Рішення № 99889433, 27.09.2021, Господарський суд Рівненської області

Дата ухвалення
27.09.2021
Номер справи
918/597/21
Номер документу
99889433
Форма судочинства
Господарське
Державний герб України

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД РІВНЕНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

вул. Набережна, 26-А, м. Рівне, 33013, тел. (0362) 62 03 12, код ЄДРПОУ: 03500111,

e-mail: inbox@rv.arbitr.gov.ua, вебсайт: https://rv.arbitr.gov.ua

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"27" вересня 2021 р. м. Рівне Справа № 918/597/21

Господарський суд Рівненської області у складі судді О. Андрійчук, за участю секретаря судового засідання Б. Рижого, розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження у відкритому судовому засіданні матеріали справи

за позовом Рівненського обласного виробничого комунального підприємства водопровідно - каналізаційного господарства "Рівнеоблводоканал"

до Фізичної особи - підприємця Корзун Олесі Олегівни

про стягнення 6 597,88 грн,

за участю представників сторін:

від позивача: Н. Махаринець, дов. № 4425/01-11 від 30.12.2020,

від відповідачки: не з`явився,

УСТАНОВИВ:

У липні 2021 року Рівненське обласне виробниче комунальне підприємство водопровідно - каналізаційного господарства "Рівнеоблводоканал" (позивач) звернулося до Господарського суду Рівненської області із позовною заявою до Фізичної особи - підприємця Корзун Олесі Олегівни (відповідачка) про стягнення 6 597,88 грн плати за додатковий обсяг зливних вод з об`єкта, розташованого за адресою: м. Рівне, вул. Чорновола, 25, кафе "Парк".

Стислий виклад позиції позивача та заперечень відповідача.

Згідно із позовною завою, 09.10.2018 між позивачем (водоканал) та відповідачкою (абонент) укладено договір № 4412 на подачу води з комунального водопроводу та прийняття стічних вод у комунальну каналізацію (договір), за яким водоканал зобов`язався забезпечувати водопостачання абонента, надаючи послуги з обробляння та розподіляння води трубопроводами до місця приєднання останніх до комунальних водопроводів, а абонент -своєчасно проводити оплату за надані послуги водопостачання та водовідведення, відводити стічні води у комунальні каналізаційні мережі без перевищення гранично - допустимих концентрацій забруднень. За результатами проведеного фінансового аудиту підприємства позивача встановлено нарахування відповідачу плати за скид стічної води у систему центрального водовідведення за іншими цінами, ніж передбачено тарифами, а також не проведено нарахування плати за додатковий обсяг зливних вод за період з 01.01.2016 по 01.09.2018, внаслідок чого позивач звернувся до суду та просить стягнути з відповідача у судовому порядку плату за додатковий обсяг зливних вод за вказаний період у розмірі 6 597,88 грн.

У матеріально-правове обґрунтування заявлених позовних вимог позивач посилається на ст. 509, 526, 610 ЦК України, ст. 193 ГК України, ст. 23, 24 Закону України "Про житлово-комунальні послуги", ст. 19, 20 Закону України "Про питну воду та питне водопостачання" тощо.

09.09.2021 від позивача надійшли письмові пояснення у справі.

Відповідачка своїм правом на подання відзиву не скористалася, однак у судовому засіданні, яке відбулося 25.08.2021, представниця відповідачки фактично визнала позов, зазначивши, що сума, заявлена до стягнення, буде сплачена у строк до 10.09.2021.

Процесуальні рішення, заяви і клопотання сторін, результати їхнього розгляду.

Ухвалою суду від 21.07.2021 позовну заяву РОКПВКГ "Рівнеоблводоканал" залишено без руху.

Ухвалою суду від 03.08.2021 прийнято позовну заяву до розгляду, відкрито провадження у справі у порядку спрощеного позовного провадження, справу призначено до розгляду в судовому засіданні на 25.08.2021.

У судовому засіданні 25.08.2021 оголошено перерву до 13.09.2021.

Ухвалою суду від 13.09.2021 оголошено перерву у судовому засіданні до 27.09.2021, запропоновано відповідачці надати суду у строк до 24.09.2021 докази сплати заборгованості, заявленої до стягнення.

21.09.2021 від відповідачки надійшло клопотання про розгляд справи без участі її представника.

Інших заяв та клопотань не надходило.

Дослідивши матеріали справи у їх сукупності та взаємозв`язку, оцінивши надані докази, суд установив таке.

Фактичні обставини справи та зміст спірних правовідносин.

09.10.2018 між позивачем (водоканал) та відповідачкою (абонент) укладено договір № 4412 на подачу води з комунального водопроводу та прийняття стічних вод у комунальну каналізацію (договір), за яким водоканал зобов`язався забезпечувати водопостачання абонента, надаючи послуги з обробляння та розподіляння води трубопроводами, код згідно з класифікатором ДК 016:2010 36.00.2 - оброблення та розподілення води трубопроводами до місця приєднання останніх до комунальних водопроводів. Об`єми та характеристика води, види послуг, що надаються, наведені у дислокації об`єктів у додатку № 1 до договору. Розрахункова кількість води, яка споживається абонентом, становить для господарсько - побутових потреб 20%, для виробничих - 80%. (п. 1.1., 1.3.договору).

За п. 2.4. договору абонент зобов`язаний своєчасно проводити оплату за надані послуги водопостачання та водовідведення, відводити стічні води у комунальні каналізаційні мережі без перевищення гранично - допустимих концентрацій забруднень.

За п. 6.1., 6.2 договору цей договір набуває чинності з моменту його підписання обома сторонами і діє протягом одного року. Договір вважається щорічно продовженим на тих самих умовах, якщо за місяць до закінчення терміну його дії будь-яка із сторін письмово не повідомить другу сторону про його припинення.

Згідно з п. 3.1.- 3.3. договору кількість води, використаної абонентом, визначається за показниками перевірених і опломбованих водолічильників. При відсутності водолічильника кількість використаної води визначається розрахунковим методом, який є невід`ємною частиною договору, згідно з даними абонента, до строку, встановленого п. 2.4. договору, чи в інших випадках, встановлених законодавством. За достовірність поданої абонентом інформації водоканал відповідальності не несе. Кількість господарсько-побутових і виробничих стоків приймається рівною кількістю спожитої води з комунального водопроводу та інших джерел разом взятих.

Відповідно до п. 3.5., 3.6., 3.9., договору розрахунок за воду, використану абонентом, та стоки здійснюється відповідно до глави 3 Правил, чинного законодавства України і затверджених тарифів (9,660 грн - централізоване водопостачання, 6,828 грн - централізоване водовідведення). У разі їх зміни оплата наданих послуг здійснюється за новими тарифами без будь-яких узгоджень з абонентом розмірів цих тарифів та термінів їх введення. Абонент зобов`язаний кожного звітного місяця отримати рахунок за спожиті послуги на підставі поданого звіту. Абонент проводить оплату за отримані послуги згідно з цим договором шляхом перерахування коштів на розрахунковий рахунок водоканалу, який вказаний у рахунку за послуги з водопостачання та водовідведення, протягом 3 днів з дня його отримання, але не пізніше 25 числа відповідного місяця. У разі недостатності суми проведеного платежу для виконання грошового зобов`язання у повному обсязі, ця сума погашає вимоги кредитора у такій черговості: 1) у першу чергу сплачується неустойка, 2) у другу чергу сплачується основна сума боргу. Водоканал має право вимагати сплати заборгованості абонентом незалежно від моменту її виникнення.

Як зазначає позивач у позовній заяві, позивачем відповідно до робочого графіка за адресою відповідача: м. Рівне, вул. Чорновола, 25, кафе «Парк», відбирались проби стічних вод. Якщо за результатами лабораторних досліджень у відібраній пробі стічної води виявляли перевищення допустимих концентрацій забруднюючих речовин, то позивач надсилав на адресу відповідачки лист-повідомлення та рахунок на оплату. Відповідачка вчасно сплачувала рахунки за скид понаднормативних забруднень.

Однак 26.12.2019 за результатами проведеного фінансового аудиту діяльності позивача за період з 01.01.2016 по 30.06.2019 Управлінням Західного офісу Держаудитслужби у Рівненській області встановлено, що позивачем нарахування плати за скидання понаднормативних забруднень фактично здійснювалося і виставлялося до оплати не за тарифом, встановленим за надання послуг централізованого водовідведення споживачам, затвердженого постановою НКРЕКП, а по виробничій собівартості з централізованого водовідведення, відповідно до структури тарифів на централізоване водовідведення, встановленої відповідною постановою, розрахунок величини плати за скид стічних вод у систему централізованого водовідведення здійснювався не за формулою, передбаченою Інструкцією № 37, Правилами користування системами централізованого комунального водопостачання та водовідведення в населених пунктах України, затвердженими наказом Міністерства з питань житлово-комунального господарства України від 27.06.2008 № 190 (далі - правила), та Правилами приймання стічних вод до системи централізованого водовідведення, затвердженими наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово - комунального господарства України від 01.12.2017 № 316, а саме: Pc=T*Qd+5T*Qpd+Kk*T*Qpz. Плату за скид понаднормативних забруднень за вказаний період позивач проводив за формулою: Пп =Vпз*Kk*Hп. Крім того, позивачем не проведено нарахування плати за додатковий обсяг зливних вод.

За результатами аудиторського звіту Управління Західного офісу Держаудитслужби у Рівненській області № 13-17-05-09/12 від 26.12.2019 позивачем здійснено перерахунок додаткової плати за скид понаднормативних забруднень за період з 01.01.2016 по 01.09.2018 на суму 6 597,88 грн за об`єктом відповідачки.

11.02.2020 позивач надіслав відповідачці разом з рахунком на оплату № 176 від 04.02.2020 лист № 625/01-11 із розрахунком додаткової плати за скид понаднормативних забруднень на суму 6 597,88 грн, який відповідачка отримала 18.02.2020.

Станом на дату звернення позивача до суду відповідачкою кошти, нараховані за скид понаднормативних забруднень у розмірі 6 597,88 грн, не сплачені, відтак за відповідачкою рахується борг на суму 6 597,88 грн.

Відповідачка ні боргу, ні його розміру не заперечила, представниця відповідачки заборгованість визнала у повному обсязі, пообіцявши його сплати, однак доказів оплати суду надано не було.

З урахуванням викладеного судом установлено, що між сторонами виникли правовідносини, пов`язані із наданням послуг централізованого комунального водопостачання та водовідведення, зокрема із прийманням стічних вод, регулювання яких здійснюється Законом України "Про питну воду та питне водопостачання", Законом України "Про житлово-комунальні послуги", Правилами користування системами централізованого комунального водопостачання та водовідведення в населених пунктах України, Правилами приймання стічних вод підприємств у комунальні та відомчі системи каналізації населених пунктів України тощо.

Норми права, що підлягають до застосування, та мотиви їх застосування, оцінка аргументів, наведених сторонами.

За ст. 19 Закону України "Про питну воду та питне водопостачання" послуги з питного водопостачання надаються споживачам підприємством питного водопостачання на підставі договору з підприємствами, установами, організаціями, що безпосередньо користуються централізованим питним водопостачанням та/або централізованим водовідведенням. Договір про надання послуг з питного водопостачання та/або водовідведення укладається безпосередньо між підприємством питного водопостачання та/або водовідведення або уповноваженою ним юридичною чи фізичною особою і споживачем, визначеним у частині першій цієї статті. Порядок надання споживачам послуг з питного водопостачання та/або водовідведення встановлюється центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері житлово-комунального господарства.

Статтями 1, 14 Закону України "Про житлово-комунальні послуги" передбачено, що комунальні послуги - це результат господарської діяльності, спрямованої на задоволення потреби фізичної чи юридичної особи у забезпеченні холодною та гарячою водою, водовідведенням, газо- та електропостачанням, опаленням, а також вивезення побутових відходів у порядку, встановленому законодавством. Ціни/тарифи на комунальні послуги та послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій формуються і затверджуються органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування, відповідно до їхніх повноважень, визначених законом.

Порядок надання житлово-комунальних послуг має відповідати умовам договору та вимогам законодавства (ст. 16 Закону України "Про житлово-комунальні послуги").

Наказом Міністерства з питань житлово-комунального господарства України від 27.06.2008 № 190, затверджені Правила користування системами централізованого комунального водопостачання та водовідведення в населених пунктах України (зареєстровано в Міністерстві юстиції України 07.10.2008 за № 936/15627) (далі - Правила користування).

Вказані Правила визначають порядок користування системами централізованого комунального водопостачання та водовідведення населених пунктів України; є обов`язковими для всіх юридичних осіб незалежно від форм власності і підпорядкування та фізичних осіб - підприємців, що мають у власності, господарському віданні або оперативному управлінні об`єкти, системи водопостачання та водовідведення, які безпосередньо приєднані до систем централізованого комунального водопостачання та водовідведення і з якими виробником укладено договір на отримання питної води, скидання стічних вод (п. 1.1. Правил користування) ( у редакції, чинній станом на дату виникнення спірних правовідносин).

Положеннями п. 1.2. Правил користування визначено, що виробник послуг централізованого водопостачання та водовідведення - суб`єкт господарювання, що виробляє або створює послуги з централізованого водопостачання та водовідведення (далі - виробник); контрольна проба - проба стічних вод споживача (субспоживача), відібрана з контрольного колодязя з метою визначення складу стічних вод, що відводяться у централізовану мережу водовідведення.

Згідно з п. 2.1. Правил користування договірні відносини щодо користування системами централізованого комунального водопостачання та водовідведення здійснюються виключно на договірних засадах відповідно до Законів України "Про питну воду та питне водопостачання" та "Про житлово-комунальні послуги".

Відповідно до п. 3.6., 3.7. Правил користування оплата споживачами за скид промислових стічних вод здійснюється згідно з Інструкцією про встановлення та стягнення плати за скид промислових та інших стічних вод у системи каналізації населених пунктів, затвердженою наказом Держбуду від 19.02.2002 № 37, зареєстрованою в Мін`юсті 26.04.2002 за № 402/6690. Розрахунки за спожиту питну воду та скид стічних вод здійснюються усіма споживачами щомісячно відповідно до умов договору.

Пунктом 1.4. Правил користування передбачено, що приймання стічних вод від підприємств, установ, організацій до системи централізованого водовідведення здійснюється відповідно до Правил приймання стічних вод підприємств у комунальні та відомчі системи каналізації населених пунктів України, затверджених наказом Держбуду від 19.02.2002 № 37, зареєстрованих у Мін`юсті 26.04.2002 за № 403/6691 (надалі - Правила приймання, які втратили чинність 21.05.2017), а також місцевих правил приймання стічних вод підприємств у систему каналізації населеного пункту.

За п. 1.2 Правил приймання від 19.02.2002 № 37, останні поширюються на комунальні підприємства водопровідно-каналізаційного господарства міст і селищ України та інші підприємства, що мають на балансі системи місцевого водопроводу та каналізації (далі - водоканали), та на всі підприємства, установи, організації незалежно від форм власності й відомчої належності, які скидають свої стічні води в системи каналізації населених пунктів.

На підставі цих Правил та Інструкції про встановлення та стягнення плати за скид промислових стічних вод у системи каналізації населених пунктів (далі - Інструкція) Водоканали розробляють місцеві Правила приймання стічних вод підприємств у систему каналізації населеного пункту (далі - місцеві Правила приймання), у яких установлюються допустимі концентрації (далі - ДК) для кожної забруднюючої речовини, що може скидатися Підприємствами в систему каналізації, а також відображаються місцеві особливості приймання стічних вод Підприємств у міську каналізацію. Місцеві Правила приймання згідно з Законом України "Про місцеве самоврядування в Україні" затверджують виконавчі органи місцевих рад за поданням Водоканалів після погодження з територіальними органами Мінекоресурсів та Міністерства охорони здоров`я України (п. 1.5., 1.6. Правил приймання від 19.02.2002 № 37).

Як унормовано п. 1.4 Правил приймання від 19.02.2002 № 37, абонент водоканалу - це юридична особа, яка уклала договір з водоканалом на надання послуг водопостачання та (або) каналізації; стічні води підприємств - усі види стічних вод, що утворилися внаслідок їхньої діяльності після використання води в усіх системах водопостачання (господарсько-питного, технічного, гарячого водопостачання тощо), а також поверхневі та дощові води з території підприємства (з урахуванням субабонентів).

Згідно з п. 2.4. Правил приймання від 19.02.2002 № 37 Підприємства зобов`язані виконувати в повному обсязі вимоги цих Правил, місцевих Правил приймання та договору на послуги водовідведення, своєчасно оплачувати рахунки Водоканалу за надані послуги; дотримуватись установлених Водоканалом кількісних та якісних показників стічних вод на каналізаційних випусках Підприємства; оплачувати рахунки за скид понаднормативних забруднень при порушенні встановлених показників тощо.

Окрім того, за п. 2 Розділу 1 Правил приймання стічних вод до систем централізованого водовідведення та Порядку визначення розміру плати, що справляється за понаднормативні скиди стічних вод до систем централізованого водовідведення, затверджених наказам Міністерства регіонального розвитку; будівництва та житлово-комунального господарства України від 01.12.2017 № 316, ці Правила поширюються на суб`єктів господарювання, які надають послуги з централізованого водовідведення (відведення та/або очищення стічних вод) (далі - виробники), на юридичних осіб незалежно від форм власності та відомчої належності, фізичних осіб - підприємців, фізичних осіб, які провадять незалежну професійну діяльність і взяті на облік як самозайняті особи у контролюючих органах згідно з Податковим кодексом України, які скидають стічні води до систем централізованого водовідведення або безпосередньо у каналізаційні очисні споруди (далі - споживачі).

У п. 3 Розділу 1 Правил приймання від 01.12.2017 № 316 наведені такі визначення: виробник - суб`єкт господарювання, який надає послуги з централізованого водовідведення (відведення та/або очищення стічних вод); вимоги до скиду стічних вод - вимоги щодо режиму, кількісного та якісного складу стічних вод, які споживач скидає до системи централізованого водовідведення населеного пункту, склад і зміст, порядок надання яких визначено цими Правилами та місцевими правилами приймання стічних вод до систем централізованого водовідведення населеного пункту (далі - місцеві правила приймання); ДК - допустима концентрація забруднюючої речовини, г/м 3; контрольна проба - проба стічних вод споживача (субспоживача), відібрана виробником з контрольного колодязя з метою визначення складу стічних вод, що відводяться до системи централізованого водовідведення виробника; об`єкт споживача - окремо розташована територія споживача з відокремленими системами водопостачання і водовідведення; стічна вода - вода, що утворилася в процесі господарсько-побутової і виробничої діяльності (крім шахтної, кар`єрної і дренажної води), а також відведена із забудованої території, на якій вона утворилася внаслідок атмосферних опадів.

Згідно з п. 4, 5 Розділу 1 Правил приймання від 01.12.2017 № 316 на підставі цих Правил виробник розробляє місцеві Правила приймання, в яких враховують місцеві особливості приймання та очищення стічних вод, а також визначають ДК забруднюючих речовин, що можуть скидати до системи централізованого водовідведення. Місцеві правила приймання затверджуються органами місцевого самоврядування та є обов`язковими для виробників та споживачів. Виробники встановлюють кожному конкретному споживачу вимоги до скиду стічних вод до системи централізованого водовідведення на підставі вимог цих Правил, а також місцевих правил приймання.

Приписами п. 10 Розділу 1 Правил приймання від 01.12.2017 № 316 унормовано, що приймання стічних вод споживачів до системи централізованого водовідведення або безпосередньо на каналізаційні очисні споруди здійснюється виключно за договорами.

Відповідно до п. 1, 2 Розділу 2 Правил приймання від 01.12.2017 № 316 виробники повинні, зокрема: контролювати якість, кількість і режим скидання стічних вод споживачами; у разі виявлення порушень споживачами умов скидання стічних вод, вимог цих Правил, місцевих правил приймання та умов укладеного з виробником договору, вимагати їх усунення в установлені виробником строки та вживати заходів впливу, передбачених договором, цими Правилами та місцевими правилами приймання, а споживачі, у свою чергу, повинні: дотримуватися вимог до скиду стічних вод та установлених кількісних та якісних показників стічних вод на каналізаційних випусках споживачів, вимагати від субспоживачів виконання положень цих Правил та вимог місцевих правил приймання; визначати не менше двох представників, уповноважених представляти споживача під час відбору проб стічних вод, про що у триденний строк повідомляють виробника у письмовій формі та забезпечують присутність уповноваженого представника безпосередньо під час відбору проб стічних вод виробником; перевіряти розрахунки ДК забруднюючих речовин стічних вод, які скидаються ними до систем централізованого водовідведення, виконані виробником, у разі незгоди звертатися щодо їх перегляду.

Порядок контролю за скидом стічних вод врегульований у розділі 7 Правил приймання від 19.02.2002 № 37 та Розділом V Правил приймання стічних вод до систем централізованого водовідведення м. Рівного, затверджених рішенням виконкому Рівненської міської ради від 12.06.2018 № 65.

Питання встановлення та стягнення плати за понаднормативні скиди стічних вод врегульоване Інструкцією про встановлення та стягнення плати за скид промислових стічних вод у системи каналізації населених пунктів, затвердженої наказом Держбуду від 19.02.2002 № 37, Порядком визначення розміру плати, що справляється за понаднормативні скиди стічних вод до систем централізованого водовідведення, затвердженим наказам Міністерства регіонального розвитку; будівництва та житлово-комунального господарства України від 01.12.2017 № 316, а також Правилами приймання стічних вод до систем централізованого водовідведення м. Рівного, затвердженими рішенням виконкому Рівненської міської ради від 12.06.2018 № 65.

Як установлено судом із матеріалів справи, у підтвердження заявлених позовних вимог позивач посилається на договір, укладений з відповідачкою, перерахунок додаткової плати за скид понаднормативних забруднень за період з 01.01.2016 по 01.09.2018, який ґрунтується на аудиторському звіті № 13-17-05-09/12 від 26.12.2019 Управління Західного офісу Держаудитслужби в Рівненській області.

Відповідачка обставин, на яких ґрунтуються заявлені позовні вимоги, належними та допустимими доказами не спростувала, натомість представниця відповідачки у судовому засіданні, яке відбулося 25.08.2021, визнала позовні вимоги у повному обсязі.

У силу вимог ч. 1 ст. 75 ГПК України обставини, які визнаються учасниками справи, не підлягають доказуванню, якщо суд не має обґрунтованих підстав вважати їх недостовірними або визнаними у зв`язку з примусом. Обставини, які визнаються учасниками справи, можуть бути зазначені в заявах по суті справи, поясненнях учасників справи, їх представників.

У суду відсутні підстави вважати, що обставини, визнані представницею відповідачки щодо розміру додаткової плати за скидання понаднормативних забруднень за період з 01.01.2016 по 01.09.2019, є недостовірними або визнаними у зв`язку із примусом.

За ч. 1, 4, 5 ст. 191 ГПК України позивач може відмовитися від позову, а відповідач - визнати позов на будь-якій стадії провадження у справі, зазначивши про це в заяві по суті справи або в окремій письмовій заяві. У разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову. Якщо визнання відповідачем позову суперечить закону або порушує права чи інтереси інших осіб, суд постановляє ухвалу про відмову у прийнятті визнання відповідачем позову і продовжує судовий розгляд. Суд не приймає відмову позивача від позову, визнання позову відповідачем у справі, в якій особу представляє її законний представник, якщо його дії суперечать інтересам особи, яку він представляє.

Ураховуючи, що визнання позову не суперечить закону та не порушує права чи інтереси інших осіб, суд дійшов висновку про наявність підстав для ухвалення рішення про задоволення позову.

Висновки суду за результатами вирішення спору.

За результатами з`ясування обставин, на які сторони посилалися як на підставу своїх вимог і заперечень, підтверджених тими доказами, які були дослідженні в судовому засіданні, і з наданням оцінки всім аргументам учасників справи у їх сукупності та взаємозв`язку, як це передбачено вимогами ст. 75-79, 86 ГПК України, суд дійшов висновку про порушення прав позивача та про наявність підстав для задоволення позову.

Розподіл судових витрат.

Згідно з ч. 1 ст. 123 ГПК України судові витрати складаються з судового збору та витрат, пов`язаних з розглядом справи.

Разом з першою заявою по суті спору кожна сторона подає до суду попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які вона понесла і які очікує понести у зв`язку із розглядом справи (ч. 1 ст. 124 ГПК України).

У позовній заяві позивачем зазначено попередній розрахунок судових витрат, що складаються із судового збору в розмірі 2 270,00 грн.

Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 129 ГПК України судовий збір покладається у спорах, що виникають при виконанні договорів та з інших підстав, - на сторони пропорційно розміру задоволених позовних вимог.

Приписами ч. 1 ст. 130 ГПК України, ч. 3 ст. 7 Закону України "Про судовий збір" передбачено, що у разі укладення мирової угоди до прийняття рішення у справі судом першої інстанції, відмови позивача від позову, визнання позову відповідачем до початку розгляду справи по суті суд у відповідній ухвалі чи рішенні у порядку, встановленому законом, вирішує питання про повернення позивачу з державного бюджету 50 відсотків судового збору, сплаченого при поданні позову.

Зважаючи, що представниця відповідачки визнала позов після початку розгляду справи по суті (на стадії надання пояснень, після виступу представника позивача по суті заявлених позовних вимог), підстави для застосування ч. 1 ст. 130 ГПК України, ч. 3 ст. 7 Закону України "Про судовий збір" відсутні.

Зважаючи, що позов задоволено, відтак 2 270,00 грн судового збору покладається на відповідачку.

Керуючись ст. 73, 74, 76-79, 86, 91, 120, 123, 129, 233, 238, 240, 241 ГПК України, суд

ВИРІШИВ:

Позов Рівненського обласного виробничого комунального підприємства водопровідно - каналізаційного господарства "Рівнеоблводоканал" до Фізичної особи - підприємця Корзун Олесі Олегівни про стягнення 6 597,88 грн задовольнити.

Стягнути з Фізичної особи - підприємця Корзун Олесі Олегівни ( АДРЕСА_1 , ідентифікаційний номер НОМЕР_1 ) на користь Рівненського обласного виробничого комунального підприємства водопровідно - каналізаційного господарства "Рівнеоблводоканал" (33028, м. Рівне, вул. Степана Бандери, 2, ідентифікаційний код 03361678) 6 597,88 грн.

Стягнути з Фізичної особи - підприємця Корзун Олесі Олегівни ( АДРЕСА_1 , ідентифікаційний номер НОМЕР_1 ) на користь Рівненського обласного виробничого комунального підприємства водопровідно - каналізаційного господарства "Рівнеоблводоканал" (33028, м. Рівне, вул. Степана Бандери, 2, ідентифікаційний код 03361678) 2 270,00 грн судового збору.

Позивач: Рівненське обласне виробниче комунальне підприємство водопровідно - каналізаційного господарства "Рівнеоблводоканал" (33028, м. Рівне, вул. Степана Бандери, 2, ідентифікаційний код 03361678).

Відповідач: Фізична особа - підприємець Корзун Олеся Олегівна ( АДРЕСА_1 , ідентифікаційний номер НОМЕР_1 ).

Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду (ч. 1, 2 ст. 241 ГПК України).

Апеляційна скарга на рішення суду подається безпосередньо до суду апеляційної інстанції протягом двадцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення (ч. 1 ст. 256 ГПК України).

Інформацію по справі, що розглядається, можна отримати на сторінці суду на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб-адресою: http://rv.arbitr.gov.ua/sud5019/.

Повне судове рішення складене та підписане 27.09.2021.

Суддя О. Андрійчук