Постанова № 9983133, 07.06.2010, Львівський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
07.06.2010
Номер справи
2а-2318/10/1370
Номер документу
9983133
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

м. Львів

07 червня 2010 р. р. № 2а-2318/10/1370

Державна інспекція з енергозбереження

до КП "Бродитеплоенерго"

простягнення економічних санкцій ,

Львівський окружний адміністративний суд у складі головуючої судді Крутько О.В., при секретарі судового засідання Васильків О.С., за участю представника позивача Вінярського Я.Є., вирішив адміністративну справу

за позовом Державної інспекції з енергозбереження

до Комунального підприємства «Бродитеплоенерго»

про стягнення економічних санкцій

На підставі ч. 3 ст. 160 КАС України в судовому засіданні 07.06.2010 року оголошено вступну та резолютивну частини постанови.

ВСТАНОВИВ:

Державна інспекція з енергозбереження звернулась в суд з адміністративним позовом до Комунального підприємства «Бродитеплоенерго», у якому просить стягнути з відповідача 41297,18 грн. економічних санкцій за нераціональне використання паливно-енергетичних ресурсів в доход спеціального фонду Державного бюджету України, код бюджетної класифікації 21081200 «Штрафні санкції за порушення законодавства з питань забезпечення енергетичних ресурсів», одержувач: державний бюджет Бродівського району, банк: ГУДКУ у Львівській області, р/р 31215202700022, ЄДРПОУ 23966573, МФО 825014. Позов мотивується тим, що факти нераціонального (неефективного) використання паливно-енергетичних ресурсів зафіксовані в акті комплексної перевірки використання паливно-енергетичних ресурсів КП «Бродитеплоенерго»№ 15-13/56 від 30.09.2009 р.; акт і постанова Територіального управління Державної інспекції з енергозбереження по Львівській області не оскаржувались, підвищена плата за нераціональне використання ПЕР у розмірі 41297,18 грн. відповідачем не сплачена.

Ухвалою від 15.03.2010 року відкрито провадження в адміністративній справі, призначено попереднє судове засідання на 19.04.2010 р.

Ухвалою від 19.04.2010 р. закінчено підготовче провадження, призначено справу до судового розгляду на 13.05.2010 р.

В судовому засіданні 13.05.2010 р. розгляд справи відкладено у зв»язку з неявкою відповідача.

В судове засідання 07.06.2010 р. відповідач не з»явився, подав заяву № 150 від 26.05.2010 р. про розгляд справи за відсутності його представника та про визнання позову.

Дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши та оцінивши докази, які мають значення для справи, суд вважає, що позов слід задоволити з наступних підстав.

Згідно акту № 15-13/56 Територіального управління Державної інспекції з енергозбереження по Львівській області від 30.09.2009 р., оформленого за наслідками перевірки КП «Бродитеплоенерго», відповідач порушив п.10.2.8 «Правил користування електричною енергією», затв. Постановою НКРЕ від 31.07.1996 р. № 28, а саме: виявлено перевитрати електричної енергії через відхилення коефіцієнта потужності від величини нормативного (граничного) в електромережах підприємства, внаслідок відсутності компенсації реактивної потужності на котельнях по вул. Грушевського, 5; вул. Л.Українки, 19; вул. Стуса, 22-а; вул. Юридика, 64-а; вул. Гончарська, 3а; вул. Бузова,5; вул. Й.Рота 3-г. З актом директор відповідача був ознайомлений.

За наслідками перевірки (акт № 15-13/56 від 30.09.2009 р.) Територіальним управлінням Державної інспекції з енергозбереження по Львівській області застосовано до Комунального підприємства «Бродитеплоенерго»економічні санкції в розмірі 41297,18 грн., про що винесено постанову № 15-13/30.

У відповідності зі ст. 11 п. «е»Закону України «Про енергозбереження» економічні заходи для забезпечення енергозбереження у числі інших передбачають: введення плати за нераціональне використання паливно-енергетичних ресурсів у вигляді надбавок до діючих цін та тарифів залежно від перевитрат паливно-енергетичних ресурсів щодо витрат, встановлених стандартами. Згідно ст.26 зазначеного закону державний контроль у сфері енергозбереження здійснюється Державною інспекцією з енергозбереження згідно з порядком, встановленим Кабінетом Міністрів України. Статтею 27 вказаного Закону встановлено, що порушення законодавства про енергозбереження тягне за собою встановлену цим Законом, а також чинним законодавством України дисциплінарну, адміністративну або цивільну відповідальність.

Відповідальність за порушення законодавства про енергозбереження настає також у числі інших випадків, у разі використання паливно-енергетичних ресурсів з систематичним перевищенням стандартизованих енергетичних рівнів та порушенні інших вимог щодо раціонального використання та ощадливого витрачання паливно-енергетичних ресурсів.

Постановою Кабінету Міністрів України № 699 від 2 вересня 1993 року (з наступними змінами) «Про заходи щодо ефективного використання газу та інших паливно-енергетичних ресурсів в народному господарстві»створено при Державному комітетові по нафті і газу Державну інспекцію з ефективного використання газу, на яку покладено здійснення державного контролю за раціональним і ефективним використанням газу та інших паливно-енергетичних ресурсів підприємствами (електростанціями), затверджено розміри плати за газ, що тимчасово споживається на виробничі потреби понад встановлені середньодобові норми з дозволу газозбутових і газотранспортних організацій, а також у разі неефективного використання газу та інших паливно-енергетичних ресурсів підприємствами (електростанціями), згідно яких плата за перевитрати газу та інших паливно-енергетичних ресурсів у разі неефективного їх використання, виявлені органами Державної інспекції з енергозбереження, сплачується у підвищеному розмірі. Якщо перевитрати газу та інших паливно-енергетичних ресурсів викликані недодержанням технологічної дисципліни (незадовільний стан устаткування, відсутність або недотримання роботи устаткування за режимними або технологічними картками, відсутність теплоутилізаційного устаткування, систем автоматики), споживач сплачує за річний обсяг перевитрат газу та інших паливно-енергетичних ресурсів у двократному розмірі встановленої на них ціни. Плата вноситься одразу після обстеження підприємства Державною інспекцією з енергозбереження.

Наказом Державного Комітету України з енергозбереження №64 від 4 серпня 2000 року, зареєстрованого Міністерством Юстиції України 25 вересня 2000 року за №653/4874, затверджено Порядок проведення перевірок ефективності використання паливно-енергетичних ресурсів на підприємствах, в установах та організаціях та усунення фактів їх неефективного використання, який установлює механізм проведення Державною інспекцією з енергозбереження перевірок ефективності використання паливно-енергетичних ресурсів та усунення фактів їх неефективного використання на підприємствах, в установах та організаціях незалежно від форми власності та підпорядкованості.

За результатами перевірки у разі виявлення порушень з питань енергозбереження інспектор складає акт встановленої форми, на підставі якого визначаються обсяги нераціонального використання енергоресурсів. У разі незгоди керівництва підприємства з висновками акта, воно може оскаржити його до Національного агентства України з питань забезпечення ефективного використання енергетичних ресурсів.

Рішення про сплату підвищеної плати за неефективне використання енергоресурсів приймається відповідно до законодавства України на підставі акта перевірки підприємства, складеного інспектором і оформлюється постановою про сплату підвищеної плати встановленої форми, перший примірник постанови залишається в Інспекції, а другий примірник у триденний термін після оформлення постанови надсилається (видається повноважному представнику) підприємству для сплати ним підвищеної плати.

Підприємство повинно внести підвищену плату протягом 30 днів з дня винесення постанови про її застосування, у разі несплати підвищеної плати у зазначений термін грошова сума стягується в судовому порядку, рішення щодо застосування до підприємства підвищеної плати може бути оскаржено в установленому законом порядку.

Стаття 71 Кодексу адміністративного судочинства України передбачає, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених ст. 72 цього Кодексу.

Відповідач постанову про застосування економічних санкції не оскаржив, позовні вимоги визнав, що підтверджується заявою № 150 від 26.05.2010 р.

Згідно п.3 ст. 72 Кодексу адміністративного судочинства обставини, які визнаються сторонами, можуть не доказуватися перед судом, якщо проти цього не заперечують сторони і в суду не виникає сумніву щодо достовірності цих обставин та добровільності їх визнання.

З огляду на викладене, Львівський окружний адміністративний суд вважає, що позовні вимоги є обгрунтованими, визнаними відповідачем, тому позов слід задоволити, стягнути з Комунального підприємства «Бродитеплоенерго»в доход спеціального фонду Державного бюджету України економічні санкції за нераціональне використання паливно-енергетичних ресурсів в розмірі 41297,18 грн.

Керуючись ст.ст. 71, 72, 86, 159, 160-163 КАС України, суд,

ПОСТАНОВИВ:

Позов задоволити.

Стягнути з Комунального підприємства «Бродитеплоенерго»в доход спеціального фонду Державного бюджету України, код бюджетної класифікації 21081200 «Штрафні санкції за порушення законодавства з питань забезпечення енергетичних ресурсів», одержувач: державний бюджет Бродівського району, банк: ГУДКУ у Львівській області, р/р 31215202700022, ЄДРПОУ 23966573, МФО 825014 економічні санкції за нераціональне використання паливно-енергетичних ресурсів в розмірі 41297,18 грн.

Постанова відповідно до ч. 1 ст. 254 КАС України набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано. Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом десяти днів з дня її складення в повному обсязі за правилами, встановленими ст. ст. 185-187 КАС України, шляхом подання через суд першої інстанції заяви про апеляційне оскарження з наступним поданням протягом двадцяти днів апеляційної скарги. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Суддя Крутько О.В.