
308/12040/21
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
23.09.2021 м. Ужгород
Суддя Ужгородського міськрайонного суду Закарпатської області Хамник М.М., за участю представника Закарпатської митниці ДФС Зубенка І.І., розглянувши матеріали адміністративної справи про порушення митних правил відносно
громадянина України ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , місце народження – Україна, Тернопільська область, с.Окопи, місце роботи -– тимчасово не працює, місце проживання - АДРЕСА_1 ; закордонний паспорт НОМЕР_1 від 28.10.2020, виданий органом 7324,
-за ст.472 Митного кодексу України, -
В С Т А Н О В И В :
23.07.2021 року о 03 год. 48 хв. в зону митного контролю на ділянку “В`їзд” митного поста «Тиса» Закарпатської митниці Держмитслужби заїхав мікроавтобус марки «FIAT», реєстраційний номерний знак України НОМЕР_2 , у якому в якості водія слідував громадянин України ОСОБА_1 , що їхав з Італії до України в м.Тернопіль. Формою проходження митного контролю гр. України ОСОБА_1 обрав порядок проходження митного контролю по каналу “червоний коридор”. Громадянину України ОСОБА_1 було запропоновано заповнити митну декларацію, в якій він вказав свої паспортні дані, відомості про транспортний засіб, та особисті речі. При усному опитуванні громадянин України ОСОБА_1 підтвердив відомості заявлені ним у митній декларації та заперечив наявність будь-яких інших товарів, в тому числі таких, що підпадають під обмеження. В ході митного контролю зазначеного транспортного засобу та речей громадянина України ОСОБА_1 були виявлені не вказані в митній декларації та не заявлені при усному опитуванні медичні препарати іноземного виробництва, а саме: медичний препарат «XANAX 0.50mg», діюча речовина «Alprazolam» (Альпразолам), в кількості 3(три) упаковки по 20 таблеток, що знаходились в трьох фабричних упаковках. Вартість даних медикаментів, згідно маркування, становить 5,70 Євро за упаковку медичного препарату «XANAX 0.50mg» загальна вартість становить – 17,10 Євро, що згідно курсу НБУ станом на 23.07.2021р. становить – 547,78 грн. Вищезазначені медичні препарати знаходилися в вантажному відсіку автомобіля в картонній коробці серед інших речей. Доступ до виявлених медпрепаратів нічим не утруднювався. Зазначені медикаменти громадянин України ОСОБА_1 не визнав своєю власністю, а зазначив, що дану картонну коробку попросила перевезти в Україну незнайома йому особа. Дану коробку він мав передати в Україну в м. Тернопіль для жінки на ім`я ОСОБА_2 .
Діюча речовина «Alprazolam» (Альпразолам) віднесена до переліку наркотичних засобів та психотропних речовин і прекурсорів затвердженого ПКМУ від 06.05.2000 р. №770 Таблиці № ІІІ Списку №2 «Психотропні речовини, обіг яких обмежено і стосовно яких допускаються виключення деяких заходів контролю».
Згідно ч. 1 ст. 197 МК України у випадках, передбачених законом, на окремі товари встановлюються обмеження щодо їх переміщення через митний кордон України. Згідно ч. 2 даної статті переліки таких товарів (із зазначенням їх опису та коду згідно з УКТ ЗЕД), а також порядок видачі відповідних дозволів та їх обігу з використанням засобів інформаційних технологій затверджуються Кабінетом Міністрів України.
Згідно «Переліку товарів, на які встановлено обмеження щодо переміщення через митний кордон України», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.05.2012, № 436 на лікарські засоби, що містять наркотичні засоби, психотропні речовини і прекурсори, які визначено постановою Кабінету Міністрів України від 6 травня 2000 р. N 770, необхідний дозвіл на право ввезення (вивезення) чи на право транзиту наркотичних засобів, психотропних речовин або прекурсорів.
Згідно ст. 26 Закону України від 15.02.1995, № 60/95-ВР "Про наркотичні засоби, психотропні речовини і прекурсори" фізичні особи мають право перевозити наркотичні засоби і психотропні речовини, придбані за призначенням лікаря, за наявності та на підставі рецепта, виданого закладом охорони здоров`я відповідно до вимог статей 27 і 28 цього Закону. Таким чином, громадянин України ОСОБА_1 не заявив митному органу точні відомості про переміщувані ним через митний кордон предмети, які підлягають обов`язковому декларуванню та обмежені до переміщення через митний кордон України.
Зазначені дії мають ознаки порушення (порушень) митних правил, передбаченого (передбачених) статтею 472 Митного кодексу України.
В судове засідання ОСОБА_1 не з`явився, однак у матеріалах справи знаходиться його заява, в якій останній просить справу розглянути у його відсутності.
Представник Закарпатської митниці ДМС –Зубенко І.І. у судовому засіданні просив притягнути ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ст.472 МК України та застосувати відносно останнього адміністративне стягнення передбачене санкцією вказаної статті.
Заслухавши думку представника Закарпатської митниці, дослідивши матеріали справи, оцінивши наявні в ній докази, приходжу до наступного висновку.
Відповідно до ч.1 ст.486 МК України завданнями провадження у справах про порушення митних правил є своєчасне, всебічне, повне та об`єктивне з`ясування обставин кожної справи, вирішення її з дотриманням вимог закону, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню порушень митних правил, та запобігання таким правопорушенням.
Частиною 1 статті 489 МК України посадова особа при розгляді справи про порушення митних правил зобов`язана з`ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом`якшують та/або обтяжують відповідальність, чи є підстави для звільнення особи, що вчинила правопорушення, від адміністративної відповідальності, а також з`ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
З протоколу про порушення митних правил №0945/30500/21 від 23.07.2021 та доданих до нього матеріалів слідує, що 23.07.2021 року о 03 год. 48 хв. в зону митного контролю на ділянку “В`їзд” митного поста «Тиса» Закарпатської митниці Держмитслужби заїхав мікроавтобус марки «FIAT», реєстраційний номерний знак України НОМЕР_2 , у якому в якості водія слідував громадянин України ОСОБА_1 , що їхав з Італії до України в м.Тернопіль. Формою проходження митного контролю гр. України ОСОБА_1 обрав порядок проходження митного контролю по каналу “червоний коридор”. Громадянину України ОСОБА_1 було запропоновано заповнити митну декларацію, в якій він вказав свої паспортні дані, відомості про транспортний засіб, та особисті речі. При усному опитуванні громадянин України ОСОБА_1 підтвердив відомості заявлені ним у митній декларації та заперечив наявність будь-яких інших товарів, в тому числі таких, що підпадають під обмеження. В ході митного контролю зазначеного транспортного засобу та речей громадянина України ОСОБА_1 були виявлені не вказані в митній декларації та не заявлені при усному опитуванні медичні препарати іноземного виробництва, а саме: медичний препарат «XANAX 0.50mg», діюча речовина «Alprazolam» (Альпразолам), в кількості 3(три) упаковки по 20 таблеток, що знаходились в трьох фабричних упаковках. Вартість даних медикаментів, згідно маркування, становить 5,70 Євро за упаковку медичного препарату «XANAX 0.50mg» загальна вартість становить – 17,10 Євро, що згідно курсу НБУ станом на 23.07.2021р. становить – 547,78 грн. Вищезазначені медичні препарати знаходилися в вантажному відсіку автомобіля в картонній коробці серед інших речей. Доступ до виявлених медпрепаратів нічим не утруднювався. Зазначені медикаменти громадянин України ОСОБА_1 не визнав своєю власністю, а зазначив, що дану картонну коробку попросила перевезти в Україну незнайома йому особа. Дану коробку він мав передати в Україну в м.Тернопіль для жінки на ім`я ОСОБА_2 .
Діюча речовина «Alprazolam» (Альпразолам) віднесена до переліку наркотичних засобів та психотропних речовин і прекурсорів затвердженого ПКМУ від 06.05.2000 р. №770 Таблиці № ІІІ Списку №2 «Психотропні речовини, обіг яких обмежено і стосовно яких допускаються виключення деяких заходів контролю».
Згідно ч. 1 ст. 197 МК України у випадках, передбачених законом, на окремі товари встановлюються обмеження щодо їх переміщення через митний кордон України. Згідно ч. 2 даної статті переліки таких товарів (із зазначенням їх опису та коду згідно з УКТ ЗЕД), а також порядок видачі відповідних дозволів та їх обігу з використанням засобів інформаційних технологій затверджуються Кабінетом Міністрів України.
Згідно «Переліку товарів, на які встановлено обмеження щодо переміщення через митний кордон України», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.05.2012, № 436 на лікарські засоби, що містять наркотичні засоби, психотропні речовини і прекурсори, які визначено постановою Кабінету Міністрів України від 6 травня 2000 р. N 770, необхідний дозвіл на право ввезення (вивезення) чи на право транзиту наркотичних засобів, психотропних речовин або прекурсорів. Згідно ст. 26 Закону України від 15.02.1995, № 60/95-ВР "Про наркотичні засоби, психотропні речовини і прекурсори" фізичні особи мають право перевозити наркотичні засоби і психотропні речовини, придбані за призначенням лікаря, за наявності та на підставі рецепта, виданого закладом охорони здоров`я відповідно до вимог статей 27 і 28 цього Закону. Таким чином, громадянин України ОСОБА_1 не заявив митному органу точні відомості про переміщувані ним через митний кордон предмети, які підлягають обов`язковому декларуванню та обмежені до переміщення через митний кордон України.
Заслухавши думку представника Закарпатської митниці ДМС, дослідивши матеріали справи, приходжу до висновку про наявність у діях гр. ОСОБА_1 складу порушення митних правил, передбаченого ст. 472 МК України, тобто - не заявлення за встановленою формою точних відомостей про переміщувані ним через митний кордон України товари, які обмежені до ввезення та підлягають обов`язковому письмовому декларуванню. Дії ОСОБА_1 за ст.472 МК України кваліфіковані правильно.
Вина ОСОБА_1 у вчиненому правопорушення підтверджується протоколом про ПМП №0945/30500/21 від 23.07.2021, митною декларацією від 23.07.2021, письмовими поясненнями ОСОБА_1 від 23.07.2021, доповідною запискою старшого державного інспектора-кінолога відділу кінологічного забезпечення Управління боротьби з контрабандою та митними правопорушеннями Закарпатської держмитслужби Роспопи Р.С. від 23.07.2021, висновком №1420003800-0222 від 06.08.2021 та іншими матеріалами справи.
При призначенні адміністративного стягнення суд виходить із змісту ст.33 КУпАП враховує характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом`якшують та обтяжують відповідальність та вважає, що ОСОБА_1 слід призначити адміністративне стягнення, передбачене санкцією ст.472 МК України, у вигляді штрафу в розмірі ста відсотків вартості товарів, що були безпосередніми предметами порушення митних правил (547,78грн.) з їх конфіскацією на користь держави.
Відповідно до ст. 40-1 КУпАП, п. 5 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» з ОСОБА_1 , підлягає до стягнення судовий збір у сумі 454,00 грн.
Керуючись ст. ст.472 МК України, ст.ст.40-1, 283-285,287-290 КУпАП, п.5 ч.2 ст. 4 Закон України «Про судовий збір», суддя, -
П О С Т А Н О В И В :
Громадянина України ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст.472 МК України та накласти на нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 100 відсотків вартості товарів, що становить 547грн. 78 коп., з конфіскацією на користь держави безпосередніх предметів порушення митних правил, а саме: медичний препарат «XANAX 0.50mg», діюча речовина «Alprazolam» (Альпразолам), в кількості 3(три) упаковки по 20 таблеток, що знаходяться в трьох фабричних упаковках.
Стягнути з громадянина України ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , судовий збір на користь держави у розмірі 454 грн.
Постанова може бути оскаржена до Закарпатського апеляційного суду протягом десяти днів з дня винесення постанови особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником, а також прокурором у випадках, передбачених частиною п`ятою статті 7 та частиною першою статті 287 цього Кодексу.
Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Строк звернення постанови для виконання - три місяці з моменту її винесення, якщо інше не встановлено КУпАП та іншими законами України.
Суддя Ужгородського
міськрайонного суду
Закарпатської області М.М Хамник