи загальнообов`язкового державного пенсійного страхування, призначення, перерахунку і виплати пенсій, надання соціальних послуг з коштів Пенсійного фонду, що формуються за рахунок страхових внесків роботодавців, бюджетних та інших джерел, передбачених цим Законом, а також регулює порядок формування Накопичувального пенсійного фонду та фінансування за рахунок його коштів видатків на оплату договорів страхування довічних пенсій або одноразових виплат застрахованим особам, членам їхніх сімей та іншим особам, передбаченим цим Законом.

Відповідно до частини першої статті 9, частини першої статті 10 вказаного Закону в солідарній системі призначаються такі пенсійні виплати: 1) пенсія за віком; 2) пенсія по інвалідності; 3) пенсія у зв`язку з втратою годувальника. Особі, яка має одночасно право на різні види пенсії (за віком, по інвалідності, у зв`язку з втратою годувальника), призначається один із цих видів пенсії за її вибором.

Частиною третьою статті 45 Закону №1058-IV передбачений порядок переведення з одного виду пенсії, передбаченої цим Законом, на інший. Зокрема, переведення з одного виду пенсії на інший здійснюється з дня подання заяви на підставі документів про страховий стаж, заробітну плату (дохід) та інших документів, що знаходяться на час переведення з одного виду пенсії на інший в пенсійній справі, а також додаткових документів, одержаних органами Пенсійного фонду.

Принципи, правові та організаційні засади забезпечення державної служби, зокрема порядок реалізації права на пенсійне забезпечення державних службовців, визначається Законом України «Про державну службу» від 10.12.2015 №889-VIII, який набрав чинності 01 травня 2016 року (далі - Закон №889-VIII).

Статтею 90 Закону №889-VIII передбачено, що пенсійне забезпечення державних службовців здійснюється відповідно до Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування».

До 01 травня 2016 року діяло законодавство у сфері державної служби, яке передбачало право державного службовця на призначення пенсії на умовах, визначених статтею 37 Закону України «Про державну службу» від 16.12.1996 №3723-VIII (далі - Закон №3723-VIII).

Згідно з частиною першою статті 37 Закону №3723-ХІІ на одержання пенсії державних службовців мають право чоловіки, які досягли віку 62 роки, та жінки, які досягли пенсійного віку, встановленого статтею 26 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування», за наявності страхового стажу, необхідного для призначення пенсії за віком у мінімальному розмірі, передбаченого абзацом першим частини першої статті 28 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування», у тому числі стажу державної служби не менш як 10 років, та які на час досягнення зазначеного віку працювали на посадах державних службовців, а також особи, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців, незалежно від місця роботи на час досягнення зазначеного віку. Пенсія державним службовцям призначається в розмірі 60 відсотків суми їх заробітної плати, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов`язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов`язкове державне пенсійне страхування, а особам, які на час звернення за призначенням пенсії не є державними службовцями, - у розмірі 60 відсотків заробітної плати працюючого державного службовця відповідної посади та рангу за останнім місцем роботи на державній службі, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов`язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов`язкове державне пенсійне страхування.

Відповідно до пункту 2 розділу ХІ «Прикінцеві та перехідні положення» Закону №889-VIII з 01 травня 2016 року втратив чинність Закон №3723-XII, крім статті 37, що застосовується до осіб, зазначених у пунктах 10 і 12 цього розділу.

Пунктом 10 розділу ХІ «Прикінцеві та перехідні положення» Закону №889-VIII передбачено, що державні службовці, які на день набрання чинності цим Законом займають посади державної служби та мають не менш як 10 років стажу на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державних службовців, визначених статтею 25 Закону України «Про державну службу» (Відомості Верховної Ради України, 1993 р., № 52, ст. 490 із наступними змінами) та актами Кабінету Міністрів України, мають право на призначення пенсії відповідно до статті 37 Закону України «Про державну службу» (Відомості Верховної Ради України, 1993 р., № 52, ст. 490 із наступними змінами) у порядку, визначеному для осіб, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців.

Також згідно з пунктом 12 розділу ХІ «Прикінцеві та перехідні положення» Закону №889-VIII для осіб, які на день набрання чинності цим Законом мають не менш як 20 років стажу на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державної служби, визначених статтею 25 Закону України «Про державну службу» (Відомості Верховної Ради України, 1993 р., № 52, ст. 490 із наступними змінами) та актами Кабінету Міністрів України, зберігається право на призначення пенсії відповідно до статті 37 Закону України «Про державну службу» (Відомості Верховної Ради України, 1993 р., № 52, ст. 490 із наступними змінами) у порядку, визначеному для осіб, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців.

Тобто, за наявності в особи станом на 01 травня 2016 року певного стажу державної служби (10 років для осіб, що на зазначену дату займали посади державної служби, або 20 років незалежно від того, чи працювала особа станом на 01 травня 2016 року на державній службі), така особа зберігає право на призначення пенсії відповідно до статті 37 Закону №3723-XII у порядку, визначеному для осіб, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців.

Водночас, для осіб, які мають не менш 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців, статтею 37 Закону №3723-ХІІ передбачено додаткові умови для наявності права на призначення пенсії державного службовця: певний вік і страховий стаж.

Аналізуючи зазначені вище норми законодавства, суд дійшов висновку, що обов`язковою умовою для збереження в особи права на призначення пенсії відповідно до статті 37 Закону №3723-ХІІ після 01 травня 2016 року є дотримання сукупності вимог, визначених частиною першою статті 37 Закону №3723-ХІІ і розділу ХІ «Прикінцеві та перехідні положення» Закону №889-VIII щодо віку, страхового стажу, стажу державної служби.

Такі ж висновки щодо застосування норм права неодноразово висловлювалися Верховним Судом, зокрема, у постановах від 03 липня 2018 року у справі №265/3709/17, від 19 березня 2019 року у справі №357/1457/17, від 15 серпня 2019 року у справі №676/6166/17, від 01 квітня 2020 року у справі №607/9429/17.

Як вбачається з матеріалів справи, 28.05.2021 позивач звернулася до відповідача із заявою про перехід на інший вид пенсії - пенсію за віком відповідно до Закону України «Про державну службу». На цей час вона отримувала пенсію за віком за нормами Закону №1058-IV.

Спірні правовідносини виникли щодо відмови у призначенні позивачу пенсії за віком відповідно до Закону №889-VIII, оскільки станом на 01.05.2016 ОСОБА_1 не працювала на посаді, віднесеної до категорій посад державних службовців, та відсутність 20 років стажу на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державної служби, визначених статтею 25 Закону №3723-ХІІ.

При цьому відповідач стверджує, що час роботи в органах місцевого самоврядування, в тому числі на виборних посадах, зараховується до стажу роботи, який дає право на призначення пенсії відповідно до ст.37 Закону №3723-ХІІ до 04.07.2001, тобто на дату набрання чинності Законом України «Про службу в органах місцевого самоврядування».

З такими доводами суд не погоджується з таких підстав.

Згідно з пунктом 8 розділу XI «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України від 10.12.2015 №889-VIII «Про державну службу» стаж державної служби за періоди роботи (служби) до набрання чинності цим Законом обчислюється у порядку та на умовах, установлених на той час законодавством.

Відповідно до пункту 2 Порядку обчислення стажу державної служби, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 03.05.1994 №283 (була чинною до 01 травня 2016 року) до стажу державної служби зараховується робота (служба), зокрема, на посадах в органах місцевого самоврядування, передбачених у статті 14 Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування», а також на інших посадах, не зазначених у цій статті, віднесених Кабінетом Міністрів України до відповідної категорії посад в органах місцевого самоврядування.

Згідно з пунктом 4 Порядку обчислення стажу державної служби, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25.03.2016 №229 (далі - Порядок №229), до стажу державної служби зараховуються час перебування на посадах в органах місцевого самоврядування, передбачених Законом України «Про службу в органах місцевого самоврядування».

За правилами статті 14 Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування» від 07.06.2001 №2493-III до п`ятої категорії посад в органах місцевого самоврядування, належать посади керуючих справами виконавчих апаратів районних рад, керуючих справами (секретарів) виконавчих комітетів районних у містах рад, помічників голів, радників (консультантів), спеціалістів, головних бухгалтерів управлінь і відділів виконавчого апарату обласних, секретаріатів Київської та Севастопольської міських рад, керівників управлінь, відділів та інших виконавчих органів міських (міст обласного і республіканського в Автономній Республіці Крим значення) рад та їх заступників, керівників відділів (підвідділів) у складі самостійних управлінь, відділів виконавчих органів міських (міст обласного значення) рад, посади заступників міських (міст районного значення), сільських, селищних голів з питань діяльності виконавчих органів ради, секретарів міських (міст районного значення), сільських, селищних рад, старост.

Відповідно до відомостей трудової книжки серії позивача НОМЕР_1 від 12.07.1977 ОСОБА_1 працювала на різних посадах державної служби та органах місцевого самоврядування, зокрема:

- з 10.05.1995 прийнята по переводу у відділ субсидій спеціалістом 1, прийнято Присягу державного службовця, присвоєно 14-й ранг посадової особи місцевого самоврядування;

- з 05.07.1995 переведена на посаду головного бухгалтера відділу субсидій виконкому

- з 29.12.1995 призначена заступником головного бухгалтера по наданню населенню субсидій;

- з 17.03.1998 призначена на посаду головного спеціаліста по виплаті допомог сім`ям з дітьми;

- з 02.01.1999 призначена на посаду заступника начальника управління по соціальних виплатах;

- з 27.07.1999 переведена на посаду завідуючого відділу соціальних гарантій та компенсацій, яка 01.07.2002 перейменована на посаду начальника відділу соціальних допомог та компенсацій;

- з 01.08.2005 переведена на посаду начальника відділу грошових виплат та компенсацій в управлінні соціального захисту населення райодержадміністрації;

- з 17.01.2007 призначена на посаду начальника відділу з призначення державних допомог, соціальних гарантій, компенсацій та гуманітарних питань департаменту соціальної політики

- з 03.07.2007 переведена на посаду начальника відділу призначення державних допомог департаменту соціальної політики Луцької міської ради;

- з 03.12.2007 переведена на посаду начальника відділу призначення державних допомог департаменту соціальної політики Луцької міської ради;

- з 16.01.2020 переведена за згодою сторін на посаду на головного спеціаліста відділу персоніфікованого обліку департаменту соціальної політики, 17.01.2009 присвоєно 9-й ранг посадової особи місцевого самоврядування;

- 02.06.2020 звільнена з посаду головного спеціаліста відділу персоніфікованого обліку департаменту соціальної політики Луцької міської ради.

Приймаючи до уваги вищенаведене, суд дійшов висновку, що позивач займала посади в органах місцевого самоврядування, час роботи на яких згідно вимог Порядку №229 зараховується до стажу державної служби.

Відтак, за умови зарахування періоду роботи позивача на посадах в органах місцевого самоврядування до стажу державної служби, такий стаж становитиме не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців, у зв`язку із чим відмова відповідача у зарахуванні цього періоду до стажу державної служби та призначенні пенсії (переведенні з одного виду пенсії на іншу) державного службовця є протиправною.

Встановлені судом обставини у справі вказують на те, що позивач досягла пенсійного віку, встановленого Законом №1058-ІV, має необхідний страховий стаж на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державної служби (при необхідних 20 років). Отже, з урахуванням положень пункту 12 розділу XI «Прикінцеві та перехідні положення» Закону №889-VIII ОСОБА_1 має право на пенсію за віком на підставі статті 37 Закону №3723-XII.

Водночас суд зауважує, що лист ГУ ПФУ у Волинській області від 12.05.2021 №3970-3857/К-02/8-0300/21 за результатами розгляду заяви ОСОБА_1 від 27.04.2020 про перерахунок пенсії відповідно до Закону України «Про державну службу» за визначенням, наведеним у пункті 19 частини першої статті 4 КАС України, не є актом індивідуальної дії.

При цьому, у відзиві на позовну заява представник відповідача зазначає, що пенсійний орган за результатами розгляду звернення повідомив позивача листом від 12.05.2021, таким чином слідує, що вказана заява розглянута згідно із Законом України «Про звернення громадян» та рішення про відмову в перерахунку пенсії ОСОБА_1 не приймалось.

Враховуючи вищевикладене, суд дійшов висновку, що ефективним способом відновлення порушених прав позивача є визнання протиправними дій ГУ ПФУ у Волинській області щодо відмови ОСОБА_1 в здійсненні переведення на пенсію за віком відповідно до Закону України «Про державну службу» та зобов`язання відповідача зарахувати до стажу державної служби позивача періоди роботи з 10.05.1995 по 28.12.1995 на посадах спеціаліста 1 категорії, головного бухгалтера у відділі субсидій виконкому Луцької районної ради, з 29.12.1995 по 16.01.2007 на посадах заступника головного бухгалтера, заступника начальника управління по соціальних питаннях, завідуючої відділу соціальних гарантій та компенсацій, начальником відділу грошових виплат та компенсацій в управлінні соціального захисту населення Луцької районної державної адміністрації, з 17.01.2007 по 02.06.2020 на посадах начальника відділу з призначення державних допомог, головного спеціаліста в департаменті соціальної політики Луцької міської ради та здійснити переведення на пенсію за віком відповідно до Закону України «Про державну службу» з часу звернення з заявою від 27.04.2021.

Щодо вимог позивача про урахування довідок про складові заробітної для призначення пенсії державного службовця, виданих департаментом соціальної політики Луцької міської ради №11.2-9/1808/2021 від 11.02.2021 та №11.2-9/4915/2021 від 16.04.2021 при здійсненні перерахунку пенсії, то суд зазначає, що предметом розгляду даної справи є правовідносини щодо зарахування стажу та переведення позивача з одного виду пенсії на інший. Відтак спору щодо не здійснення перерахунку пенсії на підставі довідок Луцької міської ради на час звернення позивача у цій справі до суду не існувало.

Згідно вимог частини другої статті 77 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

З огляду на те, що відповідачем, як суб`єктом владних повноважень, не доведено правомірності вчинених ним дій, суд приходить до висновку, що позовні вимоги позивача є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.

Згідно із частиною першою статті 139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

Отже, на користь позивача необхідно стягнути за рахунок бюджетних асигнувань відповідача судовий збір в розмірі 908,00 грн, сплачений згідно з квитанцією (а.с.7).

Керуючись статтями 243-246 Кодексу адміністративного судочинства України, на підставі Закону України «Про державну службу», Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування», суд

ВИРІШИВ:

Позов задовольнити.

Визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України у Волинській області щодо відмови ОСОБА_1 в здійсненні переведення на пенсію за віком відповідно до Закону України «Про державну службу».

Зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України у Волинській області зарахувати до стажу державної служби ОСОБА_1 періоди роботи з 10.05.1995 по 28.12.1995, з 29.12.1995 по 16.01.2007, з 17.01.2007 по 02.06.2020 та перевести ОСОБА_1 з 27.04.2021 на пенсію за віком відповідно до Закону України «Про державну службу».

Стягнути на користь ОСОБА_1 за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України у Волинській області судовий збір у розмірі 908,00 грн (дев`ятсот вісім грн 00 коп.)

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Рішення суду може бути оскаржене в апеляційному порядку повністю або частково шляхом подання апеляційної скарги до Восьмого апеляційного адміністративного суду через Волинський окружний адміністративний суд протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

Позивач: ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_2 )

Відповідач: Головне управління Пенсійного фонду України у Волинській області (43026, Волинська область, місто Луцьк, вулиця Кравчука, будинок 22-В, ідентифікаційний код 13358826)

Головуючий-суддя Н.Б.Плахтій