
Справа № 570/2535/21
Номер провадження 3/570/1272/2021
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
16 серпня 2021 року м. Рівне
Суддя Рівненського районного суду Рівненської області Сидоренко С.М., з участю прокурора Рівненської окружної прокуратури Пінчука Д.В., розглянувши справу про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жителя АДРЕСА_1 , працюючого майстром лісу Клеванського лісництва ДП "Клеванське лісове господарство", паспорт серія НОМЕР_1 , виданий 03.09.2002 Рівненським РВ УМВС України в Рівненській області,
за ч.1 ст.172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
в с т а н о в и в :
ОСОБА_1 перебуваючи на посаді майстра лісу обходу №8 Клеванського лісництва Державного підприємства «Клеванське лісове господарство», будучи, суб`єктом відповідальності за адміністративні правопорушення, пов`язані з корупцією, в порушення вимог частини 1 статті 45, пункту 2-1 Прикінцевих положень Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно без поважних причин подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2019 рік, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена частиною 1 статті 172-6 КУпАП.
Крім того, майстер лісу обходу №8 Клеванського лісництва Державного підприємства «Клеванське лісове господарство» ОСОБА_1 будучи, суб`єктом відповідальності за адміністративні правопорушення, пов`язані з корупцією, в порушення вимог частини 1 статті 45 Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно без поважних причин подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2020 рік, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена частиною 1 статті 172-6 КУпАП.
Прокурор Пінчук Д.В. в суді вказав, що ОСОБА_1 було порушено вимоги щодо подачі декларації, за що передбачена адміністративна відповідальність за ч.1 ст.172-6 КУпАП. Просить об`єднати справи відносно ОСОБА_1 в одне провадження, визнати його винним у вчиненні даних правопорушень і накласти на нього адміністративне стягнення в межах санкції вказаної статті.
ОСОБА_1 в судовому засіданні свою вину у вчиненні правопорушення визнав повністю та пояснив про обставини, зазначені у протоколах.
Заслухавши пояснення особи, що притягується до адміністративної відповідальності, пояснення прокурора, дослідивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, вважаю, що в діях ОСОБА_1 є склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП, а саме: несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, виходячи з наступного.
Відповідно до вимог ст.ст.245, 251, 252, 280 КУпАП суд зобов`язаний повно, всебічно та об`єктивно з`ясувати всі обставини справи, встановити чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна особа у його вчиненні, дослідити наявні у справі докази, дати їм належну правову оцінку і в залежності від встановленого, прийняти мотивоване законне рішення.
Диспозицією ч.1 ст.172-6 КУпАП України передбачена відповідальність за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Наказом по ДП «Клеванське лісового господарство» № 15-к від 11.02.2008 «Про переведення», ОСОБА_1 переведено на посаду майстра лісу обходу №8 Клеванського лісництва ДП «Клеванське лісове господарство».
Відповідно до ч. 1 ст. 89 Лісового кодексу України №3852-ХІІ від 21 січня 1994 року (зі змінами та доповненнями), охорону і захист лісів на території України здійснюють: державна лісова охорона, яка діє у складі центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері лісового господарства, органу виконавчої влади Автономної Республіки Крим з питань лісового господарства та підприємств, установ і організацій, що належать до сфери їх управління; лісова охорона інших постійних лісокористувачів і власників лісів.
Ч. 2 ст. 89 Лісового кодексу України визначено, що державна лісова охорона має статус правоохоронного органу.
Правовий статус та повноваження державної лісової охорони визначені у ст.ст. 89-92 Лісового кодексу України та Положенні про державну лісову охорону, затвердженому Постановою Кабінету Міністрів України №976 від 16 вересня 2009 року.
Відповідно до підпункту «е» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», посадові та службові особи державної лісової охорони є особами, уповноваженими на виконання функцій держави або місцевого самоврядування та суб`єктами, на яких поширюються дія цього Закону.
Статтею 1 Закону України «Про запобігання корупції» встановлено, що суб`єкти декларування - це особи, зазначені у п.1 підпунктах "а" і "в" п. 2, пунктах 4 і 5 частини 1 статті 3 Закону, які зобов`язані подавати декларацію відповідно до цього Закону.
Відповідно до частини 1 статті 45 Закону України «Про запобігання корупції», особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2, пункті 5 частини 1 статті 3 цього Закону, зобов`язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті НАЗК декларацію за минулий рік за формою, що визначається НАЗК.
Згідно Правил заповнення форми декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, затверджених рішенням НАЗК "Про функціонування Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування" від 10.06.2016 № 3, яке зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 15.07.2016 за № 959/29089, суб`єкти декларування подають щорічну декларацію у період з 00 годин 00 хвилин 01 січня до 00 годин 00 хвилин 01 квітня року, наступного за звітним роком. Така декларація охоплює звітний рік (період з 01 січня до 31 грудня включно), що передує року, в якому подається декларація, та містить інформацію станом на 31 грудня звітного року.
ОСОБА_1 несвоєчасно без поважних причин подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2019 та 2020 роки.
З врахуванням особи ОСОБА_1 який характеризується позитивно, вперше притягається до адмінстративної відповідальності, приходжу до висновку, що до нього повинне бути застосоване адміністративне стягнення в межах санкції вказаної статті, а саме штраф.
Оскільки судом розглядаються дві справи відносно однієї і тієї ж особи, то вони підлягають об`єднанню в одне провадження, згідно ст. 36 КУпАП.
Керуючись ст.ст.36, 40-1, ч.1 ст. 172-6, ст.ст. 283, 284, 288, 289 КУпАП, -
п о с т а н о в и в:
Об`єднати адміністративні провадження № 3/570/1272/2021 та № 3/570/1273/2021 відносно ОСОБА_1 за вчиненя адміністративних правопорушень, передбачених ч.1 ст. 172-6 КУпАП відповідно в одне провадження.
ОСОБА_1 визнати винним у скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП та піддати адміністративному стягненню у виді штрафу в розмірі п`ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян у сумі 850 (вісімсот п`ятдесят) грн. 00 коп.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави (Отримувач коштів: ГУК у Рівненській області /Рівненський район/ 22030101; Номер рахунку (IBAN): UA 728999980313151206000017295 Банк одержувача: Казначейство України (ЕАП); Код банку: 38012494;судовий збір в розмірі 454 гривні.
Постанова може бути оскаржена до Рівненського апеляційного суду через Рівненський районний суд Рівненської області протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя Сидоренко С.М.