Єдиний державний реєстр судових рішень
ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Львів
15 червня 2010 р. р. № 2а-2948/10/1370
Львівський окружний адміністративний суд, суддя Гавдик З.В.
секретар судового засідання Черній Ю.Л.
розглянувши в судовому засіданні адміністративну справу
за позовомСтрийського міжрайонного прокурора в інтересах держави в особі Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Львівські області,
прокурор не з'явився
представник позивача Кріль А.Ю. (довіреність № 41/1-8-601п від 15.12.2009 року)
доФізичної особи підприємця ОСОБА_2, представник не з'явився
простягнення фінансової санкції в сумі 680 грн. ВСТАНОВИВ:
Стрийський міжрайонний прокурор звернувся до Львівського окружного адміністративного суду в інтересах держави в особі уповноваженого органу Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Львівській області з адміністративним позовом до Фізичної особи підприємця ОСОБА_2 про стягнення фінансової санкції в сумі 680 грн.
Позивач свої позовні вимоги обґрунтовує Законом України «Про автомобільний транспорт», Постановою Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті».
Позивач в судовому засіданні позовні вимоги підтримав повністю з підстав, що Територіальне управління Головної державної інспекції у Львівській області відповідно до наданих повноважень здійснює функції державного контролю на автомобільному транспорті загального користування і застосовує до порушників фінансові санкції за порушення законодавства про автомобільний транспорт. З цих підстав просив суд задоволити позовні вимоги про стягнення фінансової санкції в сумі 680 грн. повністю.
Прокурор в судовому засідання не зявився, причини неявки не повідомив.
Відповідач в судове засідання явку повноважного представника не забезпечив, причини неявки не повідомив, заперечення на позовну заяву не подав.
Заслухавши пояснення представника позивача, безпосередньо, всебічно, повно та обєктивно дослідивши наявні у справі докази, давши їм оцінку, суд встановив наступні обставини:
Відповідач перебуває у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб підприємців, що підтверджується довідкою серії АВ № 248075 від 05.11.2008 року за № 2529177.
14.08.2008 року проведено перевірку додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом, якою виявлено порушення відповідачем вимог абз. 12 ст. 60 Закону України «Про автомобільний транспорт», а саме, згідно товарно транспортної накладної № 36 від 13.08.2008 року автомобілем RENAULT (д.н. НОМЕР_1), який належить ОСОБА_2, надавались транспортні послуги з перевезення вантажу від ТОВ «Зерноекспорт»до ПСП «Крисинич». Згідно шляхового листа б/н від 07.07.2008 року водій ОСОБА_3 після місячного стажування водій ОСОБА_4 був допущений до керування самостійно автомобілем без проходження передрейсового медичного огляду. За результатами перевірки складено акт № 082306.
02.09.2008 року тимчасово виконуючим обовязки начальника Територіального управління головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Львівській області Луциною Т.С. винесено постанову № 029819 про застосування до відповідача фінансової санкції в сумі 680 грн., внаслідок порушення ним абз. 11 ст. 60 Закону України «Про автомобільний транспорт», а саме,
невиконання перевізниками або їх представниками приписів органів державного контролю щодо усунення порушень транспортного законодавства.
Спірні правовідносини регулюються Конституцією України, Законом України «Про автомобільний транспорт»№ 2344-ІІІ від 05.04.2001 року із змінами і доповненнями, Постановою Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті»№ 1567 від 08.11.2006 року із змінами і доповненнями, Наказом Міністерства транспорту та зв'язку України «Про затвердження Положення про територіальні органи Головної державної інспекції на автомобільному транспорті»за № 888 від 14.12.2005 року із змінами і доповненнями, КАС України.
Згідно ст. 1 Закону України «Про автомобільний транспорт», автомобільний перевізник - фізична або юридична особа, яка здійснює на комерційній основі чи за власний кошт перевезення пасажирів чи (та) вантажів транспортними засобами.
Згідно ст. 3 цього ж Закону, такий регулює відносини між автомобільними перевізниками, замовниками транспортних послуг, органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування, пасажирами, власниками транспортних засобів, а також їх відносини з юридичними та фізичними особами - суб'єктами підприємницької діяльності, які забезпечують діяльність автомобільного транспорту та безпеку перевезень.
Згідно ч. 1 ст. 5 цього ж Закону, основним завданням державного регулювання та контролю у сфері автомобільного транспорту є створення умов безпечного, якісного й ефективного перевезення пасажирів та вантажів, надання додаткових транспортних послуг.
Згідно пп. 1, 2 Положення про територіальні органи Головної державної інспекції на автомобільному транспорті, територіальні органи (територіальні управління) Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в областях, Автономній Республіці Крим, містах Києві та Севастополі є територіальними структурними підрозділами Головавтотрансінспекції без права юридичної особи, мають печатку зі своїм найменуванням і зображенням малого Герба України.
Пунктом 4 цього ж Положення встановлено, основними завданнями територіальних управлінь у відповідному регіоні є: 1) здійснення відповідно до законодавства державного нагляду за дотриманням правил безпечного функціонування автомобільного транспорту загального користування; 2) здійснення державного контролю за дотриманням субєктами господарювання усіх форм власності нормативно-правових актів, стандартів і норм перевезення вантажів і пасажирів автомобільним транспортом загального користування; 3) забезпечення дотримання вимог законодавства у сфері ліцензування в автомобільному транспорті загального користування.
Згідно ст. 30 Закону України «Про автомобільний транспорт», автомобільний перевізник, здійснює перевезення пасажирів на договірних умовах, зобов'язаний: утримувати транспортні засоби в належному технічному та санітарному стані, забезпечувати їх своєчасне подання для посадки пасажирів та відправлення; забезпечувати проїзд пасажирів до зупинки чи місця призначення за маршрутом без додаткових витрат у разі припинення поїздки через технічну несправність транспортного засобу; проходити технічний огляд транспортного засобу на станції технічного обслуговування з обов'язковою відміткою в сервісній книжці; щорічно проходити медичний огляд з отриманням довідки встановленого зразка.
Згідно п. 21 Постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті», у разі виявлення в ході перевірки транспортного засобу порушення законодавства про автомобільний транспорт посадовими особами, що провели перевірку, складається акт.
Згідно пп. 5 п. 5 Положення про територіальні органи Головної державної інспекції на автомобільному транспорті, затвердженого Наказом Міністерства транспорту та зв'язку України, Територіальні управління відповідно до покладених на них завдань у відповідному регіоні здійснюють контроль за додержанням ліцензіатами Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з надання послуг з перевезення пасажирів і вантажів автомобільним транспортом відповідно до видів робіт, визначених Законом України «Про автомобільний транспорт», та видають розпорядження про усунення порушень Ліцензійних умов.
Згідно п. 11 ч. 1 ст. 60 Закону України «Про автомобільний транспорт»за порушення законодавства про автомобільний транспорт до автомобільних перевізників застосовуються санкції
за невиконання перевізниками або їхніми представниками приписів органів державного контролю щодо усунення порушень транспортного законодавства штраф у розмірі сорока неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Відповідно до п. 26 Постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті», справа про порушення розглядається у присутності уповноваженої особи суб'єкта господарювання. Про час і місце розгляду справи про порушення уповноважена особа суб'єкта господарювання повідомляється під розписку чи рекомендованим листом із повідомленням.
Відповідач правом оскарження, передбаченим п. 32 Постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті»не скористався.
Згідно п. 28 цієї ж Постанови, фінансова санкція повинна бути перерахована суб'єктом господарювання на зазначений у постанові рахунок не пізніше ніж протягом п'ятнадцяти днів після отримання ним копії постанови про застосування фінансових санкцій, про що повідомляється орган державного контролю, посадовою особою якого винесено відповідну постанову.
Відповідачем у встановлений законодавством строк, сума застосованих фінансових санкцій добровільно не сплачена.
Таким чином, оскільки на відповідача законодавцем покладений обовязок дотримуватись вимог законодавства про автомобільний транспорт, відтак позовні вимоги позивача про стягнення фінансової санкції в сумі 680 грн. підлягають задоволенню.
Розподіл судових витрат згідно ст. 94 КАС України не застосовується, оскільки позивач звільнений від сплати судового збору на підставі ст. 4 Декрету Кабінету Міністрів України «Про державне мито».
Керуючись ст.ст. 69, 70, 159-163, 167 КАС України, суд -
В И Р І Ш И В:
1. Адміністративний позов задоволити повністю.
2. Стягнути з Фізичної особи підприємця ОСОБА_2 (ідентифікаційний код НОМЕР_2, АДРЕСА_1) на користь облдержбюджету (ЗКПО 22406168, Банк одержувача УДК у Львівській області, р/р 31117106700005, код платежу 21081100, МФО 825014) фінансову санкцію в сумі 680 грн.
Постанова суду першої інстанції може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду, у порядку та строки згідно ст. 186 КАС України.
Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 КАС України - з дня складення в повному обсязі. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Постанова суду першої інстанції, набирає законної у порядку та строки згідно ст. 254 КАС України.
Постанова складена у повному обсязі 21.06.2010 року.
Суддя Гавдик З.В.