
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
06.09.2021 Справа №607/18609/20
Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області в складі головуючого Дзюбича В.Л., за участі секретаря Комінярської О.М., представника позивача ОСОБА_1 - адвоката Василишина К.В., представників Комунального некомерційного підприємства «Центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» Тернопільської обласної ради - Канаф Л.Я., адвоката Берегуляка Ф.Г. розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Тернополі цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Комунального некомерційного підприємства «Центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» Тернопільської обласної ради про стягнення невиплаченої 10% - ї надбавки до посадового окладу у зв`язку із обійманням посади завідувача аптечним відділенням, стягнення невиплаченого підвищення до посадового окладу за наявність присвоєної вищої кваліфікаційної категорії «Фармацевт», стягнення сум індексації заробітної плати та компенсації втрати частини заробітної плати у зв`язку з порушенням строків її виплати,-
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернулася до суду з позов до відповідача Комунального некомерційного підприємства «Центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» Тернопільської обласної ради (далі - КНП «Центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» ТОР) про стягнення заборгованості по невиплаченій 10% -ій надбавці до посадового окладу у зв`язку із обійманням посади завідувача аптечним відділенням за 2015 рік в розмірі 3000 гривень, за 2016 рік в розмірі 3080 гривень, за 2017 рік в розмірі 4320 гривень, за 2018 рік в розмірі 4320 гривень, за січень-вересень 2019 рік в розмірі 3780 гривень, а всього 18500 гривень, а також стягнення невиплаченого підвищення до посадового окладу за наявність присвоєної вищої кваліфікаційної категорії «Фармацевт» за період із квітня по грудень 2019 року в розмірі 4490 гривень, за період із січня по вересень 2020 року в розмірі 4490 гривень, а всього в розмірі 8980 гривень, а також 15 982,10 гривень індексації заробітної плати та компенсації втрати частини заробітної плати у зв`язку з порушенням строків її виплати як складових належної працівнику заробітної плати.
В обґрунтування позову зазначено, що ОСОБА_1 працює завідувачем аптечного відділення КНП «Центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» ТОР та з 26 червня 2017 року їй присвоєну вищу кваліфікаційну категорію «Фармацевт» з нарахуванням відповідної доплати до заробітної плати. Проте з 01 квітня 2019 року таку доплату скасовано з мотивів невідповідності її рівня освіти займаній посаді, оскільки посада «завідувач структурного підрозділу» відноситься до категорії «Керівники» та вимагає повної вищої освіти (спеціаліст, магістр) за напрямом підготовки «Фармація». З таким рішенням вона не погоджується, оскільки її призначення та перебування на посаді керівника (завідувач аптечного відділення) без вищої освіти не перебуває у причинному зв`язку із виплатами, які повинні нараховуватись згідно із законодавством України керівникам структурних підрозділів. При цьому, відповідно до вимог Наказу Міністерства праці та соціальної політики України, Міністерства охорони здоров`я України №308/519 від 05.10.2005 «Про впорядкування умов оплати праці працівників закладів охорони здоров`я та установ соціального захисту населення» позивач підпадає під категорію іншого фармацевтичного працівника, який працює за тією спеціальністю, за якою присвоєно кваліфікаційну категорію - фармацевт (тобто, інший працівник, не керівник аптечних закладів із кваліфікаційною категорією за спеціальністю «організація та управління охороною здоров`я» або «організація та управління фармацією»), що в свою чергу зобов`язує роботодавця враховувати в систему оплати праці присвоєння кваліфікаційних категорій. Так, згідно п.2.4.1. Наказу керівникам закладів охорони здоров`я, аптечних закладів, установ соціального захисту населення та їх заступникам з числа лікарів та провізорів посадовий оклад, що відповідає тарифному розряду за групою з оплати праці підвищується за наявності кваліфікаційної категорії за спеціальністю «організація та управління охороною здоров`я» або «організація та управління фармацією», зокрема керівникам із числа фахівців з базовою та неповною вищою медичною освітою та головним медичним сестрам (головним фельдшерам), які мають вищу кваліфікаційну категорію на 28,3% тарифної ставки. Таким чином, сума заборгованості доплати до посадового окладу з урахуванням присвоєної кваліфікаційної категорії складає 8 980 грн. з яких: 4 490 грн. - заборгованість за період з квітня по грудень 2019 року, 4 490 грн. - заборгованість за період з січня по вересень 2020 року. Крім того у відповідача існує заборгованість щодо невиплати позивачу 10% надбавки до посадового окладу у зв`язку з перебуванням на керівній посаді за період з 2015 року по вересень 2019 року в сукупному розмірі 18 500 грн., що відповідач згодом визнав та з жовтня 2019 року розпочав нарахування та виплату такої надбавки до посадового окладу у зв`язку із перебуванням на керівній посаді. Також, у відповідності до ч.2 ст.233 КЗпП позивач бажає скористатися правом на стягнення сум індексації заробітної плати та компенсації втрати частини заробітної плати у зв`язку з порушенням строків її виплати як складових належної працівнику заробітної плати в сумі 15 982,10 грн.
Ухвалою судді від 09 листопада 2020 року відкрито провадження у справі за вищевказаним позовом та постановлено справу розглядати в порядку спрощеного позовного провадження з викликом сторін.
03 грудня 2020 року на адресу суду надійшов відзив на позов згідно якого відповідач КНП «Центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» ТОР проти задоволення позовних вимог заперечує з огляду на наступне. Позивачу ОСОБА_1 встановлено посадовий оклад, що відповідає 11 тарифному розряду, як завідувачу структурного підрозділу, що відноситься до керівних працівників, згідно п.п. 2.2.1 п. 2.2 розділу 2 умов Наказу та встановлюється за першою групою з оплати праці (згідно додатку 2 до Наказу). Посадовий оклад, що відповідає вищій кваліфікаційній категорії за спеціальністю «Фармація» та який встановлюється згідно п.п.2.2.17 п.2.2. Розділу 2 умов Наказу для інших фармацевтичних працівників (не керівників структурних підрозділів) відповідає 10 тарифному розряду, що є нижчим, ніж присвоєний позивачу. Таким чином, ОСОБА_1 являється фахівцем з базовою та неповною вищою медичною освітою за спеціальністю «фармацевт», вищої категорії, встановлення посадового окладу якого визначається відповідно до підпункту 2.2.17 п.2.2. розділу 2 Умов оплати праці, затвердженого Наказом, та відповідно до якого їй би було встановлено посадовий оклад за 10-м тарифним розрядом з надбавкою за вислугу років в розмірі 30 відсотків від посадового окладу відповідно до Порядку виплати надбавок за вислугу років лікарям і фахівцям з базовою та неповною вищою медичною освітою державних та комунальних закладів охорони здоров`я, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 29.12.2009 р.№ 1418. Посада «Завідувача відділу» структурного підрозділу КНП «Центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» ТОР «Аптечний відділ», яку займає фахівець з базовою та неповною вищою медичною освітою за спеціальністю «фармацевт» вищої категорії ОСОБА_1 , відноситься до посад керівних працівників, тому відповідно до підпункту 2.2.1 пункту 2.2 розділу 2 Умов оплати праці їй встановлено посадовий оклад за 11-м тарифним розрядом з урахуванням підвищення на 15 відсотків відповідно до розділу 2 пункту 2.2. підпункту 2.2.9. та надбавкою за вислугу років в розмірі 30 відсотків від посадового окладу з підвищенням відповідно Порядку виплати надбавок за вислугу років лікарям і фахівцям з базовою та неповною вищою медичною освітою державних та комунальних закладів охорони здоров`я затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 29.12.2009 р.№ 1418. Стосовно вимог про доплату до посадового окладу з урахуванням присвоєної кваліфікаційної категорії зазначає, що підвищення посадового окладу за наявність кваліфікаційної категорії за спеціальністю «організація та управління охороною здоров`я» або «організація та управління фармацією» встановлюється лише керівникам закладів охорони здоров`я, аптечних закладів, установ соціального захисту населення та їх заступникам з числа лікарів, провізорів, фахівців з базовою та неповною вищою медичною освітою та головним медичним сестрам. Для керівників структурних підрозділів ця норма не застосовується. Отже фахівцю з базовою та неповною вищою медичною освітою за спеціальністю «фармація» ОСОБА_1 , яка обіймає посаду «Завідувача відділу» структурного підрозділу КНП «Центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» ТОР «Аптечне відділ» дане підвищення не встановлюється. Разом з цим, Відповідно до розділу 2 п. 2.4 п.п. 2.4.1 Умов оплати праці вищевказаного Наказу підвищення посадових окладів за наявність кваліфікаційної категорії здійснюється керівникам закладів охорони здоров`я, аптечних закладів, тому оскільки позивачка займає посаду завідувача аптечного відділення, а не аптечного закладу, то таке підвищення до посадового окладу згідно Наказу їй не належить. Крім того вказує на те, що починаючи з січня 2015 року та до квітня 2019 року ОСОБА_1 підвищення 10 відсотків до посадового окладу, як завідувачу аптечним відділом не нараховувалися. Натомість їй помилково нараховувалося підвищення, як керівнику аптечного закладу, що призвело до переплати заробітної плати у розмірі 3 776,80 грн., за період 2015-2020 роки, та недоплати за 2019 рік у розмірі 1 773,60 грн.
Відповідно до відповіді на відзив від 16 грудня 2020 року позивач позовні вимоги підтримує та просить задовольнити їх в повному обсязі. Додатково зазначає, що Постанова КМУ від 30.11.2016 року №929 надає визначення аптечним закладам та іншим структурним підрозділам таких закладів. Зокрема, в силу п. 3 Постанови аптечні заклади - аптечні склади (бази), аптеки та їх структурні підрозділи; аптека - заклад охорони здоров`я, основним завданням якого є забезпечення населення, закладів охорони здоров`я, підприємств, установ та організацій лікарськими засобами. Таким чином, аптечний заклад де працює позивач (завідувач аптечним відділенням закладу охорони здоров`я) є аптечним закладом в силу норм законодавства.
24 грудня 2020 року відповідачем подано заперечення на відповідь згідно якого відповідач вказує на те, що є всі підстави вважати «Аптечне відділення» структурним підрозділом Центру, а не аптечним закладом, оскільки не має статусу юридичної особи і відомості про нього не включені до ЄДРПОУ. Тому він не має свого ідентифікаційного коду, а використовує код з ЄДРПОУ підприємства чи організації, якому підпорядковується. Діє на підставі Положення про структурний підрозділ. Тому немає правових підстав проводити доплати згідно п.п. 2.4.1 п.2.4 розділу 2 умов Наказу.
В судовому засіданні представник позивача ОСОБА_1 - адвокат Василишин К.В. позовні вимоги підтримав з підстав зазначених у позовній заяві та відповіді на відзив. Вимоги позовної заяви просив задовольнити в повному обсязі.
В судовому засіданні представники відповідача КНП «Центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» ТОР - Канафа Л.Я. та Берегуляк В.Ф. проти задоволення позову заперечили з підстав зазначених у відзиві на позов та запереченнях на відповідь. Не заперечив, що позивач має право на отримання 10-ї надбавки до посадового окладу у зв`язку із обійманням посади завідувача аптечним відділенням, однак просить врахувати, що при невиплаті вказаної надбавки, позивачу неправомірно виплачувалось підвищення до посадового окладу за наявність присвоєної вищої кваліфікаційної категорії «Фармацевт», а тому за вказаних обставин відсутні законні підстави для задоволення позовних вимог.
Дослідивши та оцінивши докази по справі, заслухавши сторін у справі, суд приходить до висновку, що позов підлягає до часткового задоволення з наступних підстав.
Згідно виписки з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань до Реєстру внесено відомості про Комунальне некомерційне підприємство «Центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» Тернопільської обласної ради, перша дата державної реєстрації 01.07.1997, ідентифікаційний код юридичної особи:14054198, основний вид діяльності: спеціалізована медична практика.
Аптечне відділення є структурним підрозділом Центру та діє на підставі, зокрема Примірного положення про аптечне відділення Центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф затвердженого в.о. директора - головного лікаря КНП «Центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» ТОР 08 травня 2013 року.
Відділення Центру очолює завідувач - фахівець з фармацевтичною освітою, при відсутності в штаті фахівців з фармацевтичною освітою - старший фельдшер при наявності відповідного стажу роботи та кваліфікаційної категорії.
Судом встановлено, що 03 грудня 2014 року на підставі наказу №222 від 03 грудня 2014 року, ОСОБА_1 переведено на посаду завідувача аптечного відділення центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф.
Згідно посадової інструкції завідувача аптечного відділення ОСОБА_1 загальний стаж роботи останньої становить 27 років 11 місяців, стаж роботи за фахом - 27 років 11 місяців, кваліфікаційна категорія - вища.
Кваліфікаційні вимоги згідно п.6 Інструкції передбачають: фармацевтичну освіту (провізор, фармацевт); підвищення кваліфікації (курси, удосконалення, стажування, переатестаційні цикли тощо); наявність посвідчення про присвоєння (підтвердження) кваліфікаційної категорії з цієї спеціальності; стаж роботи за фахом не менше 5 років.
Відповідно до наказу №290 від 05 жовтня 2017 року підтверджено вищу кваліфікаційну категорію фармацевта Крисоватій Марії Богданівні - посвідчення №19 від 27.06.2017 по 27.06.2022.
Згідно роз`яснень наданих Управлінням охорони здоров`я Тернопільської обласної державної адміністрації від 12 квітня 2019 року за №1799/04-01 посада завідувача відділення відноситься до керівних працівників. У додатку 2 Умов оплати праці працівників закладів охорони здоров`я та установ соціального захисту населення затвердженого наказом Мінсоцполітики України та МОЗ України від 05.10.2005 №308/519 за показниками віднесення закладів охорони здоров`я і установ соціального захисту населення до групи з оплати праці керівних працівників Центр з чисельністю прикріпленого населення в кількості більше 1 млн. чоловік відноситься до 1 групи з оплати праці. Відповідно до пп 2.2. п.2.2 цих Умов для завідувача аптечного відділення встановлено 11 тарифний розряд. Стосовно підвищення посадового окладу за наявність кваліфікаційної категорії згідно п. 2.4 Умов, то ця норма застосовується лише до керівників аптечних закладів.
Відповідно до листа КНП «Центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» ТОР №131 від 02 березня 2020 року надісланого Управлінню Держпраці у Тернопільській області на виконання припису про усунення порушень, повідомлено, що освіта ОСОБА_1 не відповідає вимогам посади «завідувач структурного підрозділу», яка відноситься до категорії «Керівники» та вимагає повної вищої освіти за напрямом «Фармація». ОСОБА_1 встановлено посадовий оклад, що відповідає 11 тарифному розряду, як завідувачу структурного підрозділу, що відноситься до керівних працівників, згідно п.п. 2.2.1 п.2 розділу 2 Наказу №308/519 від 05.10.2005. П.5 п.п.2.4.1 розділу 2.4 застосовується для встановлення посадових окладів з врахуванням кваліфікаційної категорії для інших медичних та не медичних працівників (не керівних посад). Доплата за наявність вищої кваліфікаційної категорії за спеціальністю «Фармація» Наказом №308/519 від 05.10.2005 не передбачена.
Згідно штатного розпису КНП «Центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» ТОР за 2020 рік посадовий оклад завідувача аптечного відділу в кількості одної штатної одиниці, 11 тарифного розряду становить 6 107 грн.
Відповідно до ст.1 ЗУ «Про оплату праці» заробітна плата - це винагорода, обчислена, як правило, у грошовому виразі, яку за трудовим договором роботодавець виплачує працівникові за виконану ним роботу.
Статтею 2 цього Закону встановлено структуру заробітної плати, яку складають:
1.Основна заробітна плата. Це - винагорода за виконану роботу відповідно до встановлених норм праці (норми часу, виробітку, обслуговування, посадові обов`язки). Вона встановлюється у вигляді тарифних ставок (окладів) і відрядних розцінок для робітників та посадових окладів для службовців.
2.Додаткова заробітна плата. Це - винагорода за працю понад установлені норми, за трудові успіхи та винахідливість і за особливі умови праці. Вона включає доплати, надбавки, гарантійні і компенсаційні виплати, передбачені чинним законодавством; премії, пов`язані з виконанням виробничих завдань і функцій .
3.Інші заохочувальні та компенсаційні виплати. До них належать виплати у формі винагород за підсумками роботи за рік, премії за спеціальними системами і положеннями, виплати в рамках грантів, компенсаційні та інші грошові і матеріальні виплати, які не передбачені актами чинного законодавства або які провадяться понад встановлені зазначеними актами норми.
Наказом Міністерства праці та соціальної політики України і Міністерства охорони здоров`я України від 05.10.2005 № 308/519 «Про впорядкування умов оплати праці працівників закладів охорони здоров`я та установ соціального захисту населення» затверджено «Умови оплати праці працівників закладів охорони здоров`я та установ соціального захисту населення».
Пунктом 2.2.1 Умов встановлено схеми тарифних розрядів посад керівних працівників закладів охорони здоров`я та установ соціального захисту населення, що встановлюються за групами з оплати праці.
Відповідно до вказаної схеми ОСОБА_1 встановлено посадовий оклад, що відповідає 11 тарифному розряду, як завідувачу структурного підрозділу, що відноситься до керівних працівників згідно п.п.2.2.1 п.2.2 розділу 2 Умов та встановлюється за першою групою з оплати праці згідно додатку 2 до Умов.
З додатку 2 до Умов «Показники віднесення закладів охорони здоров`я і установ соціального захисту населення до груп з оплатою праці керівних працівників» (Таблиця 1) вбачається, що під порядком номером 8 вказано Центри екстреної медичної допомоги та медицини катастроф, станції екстреної (швидкої) медичної допомоги з чисельністю прикріпленого населення більше 1 000 чол. для яких встановлено першу групу з оплати праці.
Враховуючи, те, що аптечне відділення є структурним підрозділом КНП «Центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» ТОР та діє на підставі положення, згідно Показників зарахування аптечних закладів до груп з оплати праці керівників (Таблиця 2 додатку 2 до Умов) відноситься до інших аптечних закладів з першою групою з оплати праці.
Керівникам закладів охорони здоров`я та їх структурних підрозділів із числа фахівців з базовою та неповною вищою медичною освітою посадові оклади встановлюються, виходячи з тарифних розрядів посад фахівців відповідної кваліфікації, з урахуванням підвищення на 10-20 відсотків у залежності від обсягу роботи: на 10 відсотків - при кількості посад фахівців з базовою та неповною вищою медичною освітою (з урахуванням посади керівника) згідно зі штатним розписом до 3 одиниць (включно) (п.п. 2.2.9 п.2.2 розділу 2 Умов).
Так, як вбачається з розрахунку заборгованості зі сплати 10% до посадового окладу завідувачу аптечним відділенням за період з січня 2016 року по вересень 2019 року долученого стороною відповідача до додаткових письмових пояснень від 22 березня 2021 року заборгованість становить 14 097,60 грн.
За 2015 рік борг за відповідачем стосовно сплати 10% до посадового окладу завідувачу аптечним відділенням становить 2 013,60 грн. виходячи із суми 167,80 грн. зазначеної відповідачем у відзиві на позов.
Наявність вказаної заборгованості відповідачем не спростовано в ході розгляду справи по суті.
Таким чином, суд приходить до висновку, що права позивачки були порушені і підлягають захисту в частині стягнення з відповідача 16 111,20 грн. невиплаченої 10%-ї надбавки до посадового окладу у зв`язку із обійманням посади завідувача аптечним відділенням з утриманням необхідних податків, зборів та платежів у відповідні бюджети.
Щодо вимог позивачки стосовно стягнення невиплаченого підвищення до посадового окладу за наявність присвоєної вищої кваліфікаційної категорії «Фармацевт» суд зазначає наступне.
Суд вважає, що позивач має право на отримання підвищення до посадового окладу за наявність присвоєної вищої кваліфікаційної категорії «Фармацевт» в розмірі 28,3 відсотка тарифної ставки працівника І тарифного розряду, оскільки відповідно підпункт "б" підпункту 2.4.1 пункту 2.4 наказу Міністерства праці та соціальної політики України №308/519, яким встановлені умови оплати праці для працівників закладів охорони здоров`я та установ соціального захисту населення, керівникам закладів охорони здоров`я, аптечних закладів, установ соціального захисту населення та їх заступникам з числа лікарів та провізорів посадовий оклад, що відповідає тарифному розряду за групою з оплати праці, підвищується за наявності кваліфікаційної категорії за спеціальністю "організація та управління охороною здоров`я" або "організація та управління фармацією", зокрема керівникам із числа фахівців з базовою та неповною вищою медичною освітою та головним медичним сестрам (головним фельдшерам), які мають вищу кваліфікаційну категорію - на 28,3 відсотка тарифної ставки працівника I тарифного розряду.
Так, ОСОБА_1 працює завідувачем аптечного відділення Комунального некомерційного підприємства «Центр екстреної медичної допомоги катастроф» Тернопільської обласної ради та має присвоєну вищу кваліфікаційну категорію «Фармацевт» з 26.06.2017 року.
Крім цього, відповідно до п. 7 Наказу міністерства охорони здоров`я України №446 від 22.02.2019 року «Порядку проведення атестації лікарів» лікарям, призначеним на посади керівників, їхніх заступників Міністерства охорони здоров`я України, Міністерства охорони здоров`я Автономної Республіки Крим, структурних підрозділів з питань охорони здоров`я обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій, закладів, установ та підприємств охорони здоров`я, кваліфікаційна категорія за спеціальністю "Організація і управління охороною здоров`я" може бути присвоєна після трьох років роботи на цих посадах з урахуванням стажу роботи та кваліфікаційної категорії з лікарської спеціальності, з якої спеціаліст мав відповідну підготовку, та за наявності необхідної кількості балів безперервного професійного розвитку.
Таким чином, керівникам із числа фахівців з базовою та неповною вищою медичною освітою та головним медичним сестрам (головним фельдшерам) не може бути присвоєно спеціальність "організація та управління охороною здоров`я" або "організація та управління фармацією", що дає підстави застосовувати п.п. б п. 2.4.1. Наказу №308/519 до відповідних працівників (керівників, головних медичних сестер) за іншими спеціальностями.
Заперечення представників відповідача з приводу того, що ОСОБА_1 не є керівником в розумінні п. 2.4.1 наказу Міністерства праці та соціальної політики України №308/519, судом до уваги не береться, оскільки згідно із наказом МОЗ №117 від 29.03.2002 року «ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників Охорона здоров`я» кваліфікаційною вимогою до керівника є обов`язкова вища освіта. Назва професії Керівник включає також завідувача структурного підрозділу медичного закладу, якою є ОСОБА_1 , оскільки обіймає посаду завідувача аптечного відділення комунального некомерційного підприємства «Центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» Тернопільської обласної ради.
Отже, керівником закладу охорони здоров`я, аптечних закладів не може призначатись особа без вищої освіти.
За таких обставин у п.п. б п. 2.4.1. Наказу №308/519 визначення «керівник» охоплюється не як керівник закладу охорони здоров`я, аптечних закладів із неповною вищою освітою, адже такого не існує, а інший керівник в силу Довідника кваліфікаційних характеристик в тому числі і завідувач структурних підрозділів закладів охорони здоров`я.
Із наведених підстав судом не беруться до уваги заперечення відповідача щодо заявлених позовних вимог ОСОБА_1 .
За таких обставин суд вважає, що позивачем доведено її право на отримання на отримання підвищення до посадового окладу за наявність присвоєної вищої кваліфікаційної категорії «Фармацевт» в розмірі 28,3 відсотка тарифної ставки працівника І тарифного розряду.
Згідно з п.6 постанови Пленуму Верховного Суду України № 13 «Про практику застосування судами законодавства про оплату праці» від 24 грудня 1999 року, задовольняючи вимоги про оплату праці, суд має навести в рішенні розрахунки, з яких він виходив при визначенні сум, що підлягають стягненню.
Відповідно до положень ст.ст. 12, 13, 81 ЦПК України суд розглядає справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках, а кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків встановлених цим Кодексом.
Розрахунковою величиною для розрахунку 28,3 відсотків від суми підвищення до посадового окладу за наявність присвоєної вищої кваліфікаційної категорії «Фармацевт» є тарифна ставка працівника I тарифного розряду.
Проте, позивачкою вимоги в цій частині є недоведеними та не підтвердженими належними та допустимими доказами, оскільки вихідні дані для проведення розрахунку суду не наданні як і сам розрахунок сторони позивача.
З цих же підстав суд не вбачає за можливе задовольнити вимоги стосовно стягнення сум індексації заробітної плати та компенсації втрати частини заробітної плати у зв`язку з порушенням строків її виплати.
Враховуючи те, що позивач в супереч вимогам ст.81 ЦПК України, не довів розміри заявлених до стягнення сум невиплаченого підвищення до посадового окладу за наявність присвоєної вищої кваліфікаційної категорії «Фармацевт» та розміри сум індексації заробітної плати та компенсації втрати частини заробітної плати у зв`язку з порушенням строків її виплати, а тому у задоволенні позовних вимог у цій частині слід відмовити за їх недоведеністю.
Згідно ст. 141 ЦПК України, стягнути з відповідача на користь держави судовий збір в сумі 840,80 грн.
Керуючись ст.ст. 2, 4, 12, 13, 76-78, 81, 83, 206, 258-268, 273, 352-355 ЦПК України, суд, -
УХВАЛИВ:
Позовні вимоги ОСОБА_1 - задовольнити частково.
Стягнути з Комунального некомерційного підприємства «Центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» Тернопільської обласної ради в користь ОСОБА_1 16 111,20 гривень невиплаченої 10%-ї надбавки до посадового окладу у зв`язку із обійманням посади завідувача аптечним відділенням з утриманням необхідних податків, зборів та платежів у відповідні бюджети.
У задоволені решти позовних вимог - відмовити.
Стягнути з Комунального некомерційного підприємства «Центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» Тернопільської обласної ради в доход держави 840,80 гривень судового збору.
Копію рішення направити учасникам справи.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Учасники справи мають право подати апеляційну скаргу на рішення суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення в порядку, визначеному п. 15.5 Розділу ХІІІ «Перехідні положення» ЦПК України.
Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Учасник справи, якому повне рішення не було вручено у день його проголошення або складення має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження: на рішення суду - якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Позивач: ОСОБА_1 , проживає: АДРЕСА_1 , Ідентифікаційний код: НОМЕР_1 .
Відповідач: Комунальне некомерційне підприємство «Центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» Тернопільської обласної ради, адреса: м. Тернопіль, вул. Рєпіна, 11, код ЄДРПОУ 14054198.
Головуючий суддяВ. Л. Дзюбич