Постанова № 9985018, 03.06.2010, Львівський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
03.06.2010
Номер справи
2а-2722/10/1370
Номер документу
9985018
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

03 червня 2010 р. № 2а-2722/10/1370

Львівський окружний адміністративний суд у складі:

головуючої-судді Потабенко В.А.

при секретарі судового засідання Білас Ю.Ю.,

з участю представника позивача Кармелюка Т.Б., згідно довіреності,

розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Львові адміністративну справу за позовом Державної податкової інспекції (надалі ДПІ) у Шевченківському районі м. Львова до Товариства з обмеженою відповідальністю "Сузір'я" про стягнення податкового боргу,

ВСТАНОВИВ:

ДПІ у Шевченківському районі м. Львова звернулась до адміністративного суду з позовом, в якому просить стягнути з ТзОВ "Сузір'я" 27492,16 грн. податкового боргу.

В обґрунтування своїх вимог покликається на те, що ТзОВ "Сузір'я" станом на 03.03.2010 року має заборгованість по податку на додану вартість на суму 27492,10 грн. та по комунальному податку на суму 0,06 грн. Вказана заборгованість з ПДВ виникла внаслідок несплати узгодженої суми податкового зобовязання за основним платежем 26022.00 грн. та штрафними (фінансовими) санкціями 1301.10 грн., відповідно до податкового повідомлення-рішення № 0009901630/0/11720 від 20.05.2008 року, винесеного за результатами перевірки податкової декларації по ПДВ за листопад 2006 року, оформленої актом № 742/139/15-2 від 07.05.2008 року; внаслідок застосування штрафних (фінансових) санкцій в сумі 170 грн. за несвоєчасне повернення відповідачем свідоцтва про реєстрацію платника ПДВ, відповідно до податкового повідомлення-рішення № 0010041630/0 від 22.05.2008 року, винесеного на підставі акта про порушення податкового законодавства № 933/269/15-2/20794002 від 15.05.2008 року. Станом на момент подання позову до суду сума заборгованості є узгодженою, але у встановленому законом порядку відповідачем не сплачена, відтак, визнається сумою податкового боргу і підлягає примусовому стягненню.

В судовому засіданні представник позивача підтримав позовні вимоги в повному обсязі, посилаючись на обставини викладені в позовній заяві. Просить позов задовольнити.

Відповідач не забезпечив участі в судовому засіданні представника, вручити йому повідомлення про час та місце розгляду справи не представилось можливим, оскільки, відповідно до поштових довідок, останній із зазначеної адреси вибув.

Відповідно до ст. 18 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців", якщо відомості, які підлягають внесенню до Єдиного державного реєстру, були внесені до нього, то такі відомості вважаються достовірними і можуть бути використані в спорі з третьою особою, доки до них не внесено відповідних змін.

В даному випадку мова йде про відомості щодо місцезнаходження відповідача, внесені до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців.

В матеріалах справи наявна копія довідки з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, з якої вбачається, що ТзОВ «Сузіря»надалі зареєстроване в м. Львові, по вул. Шолом-Алейхема, 11.

Відтак, суд вважає, що в матеріалах адміністративної справи достатньо доказів, для розгляду справи у відсутності представника відповідача.

Заслухавши пояснення представника ДПІ у Шевченківському районі м. Львова, дослідивши надані представником позивача докази, суд прийшов до висновку, що позов підлягає до задоволення з наступних підстав.

В ході розгляду справи судом було досліджено докази, наявні в матеріалах справи.

Товариство з обмеженою відповідальністю "Сузір'я" зареєстроване Шевченківською районною адміністрацією за адресою: м. Львів, вул. Шолом-Алейхема, 11, код ЄДРПОУ 20794002, що підтверджується довідкою з Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України та копією свідоцтва про державну перереєстрацію. 14.02.1996 року ТзОВ "Сузір'я" взято на облік платника податків в ДПІ в Шевченківському районі м. Львова за № 00700194.

На підставі акта № 742/139/15-2 від 07.05.2008 року про порушення п. 9.8 ст.9 Закону України "Про податок на додану вартість", ДПІ в Шевченківському районі винесено податкове повідомлення-рішення №0009901630/0/11720 від 20.05.2008 року, яким відповідачу визначено суму податкового зобовязання за платежем податок на додану вартість в розмірі 27323,10 грн., з них: за основним платежем 26022.00 грн. та штрафними (фінансовими) санкціями 1301,10 грн.

Крім того, ТзОВ "Сузір'я" несвоєчасно повернуло свідоцтво про реєстрацію платником ПДВ, яке було анульоване 29.11.2006 року, чим порушило п.9.8 ст.9 Закону України "Про податок на додану вартість" №168/97-ВР від 03.04.1997 року, з наступними змінами та доповненнями, про що ДПІ в Шевченківському районі м. Львова складено акт від 15.05.2008 р. № 933/269/15-2/20794002 та винесено податкове повідомлення-рішення від 22.05.2008 року № 0010041630/0, яким визначено штрафну (фінансову) санкцію за платежем податок на додану вартість в сумі 170 грн.

Також відповідно зворотнього боку облікової картки платника за ТзОВ «Сузіря»числиться штрафна санкція по комунальному податку в сумі 0.06 грн.

Згідно п.п. 6.2.1 п. 6.2. ст. 6 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" № 2181-III від 21 грудня 2000 року, із змінами і доповненнями (надалі Закон № 2181), ДПІ у Шевченківському районі Львівської області виставило ТзОВ "Сузір'я" податкові вимоги:

-І податкова вимога № 1/696 від 10.06.2008 року на суму 27492,10 грн.;

-ІІ податкова вимога № 2/869 від 17.07.2008 року на суму 27492,16 грн. Обидві вимоги отримані відповідачем 17.06.2008 року та 17.07.2008 року відповідно.

Зі слів представника позивача, ТзОВ "Сузір'я" не оскаржувало ні податкові повідомлення-рішення, ні податкові вимоги.

Згідно норм Закону України «Про систему оподаткування»від 25 червня 1991 року №1251-ХІІ, з наступними змінами та доповненнями, платники податків зобовязані сплачувати належні суми податків і зборів (обовязкових платежів) у встановлені законом терміни.

Відповідно до ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»від 21.12.2000 року № 2181-ІІІ, з наступними змінами та доповненнями (надалі закон № 2181), податкове зобов'язання платника податків, нараховане контролюючим органом відповідно до пунктів 4.2 та 4.3 статті 4 цього Закону, вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення, за винятком випадків, визначених підпунктом 5.2.2 цього пункту.

У разі коли платник податків вважає, що контролюючий орган невірно визначив суму податкового зобов'язання або прийняв будь-яке інше рішення, що суперечить законодавству з питань оподаткування або виходить за межі його компетенції, встановленої законом, такий платник податків має право звернутися до контролюючого органу із скаргою про перегляд цього рішення, яка подається у письмовій формі та може супроводжуватися документами, розрахунками та доказами, які платник податків вважає за потрібне надати. Скарга повинна бути подана контролюючому органу протягом десяти календарних днів, наступних за днем отримання платником податків податкового повідомлення або іншого рішення контролюючого органу, що оскаржується. Контролюючий орган зобов'язаний прийняти вмотивоване рішення та надіслати його протягом двадцяти календарних днів від дня отримання скарги платника податків на його адресу поштою з повідомленням про вручення або надати йому під розписку. У разі коли контролюючий орган надсилає платнику податків рішення про повне або часткове незадоволення його скарги, такий платник податків має право звернутися протягом десяти календарних днів, наступних за днем отримання відповіді, з повторною скаргою до контролюючого органу вищого рівня, а при повторному повному або частковому незадоволенні скарги - до контролюючого органу вищого рівня із дотриманням зазначеного десятиденного строку для кожного випадку оскарження та зазначеного двадцятиденного строку для відповіді на нього.

Відповідно до п.п. 5.3.1. п. 5.3. ст. 5 Закону № 2181, у разі визначення податкового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах "а" - "в" підпункту 4.2.2 пункту 4.2 статті 4, платник податків зобов'язаний погасити нараховану суму податкового зобов'язання протягом десяти календарних днів від дня отримання податкового повідомлення, крім випадків коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру апеляційного узгодження.

Згідно з підпунктом 5.4 статті 5 Закону № 2181, узгоджена сума податкового зобовязання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків.

Отже, безспірними вимогами органів стягнення слід вважати узгоджену суму податкового зобовязання, не сплачену платником податків у строки, визначені статтею 5 Закону № 2181.

Згідно п.п. 6.2.3 п. 6.2. ст.6 Закону № 2181, у разі коли податковий орган або пошта не може вручити платнику податків податкове повідомлення або податкові вимоги у зв'язку з незнаходженням посадових осіб, їх відмовою прийняти податкове повідомлення або податкову вимогу, незнаходженням фактичного місця розташування (місцезнаходження) платника податків, податковий орган розміщує податкове повідомлення або податкові вимоги на дошці податкових оголошень, встановленій на вільному для огляду місці біля входу до приміщення податкового органу. При цьому день розміщення такої податкової вимоги вважається днем її вручення.

В матеріалах справи наявні акти про розміщення актів про порушення податкового законодавства та податкових повідомлень-рішень на дошці оголошень ДПІ. Відтак, вказані документи вважаються належним чином врученими відповідачу.

Відповідно до преамбули Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», цей Закон є спеціальним законом з питань оподаткування, який встановлює порядок погашення зобовязань юридичних або фізичних осіб перед бюджетами та державними цільовими фондами з податків і зборів (обовязкових платежів), включаючи збір на обовязкове державне пенсійне страхування та внески на загальнообовязкове державне соціальне страхування, нарахування і сплати пені та штрафних санкцій, що застосовуються до платників податків контролюючими органами, у тому числі за порушення у сфері зовнішньоекономічної діяльності та визначає процедуру оскарження дій органів стягнення.

Відповідно до п. 1.12 ст. 1 Закону № 2181, контролюючий орган державний орган, який у межах своєї компетенції, визначеної законодавством, здійснює контроль за своєчасністю, достовірністю і повнотою нарахування податків і зборів (обовязкових платежів) та погашенням податкових зобовязань чи податкового боргу. Податкові органи є контролюючим органом стосовно податків і зборів (обовязкових платежів), які справляються до бюджетів та державних цільових фондів.

Контролюючі органи мають право здійснювати перевірки своєчасності, достовірності, повноти нарахування та сплати лише стосовно тих податків і зборів (обовязкових платежів), які віднесені до їх компетенції цим пунктом.

Органами, уповноваженими здійснювати заходи з погашення податкового боргу є виключно податкові органи, а також державні виконавці у межах їх компетенції.

Відповідно до п.п. 3.1.1 п. 3.1 ст. 3 Закону № 2181, активи платника податків (кошти, матеріальні та нематеріальні цінності, що належать юридичній або фізичній особі за правом власності або повного господарського відання) можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду. В інших випадках платники податків самостійно визначають черговість та форми задоволення претензій кредиторів за рахунок активів, вільних від заставних зобовязань забезпечення боргу.

У будь-яких інших випадках, коли платник податків згідно із законами з питань оподаткування уповноважений утримувати податок, збір (обовязковий платіж), якими оподатковуються інші особи, у тому числі податки на доходи фізичних осіб, дивіденди, репатріацію, додану вартість, акцизні збори, а також будь-які інші податки, що утримуються з джерела виплати, сума таких податків, зборів (обовязкових платежів) вважається бюджетним фондом, який належить державі або територіальній громаді та створюється від їх імені.

Усупереч наведеним нормам чинного законодавства, платник податків не вжив жодних заходів для погашення податкового зобовязання.

На даний час сума податкового зобов'язання та штрафних (фінансових) санкцій, нарахована відповідачу, є узгодженою та у встановлені законом строки до бюджету не сплаченою, тобто визнається сумою податкового боргу (узгоджена сума податкового зобовязання, не сплачена платником податків у термін) і підлягає стягненню в примусовому порядку.

Згідно наявної в матеріалах справи довідки № 4924/19/-028 від 03.03.2010 року, сума податкового боргу ТзОВ "Сузір'я" становить 27492,10 грн., з яких заборгованість по податку на додану вартість складає 27492,10 грн., по комунальному податку - 0,06 грн.

Відтак, дану суму слід стягнути з відповідача на користь державного бюджету.

Оскільки спір вирішено на користь субєкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача субєкта владних повноважень, повязаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір) стягненню з відповідача не підлягають, відповідно до ст. 94 КАС України.

Керуючись ст.ст. 7-14, 18, 19, 69-71, 94, 128, 158, 159, 160, 161, 162, 163, 167 КАС України, суд -

П О С Т А Н О В И В :

позов задовольнити повністю.

Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Сузір'я", код ЄДРПОУ 207940021, що зареєстроване за адресою: 79000, м. Львів, вул. Шолом-Алейхема, буд. 11, в користь бюджету податковий борг в сумі 27492 (двадцять сім тисяч чотириста девяносто дві) гривні 16 коп.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого КАС України, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений цим Кодексом, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи. Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що постанова суду не набрала законної сили.

Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Повний текст постанови виготовлений 08.06.2010 року.

Суддя Потабенко В.А.