
Справа № 766/7812/21
н/п 2/766/10341/21
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
27 вересня 2021 року Херсонський міський суд Херсонської області у складі:
головуючого судді Булах Є.М.,
справа №766/7812/21; провадження №2/766/10341/21
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Херсоні в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін цивільну справу за позовом
позивача: ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 , місце реєстрації: АДРЕСА_2 )
до
відповідача: Міського комунального підприємства «Виробниче управління водопровідно-каналізаційного господарства міста Херсона» (ЄДРПОУ: 39500143, місцезнаходження: 73003, м. Херсон, пл. ім. Ю. Тутушкіна, буд. 9),
треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмету спору: Управління праці та соціального захисту населення Суворовської районної у м. Херсоні ради (ЄДРПОУ 37541984, місцезнаходження: 73003, м. Херсон, вул. Маяковського, буд. 4),
Управління соціальної політики Херсонської міської ради (ЄДРПОУ 26084619, місцезнаходження: 73003, м. Херсон, просп. Ушакова, буд. 37)
предмет та підстави позову: про зобов`язання вчинити дії
негайно після закінчення судового розгляду по суті, перебуваючи в нарадчій кімнаті, ухвалив рішення про наступне та,-
встановив:
І. Виклад позиції позивача
14 травня 2021 року позивач звернувся до суду з позовом до відповідача про зобов`язання вчинити дії, у якому просив зобов`язати відповідача здійснити перерахунок оплати за надані послуги з централізованого водопостачання та водовідведення за період з 09.04.2016 року по 01.01.2020 року по особовому рахунку НОМЕР_2 з урахуванням 100% пільги, на яку має право позивач як учасник бойових дій.
Позовні вимоги обґрунтовано тим, що позивач є споживачем послуг централізованого водопостачання та водовідведення, які надаються відповідачем за адресою: АДРЕСА_2 .
З 10 травня 2016 року позивач перебуває на обліку в Єдиному державному автоматизованому реєстрі осіб, які мають право на пільги за статусом - учасник бойових дій під час проведення антитерористичної операції. Відповідно до міської комплексної програми «Соціальний захист» №932 від 25.10.2005 року має право на додаткову пільгу з оплати житлово-комунальних послуг.
21.01.2020 року ОСОБА_1 надав на адресу відповідача документи, які підтверджують його право на пільгу, у зв`язку з чим з 01.01.2021 року в абонентській базі водоканалу значиться як пільговик 100% «Учасник бойових дій АТО».
Разом з тим, вважає, що МКП «ВУВКГ м. Херсона» безпідставно не врахувало той факт, що позивач з 10.05.2016 року має статус УБД, що призвело до утворення заборгованості за період з 09.04.2016 року по 01.01.2020 року по особовому рахунку № НОМЕР_2 , який обліковується за позивачем.
За таких обставин, посилаючись на порушення відповідачем соціальних прав та гарантій позивача, останній змушений звернутися до суду з вказаним позовом.
ІІ. Виклад позиції відповідача
09.08.2021 року представник МКП «ВУВКГ м. Херсона» подав відзив на позовну заяву, у якому просив у задоволенні позовних вимог відмовити у повному обсязі з огляду на наступне.
Позивач як споживач послуг з водопостачання та водовідведення за адресою: АДРЕСА_2 , будь-яких заяв щодо отримання пільг або субсидій не надавав, а тому відсутні правові підстави для здійснення розрахунку та оплати послуг з урахуванням пільг.
Окрім того, постанова КМУ від 17 квітня 2019 р. №373 «Деякі питання надання житлових субсидій та пільг на оплату житлово-комунальних послуг, придбання твердого палива і скрапленого газу у грошовій формі», на яку позивач посилається як на підставу позовних вимог, набрала чинності з дня її опублікування і застосовується з 1 травня 2019 р., крім пунктів 1 і 3 цієї постанови та пунктів 3, 4, 6 змін, затверджених цією постановою, які застосовуються з 1 жовтня 2019 року. Тому, не може розповсюджувати свою дію на правовідносини за період з 09.04.2016 року по момент набуття постановою чинності.
ІІІ. Виклад позиції позивача у відповіді на відзив
16.08.2021 року представник позивача за довіреністю адвокат Васильєва М.В. подала відповідь на відзив, у якій повністю підтримала позовні вимоги.
Вказала, що незалежно від подання чи неподання позивачем заяви про застосування пільг до МКП «ВУВКГ міста Херсона», останній зобов`язаний робити для позивача розрахунок плати за послуги з водопостачання та водовідведення з урахуванням 100% пільги, так як інформація про позивача з 10.05.2016 року внесена до Єдиного державного автоматизованого реєстру осіб, які мають право на пільги.
З моменту внесення даних про позивача до Єдиного державного автоматизованого реєстру осіб, які мають право на пільги, позивач зобов`язаний повідомляти про наявність/ відсутність/ зміни пільг виключно Уповноважені органи, а саме, органи соціального захисту населення, які ведуть облік таких осіб та забезпечують автоматизоване використання даних єдиного реєстру.
Виконавці комунальних послуг та органи соціального захисту населення зобов`язані обмінюватись між собою інформацією щодо осіб, які мають право на пільги, забезпечуючи там самим реалізацію права на пільги осіб, що включені до відповідного реєстру.
ІV. Позиція відповідача у запереченнях на відповідь на відзив
31.08.2021 року представник МКП «ВУВКГ м. Херсона» подав заперечення на відповідь на відзив, у яких вказав, що позивачем не спростовано доводи відповідача, а тому позовні вимоги задоволенню не підлягають.
V. Виклад позиції Управління праці та соціального захисту населення Суворовської районної у м. Херсоні ради
05.07.2021 року представник Управління праці та соціального захисту населення Суворовської районної у м. Херсоні ради подав заяву про розгляд справи без його участі за наявними у справі матеріалами.
VІ. Процесуальні дії суду у справі.
Ухвалою Херсонського міського суду Херсонської області від 19.05.2021 року позовну заяву прийнято до розгляду та відкрито провадження у справі за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) осіб. Одночасно, учасникам справи було направлено ухвалу суду про відкриття провадження.
05.07.2021 року представник Управління праці та соціального захисту населення Суворовської районної у м. Херсоні ради подав заяву про розгляд справи без його участі за наявними у справі матеріалами.
09.08.2021 року представник МКП «ВУВКГ м. Херсона» подав відзив на позовну заяву.
16.08.2021 року представник позивача за довіреністю адвокат Васильєва М.В. подала відповідь на відзив, клопотання про приєднання доказів відправки, клопотання про розгляд справи в порядку загального позовного провадження або спрощеного позовного провадження з викликом сторін.
31.08.2021 року представник МКП «ВУВКГ м. Херсона» подав заперечення на відповідь на відзив.
Ухвалою Херсонського міського суду Херсонської області від 27.09.2021 року відмовлено у задоволенні клопотання представника позивача про розгляд цивільної справи в порядку загального позовного провадження або спрощеного позовного провадження з викликом сторін.
Положеннями ст.174 ЦПК України закріплено, що при розгляді справи судом у порядку позовного провадження учасники справи викладають письмово свої вимоги, заперечення, аргументи, пояснення та міркування щодо предмета спору виключно у заявах по суті справи, визначених цим Кодексом. Заявами по суті справи є: позовна заява; відзив на позовну заяву (відзив); відповідь на відзив; заперечення; пояснення третьої особи щодо позову або відзиву. Подання заяв по суті справи є правом учасників справи.
Учасники справи наданими їм правом скористалися та подали до суду заяви по суті справи.
Відповідно до ч. 2 ст. 247 ЦПК України, у разі якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється судом за відсутності учасників справи, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Відповідно до ч. 5 ст. 279 ЦПК України суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами.
У відповідності до ч. 8 ст. 279 ЦПК України при розгляді справи у порядку спрощеного провадження суд досліджує докази і письмові пояснення, викладені у заявах по суті справи.
Дослідивши матеріали справи, з`ясувавши фактичні обставини, оцінивши наявні у справі докази у їх сукупності, суд прийшов до висновку, що надані сторонами докази та повідомлені ними обставини, на яких вони ґрунтуються у відповідності з нормами матеріального права, що підлягають застосуванню до даних правовідносин, є достатніми для прийняття рішення у справі в порядку спрощеного позовного провадження, як це передбачено ст. 279 ЦПК України.
Інші процесуальні дії (забезпечення доказів, вжиття заходів забезпечення позову, зупинення і поновлення провадження тощо) не застосовувались.
VІІ. Фактичні обставини справи, встановлені судом та зміст правовідносин
В абонентській базі МКП «ВУВКГ м. Херсона» на ім`я ОСОБА_1 за адресою: АДРЕСА_2 відкритий особовий рахунок НОМЕР_2 , що підтверджено довідкою №262/07 від 13.07.2020 року.
За відомостями, наявними у відділі реєстрації місця проживання фізичних осіб Херсонської міської ради, станом на 26.02.2021 за адресою: АДРЕСА_2 зареєстровані: ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_4
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 призваний на військову службу по мобілізації 03 квітня 2015 року до військової частини В3416, про що свідчить повідомлення №889, видане 22.04.2015 року ТВО військового комісара Херсонського ОМВК.
Згідно довідки №3884, виданої 25.06.2020 року Управлінням праці та соціального захисту населення Суворовської районної у м. Херсоні ради, ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , який зареєстрований за адресою: АДРЕСА_2 на обліку в Єдиному державному автоматизованому реєстрі осіб, які мають право на пільги перебуває з 10.05.2016 року за статусом - учасник бойових дій, під час проведення антитерористичної операції (військовослужбовець Міністерства оборони України) та має право на додаткову пільгу з оплати житлово-комунальних послуг відповідно до міської комплексної програми «Соціальний захист» №932 від 25.10.2005 року (внесено зміни від 12.09.2014 за №1475).
Відповідно до посвідчення серії НОМЕР_3 , виданого 20.10.2015 року Управлінням персоналу штабу управління оперативного командування «ПІВДЕНЬ», ОСОБА_1 має право на пільги, встановлені законодавством України для ветеранів війни - учасників бойових дій.
На запит позивача від 01.07.2020 року Управління праці та соціального захисту населення Суворовської районної у м. Херсоні ради повідомило, що в ЄДАР осіб, які мають право на пільги ОСОБА_1 перебуває за статусом - учасник бойових дій з 10.05.2016 року. Управлінням нараховано позивачу пільги у розмірі 75% в межах норм, передбачених чинним законодавством у грошовій безготівковій формі та передані на центральний рівень.
Листом від 07.04.2021 року за вих. №1960 Управління праці та соціального захисту населення Суворовської районної у місті Херсоні ради, повідомило що за липень 2020 року ОСОБА_1 нараховані пільги з оплати житлово-комунальних послуг з жовтня 2019 року по червень 2020 року у розмірі 75% знижки в межах норм, передбачених чинним законодавством у грошовій безготівковій формі; за липень 2020 року у грошовій готівковій формі, на рахунок відкритий в Ощадбанку; з серпня 2020 року по березень 2021 року у грошовій безготівковій формі, зокрема, за водопостачання та водовідведення за 2019 рік - 164, 55 грн., за 2020 рік - 791, 96 грн., за 2021 рік - 229, 04 грн. Крім того, до 01.10.2019 року повноваження щодо здійснення нарахування пільг з оплати житлово-комунальних послуг та здійснення розрахунків з підприємствами - надавачами житлово-комунальних послуг здійснювало Управління соціальної політики Херсонської міської ради.
Листом від 09.04.2021 року за вих. №622, Управління соціальної політики ХМР повідомило, що за період з 10.05.2016 по 01.10.2019 року МКП «ВУВКГ м. Херсона» не передавало до управління розрахунки на відшкодування витрат за пільги надані позивачу як учаснику бойових дій за адресою: АДРЕСА_2 за послуги водопостачання та водовідведення.
На запит позивача від 07.07.2020 року МКП «ВУВКГ м. Херсона» повідомило, що питання здійснення перерахунку за адресою: АДРЕСА_2 , буде винесено на комісію з розгляду питань виконання перерахунків за зверненнями споживачів та рекомендовано позивачу здійснити безоплатне встановлення лічильника води для фактичного обліку водоспоживання.
Листом від 04.09.2020 року за вих. №1-1-Т МКП «ВУВКГ м. Херсона» повідомило, що комісією з розгляду питань виконання перерахунків за зверненнями споживачів заява розглянута та по особовому рахунку ОСОБА_1 виконаний перерахунок за період з 03.04.2015 по 08.04.2016 за послуги з водопостачання та водовідведення. Заборгованість на 01.08.2020 за адресою: АДРЕСА_2 складає 16 101, 17 грн. та підлягає оплаті. Позивачу запропоновано укласти договір на поетапне погашення боргу.
Листом від 25.02.2021 року за вих. №724-21/вих МКП «ВУВКГ м. Херсона» повідомило, що документи на підтвердження права на пільгу ОСОБА_1 надані до МКП «ВУВКГ м. Херсон» лише 21.01.2020 року. Таким чином, починаючи з 01.01.2020 р. в абонентській базі Водоканалу ОСОБА_1 значиться як пільговик 100% «Учасник бойових дій АТО» - 1 особа. Заборгованість за адресою позивача станом на 16.02.2021 p., з урахуванням показників 0 куб. м, складає 18 319,96 грн. та підлягає оплаті. Нарахування за послуги виконано відповідно до вимог чинного законодавства, тому підстави для його перегляду відсутні.
Аналогічну за змістом відповідь на запит ОСОБА_1 від 04.03.2021 року МКП «ВУВКГ м. Херсона» надало 17.03.2021 року за вих. №1023-21/вих, з уточненою заборгованість за о/р №4980110057 станом на 04.03.2021 року з урахуванням показників лічильника 2 куб. м. у розмірі 18 378, 63 грн.
VІІІ. Оцінка Суду.
Частиною 1 статті 4 ЦПК України визначено, що кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів.
Згідно принципу диспозитивності суд розглядає справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках (ч.1 ст. 13 ЦПК України).
Здійснюючи правосуддя, суд захищає права, свободи та інтереси фізичних осіб, права та інтереси юридичних осіб, державні та суспільні інтереси у спосіб, визначений законом або договором. У випадку, якщо закон або договір не визначають ефективного способу захисту порушеного, невизнаного або оспореного права, свободи чи інтересу особи, яка звернулася до суду, суд відповідно до викладеної в позові вимоги такої особи може визначити у своєму рішенні такий спосіб захисту, який не суперечить закону (ст. 5 ЦПК України).
При вирішенні цивільного спору суд керується Конституцією України, законами України, міжнародними договорами, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України, застосовує інші правові акти, враховує завдання цивільного судочинства, забезпечення розумного балансу між приватними й публічними інтересами, особливості предмета спору та ціну позову, складність справи, її значення для сторін та час, необхідний для розгляду справи, покладення доведення обставин, які мають значення для справи, саме сторонами, права яких є рівними, як і покладення саме на кожну сторону ризик настання наслідків, пов`язаних із вчиненням чи не вчиненням нею процесуальних дій та з урахуванням меж заявлених вимог та заперечень та обсягу поданих доказів.
Статтею 46 Конституції України гарантовано право кожного громадянина на соціальний захист.
Правовий статус ветеранів війни та гарантії їх прав визначено Законом України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» (далі по тексту - Закон №3551-XII).
Відповідно до ст. 5 Закону №3551-XII учасниками бойових дій є особи, які брали участь у виконанні бойових завдань по захисту Батьківщини у складі військових підрозділів, з`єднань, об`єднань всіх видів і родів військ Збройних Сил діючої армії (флоту), у партизанських загонах і підпіллі та інших формуваннях як у воєнний, так і у мирний час.
Статус позивача як учасника бойових дій підтверджено посвідченням серії НОМЕР_3 , виданим 20.10.2015 року Управлінням персоналу штабу управління оперативного командування «ПІВДЕНЬ».
Учасникам бойових дій, визначеним ст. ст. 5, 6 Закону №3551-XII надається пільга 75-процентна знижка плати за користування комунальними послугами (газом, електроенергією та іншими послугами) та скрапленим балонним газом для побутових потреб в межах середніх норм споживання (п. 5 ч. 1 ст. 12 Закону №3551-XII).
Пільги щодо плати за житло, комунальні послуги та паливо, передбачені пунктами 4-6 цієї статті, надаються учасникам бойових дій та членам їх сімей, що проживають разом з ними, незалежно від виду житла чи форми власності на нього. Площа житла, на яку нараховується 75-процентна знижка плати, передбачена пунктами 4 і 5 частини першої цієї статті, визначається в максимально можливому розмірі в межах загальної площі житлового приміщення (будинку) згідно з нормами користування (споживання), встановленими цими пунктами, незалежно від наявності в складі сім`ї осіб, які не мають права на знижку плати. Якщо в складі сім`ї є особи, які мають право на знижку плати в розмірі, меншому ніж 75 процентів, спочатку обчислюється в максимально можливому розмірі 75-процентна відповідна знижка плати. (ч. ч. 2, 3 ст. 12 Закону №3551-XII)
До комунальних послуг, визначених Законом №3551-XII належать: водопостачання, включаючи постачання привізною водою для господарсько-побутових потреб; гаряче водопостачання; користування тепловою енергією; вивезення побутових відходів; водовідведення, включаючи обслуговування вигрібних ям загального та особистого користування в садибах житлових будинків; газ, у тому числі зріджений, що використовується для опалення житлових приміщень, підігріву води в будинках, які не мають централізованого гарячого водопостачання; користування електроенергією.
Згідно з пунктом 6 постанови КМ України від 16 лютого 1994 року №94 «Про порядок надання пільг, передбачених Законом України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» витрати державних органів, органів місцевого і регіонального самоврядування, підприємств, установ і організацій (далі - організації), пов`язані з наданням пільг, передбачених Законом України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», покриваються місцевими фінансовими органами на підставі розрахунків, поданих організаціями, шляхом перерахування коштів на їх рахунки в установах банків. Пільги, передбачені зазначеним Законом, надаються організаціями за рахунок власних коштів з наступним відшкодуванням їх з бюджету за встановленими нормами у погоджені з фінансовими органами терміни.
Згідно з пунктом 7 постанови КМ України від 16 лютого 1994 року №94 «Про порядок надання пільг, передбачених Законом України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» громадянам, які набули статусу ветерана війни або особи, яка має особливі заслуги перед Батьківщиною, та особи, на яких поширюється чинність Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту", після прийняття цього Закону, пільги надаються з дня звернення.
Пунктом 1 Положення про Єдиний державний автоматизований реєстр осіб, які мають право на пільги, затвердженого постановою КМ України від 29 січня 2003 року №117 чинного з 09.04.2016 року по 31.12.2019 року (далі по тексту - Положення №117), передбачено, що Єдиний державний автоматизований реєстр осіб, які мають право на пільги (далі - Реєстр), - автоматизований банк даних, створений для забезпечення єдиного державного обліку фізичних осіб, які мають право на пільги за соціальною ознакою згідно із законами України (далі - пільговики).
Відповідно до пункту 5 Положення №117 чинного з 09.04.2016 року по 31.12.2019 року, для включення до Реєстру інформації про пільговика він подає уповноваженому органу довідку про склад сім`ї, копії документів, що підтверджують право пільговика та членів його сім`ї на пільги, копію довідки про присвоєння ідентифікаційного номера у Державному реєстрі фізичних осіб - платників податків, пред`являє паспорт та надає інформацію про характеристику житла та послуги, щодо отримання яких має пільги та реально ними користується.
Відповідно до пункту 10 цього Положення №117 чинного з 09.04.2016 року по 27.04.2019 року, підприємства та організації, що надають послуги, щомісяця до 25 числа подають уповноваженому органу на паперових та електронних носіях розрахунки щодо вартості послуг, наданих пільговикам у минулому місяці, згідно з формою «2-пільга».
Права, обов`язки та відповідальність позивача як споживача послуг і відповідача, як виконавця послуг регламентуються Правилами надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення, затверджених Постановою Кабінету Міністрів України від 21.07.2005 року №630 (далі по тексту - Постанова №630).
Відповідно до пункту 22 постанови №630 у разі коли споживач відповідно до законодавства має пільги з оплати послуг, у договорі робиться відповідна позначка. При цьому дані про зазначену пільгу вносяться у договір між виконавцем та постачальником. У разі отримання права на пільги споживач подає виконавцю письмову заяву та документи, що його підтверджують. Оплата за послуги з урахуванням пільг нараховується з дати подання документів, що підтверджують право на пільгу.
Аналізуючи норми права у правовідносинах, подібних до тих, що виникли між сторонами, КЦС у складі ВС у постанові від 04 листопада 2019 року у справі №501/1197/15-ц, дійшов висновків, що оплата наданих послуг здійснюється з урахуванням пільг лише після подання відповідної заяви виконавцю послуг, який надає житлово-комунальні послуги споживачу відповідно до договору.
Враховуючи, що ОСОБА_1 лише 21 січня 2020 року подав МКП «ВУВКГ м. Херсона» заяву з документами, які підтверджують його право на пільгу відповідно до Закону №3551-XII, суд доходить висновку про відсутність підстав для нарахування пільг щодо сплати комунальних послуг з 09 квітня 2016 року та для здійснення перерахункуу оплати за надані послуги з централізованого водопостачання та водовідведення за період з 09.04.2016 року по 01.01.2020 року по особовому рахунку НОМЕР_2 з урахуванням 100% пільги, на яку має право позивач як учасник бойових дій, оскільки оплата наданих послуг здійснюється з урахуванням пільг лише після подання відповідної заяви виконавцю послуг, який надає житлово-комунальні послуги споживачу відповідно до договору.
З огляду на досліджені докази та з`ясовані обставини справи, суд приходить до висновку, що позивач не довів у встановленому законом порядку ті обставини, на які він посилається, як на підставу своїх вимог, а відтак позовні вимоги є такими, що задоволенню не підлягають у повному обсязі.
Європейський суд з прав людини вказав, що згідно з його усталеною практикою, яка відображає принцип, пов`язаний з належним здійсненням правосуддя, у рішеннях судів та інших органів з вирішення спорів мають бути належним чином зазначені підстави, на яких вони ґрунтуються. Хоча пункт 1 статті 6 Конвенції зобов`язує суди обґрунтовувати свої рішення, його не можна тлумачити як такий, що вимагає детальної відповіді на кожен аргумент. Міра, до якої суд має виконати обов`язок щодо обґрунтування рішення, може бути різною в залежності від характеру рішення (SERYAVIN AND OTHERS v. UKRAINE, № 4909/04, § 58, ЄСПЛ, від 10 лютого 2010 року).
ІХ. Заходи забезпечення позову (заяви).
Заходи забезпечення позову (заяви) судом не застосовувалися.
Х. Розподіл судових витрат.
Згідно частини першої статті 141 ЦПК України судовий збір покладається на сторони пропорційно розміру задоволених позовних вимог.
Згідно з пунктом 13 частини 1ст. 5 Закону України «Про судовий збір» від сплати судового збору під час розгляду справи в усіх судових інстанціях звільняються позивачі учасники бойових дій у справах, пов`язаних з порушенням їхніх прав.
Оскільки суд відмовляє у задоволенні позовних вимог, судові витрати слід віднести на рахунок держави.
На підставі викладеного, керуючись ст. 43 Конституції України, ст. ст. 4, 40, 49-2 КЗпП України, ст. 12, 13, 89, 141, 258-259, 263-265, 268, 274-279, 354-355 ЦПК України, суд -
УХВАЛИВ:
У задоволенні позивних вимог ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 , місце реєстрації: АДРЕСА_2 ) до Міського комунального підприємства «Виробниче управління водопровідно-каналізаційного господарства міста Херсона» (ЄДРПОУ: 39500143, місцезнаходження: 73003, м. Херсон, пл. ім. Ю. Тутушкіна, буд. 9), треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмету спору: Управління праці та соціального захисту населення Суворовської районної у м. Херсоні ради (ЄДРПОУ 37541984, місцезнаходження: 73003, м. Херсон, вул. Маяковського, буд. 4), Управління соціальної політики Херсонської міської ради (ЄДРПОУ 26084619, місцезнаходження: 73003, м. Херсон, просп. Ушакова, буд. 37) про зобов`язання вчинити дії - відмовити.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Учасник справи, якому повне рішення не було вручено у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Відповідно до п.3 розділу XII «Прикінцеві положення» ЦПК України, під час дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), суд за заявою учасників справи та осіб, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їхні права, інтереси та (або) обов`язки (у разі наявності у них права на вчинення відповідних процесуальних дій, передбачених цим Кодексом), поновлює процесуальні строки, встановлені нормами цього Кодексу, якщо визнає причини їх пропуску поважними і такими, що зумовлені обмеженнями, впровадженими у зв`язку з карантином. Суд може поновити відповідний строк як до, так і після його закінчення. Суд за заявою особи продовжує процесуальний строк, встановлений судом, якщо неможливість вчинення відповідної процесуальної дії у визначений строк зумовлена обмеженнями, впровадженими у зв`язку з карантином.
У відповідності до п.п.15.5 ч.1 Розділу ХІІІ Перехідних положень ЦПК України, до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні та касаційні скарги подаються учасниками справи до або через Херсонський міський суд Херсонської області.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закритті апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Відомості про учасників справи згідно п. 4 ч. 5 ст. 265 ЦПК України:
Позивач: ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , РНОКПП НОМЕР_1 , місце реєстрації: АДРЕСА_2 ;
Відповідач: Міське комунальне підприємство «Виробниче управління водопровідно-каналізаційного господарства міста Херсона», ЄДРПОУ 39500143, місцезнаходження: 73003, м. Херсон, пл. ім. Ю. Тутушкіна, буд. 9;
Третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору: Управління праці та соціального захисту населення Суворовської районної у м. Херсоні ради, ЄДРПОУ 37541984, місцезнаходження: 73003, м. Херсон, вул. Маяковського, буд. 4;
Третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору: Управління соціальної політики Херсонської міської ради, ЄДРПОУ 26084619, місцезнаходження: 73003, м. Херсон, просп. Ушакова, буд. 37.
Повний текст рішення складено 27.09.2021 року
Суддя Є.М. Булах