
Справа№718/2161/21
Провадження№3/718/938/21
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
24.09.2021 м. Кіцмань Чернівецька область
Суддя Кіцманського районного суду Чернівецької області Мінів О.І. розглянувши матеріали справи про адміністративне правопорушення, які надійшли від Головного управління ДПС у Чернівецькій області щодо:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , паспорт серії НОМЕР_1 , виданий Болехівським МВ УМВС в Івано-Франківській області 25 квітня 1996 року, громадянина України, українця за національністю, одруженого, на утриманні якого знаходяться двоє неповнолітніх дітей, зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 , фактично проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 ,
за ч.1 ст. 163-1 КУпАП, -
У С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 , працюючи на посаді головного бухгалтера ТОВ «Агро-фірма «Добробут Прикарпаття» (33617403), порушив вимоги п.188.1 ст. 188, п.198.2, п.198.3, 198.5 ст. 198 Податкового кодексу України, знижено ПДВ в сумі 67 467 гривень, п.201.10 ст. 201 Податкового кодексу України - несвоєчасну реєстрацію податкових накладних, п.250.1, п.250.2, п.250.9 ст. 250 Податкового кодексу України - неподання декларації по екологічному податку, п.49.1, п.49.2, п.266.2, пп.266.3.3, пп.266.7.5 ст. 266 Податкового кодексу України - не сплата податку на нерухоме майно, п.63.3 ст. 63 Податкового кодексу України неподання повідомлення 20-ОПП, тим самим останній вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст. 163-1 КУпАП.
Вказане правопорушення було виявлено при проведенні планової виїзної документальної перевірки ТОВ «Агро-фірма «Добробут Прикарпаття» (33617403), №3427/ж5/24-13-07-11/33617403 від 02.09.2021.
У судове засідання ОСОБА_1 , будучи належним чином повідомлений про дату, час та місце розгляду справи – не з`явився, просив розглянути справу за його відсутності.
Дослідивши матеріали справи та зібрані у ній докази, оцінивши докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об`єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю, суд приходить до наступного.
Відповідно до ст. 245 КУпАП завданням провадження у справах про адміністративне правопорушення є своєчасне, повне, всебічне з`ясування обставин по справі.
Згідно вимог ст. 251 КУпАП, доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Відповідно до ст.280 КУпАП, орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов`язаний з`ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з`ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Частиною 1 статті 163-1 КУпАП передбачено адміністративну відповідальність за відсутність податкового обліку, порушення керівниками та іншими посадовими особами підприємств, установ, організацій встановленого законом порядку ведення податкового обліку, у тому числі неподання або несвоєчасне подання аудиторських висновків, подання яких передбачено законами України.
Так, вина ОСОБА_1 у вчиненому правопорушенні, підтверджується матеріалами справи, а саме: протоколом про адміністративне правопорушення №1489/ж12/24-13-07-11 від 02 вересня 2021 року (а.с.3); довідкою про складання акта перевірки від 03.09.2021, відповідно до якої при проведенні планової виїзної документальної перевірки ТОВ «Агро-фірма «Добробут Прикарпаття», було встановлено порушення при нарахуванні і сплаті податку на додану вартість, екологічного податку та податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, та подання форми 20-ОПП.
Дослідивши матеріали справи, аналізуючи наявні у ній докази з точки зору їх допустимості, об`єктивності та достатності, за відсутності будь-яких істотних суперечностей, суд дійшов висновку, що вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.163-1 КУпАП, доведена повністю.
При накладенні адміністративного стягнення на правопорушника судом враховано характер вчиненого правопорушення, особу винного, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність.
З урахуванням викладеного, суд вважає, що відносноОСОБА_1 слід застосувати адміністративне стягнення у мінімальних межах санкції статті, у виді штрафу, яке буде необхідним і достатнім для досягнення визначеної ст.23 КУпАП мети виховного впливу та запобіганню вчинення нових правопорушень.
Згідно зі ст. 40-1 КУпАП, судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення. Розмір і порядок сплати судового збору встановлюється законом.
Керуючись, ст. ст. 33, 34, 40-1,163-1 ч. 1, 284,294 КУпАП, суддя, -
П О С Т А Н О В И В:
Визнати ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , винуватим у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 163-1 КУпАП і накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі 5 (п`яти) неоподатковуваних мінімумів громадян, що становить 85 (вісімдесят п`ять) гривень в дохід держави.
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 454 (чотириста п`ятдесят чотири) гривні 00 копійок судового збору в дохід держави.
Роз`яснити ОСОБА_1 , що відповідно до вимог ст.307 КУпАП штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, крім випадків, передбачених статтею 300-1 КУпАП, а в разі оскарження такої постанови не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення. У разі несплати правопорушником штрафу в установлений строк, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до органу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом.
Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня її винесення до Чернівецького апеляційного суду через Кіцманський районний суд Чернівецької області.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подачі апеляційної скарги.
Суддя: Ольга МІНІВ