
Справа 229/4817/21
Номер провадження 3/229/1620/2021
П О С Т А Н О В А
27 вересня 2021 року м. Дружківка
Суддя Дружківського міського суду Донецької області Панова Т.Л., розглянувши матеріали, які надійшли з відділу поліції №1 Краматорського РУП ГУНП в Донецькій області про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, не працюючого, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ,
за ч.1 ст. 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення
ВСТАНОВИВ:
13.08.2021 року о 00-20 год., в м. Дружківка по вул. О.Кошового, біля будинку № 39, ОСОБА_1 керував автомобілем ВАЗ 2107, номерний знак НОМЕР_2 , з явними ознаками алкогольного сп`яніння (запах алкоголя з порожнини рота, нестійка хода), від огляду за допомогою "Драгер алкотест" на місці зупинки, а також від медичного огляду у встановленому законом порядку у наркологічному диспансері для встановлення ступені алкогольного сп`яніння відмовився у присутності двох свідків, чим порушив вимоги п.2.5 Правил дорожнього руху, за що відповідальність передбачена ч.1 ст. 130 КУпАП.
У судове засідання ОСОБА_1 не з`явився. Надав суду заяву про розгляд справи без його участі. Свою вину визнав, зазначив, що 13.08.2021 року відмовився від продуття алкотестеру та проїхати до лікарні відмовився.
Положеннями ч.2 ст.7 КУпАП визначено, що провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.
Згідно з положеннями ст.9 КУпАП, адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Згідно вимог ст.245 КУпАП, завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об`єктивне з`ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
Пункт 2.5 Правил дорожнього руху, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 10 жовтня 2001 року №1306 передбачає обов`язок, водія на вимогу поліцейського пройти в установленому порядку медичний огляд з метою встановлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.
Факт скоєння адміністративного правопорушення підтверджується протоколом про адміністративне правопорушення серії ААБ № 095177 від 13.08.2021 року.
Відповідно письмових пояснень свідків ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , які були досліджені в судовому засіданні, ОСОБА_1 від продуття алкотестера «Драгер» відмовився, та проходження огляду у медичному закладі відмовився, мав ознаки алкогольного сп`яніння (різкий запах алкоголя з рота, млява мова, хитка хода) факт керування транспортним засобом та вживання алкоголю не заперечував.
Відповідно направлення на огляд водія транспортного засобу з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, ОСОБА_1 був направлений до Краматорського наркологічного диспансера 13.08.2021 року о 00-25 год.
Відповідно довідки, виданої заступником начальника відділу № 1 Краматорського РУП ГУНП в Донецькій області запис про отримання посвідчення водія ОСОБА_1 , згідно бази даних ІПНП МВС України відсутній.
На підставі вищезазначеного, суддя вважає, що в діях ОСОБА_1 присутній склад адміністративного правопорушення, передбаченого ст.130 ч. 1 КУпАП, а саме: відмова від проходження огляду на стан алкогольного сп`яніння в установленому законом порядку.
Враховуючи характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь його вини, те що не має посвідчення водія, його майновий стан, обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність, суддя вважає необхідним накласти на ОСОБА_1 , стягнення у вигляді штрафу .
Згідно зіст.40-1 КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладання адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.
На підставі п.5 ч.1ст.4 ЗУ «Про судовий збір» з ОСОБА_1 також підлягає стягненню судовий збір у розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб встановленого законом на 1 січня календарного року, в сумі 454,00 грн.
Керуючись ст. 130,221,248-249,284 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суддя-
П О С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 визнати винним у скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.130 КУпАП, та накласти на нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 17 000 (сімнадцять тисяч ) грн.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір у розмірі 454 (чотириста п`ятдесят чотири) грн. 00 коп.
Адміністративне стягнення у вигляді штрафу підлягає сплаті на р/р № UA198999980313090149000005001 отримувач: Донецьке ГУК/Дон.обл./21081300, Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), код за ЄДРПОУ: 37967785, Код класифікації доходів бюджету- 21081300.
Реквізити для сплати судового збору на користь держави, отримувач коштів: ГУК у м. Києві /м. Київ/ 22030106 , ЄДРПОУ 37993783, банк отримувача Казначейство України (ЕАП), на рахунок отримувача UA908999980313111256000026001, код класифікації доходів бюджету 22030106.
Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня її винесення до Донецького апеляційного суду через Дружківський міський суд.
Суддя: Т.Л. Панова