Постанова № 9983065, 08.06.2010, Львівський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
08.06.2010
Номер справи
2а-1428/10/1370
Номер документу
9983065
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

м. Львів

08 червня 2010 р. р. № 2а-1428/10/1370

Прокуратура Сихівського р-ну в інт. ТУ ГДІ на АТ у Л/о

до ТзОВ "Західспецбуд"

пропро стягнення штрафних санкцій ,

з участю представників:

від прокуратури Львівської області: не зявилися

від позивача: Кріль А.Ю. (довіреність № 41/1-8-601п від 15.12.2009 року)

від відповідача: не зявилися

ВСТАНОВИВ:

18 лютого 2010 року Прокурор Сихівського району м. Львова звернувся до Львівського окружного адміністративного суду в інтересах держави, уповноваженого органу Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в особі Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Львівській області з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «Західспецбуд»про стягнення фінансових санкцій в розмірі 1700 грн.

В обґрунтування своїх вимог покликається на те, що постановою про застосування фінансових санкцій № 065878 від 15 вересня 2009 року начальником Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Львівській області було застосовано фінансові санкції до Товариства з обмеженою відповідальністю «Західспецбуд»за порушення абз. 3 ст. 60 Закону України "Про автомобільний транспорт" в сумі 1700 грн.

Відповідач в судове засідання не зявився, хоча був належним чином повідомлений про час та місце судового розгляду справи, про що свідчать повідомлення про вручення поштового відправлення, заяви про розгляд справи за його відсутності до суду не надходило.

За таких обставин суд вважає за можливе розглядати справу у відсутності представника відповідача на підставі наявних в матеріалах справи доказів, відповідно до статті 71 кодексу адміністративного судочинства України.

Заслухав пояснення позивача, розглянув матеріали справи, дослідив надані докази, суд дійшов до висновку, що позов підлягає до задоволення з наступних підстав.

08 вересня 2009 року працівниками Територіального управління головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Львівській області проведено перевірку додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом, за результатами перевірки прийнято Акт № 125529 від 08.09.2009 року про порушення вимог законодавства про автомобільний транспорт під час надання послуг з перевезень пасажирів та вантажів. Перевіркою встановлено, що надання послуг з перевезення пасажирів та вантажів здійснювались без оформлення документів, перелік яких визначений ст.ст. 39, 48 Законом України «Про автомобільний транспорт», а саме за відсутності ліцензійної картки.

На підставі вказаного акта № 125529 від 08.09.2009 р. винесено Постанову № 065878 від 15.09.2009 р. про застосування фінансових санкцій в розмірі 1700 грн. за порушення законодавства про автомобільний транспорт, відповідальність за яке передбачена абз. 3 ст.60 закону України «Про внесення змін до закону України»про автомобільний транспорт», а саме при наданні послуг з перевезення пасажирів та вантажів не оформлена ліцензійна картка.

Статтею 48 Закону України «Про автомобільний транспорт», встановлено, що автомобільні перевізники, водії повинні мати і предявляти особам, які уповноважені здійснювати контроль на автомобільному транспорті та у сфері безпеки дорожнього руху документи, на підставі яких виконують вантажі перевезення. Документами для юридичної особи, що здійснює вантажні перевезення на договірних умовах, є: для автомобільного перевізника ліцензія та документ, що засвідчує використання транспортного засобу на законних підставах, інші документи, передбачені законодавством України; для водія посвідчення водія відповідної категорії, реєстраційні документи на транспортний засіб, ліцензійна картка, дорожній лист, товарно транспортна накладна або інший визначений законодавством документ на вантаж, інші документи, передбачені законодавством України.

Статтею 60 Закону України "Про автомобільний транспорт" в ред. від 23.02.2006 року № 3492-IV, з наступними змінами, встановлюється відповідальність за порушення законодавства про автомобільний транспорт. Від імені центрального органу виконавчої влади з питань автомобільного транспорту розглядати справи про стягнення у вигляді штрафів за порушення, викладені у цій статті, мають право посадові особи урядового органу державного управління з питань контролю на автомобільному транспорті.

Дана постанова не оскаржувалася, в установлений термін сума фінансових санкцій сплачена не була. Відтак, економічні санкції в розмірі 1700, 00 грн. підлягають стягненню з відповідача в користь державного бюджету.

Враховуючи те, що відповідачем здійснювались перевезення пасажирів та вантажів без оформлення ліцензійної картки, що є порушенням ст. ст. 39, 48 Закону України «Про автомобільний транспорт», суд вважає позовні вимоги обґрунтованими та такими, що підлягають до задоволення.

Пунктом 4 ст. 94 КАС України встановлено, що у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідач фізична чи юридична особа, судові витрати з відповідача не стягуються.

Керуючись ст.ст. 17-19, 86, 94, 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

П О С Т А Н О В И В :

1.Позов задовольнити повністю.

2.Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Західспецбуд»(вул. Зелена, 212 Б, м. Львів) в користь обласного державного бюджету (ЗКПО 22406168, банк одержувча УДК у Львівській області МФО 825014 р/р 31117106700005, код платежу 21081100) фінансові санкції в сумі 1700 (одна тисяча сімсот) гривень.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого КАС України, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений цим Кодексом, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи. Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що постанова суду не набрала законної сили.

Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Повний текст постанови виготовлено 14 червня 2010 року

Суддя Качур Р.П.