Рішення № 99897134, 24.09.2021, Київський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
24.09.2021
Номер справи
320/12166/20
Номер документу
99897134
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

24 вересня 2021 року № 320/12166/20

Київський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Горобцової Я.В., розглянувши у порядку спрощеного позовного провадження без проведення судового засідання адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Департаменту кадрового забезпечення Національної поліції України та Національної Поліції України про визнання відмови протиправною та зобов`язання вчинити певні дії,

в с т а н о в и в:

До Київського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 до Департаменту кадрового забезпечення Національної поліції України, в якій позивач просить суд:

- визнати протиправною відмову Департаменту кадрового забезпечення Національної поліції України у зарахуванні пільгової вислуги років підполковника поліції ОСОБА_1 до його календарної вислуги років та до стажу служби у поліції;

- зобов`язати Департамент кадрового забезпечення Національної поліції України здійснити перерахунок та зарахувати підполковнику поліції ОСОБА_1 відповідно до статті 12 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» та пункту 3 постанови Кабінету Міністрів України від 17.07.1992 №393 «Про порядок обчислення вислуги років, призначення та виплати пенсій і грошової допомоги особам офіцерського складу, прапорщикам, мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ, поліцейським та членам їхніх сімей» до календарної вислуги років, яка дає право на призначення пенсії, вислугу в пільговому обчисленні, сформовану за період з 18.06.2002 по 26.07.2011 у загальній кількості 04 роки 06 місяців 17 днів та встановити надбавку за стаж служби з урахуванням періоду пільгової вислуги років.

Позовні вимоги мотивовано тим, що вислуга років позивача в пільговому обчисленні, сформована за період з 18.06.2002 по 26.07.2011, у загальній кількості 04 роки 06 місяців 17 днів, проте, позивачеві було протиправно відмовлено у зарахуванні пільгової вислуги років до календарної вислуги років, а також встановлення надбавки за вислугу років з урахуванням пільгової вислуги років.

Ухвалою Київського окружного адміністративного суду від 30 листопада 2020 року відкрито провадження у справі за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні), запропоновано відповідачу подати відзив на позовну заяву.

Ухвалою Київського окружного адміністративного суду від 12 травня 2021 року залучено до участі у справі співвідповідача, а саме Національну поліцію України.

Відповідач надав суду відзив на позовну заяву, в якому зазначив, що зарахування до календарної вислуги стажу роботи у пільговому обчисленні Законом України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» не передбачено, так як і зарахування до стажу служби в поліції, який дає право на встановлення поліцейському надбавки за вислугу років, надання додаткової оплачуваної відпустки стажу роботи у пільговому обчисленні ні Законом України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», ні Законом України «Про Національну поліцію» не передбачено. Враховуючи вищезазначене, листом Департаменту від 26.10.2020 позивачу повідомлено про виключний перелік видів служби та роботи, що зараховується до стажу служби в поліції, які дають право на встановлення поліцейському надбавки за вислугу років та надання додаткової оплачуваної відпустки.

Справу розглянуто за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) відповідно до вимог статті 263 Кодексу адміністративного судочинства України.

Відповідно до частини 3 статті 263 Кодексу адміністративного судочинства України у справах, розгляд яких проводився за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні), заявами по суті справи є позов та відзив.

Розглянувши подані позивачем документи, всебічно і повно з`ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об`єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив таке.

ОСОБА_1 є громадянином України, що підтверджується паспортом серї НОМЕР_1 , виданим Коломийським РВ УМВС в Івано-Франківській області.

Позивач у період з 15.08.1998 по 06.11.2015 проходив службу в органах внутрішніх справ на посадах підрозділів карного розшуку, з 07.11.2015 і по теперішній час у Національній поліції України на таких посадах:

- з 15.08.1998 по 08.06.2002 - курсант Львівського інституту внутрішніх справ при академії внутрішніх справ;

- з 18.06.2002 по 19.01.2004 - оперуповноважений відділення карного розшуку Коломійського МРВ УМВС у Івано-Франківській області;

- з 19.01.2004 по 10.06.2007 - оперуповноважений відділення карного розшуку Галицького районного відділу Львівського міського управління УМВС у Львівській області;

- з 10.06.2007 по 04.10.2007 - оперуповноважений сектору карного розшуку Галицького районного відділу Львівського міського управління ГУМВС у Львівській області;

- з 04.10.2007 по 12.06.2008 - старший оперуповноважений сектору карного розшуку Галицького районного відділу Львівського міського управління ГУМВС у Львівській області;

- з 12.06.2008 по 30.09.2008 - оперуповажений відділу розкриття майнових злочинів управління карного розшуку ГУМВС у Львівській області;

- з 30.09.2008 по 05.07.2010 - оперуповноважений сектору розкриття злочинів учинених іноземцями і відносно них управління карного розшуку ГУМВС у Львівській області;

- з 06.07.2010 по 01.06.2013 - старший оперуповноважений відділу розкриття злочинів проти особи та боротьби з групою злочинів управління карного розшуку ГУМВС у Львівській області;

- з 01.06.2013 по 01.09.2014 - старший оперуповноважений в особливо важливих справах відділу розкриття злочинів проти особи та боротьби з групою злочинів управління карного розшуку ГУМВС у Львівській області;

- з 01.09.2014 по 12.11.2014 - старший оперуповноважений відділу розкриття злочинів проти особи та боротьби з групою злочинів управління карного розшуку ГУМВС у Львівській області;

- з 12.11.2014 по 06.11.2015 - старший оперуповноважений в особливо важливих справах відділу розкриття злочинів проти особи та боротьби з групою злочинів управління карного розшуку ГУМВС у Львівській області;

- з 07.11.2015 по 01.12.2016 - старший оперуповноважений в особливо важливих справах карного розшуку ГУНП у Львівській області;

- з 01.12.2016 по 10.04.2017 - старший оперуповноважений в особливо важливих справах відділу розкриття злочинів проти особбби карнго розшшшуку ГУНП у Львівській області;

- з 10.04.2017 по 04.07.2018 - старший оперуповноважений відділу оперативних розробок у західному регіоні (Львів) управління оперативних розробок Департаменту карного розшуку Національної поліції України;

- з 04.07.2018 по 14.09.2018 - старший оперуповноважений відділу оперативно-аналітичного забезпечення управління оперативних розробок Департаменту карного розшуку Національної поліції України;

- з 14.09.2018 по 29.11.2019 - головний оперуповноважений відділу оперативних розробок у західному регіоні (Львів) управління оперативних розробок Департаменту карного розшуку Національної поліції України;

- з 29.11.2019 по теперішній час - головний оперуповноважений 4-го відділу (оперативних розробок у західному регіоні) м. Львів 3-го (управління оперативних розробок) Департаменту карного розшуку Національної поліції України

Наказом Національної міліції України від 18.04.2017 №298 о/с «По особовому складу» відповідно до статті 78 розділу VII Закону України «Про Національну поліцію» установлено на 10.04.2017 стаж служби в поліції, який дає право на встановлення надбавки за вислугу років та надання додаткової оплачуваної відпустки підполковникові поліції старшому оперуповноваженому відділу оперативних розробок у західному регіоні (Львів) управління оперативних розробок Департаменту карного розшуку Національної поліції України - 18 років 07 місяців 24 дні.

Представник позивача звернувся 15.10.2020 до Голови Національної поліції України з адвокатським запитом надати підтверджуючя документи (накази, розрахунок вислуги років) про включення до календарної вислуги років, вислугу в пільговому обчисленні, сформовану за період з 18.06.2002 по 26.07.2011 у загальній кількості 04 роки 06 місяців 17 днів, яка дає право на встановлення ОСОБА_1 надбавки за вислугу років та надання додаткової оплачуваної відпустки.

Листом від 26.10.2020 Департаментом кадрового забезпечення Національної поліції України повідомив, що стаття 78 Закону України «Про національну поліцію» містить вичерпний перелік видів служби та роботи, що зараховуються до стажу служби в поліції, які дають право на встановлення поліцейському надбавки за вислугу років та надання додаткової оплачуваної відпустки. Зазначив, що вислуга років на пільгових умовах зараховується до вислуги років для призначення пенсії поліцейському.

Вважаючи протиправною відмову відповідача у зарахуванні до календарної вислуги років вислуги в пільговому обчисленні у кількості 04 роки 00 місяців 17 днів та здійснення перерахунку стажу служби в поліції і встановлення надбавки за стаж служби з урахуванням періоду пільгової вислуги років, позивач звернувся до суду з даним позовом.

Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам суд зазначає таке.

Відповідно до частини 2 статті 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Наведена норма означає, що суб`єкт владних повноважень зобов`язаний діяти лише на виконання закону, за умов і обставин, визначених ним, вчиняти дії, не виходячи за межі прав та обов`язків, дотримуватися встановленої законом процедури, обирати лише встановлені законодавством України способи правомірної поведінки під час реалізації своїх владних повноважень.

Відповідно до частини першої статті 58 Конституції України, закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі, крім випадків, коли вони пом`якшують або скасовують відповідальність особи.

Конституційний Суд України у своїх рішеннях від 13.05.1997 за № 1-зп, від 09.02.1999 за №1-рп/99, від 05.04.2001 за №3-рп/2001 та від 13.03.2012 за №6-рп/2012 висловив позицію щодо незворотності дії в часі законів та інших нормативно-правових актів: закони та інші нормативно-правові акти поширюють свою дію тільки на ті відносини, які виникли після набуття законами чи іншими нормативно-правовими актами чинності; дію нормативно-правового акта в часі треба розуміти так, що вона починається з моменту набрання цим актом чинності і припиняється із втратою ним чинності, тобто до події, факту застосовується той закон або інший нормативно-правовий акт, під час дії якого вони настали або мали місце; дія закону та іншого нормативно-правового акта не може поширюватися на правовідносини, які виникли і закінчилися до набрання чинності цим законом або іншим нормативно-правовим актом.

Таким чином, зміст правовідносин, зокрема, прав та обов`язків особи, не може змінюватися зі зміною законодавчих норм.

З урахуванням наведеного, право позивача на зарахування при обчисленні вислуги років на пільгових умовах часу проходження служби в спеціальних підрозділах по боротьбі з організованою злочинністю органів внутрішніх справ визначаються за тими правилами, які були чинними на момент виникнення відповідного права.

Відповідно до підпункту 4.1.6 пункту 4.1 розділу 4 Порядку обчислення вислуги років, призначення та виплати пенсій і грошової допомоги особам офіцерського складу, прапорщикам, мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ та членам їх сімей затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17.07.1992 №393 (в редакції чинній в період з 18.06.2002 по 26.07.2011) стаж роботи працівників підрозділів карного розшуку обчислюється з розрахунку 1,5 року за кожен рік служби у вищезазначених підрозділах згідно з переліком посад, визначених Міністром внутрішніх справ України.

Наказом МВС України від 17.01.2002 №42 затверджено Перелік посад працівників підрозділів карного розшуку органів внутрішніх справ, стаж роботи яких обчислюється з розрахунку 1,5 місяця служби за кожен місяць служби.

Пунктом 2 вказаного Наказу встановлено, що вислуга років для призначення пенсії на пільгових умовах зараховується працівникам, які звільняються зі служби після набрання чинності постановою Кабінету Міністрів України від 16.11.2001 №1497, при цьому таким працівникам на пільгових умовах зараховується весь час проходження служби на відповідних посадах.

Пунктом 1 Наказу Міністерства внутрішніх справ від 29.07.2008 №361 затверджено Перелік посад працівників підрозділів карного розшуку (у тому числі боротьби зі злочинними посяганнями на вантажі), окремо визначених посад карного розшуку (у тому числі боротьби зі злочинними посяганнями на вантажі) органів внутрішніх справ, за яким зараховується час проходження служби на пільгових умовах з розрахунку один місяць служби за півтора місяця, крім усіх посад режимно-секретних, кадрових та інших підрозділів, які виконують функції із забезпечення діяльності підрозділів карного розшуку.

Пунктом 1 наказу Міністерства внутрішніх справи України від 14 листопада 2007 року № 431 "Про затвердження Переліку посад працівників спеціальних підрозділів по боротьбі з організованою злочинністю органів внутрішніх справ, стаж роботи яких обчислюється з розрахунку 1,5 року за кожен рік служби" затверджено Перелік посад працівників спеціальних підрозділів по боротьбі з організованою злочинністю органів внутрішніх справ, стаж роботи яких обчислюється з розрахунку 1,5 року за кожен рік служби.

Відповідно до зазначеного переліку до посад працівників підрозділів карного розшуку органів внутрішніх справ, стаж роботи яких очислюється з розрахунку 1,5 року за кожен рік служби віднесено посади: оперуповноваженого, старшого оперуповноваженого в особливо важливих справах, старшого оперуповноваженого.

Абзацом 3 пункту 1 Порядку обчислення вислуги років, призначення та виплати пенсій і грошової допомоги особам офіцерського складу, прапорщиком, мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ, поліцейським та членам їх сімей затвердженого постановою Кабінету Міністрів України встановлено від 17.07.1992 №393 встановлено, що для призначення пенсій за вислугу років відповідно до Зкону України «Про пенсійне забезпечення військовослужбовців та осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ» особам офіцерського складу, прапорщикам, мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ до вислуги років зараховуються служби в органах внутрішніх справ України на посадах начальницького і рядового складу з дня призначення на відповідну посаду.

Відповідно до Витягу з послужного списку у період з 18.06.2002 по 26.07.2011 працював на посадах віднесениз до Переліку посад працівників карного розшуку органів внутрішніх справ, стаж роботи яких обчислюється з розрахунку 1,5 роки за кожен рік служби, затвердженого наказами МВС України від 17.01.2002 №42, від 29.07.2008 №361 «Про затвердження Переліку посад працівників підрозділів карного розшуку органів внутрішніх справ, за яким зараховується час проходження служби на пільгових умовах з розрахунку один місяць служби за півтора місяця».

Таким чином, період з 18.06.2002 по 26.07.2011 проходження позивачем служби на посадах, визначених вказаним Порядком підлягає зарахуванню до вислуги років на пільгових умовах відповідно до пункту 3 Порядку №393 з розрахунку 1,5 року за кожен рік служби або один місяць служби за півтора місяця.

З довідки про період служби вбачається, що у період з 18.06.2002 по 26.07.2011 вислуга років обчислена з урахуванням коефіцієнта 1,5 та складає 04 роки 06 місяців 17 днів, проте не включена до загальної вислуги років, що дає право на встановлення надбавки за вислугу років та надання додаткової оплачуваної відпустки; надбавки за стаж служби в поліції відповідно до пункту 5 постанови Кабінету Міністрів Українни від 11.11.2015 №988 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції».

Відповідно до статті 78 Закону України «Про Національну поліцію» стаж служби в поліції дає право на встановлення поліцейському надбавки за вислугу років, надання додаткової оплачуваної відпустки. До стажу служби в поліції зараховується, зокрема: служба в органах поліції на посадах, що заміщуються поліцейськими, з дня призначення на відповідну посаду; служба в органах внутрішніх справ України на посадах начальницького і рядового складу з дня призначення на відповідну посаду. Під час обчислення стажу служби в поліції враховуються тільки повні роки вислуги років без округлення фактичного розміру вислуги років у бік збільшення.

Позивачем в період з 18.06.2002 по 26.07.2011, обіймались посади в карному розшуці, стаж роботи яких обчислюється із розрахунку 1,5 роки за кожен рік служби за вказаний період, що відповідачем визнається та не є спірним.

З огляду на зазначене суд приходить до висновку про те, що оскільки вказаний вище період проходження позивачем служби на посадах підлягає зарахуванню до вислуги років на пільгових умовах відповідно до пункту 3 Порядку №393 з розрахунку 1 місяць служби за 1,5 місяці, то період з 18.06.2002 по 26.07.2011 відповідно до статті 78 Закону України «Про Національну поліцію» має бути врахований до стажу служби в поліції, який дає право на встановлення поліцейському надбавки за вислугу років та надання додаткової оплачуваної відпустки.

Відповідно до статті 171 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" порядок обчислення вислуги років та визначення пільгових умов призначення пенсій особам, які мають право на пенсію за цим Законом, встановлюється Кабінетом Міністрів України.

Аналіз наведених правових норм у поєднанні з положеннями Порядку №393 дає підстави для висновку, що визначальною підставою у питанні можливості пільгового обчислення періоду проходження військової служби для зарахування його до стажу роботи, який дає право на пенсію за вислугу років, є наявність законодавчого регулювання, яке передбачає включення зазначеного періоду (строку) до стажу роботи працівників певної категорії для реалізації цими особами права на призначення різних видів пенсій, чи інших соціальних виплат.

Основним актом, на підставі якого здійснюється таке регулювання є, зокрема, Закон України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб". Можливість пільгового обчислення періоду проходження військової служби є похідною від визначальної підстави і має пов`язуватися не з категорією працівників, що реалізують право на пенсію за вислугу років, а зі спеціальним статусом, якого особи набули в результаті проходження військової служби в певний, визначений у законодавчому порядку період часу. Така можливість передбачена Порядком №393.

Аналогічний висновок викладено Верховним Судом у постанові від 27.06.2018 у справі №750/9775/16-а. Верховний Суд у вказаній постанові зазначив, що до актів правового регулювання умов і порядку призначення пенсій за вислугу років належать і ті правові акти, які передбачають пільгове (кратне) обчислення періоду проходження військової служби для зарахування його до стажу роботи, що дає право на призначення й отримання різних видів пенсій та соціального забезпечення.

Також, вказаний правовий висновок підтриманий і в постанові Верховного Суду від 03.03.2021 у справі №805/3923/18-а, в якій Верховний Суд у складі суддів об`єднаної палати Касаційного адміністративного суду погоджується з висновком, викладеним у постанові Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду від 27 червня 2018 року у справі №750/9775/16-а, та не вбачає підстав для відступу від нього в цій справі.

Суд також звертає увагу, що Конституційний Суд України неодноразово розглядав питання, пов`язані з реалізацією права на соціальний захист, і сформулював правову позицію, згідно з якою Конституція України виокремлює певні категорії громадян України, що потребують додаткових гарантій соціального захисту з боку держави. До них, зокрема, належать громадяни, які відповідно до статті 17 Конституції України перебувають на службі у військових формуваннях та правоохоронних органах держави, забезпечуючи суверенітет і територіальну цілісність України, її економічну та інформаційну безпеку, а саме - у Збройних Силах України, органах Служби безпеки України, міліції, прокуратури, охорони державного кордону України, податкової міліції, державної охорони України, державної пожежної охорони, Державного департаменту України з питань виконання покарань тощо (рішення Конституційного Суду України від 6 липня 1999 року № 8-рп/99 у справі щодо права на пільги та від 20 березня 2002 року № 5-рп/2002 у справі щодо пільг, компенсацій і гарантій).

У зазначених рішеннях Конституційний Суд України вказав, що необхідність додаткових гарантій соціальної захищеності цієї категорії громадян як під час проходження служби, так і після її закінчення зумовлена насамперед тим, що служба у Збройних Силах України, інших військових формуваннях та правоохоронних органах держави пов`язана з ризиком для життя і здоров`я, підвищеними вимогами до дисципліни, професійної придатності, фахових, фізичних, вольових та інших якостей. Це повинно компенсуватися наявністю підвищених гарантій соціальної захищеності, тобто комплексу організаційно-правових економічних заходів, спрямованих на забезпечення добробуту саме цієї категорії громадян як під час проходження служби, так і після її закінчення (Рішення № 5-рп/2002).

З урахуванням наведеного суд приходить до висновку про наявність підстав для задоволення позовних вимог про визнання протиправною відмови Департаменту кадрового забезпечення Національної поліції України у зарахуванні пільгової вислуги років ОСОБА_1 до його календарної вислуги років та до стажу служби в поліції.

Відповідно до статті 78 Закону України "Про Національну поліцію" стаж служби в поліції дає право на встановлення поліцейському надбавки за вислугу років, надання додаткової оплачуваної відпустки. До стажу служби в поліції зараховуються, зокрема: служба в поліції на посадах, що заміщуються поліцейськими, з дня призначення на відповідну посаду; служба в органах внутрішніх справ України на посадах начальницького і рядового складу з дня призначення на відповідну посаду. Під час обчислення стажу служби в поліції враховуються тільки повні роки вислуги років без округлення фактичного розміру вислуги років у бік збільшення. Порядок обчислення вислуги років у поліції встановлює Кабінет Міністрів України.

З огляду на зазначене та оскільки стаж служби позивача в пільговому обчисленні за період з 18.06.2002 по 26.07.2011, у загальному розмірі становить 04 роки 06 місяців 17 днів підлягає зарахуванню до вислуги років відповідно до пункту 3 Порядку №393, відповідно пільговий стаж згідно із статтею 78 Закону України "Про Національну поліцію" підлягав врахуванню до стажу служби в поліції, який дає право на встановлення поліцейському надбавки за вислугу років та надання додаткової оплачуваної відпустки.

З огляду на зазначене та враховуючи, що до стажу служби позивача в поліції, який дає право на встановлення поліцейському надбавки за вислугу років та надання додаткової оплачуваної відпустки підлягав врахуванню період пільгової вислуги років, у загальній кількості 04 роки 06 місяців 17 днів, проте відповідного зарахування відповідачем не здійснено та не надано належної відповіді, суд приходить до висновку про наявність підстав для зобов`язання відповідача здійснити перерахунок ОСОБА_1 до статті 78 Закону України «Про Національну поліцію» стажу служби в поліції, яка дає право на встановлення поліцейському надбавки за вислугу років та надання додаткової оплачуваної відпустки, із зарахуванням періоду пільгової вислуги років, сформованої за період з 18.06.2002 по 26.07.2011 та встановити надбавку за стаж служби з урахуванням періоду пільгової вислуги років.

Відповідно до частини першої статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

Згідно з частиною другою статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Відповідно до пункту 30 Рішення Європейського Суду з прав людини у справі "Hirvisaari v. Finland" від 27.09.2001, рішення судів повинні достатнім чином містити мотиви, на яких вони базуються для того, щоб засвідчити, що сторони були заслухані. Згідно пункту 41 висновку № 11 (2008) Консультативної ради європейських суддів до Комітету Міністрів Ради Європи щодо якості судових рішень, обов`язок суддів наводити підстави для своїх рішень не означає необхідності відповідати на кожен аргумент захисту на підтримку кожної підстави захисту. Обсяг цього обов`язку може змінюватися залежно від характеру рішення. Згідно з практикою Європейського суду з прав людини, очікуваний обсяг обґрунтування залежить від різних доводів, що їх може наводити кожна зі сторін, а також від різних правових положень, звичаїв та доктринальних принципів, а крім того, ще й від різних практик підготовки та представлення рішень у різних країнах.

Враховуючи викладене, суд приходить до висновку про обґрунтованість позовних вимог та наявність підстав для їх задоволення.

Згідно з вимогами ч. 1 ст. 139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

При зверненні до суду позивачем сплачено судовий збір у сумі 840 грн 80 коп. згідно з квитанцією від 24.11.2020 №55472.

Суд вважає за необхідне застосувати до спірних правовідносин правила ч. 1 ст. 139 КАС України, тому беручи до уваги результат вирішення спору щодо повного задоволення позовних вимог, присуджує позивачу 840 грн 80 коп. понесених витрат з оплати судового збору за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень - відповідача.

Керуючись статями 9, 14, 72-77, 90, 139, 241-246, 250, 255, 371 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва,

в и р і ш и в:

Адміністративний позов задовольнити повністю.

Визнати протиправною відмову Департаменту кадрового забезпечення Національної поліції України (код ЄДРПОУ 40108578, вул. Богомольця, 10, м. Київ, 01601) у зарахуванні пільгової вислуги років підполковнику поліції ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_2 , АДРЕСА_1 ) до його календарної вислуги років та до стажу служби в поліції.

Зобов`язати Національну поліцію України в особі Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України (код ЄДРПОУ 40108578, вул. Богомольця, 10, м. Київ, 01601) здійснити перерахунок та зарахувати підполковнику поліції ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_2 , АДРЕСА_1 ) відповідно до статті 12 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» та пункту 3 постанови Кабінету Міністрів України від 17.07.1992 № 393 «Про порядок обчислення вислуги років, призначення та виплати пенсій і грошової допомоги особам офіцерського складу, прапорщикам, мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ, поліцейським та членам їхніх сімей» до календарної вислуги років, яка дає право на призначення пенсії, вислугу в пільговому обчисленні, сформовану за період з 18.06.2002 по 26.07.2011, у загальній кількості 04 роки 06 місяців 17 днів.

Стягнути на користь ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_2 , АДРЕСА_1 ) понесені ним витрати по сплаті судового збору в розмірі 840,80 грн. (вісімсот сорок гривень 80 копійок) за рахунок бюджетних асигнувань Департаменту кадрового забезпечення Національної поліції України (код ЄДРПОУ 40108578, вул. Ак. Богомольця, 10, м. Київ, 01601).

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається до Шостого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

У разі оголошення судом лише вступної та резолютивної частини рішення, або розгляду справи в порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом тридцяти днів з дня складення повного тексту рішення.

Відповідно до підпункту 15.5 пункту 1 Розділу VII "Перехідні положення" Кодексу адміністративного судочинства України до початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні скарги подаються учасниками справи до або через Київський окружний адміністративний суд.

Суддя Я.В. Горобцова

Горобцова Я.В.